خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

هدر دادن 106 روز از یک سال کنکور و مشگل بسیار اساسی با شیمی دوازدهم

سلام دوستان من پایه ۱۲ رشته ریاضی
      واقعیت اینکه من ۱۰۶ روز اهمال کاری کردم .
      الان تازه استارت زدم آزمون هم گزینه دو میرم .
      نمره شیمی دهم و یازدهم ۱۳ و ۱۶ شد یعنی همه چیزشون یادم رفته . الان شیمی دوازدهم رو شروع کردم وقتی تست میزنم از هر ۱۰ تا هشت نه تاش غلط میزنم .سرکلاس معلم هم هیچی نمیفهمم . چه پیشنهادی دارید؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کتاب مبتکران بازرگان رو بخر. برای دهم و یازدهم تک جلدی واجبش رو بخر. کتاب های بازرگان خیلی تست داره راحت تا خود کنکور میتونی ازش تست بزنی و جمع بندی کنی (:

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezad_031 نمایش پست ها
      کتاب مبتکران بازرگان رو بخر. برای دهم و یازدهم تک جلدی واجبش رو بخر. کتاب های بازرگان خیلی تست داره راحت تا خود کنکور میتونی ازش تست بزنی و جمع بندی کنی (:
      دوازدهم چی؟

4. Top | #4
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      نمره شیمی دهم و یازدهم ۱۳ و ۱۶ شد یعنی همه چیزشون یادم رفته . الان شیمی دوازدهم رو شروع کردم وقتی تست میزنم از هر ۱۰ تا هشت نه تاش غلط میزنم .سرکلاس معلم هم هیچی نمیفهمم . چه پیشنهادی دارید؟
      سلام
      اگر با دی وی دی مشکلی نداری و وقت می کنی فقط مباحث مهم که خیلی مشکل داری ببین
      در مورد باقی هم شیمی بازرگان که آقا علیرضا گفت خوبه...
      سر کلاس هم هر سوالی داری بپرس،معلم وظیفه داره تا درس را بده چه یه بار چه هزار بار...
      یک دفترچه هم تهیه کن،سعی کن روش های حل و فرمول را خلاصه و مفید بنویس،هر بار که نکته جدیدی تو تست دیدی بهش اضافه کن یعنی اگر تیپ تست مهمی بود روش آن را به صورت کلی بنویس،هر موقع خواستی تست بزنی یک بار نکات را سریع مرور کن به مرور زمان اثر شگفت انگیز آن را در حل تست های شیمی خواهی دید...

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان اکثریت گفتید کتاب بهمن بازرگان رو بگیرم اما من هم شیمی میکرو رو دارم هم شیمی خیلی سبز .
      خب بحث اینجاست که اصلا من نمیدونم مولاریته وغلظت و سرعت واکنش چی هست .
      من برای امتحان فقط حفظشون کردم .
      یه راه حلی از دوستان مدرسه شنیدم که گفتن بیار از شیمی دهم شروع کن تست بزن و بعد یازدهم رو هم تست بزن .
      خب در این صورت باید 2500 تا تست بزنم که دست کم 125 تا 150 ساعت وقت میبره این کار . یعنی دو و نیم هفته از آزمون گزینه دو و مدرسه و امتحانات میان ترم معلما کاملا عقب می افتم . ارزشش رو داره؟
      راه حل بهتری ندارید؟
      ویرایش توسط Amir_H80 : 14 آبان 1398 در ساعت 17:09

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​گور پدر ازمون و مدرسه ومعلمای بی سوادش...رفیق من عزیز من قطعا از سال دهم شروع کن نم نم بیا بالا ...و از صفر بیا تا صد...نزدیک 250روز وقت داری 150روز بخون تست بزن 100روزم فقط تست بزن و جمعد بندی ببینم زیر50میزنی؟اگرم بزنی انقد کنکور سختی بوده ک 50تو بای65 امسال برابری کنه...ول کن ازمونو...ازمون برای کسیه ک سال قبل صفرتا صد بسه امسال فقط داره تست میزنه
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

از شیمی 10 ام با یه کتاب خوب شروع کنید. از نظر من مبتکران و گاج و خیلی سبز هم تا حدودی خوبه. شما که انقدر پایه ای مشکل داری باید روزی 2+1 ساعت فقط شیمی به مدت 30 تا 40 روز بخونی تا همگام آزمون ها بشی. (یه بازه 2 ساعته صبح و یه بازه 1 ساعته عصر هر روز برای 30 تا 40 روز)

موفق باشی.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      زمان حال رو دریاب و با فکر کردن به گذشته اینده رو هم خراب نکن

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      منفی 30 درصد؟ چطور میتونی 8-9 تا از 10 تا رو غلط بزنی؟ دیمیو گتره ایو اله بختکی میزنی بعدش چک میکنی میبینی غلط بود؟
      بیشتر توضیح بده.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کتاب بهمن بازرگان مبترکان تک جلدی رو بخر با حصله هر روز از اول از پایه دهم کارش کن خود به خود قوی میشی
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

11. Top | #11
      کاربر فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام اگر از پایه اشکال دارید حتما کلاس برید
      الان هم کلی کلاس انلاین هست با استادای خوب

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون دوستان
      من الان برای شیمی دهم کتاب میکرو رو دارم .
      برای شیمی یازدهم کتاب خیلی سبز رو دارم .
      برای شیمی دوازدهم هم میکرو رو دارم هم خیلی سبز رو دارم .
      آیا همچنان لازمه بهمن بازرگان رو هم بگیرم؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خوبی
      داداشم من هم همین مشکل تو رو داشتم و تونستم به طور کامل بر طرفش کنم
      پس به دقت این چیزایی که میگم رو گوش کن
      مشکل امثال من و تو به نظر من بد نشون دادن شیمی به ماست
      اما من بالاخره به شیمی علاقه مند شدم و مشکلم رو حل کردم
      ببین من واسه شیمی دقیقا اومدم یه هفته تموم فکر کردم
      اومدم شیمی رو به سه قسمت تقسیم کردم
      حفظیات - مفاهیم - مسائل
      کم کم که شروع کردم به خوندن دیدم واقعا شیمی سخت نیست و میشه از پسش بر اومد
      واسه حفظیات رفتم جیبی خیلی سبز رو گرفتم
      واسه مفاهیم هم رفتم جلد درسنامه میکرو شیمی رو گرفتم
      واسه مسائل دست نگه دار تا بهت بگم
      به نظر من واسه شروع کردن از شیمی دهم شروع کن بیا بالا
      سراغ خیلی سبز و بازرگان هم نرو
      با معلمت هم جلو نیا
      بشین از فصل یک دهم اول حفظیاتشو از روی جیبی بخون بعد که چند مرتبه خوندی و یاد گرفتی خود به خود یه چیزایی میاد دستت بعد برو بشین پایه جلد درسنامه میکرو پایه (یادت باشه اگه خواستی بخری جامعشو نخری چون مولفش فرق میکنه با پایه ، اونی رو بخر که مولفش پویا الفتی و امیر حسین کریمیه) و مفاهیم رو بخون به نظر من که هیچی از شیمی نمی فهمیدم و حتی سال دهم 14 گرفتم با هزار خواهش و تمنا عالی بود
      این کتاب مسائل رو هم خوب درس داده
      بازم اگه دیدی از مفاهیم نمیفهمی (که بعید میدونم ) (تمامه سعی تو بکن) برو داخل سایت آلا فیلمای آقای صنیعی تهرانی رو خوب نگاه کن (واقعا معلم مشتیه) اون جا دیگه مطمئن ام که متوجه شدی
      داخل اون همه چیزی میگه مسائل رو هم میگه مسائل رو که خوب یاد گرفتی از روی فیلم بر گرد سراغ میکرو پایه و تمرین کن
      در ضمن سعی کن که سراغ جلد تست میکرو نری پیشنهاد میکنم که واسه تست زدن بری سراغ کتاب بهمن بازرگان
      فقط جون هر کی دوس داری اگه میخوای از شیمی چیزی بفهمی همین کاری که کردم رو بکن چون من خودم همینطور بودم ولی دیر فهمیدم و الان پشت کنکورم
      من این کارو بهمن 97 فهمیدم یعنی چهار ماه مونده به کنکور
      در ضمن این چیزایی که گفتم یک مشکل داره ولی به نظر من می ارزه و اینه که مجبور میشی از کانون جدا بشی
      فقط حرف آخرمو بزنم این که داداش کاملا درکت میکنم میفهمم چی میگی میفهمم خوابیدن تو کلاس یعنی چی میفهمم وقتی معلم داره مسئله حل میکنه و تو هیچی نمیفهمی
      مشکل من تو پایه بود و به لطف خدا حلش کردم
      ایشالله که به من اعتماد کنی و این کارو انجام بدی شاید که این کار ذخیره آخرت من هم بشه
      راستشو بخوای خیلی دنبال کسی میگشتم که این راه رو یادش بدم

14. Top | #14
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون دوستان
      من الان برای شیمی دهم کتاب میکرو رو دارم .
      برای شیمی یازدهم کتاب خیلی سبز رو دارم .
      برای شیمی دوازدهم هم میکرو رو دارم هم خیلی سبز رو دارم .
      آیا همچنان لازمه بهمن بازرگان رو هم بگیرم؟
      خب حالا مهم نیست،بازرگان را بالا گفتم چون خیلی ها دارند اما کلا هر منبعی خواستی استفاده کن،چه بسا کسی را دیدم شیمی آبی کانون میزد خیلی هم راضی بود،برای مفاهیم جزوه یه دبیر هم جواب میده اما برای محاسباتی ها دسته دسته کردن حل سوال و نوشتن یه جزوه کوچک هم جواب میده...
      شیمی خیلی سبز هم یکی از رفقا داشت ظاهرا خوب بود و خودش هم راضی بود الانم پزشکی شهید بهشتی میخونه...

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان اکثریت گفتید کتاب بهمن بازرگان رو بگیرم اما من هم شیمی میکرو رو دارم هم شیمی خیلی سبز .
      خب بحث اینجاست که اصلا من نمیدونم مولاریته وغلظت و سرعت واکنش چی هست .
      من برای امتحان فقط حفظشون کردم .
      یه راه حلی از دوستان مدرسه شنیدم که گفتن بیار از شیمی دهم شروع کن تست بزن و بعد یازدهم رو هم تست بزن .
      خب در این صورت باید 2500 تا تست بزنم که دست کم 125 تا 150 ساعت وقت میبره این کار . یعنی دو و نیم هفته از آزمون گزینه دو و مدرسه و امتحانات میان ترم معلما کاملا عقب می افتم . ارزشش رو داره؟
      راه حل بهتری ندارید؟
      این قسمتی که مشکل دارید رو فیلم آموزشی ببینید ترجیحا از دکتر بابایی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن