خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_mi_i نمایش پست ها
      با سلام و تشکر بابت نظرتون
      اره ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنی.
      فیلم های الا یک بدی دارن مثلا یک مبحث خیلی طولانی کردن مثلا میبنی درسی از شیمی5 قسمت داره ولی از لحاظ یادگیری واقعا خوبن
      موندم چطور بخونم ممنون میشم کمک کنید *
      سلام
      اگر مجدد مشکلی بعد گفته دوستان داری بیا کلیات رو بهت راهنمایی کنم

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها

سلام
      اگر مجدد مشکلی بعد گفته دوستان داری بیا کلیات رو بهت راهنمایی کنم
      ممنون میشیم راهنمای کنی

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خدایش موندم فیلم های الا اگه نگاه کنم جواب میده برای کنکورم یا نه؟
      موندم الا برم گوش بدم طبق اون یا کتاب کمک اموزشی کسی هست که نتیجه گرفته باشه،؟

4. Top | #19
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خدایش موندم فیلم های الا اگه نگاه کنم جواب میده برای کنکورم یا نه؟
      موندم الا برم گوش بدم طبق اون یا کتاب کمک اموزشی کسی هست که نتیجه گرفته باشه،؟
      اصلا نگران این نباش که ممکنه فیلمای آلا وقت تلف کردن باشه! ...اولا که دوستان راهنماییت کردن که فیلماشون بد نیست!...بعدم وقت کم نداری تا کنکور!
      درسته نباید وقتو تلف کنی ولی از نگرانی هم چیزی بهت نمی‌رسه!
      یکی از دلایلی که میری سراغ فیلمای اونجوری هم همینه! یکم بشین فکر کن! استرس واقعاً تاثیر داره! دقیقا فرایندش به این شکل هست که:
      آدم استرس میگیره که چیکار کنه! از کجا شروع کنه درسشو یا حل کردن مشکلشو....کدوم روش بهتره؟؟ فیلم آلا ببینم یا کتاب کمک درسی؟؟؟ وای چقدر مشغله و دغدغه دارم من!!!
      و به این ترتیب آدم ناخودآگاه می‌خواد خودشو راحت کنه! یکم فکرشو آزاد کنه ! به یکم سروتونین نیاز پیدا میکنه و دوست داره از این مشکلات رها بشه فکرش و « فرار »کنه! بخاطر همین یهو میزنه زیر همه چی و درس نمیخونه .. یا میره سراغ ارضا کردن خودش به روش های دیگه ای که اشاره کردی!
      جواب نصف سوالات همین استرس و فشاریه که به خودت میاری(که البته تو این سن تا "حدودی" عادیه!!) ولی خب باید کنترلش کنی!

Sent from my BND-L21 using Tapatalk

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تو مشکلت حتی شاید اعتیاد به دیدن اونجور فیلما هم نباشه! بلکه فرار کردنه!
      دقیقا تو همون جمله ای که گفتی یه تستو نمیتونم حل کنم کلا درسو می‌ذارم کنار میشد تمام مطالبی که بالاتر گفتمو برداشت کرد ازش!
      بماند که تو باقی جمله هات هم شواهد دیگه ای بود که همین قضیه رو اثبات میکرد!

این یه مکانیسم کاملا عادیه که ادم تسلیم شه و فرار کنه ولی باید کنترل شه!
      یکی از راه حل هاشم اینه که مثلاً! : میتونی بری بیرون از خونه درس بخونی! کتابخونه فضا و جو خوبی داره! خود به خود ذهنت هم از سرگرمی های دیگه (چه مفید چه مضر) دور میشه و بیشتر رو درس تمرکز میکنی (مخصوصاً با توجه به محدودیت هایی که تو کتابخونه خواهی داشت)
      درباره اینکه یه تستو نمیتونی حل کنی درسو میذاری کنار هم: اگر تستایی که نمیتونی بفهمیشون و حلشون کنی خیلی زیاده! که هنوز کامل متوجه نشدی مبحث رو و باید محکم پاش بمونی تا یاد بگیری...ولی اگر اونقدر زیاد هم پیش نمیاد..میتونی تسلیم شی! ولی کنترل شده! من چیکار میکردم تو دوران کنکورم؟ ۶۰ تا تست فیزیک زدم میرسم به یه تست سخت که نمی‌فهممش! کلی کلنجار می‌رفتم یادش میگرفتم یهو یه تست سخت دیگه میومد که اونم نمی‌فهمیدم! اونجا گاهی تسلیم میشدم! ولی! درسمو عوض میکردم! نه اینکه درسو ول کنم کامل! فردا که ذهنم باز شد...فردا صبح که ذهنم خالی بود میخوندم اون تیکه ای که دیروز نفهمیدم رو! و واقعا میفهمیدمش!!

Sent from my BND-L21 using Tapatalk

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون میشیم راهنمای کنی
      سوالتو بپرس

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها

سوالتو بپرس
      به نظرت فیلم هالی الا دنبال کنم تیجه خوبی داره یا فقط کتاب درسی با کمک اموزشی؟
      داخل درسای مثل فیزک شیمی ریاضی ؟؟

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نظرت فیلم هالی الا دنبال کنم تیجه خوبی داره یا فقط کتاب درسی با کمک اموزشی؟
      داخل درسای مثل فیزک شیمی ریاضی ؟؟
      سلام
      بنظر من اینه که کتاب کمکی خوب بگیر بخون اشکالات و مفاهیم اساسی اگه بلد نشدی نکاتشو از آلا ببین
      یا برعکس فقط گلچین نکات آلا رو بخون بعد کمکی تست

9. Top | #24
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      با سلام خومت همگی .من امسال سال یازدهم تجربیم.مدتی کمی خوب داشتم میخوندم ولی یهو زده شدم از درس اصلا خوشم نمیاد بخونم یا اگه بخونم بعد یک ساعت خورده ای خسته میشم . ۲_ مثلا تصمیم گوشی فیلم و کارهای .{+۱۸} چیزا دیگه کنار بزارم یاکم کنم نمیتونم دوباره میرم سراغ اینکار و وقتم الکی حدر میدم ۳- من ازمون گزینه دو میرم -مدتی از برنامه عقب افتادم حدود دو ازمون عقبم هی میگم شروع کنم تا زیاد تر نشده که نمیتونم _مثلا میگم برم ریاضی بعد که میرم وقتی نمیتوتم یکی درست جواب بدم اعصابم خراب میشه میزارم کنار .۴-حس میکنم شیوه خوندنم اشتباه داخل درسای فیزیک شیمی ریاضی ^ یک روز میگم برم سایت الا فیلم های اونا ببینم پیش برم -یک روزم میگم نه اشتباه وقت تلفی هست چون طولانیه فیلم هاش همون کمک اموزشی بهتره:
      ۵_خستگی خواب الودگی هم اذیت میکنه مثلا وقتی شیفت صبح بعدظهر خیلی خوابم میاد اگه بخونم حس میکنم هیچی یاد نمیگیرم یا وقتی شیفت بعدظهر شبش خیلی خستم نمیتونم بخونم نمیدونم چکار کنم خستگی رفع بشه
      میشه کمکم کنید خدایی بد جور حالم خراب شده .
      ●خواشا در صورت جواب دادن به این تاپیک برای هر قسمت در جواب شمارش بگید بعد بنویسید راه حلشو
      یه چیزی میگم
      شاید با خودت فکر کنی اخه این ربطی به اون یکی نداره
      ولی یکی از اطلی ترین دلایلی که باعث میشه از درس فاصله بگیری تکنولوژیه... مخصوصا اگه اعتیاداور باشه
      مثلا گوشی یه نوعشه
      و اما اگه این گوشی توش یه چیز اعتیاد اور دیگه باشه خیلی خیلی موضوع بدتر میشه مثلا روابط عاطفی!
      یا کشف کردن دنیای پ.و.ر.ن
      دیدنش جدا از لذت لحظه ای که واست به وجود میاره جور وابستگی روانی ایجاد می کنه مثلا توی جمع نشستی... دائما فکرت سراغ این میره تنها بشینی بری سراغ گوشی و ....
      نشستی پای کتاب با خودت فکر میکنی خب من تنهام تو اتاق و میشه فیلم دید و ...

دقیقا همون اتفاقی میفته که یکی با کشیدن مواد، واسش پیش میاد!
      راه حلش اینه از تکنولوژی فاصله بگیری...
      گوشی رو ببر خونه مادربزرگت( بهتره جلو چشات نباشه چون استفاده از گوشی یه عادت درست میکنه و کلید این عادت، دیدنشه... همین که چشمت به گوشی میخوره دلت میخواد بری سراغش یا که همین که میری سراغ کامپیوتر دلت میخواد باهاش کار کنی) اگه گوشی داری ببرش بیرون از خونه! اگه کامپیوتر داری، موس و کیبوردشو ببر بیرون از خونه! و اگه لپ تاپ داری بازم ببرش بیرون اگه میبینی نمیتونی بفروش... جدی میگم!!! جراتشو داشته باش
      همین خودِ تکنولوژی و اعتیادش باعث میشه نسبت به درس بی میل بشی!!!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن