خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 42
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من سال کنکور خیلی سعی کردم به خانواده نزدیک بشم و همونقدر که ارتباطم با دوستام کمتر شد توی محیط خونه با خانواده ارتباطم بیشتر شد.
      سعی کنید از خانواده برای تامین مسائل روحی استفاده کنید

2. Top | #17
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      سلام
      میدونم همه ممکنه سال کنکور به نوعی افسردگی بگیرن
      من بعضی علائمی دارم که نمیدونم دقیق میشه بهش گفت بیماری یا نه
      از لحاظ خانوادگیم نمیتونم باهاشون در میون بذارم چون اعتقادی به مشاوره ندارن از یه طرفم میخوان مجبورم کنن برم دانشگاه یا میگن بهونه میاری درس نخونی و شوهر کن و...
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      سلام عزیزم مشاوره حتما به دردت میخوره اگه میدونی نمیزارن بری پیش مشاور، میتونی از مراکز بهداشت استفاده کنی که مشاور خانواده داره و مشاوره شم رایگانه از طرفی وقتی میری اونجا میتونی به خانوادت بگی واسه کارای دیگه میرم (تکمیل پرونده، واکسن کزاز، چمیدونم ازین چیزا)

در مورد راه حلی که خودت میتونی اجرا کنی به عنوان کسی که سالها با این موضوع دست و پنجه نرم کرده و ازش رهایی پیدا کرده توصیه میکنم چیزهایی که حالتو خوب میکنن رو پیدا کنی و بنویسی
      مثلا واسه من اینجوری بود: موی کوتاه!_ نشستن لب دریا_ زنگ زدن به یه دوست قدیمی و غیره...
      هر هفته تلاش میکردم یکیشونو انجام بدم مثلا یه بارش زنگ زدم یکی از دوستان دوران مدرسم که سه چهارسال بود ندیده بودمش و حتی حرفم نزده بودیم و رفتیم کافه و از هر دری حرف زدیم!
      یه هفته رفتم لب دریا قدم زدم

بعضی صبحا میتونی بری بدوی... دوییدن حس شادی عجیبی بهت میده!

کلاس رقص! تو خیلی از باشگاها هست میتونی تو یکیش شرکت کنی واقعا اثر داره! همون باعث میشد من تو خونه اهنگ غمگین پلی نکنم و اگه فرصت میکردم اهنگ شاد پلی میکردم و شافل تمرین میکردم!!!

هرروز که بیدار میشی یه دوش بگیر و به خودت برس... هر وقت دیدی خیلی بی حوصله ای و دقیقا حوصله ی هیچیو نداری باید بری دوش بگیری خوشگل کنی...

در مقابل حرف بقیه هم ساکت نشو... ساکت شدن باعث میشه بعدا خودخوری کنی کاش اینو میگفتم مثلا اگه عمت یهو بهت بگه چرا شوهر نمیکنی و تو ساکت بشی... همبن که تنها بشی اولین چیزی که به ذهنت میاد اینه که چیا میتونستم بهش بگم
      پس بهتره ساکت نشی یکم فکر کن و مودبانه ترین جوابی که میتونی با کنایه قاطی کنی رو با لبخند ملیییییح جواب بده... خیلی اثر گذاره بعدا که تنها میشی با خودت فکر میکنی چه جواب خفنی دادم نشوندمش سرجاش!!!

جمعه ها حتما ۶ ساعت رو به تفریح اختصاص بده صبح تا ۶ عصر درس میخونی بقیشو میری بیرون... هرجایی که دوست داشتی بری...

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      لطفا سالم ماندن...

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      خونه نمون زیاد
      فضای مجازی زیادی آن نباش
      ورزش کن ترجیحا هوازی
      اهنگ و متن و دوستا و محیط های مثبت و پرانرژی رو دنبال کن .

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام
      از لحاظ خانوادگیم نمیتونم باهاشون در میون بذارم چون اعتقادی به مشاوره ندارن از یه طرفم میخوان مجبورم کنن برم دانشگاه یا میگن بهونه میاری درس نخونی و شوهر کن و...
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      سلام وقتتون بخیر
      والا نمیدونم چی بگم در مورد این مشکلتون چون بیشتریه چیز شخصیه ولی اینو بدونید که دنیا منتظر کسی نمونه و پیش میره پس خودتون شرایط رو دریابید

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      سلام
      درمان ابتدایی برای شمایی که کنکوری هستی و فعلا امکان درمان دارویی نداری
      نهایتا 9 شب بخواب از طرفی 6 صبح بیدار شید و حتما بعداز ظهر 2ساعت چرت بزنید
      راهکارهای دیگه ایی هم هست مثل دوش آب سرد
      بنظر من افسردگی نیست .خستگی و یکنواختیه
      +
      این نوع افسردگی مابین تحصیل کرده هاو نویسنده ها بشدت شایع هست

ویرایش توسط julian : 23 آبان 1398 در ساعت 22:04

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام اوممم من امسال کنکوریم اما هیچ هدفی ندارم نمیدونم چ رشته ای برم واسه همینم حوصله درس و هیچیم ندارم شما چجوری واسه خودتون هدف گزاشتید چجوری میفهمید واقعا چ رشته ای و دوست دارید برید؟!🙁😟

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مَهسا نمایش پست ها
      سلام اوممم من امسال کنکوریم اما هیچ هدفی ندارم نمیدونم چ رشته ای برم واسه همینم حوصله درس و هیچیم ندارم شما چجوری واسه خودتون هدف گزاشتید چجوری میفهمید واقعا چ رشته ای و دوست دارید برید؟!
      من اوایل مدام میگفتم هدفم پزشکی تیپ یکه و یا تو رویا غرق میشدم یا ناامید بودم که نمیتونم بهش برسم
      الان فقط هدفم خوب خوندنه،مثلا هدف روزانه ام اینجوریه که یه مقدار مشخص از درسا رو میخونم
      هدف کوتاه مدت بعدی میشه تراز کانون که یه حداقلی واسه خودم در نظر گرفتم
      واسه رشته بعد کنکورم میشه تصمیم گرفت،سعی کن بهش فکر نکنی❤
      ♡Be your Own HERO

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میتونید در هفته 2 یا 3 روز برید باشگاه و یه ورزش گروهی کار کنید و چه ورزشی بهتر از ایروبیک که هوازی و مفرح هم هست

10. Top | #25
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سلام
      خلاصه میشه جنگ اعصاب
      راه حل پیشنهادی شما چیه؟
      بی تفاوت باش
      برو سمت علاقه ات وگرنه یه روزی پشیمون می شی که چرا نرفتی دنبال علاقه ات

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gooneh نمایش پست ها
      بی تفاوت باش
      برو سمت علاقه ات وگرنه یه روزی پشیمون می شی که چرا نرفتی دنبال علاقه ات
      حرفتون متینه ولی متاسفانه متاسفانه ، توی این دوره زمونه و مملکت علاقه نه نون میشه نه آب

12. Top | #27
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      حرفتون متینه ولی متاسفانه متاسفانه ، توی این دوره زمونه و مملکت علاقه نه نون میشه نه آب
      سلام
      اره می دونم ولیبه نظرون باید چی کار کرد ؟ چون وضع اینجوریه دست روی دست بذاریم ؟

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gooneh نمایش پست ها
      سلام
      اره می دونم ولیبه نظرون باید چی کار کرد ؟ چون وضع اینجوریه دست روی دست بذاریم ؟
      نه تنها کاری ک میشه کرد بریم سراغ هدفی ک تامین کنه مارو و دو روز دیگه نگران رفاهمون نباشیم ...

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نکتش اینه که بفهمی همه تو کنکور شرایط سختی دارن. همه از درسا جا میمونن. حتی اگه صبح تا شبم تلاش کنن همیشه انگار یه مبحث لعنتی یه گوشه ای هست که یا نفهمیدن یا نرسیدن بخونن. حتی اگه رسیده باشن بخونن هم احساسشون بازم بهشون میگه نرسیدن به همین خاطره خیلی ها میگن از الان شروع کنیم میشه؟! اونا خیلی وقته شروع کردن ولی ذهن متلاطمشون هی بهشون میگه این تلاش هات بیهودست و اگه سوال از این مباحث تو کنکور بیاد نمی تونی جواب بدی. و واقعیت اینه که اگه همین طوری هم تلقین کنن واقعا هم نخواهند تونست به اون سوالا جواب بدن. به همین دلیل دوتا راه دارن: یا صبح تا شب شب تا صبح بخونن که مطمئن بشن هیچ کدوم از این مبحثای *** باقی نمی مونه یا اینکه یه کم به خودشون اعتماد داشته باشن. حتی شده الکی و بدون هیچ دلیل موجهی... نه به معلم نه به مشاور نه به پدر و مادر! به خودشون....

15. Top | #30
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      نه تنها کاری ک میشه کرد بریم سراغ هدفی ک تامین کنه مارو و دو روز دیگه نگران رفاهمون نباشیم ...
      خب چه هدفی تو رو تامین می کنه ؟
      اگر سراغ کاری که دوست نداری و علاقه ای بهش نداری بری، فقط منتظری ساعت کاریت تموم شه و بیای خونه و قطعا هم در اون کار موفق نمی شی چون لازمه ی موفقیت، علاقه است
      وقتی وارد بازار کار بشی این حرف منو درک می کنی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن