خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

چیکار کنیم اصلا نخوابیم!مرگ بر خواب×!

سلام همگی.من با توجه به شرایطی که دارم نمیتونم دیگه بخابم چون وقت کم میارم واسه خوندن چون از عصر تا شب سر کارم کلا از صبح تا ظهر ساعت 3 بیکارم و دیگه سر کارم تا بیام خونه و شام بخورم میشه 10 که اونم چون خسته هستم دیگه حس و حال خوندن نیس حالا میخام کاری کنم که قید خوابو بزنم و 24 ساعت بیدار باشم یا حداقل 4 ساعت بخوابم یا اصلا نخوابم!چون مجبورم در کنار کار حداقل روزی 10 تا 12 ساعت هم درس بخونم!کارمم بنا به شرایطی نمیتونم ول کنم و از طرفی امسال هم باید حتما قبول شم!چیکار کنم بتونم نخابم یا بنظرتون تایم خوندن و خوابمو چجور تنظیم کنم

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Cristiano نمایش پست ها
      سلام همگی.من با توجه به شرایطی که دارم نمیتونم دیگه بخابم چون وقت کم میارم واسه خوندن چون از عصر تا شب سر کارم کلا از صبح تا ظهر ساعت 3 بیکارم و دیگه سر کارم تا بیام خونه و شام بخورم میشه 10 که اونم چون خسته هستم دیگه حس و حال خوندن نیس حالا میخام کاری کنم که قید خوابو بزنم و 24 ساعت بیدار باشم یا حداقل 4 ساعت بخوابم یا اصلا نخوابم!چون مجبورم در کنار کار حداقل روزی 10 تا 12 ساعت هم درس بخونم!کارمم بنا به شرایطی نمیتونم ول کنم و از طرفی امسال هم باید حتما قبول شم!چیکار کنم بتونم نخابم یا بنظرتون تایم خوندن و خوابمو چجور تنظیم کنم
      عاقلانه فکر کن میشه کسی نخابه ؟
      یکی دو روز اره میشه بعدش چی؟

یا درسو بزار کنار یا کارو بیخیال شو
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببین شدنی که میشه ولی کمبود خواب نابودت میکنه به معنای واقعی کلمه ! این راه رو نرو تحت هیچ شرایطی !! فیزیولوژی بدنت میریزه بهم ، موهات میریزه ، کم طاقت میشی، حافظه در حد پلانکتون میاد پایین ...شاید تو ژاپن به دنیا اومده بودی میشد با چهار ساعتم دووم بیاری ولی اینجا نه.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام، شب نخوابیدن اشتباه محضه، شما فکر کن 24 ساعته بدنسازی باشی و وزنه بزنی،مشخص که عضله می سوزونی! خواب هم واجبه حداقل 6ساعت!شب زمان استراحت بدنه!
      10 شب بخواب ، 4صبح بلند شو میشه 6 ساعت خواب! از 4 صبح تا 3 بعد از ظهر هم بخون
      اگر می تونی تو تایم کار کردن از وُیس استفاده کن، مثلا برای زیست از ویس های "رضا امیر" که رایگانه و متن کتاب رو برات می خونه و یه توضیحاتی هم میده استفاده کن، یا برای لغات انگلیسی شهاب اناری رو کتاباش یه سی دی می ده که لغات رو درس به درس می خونه برات، برای درس های دیگه هم می تونی پیدا کنی یا خودت با صدای خودت ضبط کنی و تو موقع کار از ویس هات استفاده کنی!
      اما قید خواب رو اصلا نَزَن.
      ورزش ، قهوه( نَه نسکافه و کافی میکس)/حجامت(رو من جواب داده)= شادابی و نشاط
      صبح ها که خواب آلوده هستی سعی کن درس هایی مثل ریاضی و فیزیک رو بخونی که مختو به کار بگیره تا موتورش روشن بشه یا می تونی تست بزنی به همون دلیل( درس های حفظی رو برای شروع کار نذار که یه دفعه می بینی نیم ساعته داری رو کتاب چرت می زنی!)
      " عین کاف " هَسْتَمْ! وَلی نَهْ اَزْ اوناشْ!!!!

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      عاقلانه فکر کن میشه کسی نخابه ؟
      یکی دو روز اره میشه بعدش چی؟

یا درسو بزار کنار یا کارو بیخیال شو

نمیشه مجبورم هم کار کنم هم درس بخونم!

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alikashi نمایش پست ها
      سلام، شب نخوابیدن اشتباه محضه، شما فکر کن 24 ساعته بدنسازی باشی و وزنه بزنی،مشخص که عضله می سوزونی! خواب هم واجبه حداقل 6ساعت!شب زمان استراحت بدنه!
      10 شب بخواب ، 4صبح بلند شو میشه 6 ساعت خواب! از 4 صبح تا 3 بعد از ظهر هم بخون
      اگر می تونی تو تایم کار کردن از وُیس استفاده کن، مثلا برای زیست از ویس های "رضا امیر" که رایگانه و متن کتاب رو برات می خونه و یه توضیحاتی هم میده استفاده کن، یا برای لغات انگلیسی شهاب اناری رو کتاباش یه سی دی می ده که لغات رو درس به درس می خونه برات، برای درس های دیگه هم می تونی پیدا کنی یا خودت با صدای خودت ضبط کنی و تو موقع کار از ویس هات استفاده کنی!
      اما قید خواب رو اصلا نَزَن.
      ورزش ، قهوه( نَه نسکافه و کافی میکس)/حجامت(رو من جواب داده)= شادابی و نشاط
      صبح ها که خواب آلوده هستی سعی کن درس هایی مثل ریاضی و فیزیک رو بخونی که مختو به کار بگیره تا موتورش روشن بشه یا می تونی تست بزنی به همون دلیل( درس های حفظی رو برای شروع کار نذار که یه دفعه می بینی نیم ساعته داری رو کتاب چرت می زنی!)

اقای دکتر میشه بگی کجاتو حجامت کردی که خواب آلودگیت پرید؟
      من 8 شب هم بخابم صبح تا 10-11 خابم
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام
      به هیچ عنوان از خوابتون کم نکنید عوارض شدیدی داره
      اختلال در حافظه
      عدم تمرکز
      تغییر وزن
      و.......
      هم کم خوابی بده هم پرخوابی-نخوابیدن ک فبها !
      برنامه ریزی کنید به همه چیز میرسید ! ولی به هیچ عنوان خواب و کم و زیاد نکنید
      آدم معمولی(با توجه به رده سن شما تقریلا) نیاز به 8 ساعت خواب شبانه داره
      موفق بتشید
      خلاف قوانین.

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

تو طول دوران مشاوره بودنم دیدم چند نفری رو که با قرص چنین کاری کرده بودن و نهایتا ضرر ها و بیماری های بیشماری به سراغشون اومده بود.

اول سعی کن سلامتیت رو با روزی حداقل 7 ساعت خواب حفظ کنی. می فرمایید که مجبور به کار کردن هستید که واقعا خب شرایط خیلی سخت هست. پشت کنکوری سرباز داشتم که سر پست درس می خونده ولی سرکار هم نمی شه درس خوند و بعد خستگی کار هست.

به نظر من که با کار کردن به این شکل نمی تونید تعادل رو برقرار کنید. برید پیش یه مشاور یا دکتر روانشناس شاید راهی بهتون نشون بده.

من توصیه می کنم که یکی از این دو رو انتخاب کنید کنکور یا کار. جدی روش باید فکر کنید.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      گفتی از صبح تا ۳ظهر بیکاری
      ۱۰ شب بخواب ۴-۵ صبح پاشو تا ۳ ظهر راحت میتونی ۱۱ساعت بخونی اینطور نیس؟ بعدشم برو سر کار
      لزومی نداره ک بخوای ب خواب شبت آسیب بزنی
      حالا وقتی صبح زود پاشدی و خوابالویی و تمرکز نداری میتونی قهوه ای نسکافه ای بخوری یا من خودم قرص کافیین مصرف میکردم بد نبود ولی بهرحال عوارض داره
      یا صبحا ی پیاده روی یا ورزش کوچولو بکن خوابت بپره و با انرژی بخون
      امیدوارم موفق بشی

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      سلام

تو طول دوران مشاوره بودنم دیدم چند نفری رو که با قرص چنین کاری کرده بودن و نهایتا ضرر ها و بیماری های بیشماری به سراغشون اومده بود.

اول سعی کن سلامتیت رو با روزی حداقل 7 ساعت خواب حفظ کنی. می فرمایید که مجبور به کار کردن هستید که واقعا خب شرایط خیلی سخت هست. پشت کنکوری سرباز داشتم که سر پست درس می خونده ولی سرکار هم نمی شه درس خوند و بعد خستگی کار هست.

به نظر من که با کار کردن به این شکل نمی تونید تعادل رو برقرار کنید. برید پیش یه مشاور یا دکتر روانشناس شاید راهی بهتون نشون بده.

من توصیه می کنم که یکی از این دو رو انتخاب کنید کنکور یا کار. جدی روش باید فکر کنید.

اتفاقا کارم رو ول کردم یه هفته ای ولی متاسفانه باز مجبور شدم برگردم به سر کارم هر چند علاقه ای هم به اون کار ندارم ولی فعلا مجبورم کار کنم!
      من هدفمم پزشکی نیست و میدونم که نمیتونم قبول شم هدفم پرستاریه حالا نمیدونم واسه پرستاری میشه تو این تایمی که بیکارم جوری خوند که بشه بهش رسید یا نه اصلا ارزشی داره وقت بزارم هر روز صب تا ظهر بخونم پرستاری قبول شم؟!ضمنا پایه ی درسیم هم زیر صفره و نظام قدیم بودم قصد دارم جدید بخونم

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      چجوری با خواب اینجوری برخورد میکنین اخه؟
      مگه میشه بهش مرگ فرستاد؟
      خیلی مورد شیرینه تو زندگی
      بنظرم دیدتو عوض کن
      سرکار بخواب
      و تو خونه درس بخون
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_heidari نمایش پست ها
      سلام
      گفتی از صبح تا ۳ظهر بیکاری
      ۱۰ شب بخواب ۴-۵ صبح پاشو تا ۳ ظهر راحت میتونی ۱۱ساعت بخونی اینطور نیس؟ بعدشم برو سر کار
      لزومی نداره ک بخوای ب خواب شبت آسیب بزنی
      حالا وقتی صبح زود پاشدی و خوابالویی و تمرکز نداری میتونی قهوه ای نسکافه ای بخوری یا من خودم قرص کافیین مصرف میکردم بد نبود ولی بهرحال عوارض داره
      یا صبحا ی پیاده روی یا ورزش کوچولو بکن خوابت بپره و با انرژی بخون
      امیدوارم موفق بشی

خب بدبختی اینجاس من هیچوقت تو عمرم ساعت 10 نخابیدم خیلی زور بزنه دیگه 12/5 یا یک شب میخابم!وقتی هم که تا دیر وقت شب بخام درس بخونم فرداش تا ظهر خوابم چون خسته میشم!در واقع تایم مفید من همون صبح از 8 صبح تا 3 ظهره!چون زودتر نمیتونم بیدار شم تازه همون 8 صبح هم که بیدار میشم انگار ماده ی بیهوشی زدن بهم همش میخام بخابم!

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      چجوری با خواب اینجوری برخورد میکنین اخه؟
      مگه میشه بهش مرگ فرستاد؟
      خیلی مورد شیرینه تو زندگی
      بنظرم دیدتو عوض کن
      سرکار بخواب
      و تو خونه درس بخون
      من یه دقه که سر کار بیکار باشم صد تا کار میریزن رو سرم!اگه ماده ای چیزی وجود داشت تزریق میکردم به خوم کلا هیبچ وقت تو عمرم خوابم نبره

14. Top | #14
      Ash
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هدفت جدی نیست اگه جدی بود از کارت میزدی ولی چون شک داری قبول بشی کارتو ول نمیکنی به هر حال بعد از کار خسته و بدتر از اون خواب الود بخونی فایده ای نداره

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اتفاقا کارم رو ول کردم یه هفته ای ولی متاسفانه باز مجبور شدم برگردم به سر کارم هر چند علاقه ای هم به اون کار ندارم ولی فعلا مجبورم کار کنم!
      من هدفمم پزشکی نیست و میدونم که نمیتونم قبول شم هدفم پرستاریه حالا نمیدونم واسه پرستاری میشه تو این تایمی که بیکارم جوری خوند که بشه بهش رسید یا نه اصلا ارزشی داره وقت بزارم هر روز صب تا ظهر بخونم پرستاری قبول شم؟!ضمنا پایه ی درسیم هم زیر صفره و نظام قدیم بودم قصد دارم جدید بخونم
      یه نظر کلی بدم.

شما یه آزمایش خون کامل بده شاید فاکتوری یا ویتامینی در خون تون زیاد و کمه.

اینکه می شه پرستاری قبول با سطح زیر صفر و ساعت مطالعاتی کم پاسخش خیلی سخته، واقع بینانه باید نگاه کنید. شما برنامه ریزی خیلی دقیقی لازم دارید که با عادات زندگی تون جور باشه و فکر کنم باید کل درآمدون از کار رو صرف مشاوره کنید.

واقعا نظری که بهتون کمک و راهنمایی کنه ندارم جز همین هایی که اشاره کردم.

موفق باشید.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن