خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 45
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

شروع مطالعه برای کنکور نظام قدیم از بهمن (دانشجوئم)

سلام بچه ها،
      من دانشجوی دامپزشکیم، تهرانم، رتبم ۳کا و خرده ای منطقه یک بود کنکور ۹۸...نظام قدیم بودم. رتبه سال اولمم ۴۹۰۰ بود. البته برای ۹۸ اونقدر که باید و شاید تلاش نکردم.
      میخوام از بهمن شروع کنم برای کنکور بخونم دوباره. ترم بعد نمیخوام مرخصی بگیرم میخوام ۱۳،۱۴ واحد تو دو روز بردارم و بقیه روزا رو بشینم برای کنکور بخونم.
      هدفمم پزشکی آزاد تهران یا دندانپزشکی آزاد تهرانه...
      به نظرتون چیکار کنم با این شرایط؟
      اولا که شک دارم که کنکور نظام قدیم بدم یا جدید. ثانیا واسه برنامه ریزی موندم چیکار کنم که بتونم به هدفم برسم تو ۵ ماه و خرده ای...!
      توصیه تون چیه؟
      درسای رشته ی خودمم بی نهایت سخت و سنگینه. البته به رشتم علاقه دارم و انصافا رشته ی خیلی خوبیه اگه تا تخصص پیش برم. بیشتر سختی مسیر مزید بر علت شده که کنکور بدم! وگرنه شاید اگه دانشگاه نزدیک بود بهم اصلا به فکر کنکور مجدد نمیفتادم =))
      الان خانواده یکم گیر دادن میگن دوباره کنکور بده، هم این که خودم دو ساعت و نیم تو راه رفتم و دو ساعت و نیم برگشت و تو همین یک ماه و نیم دیوانه شدم دیگه :/

قصد شرکت در آزمون هم تا عید ندارم.
      از الان تا بهمن میخواستم یه چیزایی بخونم درسا رو یادم نره، ولی خب ایننننقدر درسای دانشگاه سنگینه نمیرسم. شاااید برسم یکم عمومی بخونم.
      خلاصه که...هلپ می =))

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چجوری به این رتبه خوب رسیدین؟
      هر درسی رو چجوری میخوندین یکم از فوت و فن هاش به من میگین تو خصوصی؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      سلام
      نه میخوام امید الکی بهت بدم نه ناامیدت کنم
      ولی بدون که اگه از بهمن شروع کنی میتونی به هدفت برسی ولی کارت بشدت سخته و باید انقدر انگیزه داشته باشی تا دست از تلاش بر نداری.
      در ضمن به نظر من حتما با یک مشاوره خبره پیش برو و اصلا به این فکر نکن که خودت برای خودت یه برنامه میان مدت یا بلند مدت بنویسی چون خوندن برای کنکور توی ۵ ماه یه برنامه ریزی عالی و اصولی میخواد که کار هر کسی‌ نیست.
      و اینکه تو الان باید سطح خودت صفر بدونی و از صفر شروع به مطالعه کنی و فک نکن چون تازه مطالبو خوندی حتما تو ذهنت هست
      نمونه هم میخوای تو شهر‌ما یه نفر همین امسال از اواسط دی شروع کرد و پزشکی قم قبول شد.
      در مورد بقیه مسائلی که گفتی هم چون تجربشو ندارم نظری نمیدم
      موفق باشی شبت خوش!

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تخصصیا رو میگم. ریاضی آمار دو فصل اولو خونده بودم دو فصل دیگشو نخونده بودم. هندسه رو نخونده بودم ولی به جز هندسه فضایی بقیشو در حدی بلد بودم که بتونم از پس سوالای خیلی ساده بربیام. هندسه مختصاتی و مقاطع مخروطی رو هم نخونده بودم. ریاضیمو ۴۷/۸ زدم اگه اشتباه نکنم.
      زیستو خیلی خوندم متن کتاب درسی رو، یک چهارم تستای آی کیو رو خیلی خوب زدم. از تصویرنامه مهروماه هم خوندم که خیلی کمک کرد. زیستمو ۷۷ زدم.
      فیزیکم خیلی خوب بود به بالای ۸۰ فکر میکردم ولی ۶۰ و خرده ای شد. شیمی هم فکر میکردم بالای ۷۰ شه اونم شد ۶۰ و خرده ای...
      روش مطالعه ی فیزیکم چیز خاصی نبود! تست زیاد! همین! درس مورد علاقم بود با علاقه ی زیاد میخوندمش...
      شیمیمم همیشه خوب بود متاسفانه سال کنکور سر همین یکم مغرور شدم به خودم یکم کم کاری کردم براش در طول سال وگرنه میشد خیلی درصد بهتری کسب کرد.
      ویرایش توسط tari2000 : 27 آبان 1398 در ساعت 14:47

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin4636 نمایش پست ها
      سلام
      نه میخوام امید الکی بهت بدم نه ناامیدت کنم
      ولی بدون که اگه از بهمن شروع کنی میتونی به هدفت برسی ولی کارت بشدت سخته و باید انقدر انگیزه داشته باشی تا دست از تلاش بر نداری.
      در ضمن به نظر من حتما با یک مشاوره خبره پیش برو و اصلا به این فکر نکن که خودت برای خودت یه برنامه میان مدت یا بلند مدت بنویسی چون خوندن برای کنکور توی ۵ ماه یه برنامه ریزی عالی و اصولی میخواد که کار هر کسی‌ نیست.
      و اینکه تو الان باید سطح خودت صفر بدونی و از صفر شروع به مطالعه کنی و فک نکن چون تازه مطالبو خوندی حتما تو ذهنت هست
      نمونه هم میخوای تو شهر‌ما یه نفر همین امسال از اواسط دی شروع کرد و پزشکی قم قبول شد.
      در مورد بقیه مسائلی که گفتی هم چون تجربشو ندارم نظری نمیدم
      موفق باشی شبت خوش!
      درسته کاملا...باید سطحمو صفر در نظر بگیرم چون خیلی مطالب هم یادم میره تا اون موقع به هر حال...ولی خب یه نیمچه مزیتی که دارم اینه که میدونم هیچیم نشه فوقش همینو ادامه میدم و به میزان سال قبل استرس ندارم و فشاری روم نیست مخصوصا چون قصد ندارم به بقیه فامیلا بگم که میخوام باز کنکور بدم.
      برای آزمون، شما امسال قلمچی میدین؟ از کیفیت سوالاش راضی هستین من بعد عید ثبت نام کنم؟ نمیدونم کیفیتش در حد پارساله یا برای نظام قدیما دیگه وقت نمیذاره...؟
      کنکور نظام قدیم بدم یا جدید؟
      ویرایش توسط tari2000 : 27 آبان 1398 در ساعت 14:47

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ladylroz نمایش پست ها
      چجوری به این رتبه خوب رسیدین؟
      هر درسی رو چجوری میخوندین یکم از فوت و فن هاش به من میگین تو خصوصی؟؟؟
      ببخشید یکم بالاتر جوابتونو دادم ولی یادم رفت نقل قول بزنم! بخونینش

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مسیر رفت و برگشتت واقعا زجره. به نظر منم ارزششو داره و به طور کلی تصمیم درست و منطقی داری می گیری. اینم در نظر بگیر 99 درصد کنکور کلا 9 ماه برای کنکور می خونن. اون 2 ماه اول هم از اون 99 درصد 90 درصد دارن آزمون و خطا می کنن میشه 7 ماه. 1 ماه هم که بچه مدرسه ای ها آزمون دارن براشون میشه 6 ماه یعنی تو نسبت به رقیبات خیلی هم کم نداری. خیلی ها هم در طول مسیر ناامید میشن و میگن برای کنکور سال بعد می خوایم بخونیم.
      میدونیم هم که این حرفایی که زدم متأسفانه مبالغه نبود و همش درست بود...
      فقط اینکه حالا که شما می خوای 5 ماه وقت بذاری باید از وقتت درست استفاده کنی. من هی اینو میگم هیچ کس به حرفم گوش نمی کنه، یه نرم افزاری هست به اسم ReaderPro برای اندروید نرم افزار تندخوانی هست اونو بگیر روزی 5 دقیقه فقط 5 دقیقه تمرین کن باهاش هر روز.
      همه ی تست ها رو هم زمان دار بزن. یعنی برای زیست 45 ثانیه مثلا برای فیزیک 1 دقیقه و 12 ثانیه و به همین صورت...
      از اون جایی که قبلا توی نظام قدیم نتیجه گرفتی همونو بده....
      و همون طور که یکی دیگه هم گفت مشاور خوب هم پیشنهاد میشه. گرچه من خودم مشاورو قبول ندارم چون همشون میگن خلاصه نویسی کن ولی من خلاصه نویسی رو قبول ندارم ولی شما عین من نباش...
      موفق باشی...

9. Top | #9
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tari2000 نمایش پست ها
      درسته کاملا...باید سطحمو صفر در نظر بگیرم چون خیلی مطالب هم یادم میره تا اون موقع به هر حال...ولی خب یه نیمچه مزیتی که دارم اینه که میدونم هیچیم نشه فوقش همینو ادامه میدم و به میزان سال قبل استرس ندارم و فشاری روم نیست مخصوصا چون قصد ندارم به بقیه فامیلا بگم که میخوام باز کنکور بدم.
      برای آزمون، شما امسال قلمچی میدین؟ از کیفیت سوالاش راضی هستین من بعد عید ثبت نام کنم؟ نمیدونم کیفیتش در حد پارساله یا برای نظام قدیما دیگه وقت نمیذاره...؟
      کنکور نظام قدیم بدم یا جدید؟
      در مورد آزمون اساس آزمون دادن سنجیدن خودته و یاد گرفتن هنر آزمون دادنه. گاج و قلمچی و گزینه۲ هر سه تاش اوکیه. در مورد اینکه از کی تو آزمون شرکت کنی هم نمیتونم نظری بدم چون بستگی به برنامت داره( بهت گفتم مشاور خوب خیلی میتونه کمکت کنه اگه خواستی بیا خصوصی بهت معرفی کنم)
      نظام قدیم به نظرم شرکت کن چون رتبت خوب شده و اگه بیای سراغ کتابای نظام جدید با توجه به تغییرات شاید گیج بشی

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      بیشتر سختی مسیر مزید بر علت شده که کنکور بدم! وگرنه شاید اگه دانشگاه نزدیک بود بهم اصلا به فکر کنکور مجدد نمیفتادم =))
      تلاش ها ریشه در انگیزه ها دارن. سختی مسیر و فشار خانواده هیچ جوره انگیزه واسه تلاش نمیشه. چشما رو باز کن واقعیت رو ببین. ولی اگه انگیزه رو پیدا کردی، 150 روز آزاد فرصت کافی ای هست ی دور درسا رو بخونی
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز شما دانشگاه دولتی میری الان یا آزاد؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amaz نمایش پست ها
      مسیر رفت و برگشتت واقعا زجره. به نظر منم ارزششو داره و به طور کلی تصمیم درست و منطقی داری می گیری. اینم در نظر بگیر 99 درصد کنکور کلا 9 ماه برای کنکور می خونن. اون 2 ماه اول هم از اون 99 درصد 90 درصد دارن آزمون و خطا می کنن میشه 7 ماه. 1 ماه هم که بچه مدرسه ای ها آزمون دارن براشون میشه 6 ماه یعنی تو نسبت به رقیبات خیلی هم کم نداری. خیلی ها هم در طول مسیر ناامید میشن و میگن برای کنکور سال بعد می خوایم بخونیم.
      میدونیم هم که این حرفایی که زدم متأسفانه مبالغه نبود و همش درست بود...
      فقط اینکه حالا که شما می خوای 5 ماه وقت بذاری باید از وقتت درست استفاده کنی. من هی اینو میگم هیچ کس به حرفم گوش نمی کنه، یه نرم افزاری هست به اسم ReaderPro برای اندروید نرم افزار تندخوانی هست اونو بگیر روزی 5 دقیقه فقط 5 دقیقه تمرین کن باهاش هر روز.
      همه ی تست ها رو هم زمان دار بزن. یعنی برای زیست 45 ثانیه مثلا برای فیزیک 1 دقیقه و 12 ثانیه و به همین صورت...
      از اون جایی که قبلا توی نظام قدیم نتیجه گرفتی همونو بده....
      و همون طور که یکی دیگه هم گفت مشاور خوب هم پیشنهاد میشه. گرچه من خودم مشاورو قبول ندارم چون همشون میگن خلاصه نویسی کن ولی من خلاصه نویسی رو قبول ندارم ولی شما عین من نباش...
      موفق باشی...
      متاسفانه گوشیم اندروید نیست اپلیکیشن مشابهش برای iOS وجود نداره؟
      من خودمم حقیقتش زیاد به مشاور اعتقاد ندارم و برای ۹۷ و ۹۸ هم بدون مشاور پیش رفتم. این کم شدن حجم درسای نظام جدید یکم آدمو وسوسه میکنه برای همین موندم بین جدید و قدیم و میترسم این قضایایی که امسال برای نظام قدیما پیش اومد، ۹۹ تکرار شه!

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin4636 نمایش پست ها
      در مورد آزمون اساس آزمون دادن سنجیدن خودته و یاد گرفتن هنر آزمون دادنه. گاج و قلمچی و گزینه۲ هر سه تاش اوکیه. در مورد اینکه از کی تو آزمون شرکت کنی هم نمیتونم نظری بدم چون بستگی به برنامت داره( بهت گفتم مشاور خوب خیلی میتونه کمکت کنه اگه خواستی بیا خصوصی بهت معرفی کنم)
      نظام قدیم به نظرم شرکت کن چون رتبت خوب شده و اگه بیای سراغ کتابای نظام جدید با توجه به تغییرات شاید گیج بشی
      خیلی ممنون بابت توضیحاتتون لطف کردین. برای تغییر نظام یکی به خاطر ظلمی که امسال در حق ما نظام قدیما شد و یکیم به خاطر تغییر حجم قابل توجه نظام جدید دارم خیلی جدی به تغییر نظام فکر میکنم، خیلی اشتباهه به نظرتون؟

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      تلاش ها ریشه در انگیزه ها دارن. سختی مسیر و فشار خانواده هیچ جوره انگیزه واسه تلاش نمیشه. چشما رو باز کن واقعیت رو ببین. ولی اگه انگیزه رو پیدا کردی، 150 روز آزاد فرصت کافی ای هست ی دور درسا رو بخونی
      من انگیزه دارم! کی گفته نمیشه؟ شمام اگه روزی بیش از ۵ ساعت تو راه رفت و برگشت بودین و به خاطر عدم اطلاع عموم جامعه از وضعیت رشته مورد آزار کلامی واقع میشدین، و خانوادتونم یه بند غر میزدن انگیزه پیدا میکردین

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tari2000 نمایش پست ها
      تخصصیا رو میگم. ریاضی آمار دو فصل اولو خونده بودم دو فصل دیگشو نخونده بودم. هندسه رو نخونده بودم ولی به جز هندسه فضایی بقیشو در حدی بلد بودم که بتونم از پس سوالای خیلی ساده بربیام. هندسه مختصاتی و مقاطع مخروطی رو هم نخونده بودم. ریاضیمو ۴۷/۸ زدم اگه اشتباه نکنم.
      زیستو خیلی خوندم متن کتاب درسی رو، یک چهارم تستای آی کیو رو خیلی خوب زدم. از تصویرنامه مهروماه هم خوندم که خیلی کمک کرد. زیستمو ۷۷ زدم.
      فیزیکم خیلی خوب بود به بالای ۸۰ فکر میکردم ولی ۶۰ و خرده ای شد. شیمی هم فکر میکردم بالای ۷۰ شه اونم شد ۶۰ و خرده ای...
      روش مطالعه ی فیزیکم چیز خاصی نبود! تست زیاد! همین! درس مورد علاقم بود با علاقه ی زیاد میخوندمش...
      شیمیمم همیشه خوب بود متاسفانه سال کنکور سر همین یکم مغرور شدم به خودم یکم کم کاری کردم براش در طول سال وگرنه میشد خیلی درصد بهتری کسب کرد.
      منبع و روش مطالعه شیمی و فیزیکتون چی بود و فقط برای زیست تصویر نامه رو میخوندید +کتاب درسی و ای کیو منبع دیگه ای از قبیل فیلم و .نداشتید تخصصیا درصداتون رو + رتبتون +توضیحات کامل روش خوندنتون رو هم بگید و اینکه نظام قدیمید و رتبتون برای سال چند بوده؟
      ممنون

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن