خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 45
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      با نهایت احترامی ک بنده ب پستای بالا درمورد نظام جدید قائلم باید بهت بگم 80درصد حرفاشون اشتباه بود...من دوماهه جدید میخونم زیست دهم با دوتا کتاب تست بستم الان زیست 11هستم دینی خوندم اغلب درسارو دارم میخونم...اما عارضم ب خدمت شما ک دینی سبک شده 8درس کمتر شده ایات حذف شده و هر غصل 2خط ایه داره..ادبیات تاریخ ادبیات رفته کنار تقریبا و تستاش ب مباحث دیگه رفته ...تو شیمی خیلی فصلا متنش علوم ابتدایی هستش مثلا فصل یک سال دهم ....و ساده تر شده...ازاونور تو ریاضیب فیزیک اغلب جاهخای ساده شده احتمال ساده تر مشتق ساده تر مثلثات ساده تر انتگرال حذف هندسه مقاطع 6تست بود زمان ما الان شده 4تست و باهم یکی شدن ایننورم بگم مشتق مثلثاتی ندارن..توفیزیک حرکت سقوط ازاد سطح شیبدار دینامیک مدار های چند حلقه بهم بستن خازن ها حذف شده...ساکن و برایند بردار ها نمیدونم کل پیش دو شده 2فصل یعنی از فصل 3تا 8پیش شده 2فصل سال 12...تو زیست هر فصل ب چند گفتار ساده تبدیل شده .....6فصل کمتر شده...دینی 570ایاه داشت الان برو ببین چی شده.....اینکه میگن عوض نشده عجیبه بله مفهوم علیت همونه معلول همونه اما تو چ حجمی؟
      خیلی ممنون بابت توضیحاتتون پس با این حساب خیلی بیشتر راغب شدم که نظام جدید کنکور بدم...احتمالا تغییر نظام میدم پس...شما همه ی منابعتونم عوض کردین؟ هیچ کتاب کمک درسی نظام قدیمی دیگه به درد نمیخوره؟ لیست منابع خوبشونم تو پیام خصوصی میشه لطف کنین بگین؟

2. Top | #32
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tari2000 نمایش پست ها
      ببینین برخلاف شما، من دقیقا فکر میکنم رشته مهم تره چون آدم بعد فارغ التحصیلیش قراره با رشته زندگی کنه، نه اسم دانشگاه...راه منم باور کنین خیلی دوره با این که تهرانم از یه نقطه ی دیگه ی شهر میکوبم میام دانشگاه واقعا سخت شده شرایط. دامپزشکی رشته ی فوق العاده ایه و منم بهش خیلی علاقه دازم و اصل مشکلم باهاش، اینه که بقیه مردم اینو نمیدونن و خیلی طعنه و شوخی زننده و حرفای بیخود میشنوم که واقعا تحمل شرایطو برام سخت کرده... . مثلا آناتومی ما چهار برابر پزشکیه و مجموعا خیلی درسامون سنگینه و مجموع تعداد واحدایی که تو این ۶/۵ سال باید بگذرونیم از پزشکی بیشتره. ولی خیلیا نمیدونن یا حتی اینم نمیدونن ما ۲۶ تا تخصص داریم و خیلی زمینه کاری گسترده ای داریم. و نمیدونن ۶۰٪ بیماریا بین انسان و دام مشترکه‌!
      درکت میکنم دقیقا رشته منم همین شرایطو داره
      باز شما خوبید ما رو فقط یه راننده که وظیفشه مصدوم به بیمارستان برسونه نگاه میکنن اصلا انگار نه انگار که ما کار درمانی میکنیم و تو سخت ترین واخرین لحظات بیمار بالاسرشیم و یه فرشته نجاتیم تو اون لحظه.... شمال تهران که به چشم یه حمال به ما نگاه میکنن واقعیت...
      منم منظورم از اقیانوس دانشگاه تهران این بود برو کاری کن برا چیزی که دوست داری
      من از یکماه قبل وارد مرکز پژوهش شدم یسری کلاس گذاشتن رفتم و.... الان بهم موضوع دادن لاین پژوهشش طب اورژانسه... میدونی یعنی چی یعنی اگه میخواستم وارد فیلد طب اورژانس بشم باید 7 سال پزشک عمومی میخوندم یه 4 سالم تخصص طب اورژانس تازه میتونستم یه چیزی بگم الان یه موضوع دادن فوکوس کردم روش یعنی دانشگاه تهران با این حرکتش منو 11 سال انداخت جلو... تازه بماند مزایای انتشار مقاله

تو هم خیلی میتونی در مورد این رشته کار کنی بقول خودت 60 درصد بیماریا زئونوس اند پس فکر کن چطور یه دانشجوی ساده دامپزشکی نباشی... رشتت خیلی جای کار داره اگه زرنگ باشی... میتونی حتی از رشته های بین رشته ای لینک بگیری برا مقاله مثلا اقتصاد... میدونی چقدر دام و طیور تو اقتصاد کشور تاثیر دارند....
      یا مثلا رشته های علوم پایه مثل میکروبیولوژی... میدونی چقدر رشتت با میکرو ارگانیسم ها ارتباط داره یا با انگل ها و ...

اخرین پیشنهادم حتما یه سر به مرکز پژوهش بزن اگه علاقه داری
      بری پیش دکتر پاسالار اصلا خود بخود انگیزه کار میگیری
      ویرایش توسط A.H.M : 27 آبان 1398 در ساعت 21:55

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها کس دیگه ای نظری درباره تغییر نظام نداره؟ لطفا راهنمایی کنین اگه میدونین...اگه خودتون تغییر نظامی هستین که چه بهتر...
      اگه کسیم میشناسین که تغییر نظام داده میشه بگین راضیه یا نه؟

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      بچه ها کس دیگه ای نظری درباره تغییر نظام نداره؟ لطفا راهنمایی کنین اگه میدونین...اگه خودتون تغییر نظامی هستین که چه بهتر...
      اگه کسیم میشناسین که تغییر نظام داده میشه بگین راضیه یا نه؟
      من تغییر دادم زیستش زیادی فرق میکنه و به ضررت هست ولی بقیه درساش به سودته

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط VENOM.M نمایش پست ها
      من تغییر دادم زیستش زیادی فرق میکنه و به ضررت هست ولی بقیه درساش به سودته
      خیلی ممنون یه سوال دیگه...کتاب کمک درسیای فیزیک و ریاضی نظام قدیم غیرقابل استفادن برای نظام جدید؟! اخه فک کنم مال نظام قدیم بیشتر از نظام جدیده دیگه
      فک کنم قابل استفاده باشن، نه؟!

6. Top | #36
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها،
      من دانشجوی دامپزشکیم، تهرانم، رتبم ۳کا و خرده ای منطقه یک بود کنکور ۹۸...نظام قدیم بودم. رتبه سال اولمم ۴۹۰۰ بود. البته برای ۹۸ اونقدر که باید و شاید تلاش نکردم.
      میخوام از بهمن شروع کنم برای کنکور بخونم دوباره. ترم بعد نمیخوام مرخصی بگیرم میخوام ۱۳،۱۴ واحد تو دو روز بردارم و بقیه روزا رو بشینم برای کنکور بخونم.
      هدفمم پزشکی آزاد تهران یا دندانپزشکی آزاد تهرانه...
      به نظرتون چیکار کنم با این شرایط؟
      اولا که شک دارم که کنکور نظام قدیم بدم یا جدید. ثانیا واسه برنامه ریزی موندم چیکار کنم که بتونم به هدفم برسم تو ۵ ماه و خرده ای...!
      توصیه تون چیه؟
      درسای رشته ی خودمم بی نهایت سخت و سنگینه. البته به رشتم علاقه دارم و انصافا رشته ی خیلی خوبیه اگه تا تخصص پیش برم. بیشتر سختی مسیر مزید بر علت شده که کنکور بدم! وگرنه شاید اگه دانشگاه نزدیک بود بهم اصلا به فکر کنکور مجدد نمیفتادم =))
      الان خانواده یکم گیر دادن میگن دوباره کنکور بده، هم این که خودم دو ساعت و نیم تو راه رفتم و دو ساعت و نیم برگشت و تو همین یک ماه و نیم دیوانه شدم دیگه :/

قصد شرکت در آزمون هم تا عید ندارم.
      از الان تا بهمن میخواستم یه چیزایی بخونم درسا رو یادم نره، ولی خب ایننننقدر درسای دانشگاه سنگینه نمیرسم. شاااید برسم یکم عمومی بخونم.
      خلاصه که...هلپ می =))
      آقا همون قدیم بده واقعااین سواله اخه رتبت توقدیم خوبه چرامیخای الکی وقتتو هدربدی ...میگن حجم نظام جدیدکمه ولی خب بازم واست جدیده حتی دوصفحه ام باشه ..بالفرض شما ده صفحه روک قبلا خوندیوبهتریادمیگیری تادوصفحه ک نخوندیوواست جدیدهه..من خودم تابستون یه نگاه به pdfجدید کردم دیدم باهاش راحت نیسم مونده به شخص ..بازم توقدیم بمونی بهترهه مخصوصا واسه تو..منم قدیممم...

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      با نهایت احترامی ک بنده ب پستای بالا درمورد نظام جدید قائلم باید بهت بگم 80درصد حرفاشون اشتباه بود...من دوماهه جدید میخونم زیست دهم با دوتا کتاب تست بستم الان زیست 11هستم دینی خوندم اغلب درسارو دارم میخونم...اما عارضم ب خدمت شما ک دینی سبک شده 8درس کمتر شده ایات حذف شده و هر غصل 2خط ایه داره..ادبیات تاریخ ادبیات رفته کنار تقریبا و تستاش ب مباحث دیگه رفته ...تو شیمی خیلی فصلا متنش علوم ابتدایی هستش مثلا فصل یک سال دهم ....و ساده تر شده...ازاونور تو ریاضیب فیزیک اغلب جاهخای ساده شده احتمال ساده تر مشتق ساده تر مثلثات ساده تر انتگرال حذف هندسه مقاطع 6تست بود زمان ما الان شده 4تست و باهم یکی شدن ایننورم بگم مشتق مثلثاتی ندارن..توفیزیک حرکت سقوط ازاد سطح شیبدار دینامیک مدار های چند حلقه بهم بستن خازن ها حذف شده...ساکن و برایند بردار ها نمیدونم کل پیش دو شده 2فصل یعنی از فصل 3تا 8پیش شده 2فصل سال 12...تو زیست هر فصل ب چند گفتار ساده تبدیل شده .....6فصل کمتر شده...دینی 570ایاه داشت الان برو ببین چی شده.....اینکه میگن عوض نشده عجیبه بله مفهوم علیت همونه معلول همونه اما تو چ حجمی؟
      خب البته نظری که بنده دادم هم با توجه به اطلاعات خودم بود که نظام جدیدی هستم و از کتابای شما اطلاعات مختصری دارم. ولی کلیات رو گفتم. درسته تاریخ ادبیات کلا 110 تا کتاب و نویسنده داریم که باید حفظ کنیم. فقط یه سوال هم در کنکور تجربی میاد. انتگرال هم حذف شده ولی مثلا بردار هارو شما میگی حذف شده ولی هنوز توی سوالا ازش استفاده می کنن و معلما مجبورن اون وسط مسطا درس بدن.هر فصل هم دو خط آیه نداره . در مورد دینی شما نمی دونم ولی خب درسته آیات کمتر شده. یه بخش هایی هست به اسم تدبر در قرآن اونا خیلی زیاده توی بعضی درسا و ازشون هم سوال میاد توی تستا و با توجه به چندتا آزمون قبل از شعرها خیلی خیلی زیاد تو نظام جدید سوال طرح می کنن. خیلی توجه می کنن به شعرها و مفاهیمشو باید دقیق یاد بگیری و ارتباطشو با آیات هم بفهمی و حفظ کنی.از دینامیک سطح شیبدار هنوز هم سوال می دن.
      ولی در کل درسته ساده تر شده. از معلمای تاپ کنکور هم سوال کنی همه میگن بیا نظام جدید. در مورد زیست و کمتر شدنش هم گفتم.

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hesam نمایش پست ها
      آقا همون قدیم بده واقعااین سواله اخه رتبت توقدیم خوبه چرامیخای الکی وقتتو هدربدی ...میگن حجم نظام جدیدکمه ولی خب بازم واست جدیده حتی دوصفحه ام باشه ..بالفرض شما ده صفحه روک قبلا خوندیوبهتریادمیگیری تادوصفحه ک نخوندیوواست جدیدهه..من خودم تابستون یه نگاه به pdfجدید کردم دیدم باهاش راحت نیسم مونده به شخص ..بازم توقدیم بمونی بهترهه مخصوصا واسه تو..منم قدیممم...
      خب اگه میگن به طور قابل توجهی کم شده خب چرا نباید این کارو کرد؟ حالا جدیدم باشه اونقدرا هم فکر نکنم سخت باشه آدم خودشو برسونه...چون حتی حفظیاتشم که خیلی میگن عوض شده اونقدر وقت نمیخواد برای تسلط...اصل، مفاهیمن که مفاهیم نظام قدیم و جدید فکر نمیکنم متفاوت باشن و اگه تفاوتی هم باشه، مال نظام قدیم بیشتره... من تو قدیم دو سال نتیجه نگرفتم...الان واقعا نمیدونم چیکار کنم با این وضع...
      به یه چیز دیگه هم دارم فکر میکنم، اگه احیانا ۹۹ نشه، من ۱۴۰۰ هم شانسمو امتحان میکنم و اون سال دیگه نظام قدیمی در کار نیست پس اگه از سال قبلش نظام جدید خونده باشم بهتره

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amaz نمایش پست ها
      خب البته نظری که بنده دادم هم با توجه به اطلاعات خودم بود که نظام جدیدی هستم و از کتابای شما اطلاعات مختصری دارم. ولی کلیات رو گفتم. درسته تاریخ ادبیات کلا 110 تا کتاب و نویسنده داریم که باید حفظ کنیم. فقط یه سوال هم در کنکور تجربی میاد. انتگرال هم حذف شده ولی مثلا بردار هارو شما میگی حذف شده ولی هنوز توی سوالا ازش استفاده می کنن و معلما مجبورن اون وسط مسطا درس بدن.هر فصل هم دو خط آیه نداره . در مورد دینی شما نمی دونم ولی خب درسته آیات کمتر شده. یه بخش هایی هست به اسم تدبر در قرآن اونا خیلی زیاده توی بعضی درسا و ازشون هم سوال میاد توی تستا و با توجه به چندتا آزمون قبل از شعرها خیلی خیلی زیاد تو نظام جدید سوال طرح می کنن. خیلی توجه می کنن به شعرها و مفاهیمشو باید دقیق یاد بگیری و ارتباطشو با آیات هم بفهمی و حفظ کنی.از دینامیک سطح شیبدار هنوز هم سوال می دن.
      ولی در کل درسته ساده تر شده. از معلمای تاپ کنکور هم سوال کنی همه میگن بیا نظام جدید. در مورد زیست و کمتر شدنش هم گفتم.
      واقعا همه ی مشاورا و دبیرای خوب نظرشون رو تغییر نظامه؟ خب الان یکم مصمم تر هم شدم برای تغییر نظام =))

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط __dr_ee_am__ نمایش پست ها
      اخه پشتیبان های قلمچی همون سر جلسه زنگ میزنن میگن چرا نیومدی
      اونام بعضیاشون زنگ میزنن، همه شون اینقدر پیگیر نیستن
      دلیلشم اینه که از حقوقشون به ازای هر غیبت کم میشه اینطور که شنیدم برای همین تا جایی که بتونن بچه ها رو مجبور میکنن پا شن بیان سر جلسه و اگه نرین پیگیری میکنن

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واقعا همه ی مشاورا و دبیرای خوب نظرشون رو تغییر نظامه؟ خب الان یکم مصمم تر هم شدم برای تغییر نظام =))
      فک کنم تصمیمات گرفتی ولی کاش نکنی
      دوتا مشکل عمده داری تو
      1.حتما باید قبل بهمن انصراف بدی و خوب هزینه بره انصراف ...
      2. حتی بعد انصراف هم اگه رتبه 1 بیاری باید بری دانشگاه آزاد یا پردیس مگه اینکه قبلش درخواست لغو محرومیت به سنجش فرستاده باشی
      اگه واقعا برای سختی دروس انصراف میدی مطمئن باش پزشکی سنگین تره الان همگی علوم پایه رو میتونی و صرف دیدن آناتومی نمی تونی بگی درس ما سنگین تره
      اگه برای راه داری انصراف میدی یک درصد فک کن کنکورت خراب بشه و بدی آزاد شهرستان‌... چی بدتره؟
      هزینه های آزاد رو هم بدونی بد نیست ترمی 15 میلیون یعنی هرماه تقریبا 3.5 میلیون... واقعا اینقدر داری که 7 سال این پول و بدی؟؟؟
      ویرایش توسط A.H.M : 28 آبان 1398 در ساعت 17:34

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.M نمایش پست ها
      فک کنم تصمیمات گرفتی ولی کاش نکنی
      دوتا مشکل عمده داری تو
      1.حتما باید قبل بهمن انصراف بدی و خوب هزینه بره انصراف ...
      2. حتی بعد انصراف هم اگه رتبه 1 بیاری باید بری دانشگاه آزاد یا پردیس مگه اینکه قبلش درخواست لغو محرومیت به سنجش فرستاده باشی
      اگه واقعا برای سختی دروس انصراف میدی مطمئن باش پزشکی سنگین تره الان همگی علوم پایه رو میتونی و صرف دیدن آناتومی نمی تونی بگی درس ما سنگین تره
      اگه برای راه داری انصراف میدی یک درصد فک کن کنکورت خراب بشه و بدی آزاد شهرستان‌... چی بدتره؟
      هزینه های آزاد رو هم بدونی بد نیست ترمی 15 میلیون یعنی هرماه تقریبا 3.5 میلیون... واقعا اینقدر داری که 7 سال این پول و بدی؟؟؟
      بله این مشکلات رو میدونم و پذیرفتم
      برای سختی که گفتین رشته ی ما با اختلاف سخت تره ها! مشخصه شما هم حتی درباره ی دامپزشکی اطلاع ندارین! حتی مجموع واحدایی که باید بگذرونیم بیشتر از پزشکیه :/ اصلا به خاطر سختی دروس انصراف نمیدم، دلایل زیادی دارم که اینجا هم یه سریاش قابل ذکر نیست
      برای هزینشم هیچ مشکلی ندارم، اگه آزاد شهرستان قبول شم نمیرم

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=tari2000;1553716]همه اینا رو تو چنتا پیام قبلی گفتم... ریاضی ۴۷/۸ اگه اشتباه نکنم، شیمی ۶۳/۸ برای ریاضی خودم توصیه خاصی ندارم منبعم مهروماه بود. ولی زیاد درست و حسابی ریاضی نخوندم توقع بالای ۶۰ اصلا نداشتم از خودم. برای فیزیک هم چنتا پیام بالاتر روشمو گفتم. ضمنا روشا باید شخصی سازی شن کپی کردن روش با سر تو دیوار رفتنه عملا! مثلا موج آزمون فیزیک به درد هر کسی نمیخوره و واقعا سنگینن تستاش!...باید حتما حتما بعد تموم شدن تستای گاج یا الگو سراغشون رفت. ولی خوندن درسنامش حتی قبل زدن آزموناش توصیه میشه. خیلی عالیه درسنامش برای مرور.به تایمی هم که زده بالای آزموناش زیاد توجه نکنین.[/QUOTE

سلام خدمت شما ...

نظرتون رو در مورد موج آزمون فیزیک می خواستم بدونم ....
      یه کلیاتی توی این پست در موردش گفتین ....
      ولی میخواستم بدونم که ارزش داره که در کنار کتابی مثل گاج ، بخوایم ازش استفاده کنیم .... ؟
      (اینو از اون بابت می پرسم ، چون ، خیلی نشنیدم که کسی از موج آزمون فیزیک تعریف کنه ... )

ممنون از وقتی که می ذارین ...

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      میشه استفاده کرد ولی سخته یکم

15. Top | #45
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=ehsan7777777;1554427]
      همه اینا رو تو چنتا پیام قبلی گفتم... ریاضی ۴۷/۸ اگه اشتباه نکنم، شیمی ۶۳/۸ برای ریاضی خودم توصیه خاصی ندارم منبعم مهروماه بود. ولی زیاد درست و حسابی ریاضی نخوندم توقع بالای ۶۰ اصلا نداشتم از خودم. برای فیزیک هم چنتا پیام بالاتر روشمو گفتم. ضمنا روشا باید شخصی سازی شن کپی کردن روش با سر تو دیوار رفتنه عملا! مثلا موج آزمون فیزیک به درد هر کسی نمیخوره و واقعا سنگینن تستاش!...باید حتما حتما بعد تموم شدن تستای گاج یا الگو سراغشون رفت. ولی خوندن درسنامش حتی قبل زدن آزموناش توصیه میشه. خیلی عالیه درسنامش برای مرور.به تایمی هم که زده بالای آزموناش زیاد توجه نکنین.[/QUOTE

سلام خدمت شما ...

نظرتون رو در مورد موج آزمون فیزیک می خواستم بدونم ....
      یه کلیاتی توی این پست در موردش گفتین ....
      ولی میخواستم بدونم که ارزش داره که در کنار کتابی مثل گاج ، بخوایم ازش استفاده کنیم .... ؟
      (اینو از اون بابت می پرسم ، چون ، خیلی نشنیدم که کسی از موج آزمون فیزیک تعریف کنه ... )

ممنون از وقتی که می ذارین ...
      سلام، بله خیلی عالیه! و به نظرم با توجه به این که فیزیک از سال ۹۶ خیلی سخت تر شده به نظرم ضروریه که تستای سطح بالایی مثل تستای موج آزمون کار بشه...
      گاج برای راه انداختن اولیه و رسیدن به حدود ۶۰،۶۵ خیلی خوبه
      ‌ولی برای بالای ۸۰،۸۵ حتما باید منبع قوی تری کار کنید...

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن