خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: قلم چی

1. Top | #1
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

قلم چی

بچه های رشته ریاضی چیکار میکنید چجوری درس میخونید ک ترازتون میرسه به 7000؟هر کاری میکنم نمیتونم بیشتر از 6100 بزنم ترو خدا کمکم کنید نمره هام ب این ترازا بستس

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه سری کارها میگم که خیلی توی افزایش تراز تأثیر داره انجام بده مطمئن باش بالا میره البته من تجربی ام ولی خیلی فرقی نداره.
      1.زدن آزمون مشابه پارسال.
      2.زدن آزمون غیرحضوری
      بالایی هارو همرو با گرفتن زمان بزن

توجه ویژه به زمان در آزمون. زمان هر درس از زمان پیشنهادی اول درس نه تنها بیشتر نشه بلکه سعی کن کمتر هم بشه.
      مبحثی خوندن ادبیات: ادبیات رو مبحثی بخون هرشب 10 ، تا 20 تا تست از آرایه،‌ قرابت و دستور کار کن. سوالات لغت و املا رو با توجه به مباحث آزمون و درس به درس جلو برو. هرشب 10 تا که میزنی 10 تای دیشبت هم دوره کن که تثبیت بشه. دوره مهمه مهمه مهمه...
      تکنیک های محاسباتی: 1. حفظ کردن جرم مولی های معروف در درس شیمی، توانایی حساب کردن سریع تعداد الکترون و جفت الکترون پیوندی و ناپیوندی و تعداد پیوندهای کووالانسی، تسلط نابودگر به جدول تناوبی مخصوصا مخصوصاً دوره ی چهارم. دوره ی چهارم خیلی مهم است. تمرین قاعده ی آفبا و آرایش الکترونی.
      تست های کتاب های آبی و سه سطحی رو اگه داری شب قبل از آزمون یه دوره ای بکن. خیلی تأثیر داره.
      درک مطلب عربی رو خیلی ها ازش می ترسن. دوسه تا که درک مطلب بزنی ترست ازش میریزه و دستت راه میوفته. سعی کن هفته ای سه تا درک مطلب بزنی.
      تحلیل آزمون و آمارگرایی: دیدی شرکت ها چقدر به آمار وابسته ان؟ چقدر تحلیل گر آمار و اینا استخدام می کنن تا ازش برای پیشرفت و ترقی خودشون استفاده کنن؟ فرض کن ما هم یه شرکتیم.
      یکی از مهم ترین دلایل شرکت تو قلمچی آمار خوب و انواع کارنامه هاشه. کارنامه ی هدفگذاری، کارنامه ی 5 نوع درس، کارنامه ی مبحثی، کارنامه ی اشتباهات، کارنامه ی نردبانی هم دیروز اضافه کرد.
      با کارنامه ی نردبانی از اوضاع پیشرفتت آگاه شو. مثلا من از اول سال تا الان همش در حال پیشرفت بودم و این خودش نکته ی خوبیه. بعضی ها فقط به تراز فکر می کنن نه به پیشرفت و این تخریب گره.
      با کارنامه ی هدفگذاری برای آزمون بعد هدفگذاری کن. اگه خیلی کم زدی مثلا 1 تا 3 از ده می تونی با بیشتر خوندن تا 6 از ده بالا ببری ....
      کارنامه ی 5 نوع درس به طور کلی درس های ضعیف و قویتو نشون میده. مثلا من زیست پایم قویه چرا؟ چون فکر کنم گیاهی رو هزار بار دوره کردم و قشنگ شکلاش تو ذهنمن و همین طور گوارش و همه ی مباحثشو. حتی از روی نرم افزار های آناتومی که دارم بعضی سوال های مربوط به آناتومی مثلا دریچه های قلب و کلیه و اندام های گوارش رو به حالت سه بعدی نگاه کردم تا تو ذهنم تثبیت بشه.
      اما زیست 12 توی نقاط ضعف پایدارم هست چرا؟ چون درس جدید هست و من همش مشغول خوندن دروس پایه میشم و از تست زدن و تمرکز روی دروس دوازدهم مخصوصا زیست جا میمونم.
      مثلا درس فیزیک به طور کلی نقطه قوت پایدار منه چرا؟ چون معلم خوبی دارم و خودم هم تو گذر زمان تست زیادی حل کردم.
      کارنامه ی اشتباهات رو روز بعد آزمون بگیر و اشتباهاتت رو باهاش تصحیح کن. با خود کارنامه ی آزمون هم توی همون روز آزمون میتونی همین کارو بکنی.
      خب فکر کنم توضیحات کامل دادم. امیدوارم موفق باشی.
      ویرایش توسط amaz : 01 آذر 1398 در ساعت 21:55

3. Top | #3
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      هیچکس نیست؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nastran نمایش پست ها
      بچه های رشته ریاضی چیکار میکنید چجوری درس میخونید ک ترازتون میرسه به 7000؟هر کاری میکنم نمیتونم بیشتر از 6100 بزنم ترو خدا کمکم کنید نمره هام ب این ترازا بستس
      من خودم ترازم حدود 5200 بود الان میانگینم 7950 هست.یکی از دلایلی که ترازم پایین بود این بود که پایه ام ضعیف بود.اون قسمت از مطالب رو که مشکل داری برو مفاهیم پایه رو از راهنمایی بخون(البته زیاد وسواس نداشته باش).و خیلی خیلی خیلی تست بزن از کتابای مختلف.مثلا خودم برای حسابان 5 تا کتاب دارم برای گسسته 6 تا و .....

5. Top | #5
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amoehsan نمایش پست ها
      من خودم ترازم حدود 5200 بود الان میانگینم 7950 هست.یکی از دلایلی که ترازم پایین بود این بود که پایه ام ضعیف بود.اون قسمت از مطالب رو که مشکل داری برو مفاهیم پایه رو از راهنمایی بخون(البته زیاد وسواس نداشته باش).و خیلی خیلی خیلی تست بزن از کتابای مختلف.مثلا خودم برای حسابان 5 تا کتاب دارم برای گسسته 6 تا و .....
      هفتم هشتم نهمم در حد کتابا خوبه ولی امسال ک دهممو خیلی مشکل دارم ی مشکلمم اینه نمیتونم همزمان عمومیو تخصصیو با هم جمع کنم یبار ک ب عمومی توجه میکنم اختصاصیام میاد پایین ب اختصاصی توجه میکنم عمومیمو بد میدم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام عوامل مختلفی بنظرم تاثیر داره مهمترینش اینه که پایه درسیت خوب باشه و اگه خوب نیست زمان بره بهتر شدنش ولی بعده یک مدت تدریجا پایه ات خوب میشه و ترازت بالاتره میره پس اگه درست و با برنامه تلاش میکنی ادامه بده و ناامید نباش بهتر میشه... یک چیز بگم اینکه خیلیا به مباحث آزمون نمیرسن یا می خونن و بعد میبینن که کمتر زدن و یا تست کم میتونن بزنن یا زمان زیادی میگیره ازشون مهمترین عاملش همون پایه درسی هست که فقط باید زمان بزاری چاره دیگری نداره

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nastran نمایش پست ها
      هفتم هشتم نهمم در حد کتابا خوبه ولی امسال ک دهممو خیلی مشکل دارم ی مشکلمم اینه نمیتونم همزمان عمومیو تخصصیو با هم جمع کنم یبار ک ب عمومی توجه میکنم اختصاصیام میاد پایین ب اختصاصی توجه میکنم عمومیمو بد میدم
      پس برنامه ریزیت ایراد داره.باید یه جوری برنامه بچینی تمام درسا رو متعادل بخونی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن