خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 42
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

افسردگی سال کنکور،راه حل پیشنهادی شما چیه؟(لطفا کمکم کنید)

سلام
      میدونم همه ممکنه سال کنکور به نوعی افسردگی بگیرن
      من بعضی علائمی دارم که نمیدونم دقیق میشه بهش گفت بیماری یا نه
      از لحاظ خانوادگیم نمیتونم باهاشون در میون بذارم چون اعتقادی به مشاوره ندارن از یه طرفم میخوان مجبورم کنن برم دانشگاه یا میگن بهونه میاری درس نخونی و شوهر کن و...
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      ♡Be your Own HERO

2. Top | #2
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      سلام
      از لحاظ خانوادگیم نمیتونم باهاشون در میون بذارم چون اعتقادی به مشاوره ندارن از یه طرفم میخوان مجبورم کنن برم دانشگاه یا میگن بهونه میاری درس نخونی و شوهر کن و...
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      سلام
      همیشه کسانی که سال اول کنکور دارند این مشکلات براشون کمتر پیش میاد اما خدا نکنه کسی پشت کنکور باشه تازه می بینه چقدر تنهاست و اگر هم این ادامه پیدا بکند که دیگه اصلا انگیزه هم هیچی ازش نمی ماند...
      اما راهش،حتما وقت هایی بین درس خوندن برای استراحت بذار،شبا پیاده روی یا حالا هر ورزشی که باهاش حال می کنی هم اثر مثبتی داره،فیلم های انگیزشی هم که اثر خودشو داره و خوبه...
      با یه دوستی که باهاش صمیمی هستی هم حرف بزن،خیلی خوبه...
      یکی دوتا سریال و یا یه کتاب داستان هم شب ها خوبه یه نگاه بندازی...
      جمعه ها هم که دیگه برو بزن به دل طبیعت و حالشو ببر...
      موفق باشید...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از چه کارایی لذت میبری ؟ همونارو برنامه ریزی کن و تو برنامت قرار بده...من خودم دوس داشتم فیلم ببینم که اخرهفته رو براش گزاشته بودم...به نظرم افسردگی تو زمان کنکوروقتی پیش میاد که حس کنی تنهایی و اینکه نمیتونی کارایی که دوس داری انجام بدی...واس اولی خب باید با دوستای کنکوریت در رابطه باشی...البته دوستای سالم نه کسایی که از درس خوندن بندازنت و خیلی کارای دگ...برای دومیم گفتم برنامه داشته باش و کارایی که دوست داری رم انجام بده...من خودم جمعه هارو خالی گزاشته بودم برای درسای عقب مونده و اگ وقتی موند فیلم ببینم..درسته حتی بهترین تفریحام شاید جواب ندن تو این دوران...ولی خب نباید ب خودت تلقین کنی و برچسب ادم افسرده بزنی ب خودت...هرروز صب ک پا میشی خداروشکر کن و بگو که امروزبهترین روزه زندگیته...چرت و پرت نیستا همین دوجمله حال منو خیلی بهت کرده و اعتماد به نفسمم برده بالا..لطفا فقدد بخودت نگو افسرده ...اشتباه منو تکرار نکن...من سرهمین حرفای الکی تا یک سال بعد کنکورم حالم بد میشد ...
      طوری زندگی کن که انگار امروز اخرین روز زندگیته

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      یا بجنگ و یا تسلیم شو
      مردد نباش
      سال کنکور بارها به خودکشی فکر کردم ولی ادامه دادم و جنگیدم و به هدفم رسیدم
      بعضی وقتا درد دل کردن آدمو آروم میکنه اما بیش از حدشم خوب نیست
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هر روز اینو به خودت بگو:
      جدی میگم!
      وقتی بازی بازیت گرفته،پس کی وارد عمل میشه؟الان ما با ارزش ترین سرمایه ی زمین رو داریم، زمان ولی داره تموم میشه،و الان که تو اینجا هستی ،اگر اولین قدمتو رو به سمت بزرگ بودن برداری بدون که سخت ترین قدم رو برداشتی فقط یک چیز هست که از اون سختره که بعدها وقتی به گذشته ی خودت نگاه میکنی میبینی که فرصت های زندگیت رو از دست دادی دیگه توانایی های گذشته رو نداری و به این فکر میکنی که میشد زندگیت بهتر باشه ، هر جیزی که دنیارو تغییر داده قبل از بوجود اومدنش بنظر غیرممکن اومده،این ماجراجویی هر روزت هست تو هویت خودت رو داری،اینجاست
      فقط واردعمل شو و انجامش بده ،نذار هیچکس جلوی تورو بگیره
      حالا دیگر وقت فکر کردن به چیزهایی که با خودت نیاورده ای نیست، به این فکر باش که باآنچه داری چه میتوانی بکنی!

ارنست_همینگوی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      قرص فلوکسیتین بمن متخصص تجویز کرد بعد یک ماه حالم بهتر شد

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ورزش هوازی نیم ساعت تا یه ساعت (دقیقا زمان غروب افتاب چون دپرس ترین تایم روزه ! ) هر شب یه قسمت سریال مختلف ! (اابته اینجوری نباشه که همشو پشت سر هم بیینی ی فصل رو تموم کنی تو یه روز ! ) مولتی ویتامین ب کمپلکس ( بیشتر غذاهایی که میخوریم ارزش غذایی اونچنان نداره ) مطمئن باش کمکت میکنه !

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دقیقن دردت چیه > افسردگی؟
      یا ذهنت مشغول چیز دیگه ایه؟

+مثلا خود من همینجوری مستعد افسردگیم

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یادمه استاد روانشناسیمون گفت که بهترین درمان افسردگی اینه که خود فرد خودشو درمان کنه
      سعی کن خیلی به خودت تلقین نکنی به اتفاقات بدی که تو زندگیت افتاده و یا سختی هایی که کشیدی فکر نکنی و خودتو و زندگیتو و پدر مادرتو با بقیه مقایسه نکنی و بجاش سعی کنی ذهنیت مثبت رو تو خودت تقویت کنی و به آینده ای که قراره برای خودت بوجود بیاری فکر کنی و کلا سعی کن مثبت اندیش باشی
      خستگی کنکور واسه همه هست یکی کترلش میکنه و یجوری ازش خلاص میشه و دوباره ادامه میده یکی هم انقدر باهاش کلنجار میره که آخرش فکر میکنه افسرده شده
      وقتی خسته میشین و نمیتونین درس بخونین به خودتون استراحت بدین بخدا عقب نمیفتین با یکی دو روز درس نخوندن از بقیه.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کلا افسردگی توی شرایطی که وظیفه ای به گردنمونه از عدم انجام اون وظیفه میاد، شما به خودت تلقین نکن و درسارو خوب بخون پشت بندش انگیزه و شادی هم میاره برات چون وظیفه تو داری درست انجام میدی

I've been lost for so long
      I forgot i could be found
      I've been holding my breath
      For the Axe to come down

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      سلام
      نکته اول : همه افسردگی نمیگیرن کاسنی افسردگی میگیرن ک هدف ندارن و درس خوندن برای کنکور و ورود به دانشگاه رو بیهوده میدونن
      دوم:بعضی علاِئم دلیل نمیشه ! شما باید علائم اصلی و داشته باشی ! از اینترنت ام درمورد افسردگی کمک نگیر که کلا منفی بافیه
      سوم: با خانواده در میون بذار اما نه با بیان افسردگی ! دلیل بی انگیزگی و حالات روانی جسمانیتو بگو
      چهارم: راه حل برای چی عزیز؟ افسردگی؟(نیستی مطمئنا) درس؟ کنکور ؟
      موفق باشی
      خلاف قوانین.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.N نمایش پست ها
      سلام
      نکته اول : همه افسردگی نمیگیرن کاسنی افسردگی میگیرن ک هدف ندارن و درس خوندن برای کنکور و ورود به دانشگاه رو بیهوده میدونن
      دوم:بعضی علاِئم دلیل نمیشه ! شما باید علائم اصلی و داشته باشی ! از اینترنت ام درمورد افسردگی کمک نگیر که کلا منفی بافیه
      سوم: با خانواده در میون بذار اما نه با بیان افسردگی ! دلیل بی انگیزگی و حالات روانی جسمانیتو بگو
      چهارم: راه حل برای چی عزیز؟ افسردگی؟(نیستی مطمئنا) درس؟ کنکور ؟
      موفق باشی
      سلام❤
      بعضی روزا تمام افکار منفی هجوم میارن سمتم متاسفانه
      موافقم با عنوانی که گفتید فکر کنم بهتر باشه بیانش
      ممنونم
      ♡Be your Own HERO

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هر وقت دلت گرفت،یه موزیک غمگین بذار و از ته دل گریه کن،گریه آرومت می‌کنه و تموم انرژی های منفی درونیت رو خالی میکنه،بعدش با دل سبک بشین پای درس و مشقت: )
      تک بعدی زندگی نکن،در عین حال که داری برای کنکور درس می‌خونی به کارهای مورد علاقت هم برس،مثلا اگر رمان خوندن رو دوست داری رمان بخون،اگر ورزش کردن رو دوست داری برو باشگاه ثبت نام بکن،اگر پیاده روی کردن رو دوست داری هر از گاهی برو پیاده روی کن و...
      برای خودت جایزه در نظر بگیر،مثلا بگو اگر تا فردا تمام مباحثی رو که مشخص کردم بخونم،خودم رو به یدونه شیر موز بستنی یا آیس پک دعوت میکنم،یا مثلا فلان شال یا فلان رژلب رو میخرم و...
      با خودت راه بیا،تو ربات نیستی،به اندازه ی کافی تو سال(های)پشت کنکوری آدم تنها میشه،دیگه لااقل خودش پشت خودش رو خالی نکنه...
      با خودت مهربون باش و از خودت تشکر کن که داری برای خواسته ات میجنگی،زیاد به گذشته ها فکر نکن،خودت رو بخاطر کرده ها و نکرده هات سرزنش نکن،آروم باش و با خودت در صلح کامل باش
      امیدوارم موفق باشی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوستانه بهت میگم برو دکتر و سعی نکن صرفا با درمان غیر دارویی خودتو درمان کنی . به دکترت بگو کنکور داری تا یه داروی کم عارضه که تاثیر منفی تو درست نداشته باشه بده
      خودم سال کنکور افسردگی رو تجربه کردم سعی کردم خود درمانی کنم اما نشد و ازش ضربه خوردم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من یه مشاور روحی داشتم سال کنکور
      هرجا کم میاوردم ، هرجا حالم بد بود ، هرجا افسردگی و ناامیدی میومد سراغم میرفتم پیشش و یهو دو سااعت باهاش حرف میزدم و تخلیه میشدم
      البته ایشون در اصل مشاور درسی بودن اما من ازشون برنامه نمیگرفتم ، رایگان ب من مشاوره روحی میدادن . آقای آرامش عزیز ...هرجا هس سلامت باشه
      زندگیمو مدیونشم
      تنهایی تو خونه واقعا نمیشه کاری کرد ، باید یکی باشه ک کمکت کنه. یه مشاور ، یه روان شناس ....
      خُــــــ ~ بآ طُ بودَنْ زِ هَمــه‍ دَست کِشیـدَن دآرَدْ ~ دا

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن