خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Exclamation روشه مناسب برای محاسبات سنگین و طولانی شیمی

آیا اینجا کسی هست که یه روش ساده و کوتاه تر برای مسائل شیمی بلد باشه؟؟؟؟
      اگه روشی بلدید به مام بگید

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      حفظ کردن ضرب اعداد چن رقمی و الگوهای ظرب اعداد و اون چیزی ک بعضی موسسه ها اسمشو گزاشتن محاسبات و واسه شیمی تبلیغش میکنن احمقانه ترین و خنده دار ترین پکیج سامانه خورشیدیه.

تو شیمی، جواب مسله ضرب و تقسیم داده های صورت مسله(و احتمالا ضریب تصحیح هایی ک داده اصلی مسله نیستن) نوشته میشه. همیشه و همیشه و همیشه عدد های درگیر در مسله مضرب صحیح و یا گویایی از همن. باید بدونی کدوم رو با کدوم ساده کنی و این با کمی(فقط کمی!) تمرین و خلاقیت(کدوم با کدوم ساده میشه) بدست میاد. جواب مسله رو ب صورت (a1.a2.a3)/(b1.b2.b3) بنویس و ساده کن. در نهایت جواب ب صورت ab نوشته ک 99.99 درصددموارد ضرب ی رقمی در نیم رقمیه.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ی کتاب هست ترجمه شده از یک منبع خفن تو روسیه س این موسساتم از رو اون اسکی میرن...خود کتاب میزارم دانلود کنید اونوقت ببینم کدوم طراح سوال میخواد سوالی بده ساده نشه...باید بارگزاری کنم اول باید پیداش کنم البته پارسال گذاشتم حذف شد
      ما دوباره سبز میشویم

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ی مسله ک (a1.a2.a3)/(b1.b2.b3)ش رو نشه ساده کرد پیدا کن. من میگم این کسره با کمی خلاقیت زهنی همیسه ساده میشه. ساده شدن، منظورم خط خوردن اعداد در صورت و مخرجه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اما رایج ترین روش اینه ....ممیز هارو حذف کنی اعداد رو گرد کنی و گزینه هارو دو رقمی بخونی و ب روش تقریب حساب کنی...مثلا گزینه ها اگر ب این صورته ک 33.6 یا 44.8 فقط دو رقم اول بخونی یا ی عددی ب دست میاد ک توش 44داره مثلا 44هخزارم یا 4.4 یا 440 یا اینکه مثلا ی عدد نزدیک ب جواب پیدا میشه...البته این سبک ممحاسبه اگر گزینه ها نزدیک باشن کار سخت میکنه ولی درکل رو اغلب تستا جوابه...
      ما دوباره سبز میشویم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​ی روشم هست ک معکوس اعداد بزاری تو صورت ومخرج مثلا اگر تو صورت 11داری تو مخرج 9بزاری ب جاش تاکیید کردم بب جاش... بنظرم خلاقیت در ریاضی ربیعیان دان کن ببین روهوا میزنی
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      منبع خفن تو روسیه
      اینا همش درغه واسه فروش کتاب. کدوم ادم عاقلی میپزیره ک محاسبات شیمی ی منبع خفن تو روسیه میخاد؟ همینکه بدونی 11.2 نصف 22.4 نیمی از اون چیزیه ک واسه محاسبات شیمی بهتره بدونیم و کمی خلاقیت نیمه دومه.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      جرم مولی هارو حفظ باش
      ضرب اعداد یازده تا بیست رو هم حفظ باش
      اعداد معروف رو هم ضربشون رو حفظ کن مثلا ۶۲۵ یا ۱۲۵و...

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اولین باره تونستم اینجا تاپیک بزنم�������������� ����������������ه وووراا

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      ​ی روشم هست ک معکوس اعداد بزاری تو صورت ومخرج مثلا اگر تو صورت 11داری تو مخرج 9بزاری ب جاش تاکیید کردم بب جاش... بنظرم خلاقیت در ریاضی ربیعیان دان کن ببین روهوا میزنی
      من اتفاقا قبلا درباره این روش شنیده بودم الانم خیلیم دنبالش گشتم ولی چیزی پیدا نکردم اسم خاصی نداره؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsakiasi نمایش پست ها
      من اتفاقا قبلا درباره این روش شنیده بودم الانم خیلیم دنبالش گشتم ولی چیزی پیدا نکردم اسم خاصی نداره؟
      ​کلا سه تاروش هست یکیش اینه یکیشم 5درصد جابه جایی اعداد... ی روش دیگه ام هست ک خیلی دقیق تره تو سوالتیه ک گزینه ها خیلی شبیه همند یا باید دو مرحله حساب کنی مثلا ایکس حساب کنی ببری تو ی طرف دیگه ازش استفاده کنی
      ما دوباره سبز میشویم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      اینا همش درغه واسه فروش کتاب. کدوم ادم عاقلی میپزیره ک محاسبات شیمی ی منبع خفن تو روسیه میخاد؟ همینکه بدونی 11.2 نصف 22.4 نیمی از اون چیزیه ک واسه محاسبات شیمی بهتره بدونیم و کمی خلاقیت نیمه دومه.
      چون روس ها خیلی تو ریاضی قویند اغلب دبیرا از رو کتاباشون اسکی میرن اریان مسعودی خیلیارو دیدم حتی خود منتظری ...ی ماشین ساخته تو ترکیب توابع میگه روش خودمه و کپی شرعا حرامه
      ما دوباره سبز میشویم

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      چون روس ها خیلی تو ریاضی قویند اغلب دبیرا از رو کتاباشون اسکی میرن اریان مسعودی خیلیارو دیدم حتی خود منتظری ...ی ماشین ساخته تو ترکیب توابع میگه روش خودمه و کپی شرعا حرامه
      اقایونی ک اسم بردی متاسفانه از کم سواد ترین معلمای تاریخ معاصرن و مشخصه برداشت درستی از ریاضی نداری. ریاضی رو استدلال ها و گزاره ها ساختن ن اون محاسباتی ک تو میگی. چن روز پیشم یکشون تو تی وی داشت ضرب اعداد دو رقمی رو میگفت و اتفاقا ادعا کرد اعداد و ضربشون رو خودش اختراع کرده و قبلا وجود نداشتن. شگفتا!!! کجا دارین میرین شما؟؟؟؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اول کتاب خط ویژه محاسبات شیمی چند نکته گفته،خوبه بنظرم
      ♡Be your Own HERO

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شیمی محاسبات عجیب غریب نداره دکتر بابایی میگفت اگر دیدید تو محاسبات شیمیتون رسیدید به یه ضرب دو رقم در دو رقم بدانید و آگاه باشید که اشتباه حل کردید مسئله رو

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن