خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 25 از 29 نخستنخست ... 15242526 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 361 به 375 از 433
    1. Top | #361
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      سلام دکتر دراین بازه خیلی شل کردم درس خوندنو وبه خودم سخت نمیگیرم چطور بگم به یه بی حالی عجیبی دچار شدم جالبه تا به حال هر چی دوست که تو کانون بودن رو دیدم این اتفاق براشون افتاده که این روزا حال وهواشون به سمت درس خوندن نمیره یه چند تا راهنمایی کنین چطوری با این خستگی و افسردگی مبارزه کنیم.
      سلام وقت بخیر
      من به دانش اموزا چندین بااار هشدار دادم که با شروع اسفند ، سخت ترین بازه کنکور شروع شده و بسیار زیاد با بی انگیزگی و خستگی و بی حال مواجه میشید . آزمون ها هم غیرحضوری شده و حس و حال ازمون رفته و این وضعیت تشدید هم میشه . با اومدن خبر تعویق کنکور بدتر هم میشه !
      اول اینکه رقبای شما ، کسایی نیستن که بی حالن ، دوستایی نیستن که بی انگیزه شدن و دیگه درس نمیخونن و افرادی که کم اوردن رقیب شما نیستن ! شما باید خودتونو با اون دانش اموزای قوی که ساعت مطالعه بالا دارن مقایسه کنید . دانش اموز من توی یک ماه و نیم انقدرر قوی پیش رفت و روزی ۱۳ تا ۱۴ ساعت درس میخونه که از ۴۸۰۰ شده ۶۳۰۰ ! اینا رقبای شما هستن نه بچه هایی که درس نمیخونن
      مورد دوم اینکه راهکار چیه ؟!
      انگیزه کاذب دادن بخودتون ، تغییر دادن کامل برنامتون ، آزمایش کردن روشای جدید درس خوندن برای تنوع ...

2. Top | #362
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mfa نمایش پست ها
      ببخشید من جواب میدم ولی چون در حال حاضر من هم دارم با این مشکل دست و پنجه نرم میکنم میخوام کمی باهات هم دردی کنم و در حد توانم بهت کمک کنم.کاری که من کردم اینه یه متنی نوشتم و توی اون مشخص کردم هدفم چیه؟میخوام به چی برسم در آینده دور و نزدیک؟به خاطر خودم وچه کسایی دارم درس میخونم؟و باید ها و نباید هایی رو که باید انجام بدم مشخص کردم و هرروز صبح و ظهر میخونمش تو هم اینکاررو بکن چه بسا اثرکرد
      عالی

3. Top | #363
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام سعید. تو سوالا گیرنده های چشایی و شنوایی رو باید نورون در نظر بگیریم یا چیز دیگه؟ بعضی جاها نوشتن نورون بعضیام میگن نورون نیستن

4. Top | #364
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط loveyoulipstick نمایش پست ها
      سلام سعید. تو سوالا گیرنده های چشایی و شنوایی رو باید نورون در نظر بگیریم یا چیز دیگه؟ بعضی جاها نوشتن نورون بعضیام میگن نورون نیستن
      کتاب اشاره نکرده پس از نظر فنی نباید سوال بیاد
      کنکور 98 هم سوال نیومد
      ولی از لحن کتاب و نحوه صحبتش میشه اینفر (!) کرد که نورون نیستن

بعدشم اونایی که سرشون دعوائه بینایی و بویاییه تو چرا به اینا گیر دادی

5. Top | #365
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      کتاب اشاره نکرده پس از نظر فنی نباید سوال بیاد
      کنکور 98 هم سوال نیومد
      ولی از لحن کتاب و نحوه صحبتش میشه اینفر (!) کرد که نورون نیستن

بعدشم اونایی که سرشون دعوائه بینایی و بویاییه تو چرا به اینا گیر دادی
      بویایی و چشم که مشخصن
      مرسی حاج سینا

6. Top | #366
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ژوووووووووووووون
      ماشالا آق سعیدمون
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

7. Top | #367
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      گیرنده بینایی از تمایز یاخته عصبی هست ولی یاخته عصبی محسوب نمیشه توی تست ها هم هیچ جا ندیدم عصب به حساب بیاد گیرنده شنوایی طبق نظر ماز از تمایز یاخته غیر عصبی ایجاد میشه ولی در هر صورت یاخته عصبی نیستن به جز گیرنده بویایی که مستقیم در کتاب اشاره شده یاخته های عصبی که دندریت آنها مژکدار است

8. Top | #368
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      خیر نورون نیستند

9. Top | #369
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      من به دانش اموزا چندین بااار هشدار دادم که با شروع اسفند ، سخت ترین بازه کنکور شروع شده و بسیار زیاد با بی انگیزگی و خستگی و بی حال مواجه میشید . آزمون ها هم غیرحضوری شده و حس و حال ازمون رفته و این وضعیت تشدید هم میشه . با اومدن خبر تعویق کنکور بدتر هم میشه !
      اول اینکه رقبای شما ، کسایی نیستن که بی حالن ، دوستایی نیستن که بی انگیزه شدن و دیگه درس نمیخونن و افرادی که کم اوردن رقیب شما نیستن ! شما باید خودتونو با اون دانش اموزای قوی که ساعت مطالعه بالا دارن مقایسه کنید . دانش اموز من توی یک ماه و نیم انقدرر قوی پیش رفت و روزی ۱۳ تا ۱۴ ساعت درس میخونه که از ۴۸۰۰ شده ۶۳۰۰ ! اینا رقبای شما هستن نه بچه هایی که درس نمیخونن
      انگیزه کاذب دادن بخودتون ، تغییر دادن کامل برنامتون ، آزمایش کردن روشای جدید درس خوندن برای تنوع ...
      این کامنت خیلی خوب بود؛ ازین چیزا بیشتر بگید تا بیشتر به خودمون بیایم اندکی؛ یه روز ِ اول عید رفتیم پیش خانواده اصلا الان یادم رفته کنکورم دارم بیحال و بی انگیزه و... دمار از روزگارم دراومده[غلطی کرده بودم از اتاقم رفتم بیرون ] متاسفانه کسی که باانگیزه و جدی بخونه اطرافمم نیس یا بعضیا که الکی میگن نمیخونیم‌ . دکی ازین موردا بیشتر بگو که همه دارن خر میزنن. چقدر دور شدم از خوندن (

10. Top | #370
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سعید تو بازه ی بعد عید تا قبل سه روز یبارا زیستو چطور مرور میکردی؟ الان باید همه فصلاشو مرور کنم ولی نمیدونم چطور

11. Top | #371
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nahal1993 نمایش پست ها
      این کامنت خیلی خوب بود؛ ازین چیزا بیشتر بگید تا بیشتر به خودمون بیایم اندکی؛ یه روز ِ اول عید رفتیم پیش خانواده اصلا الان یادم رفته کنکورم دارم بیحال و بی انگیزه و... دمار از روزگارم دراومده[غلطی کرده بودم از اتاقم رفتم بیرون ] متاسفانه کسی که باانگیزه و جدی بخونه اطرافمم نیس یا بعضیا که الکی میگن نمیخونیم‌ . دکی ازین موردا بیشتر بگو که همه دارن خر میزنن. چقدر دور شدم از خوندن (
      بله دقیقا همینطوره
      ببینید کلا بعد عید دیگه سیر ساعت مطالعه نزولی میشه
      اگه شما ۸ ساعت میخونید و با خودتون میگید امروز ۵ میخونم که واسه فردا انرژی ذخیره کنم هیچوقت این اتفاق نمیفته ! بعد عید ساعت مطالعه خیلی خیلی سخت میره بالا . اگه فردا ۱ ساعت کمتر خوندید دیگه این کاهش تا خود کنکور باقی میمونه ... اول اینکه سعی کنید هرگونه ارتباطی رو تا حد ممکن قطع کنید
      دوم اینکه هر تفریحی میخواید انجام بدید باید در راستای درس باشه . مثلا تلویزیون میخواید ببینید یه فیلم علمی . اگه میخواید برید فضای مجازی ، تاپیکای درسی فروم رو ببینید . حتی وقای میخواید دراز بکشید و خستگیتون رفع بشه مطال حفظی رو یاداوری کنید ... صفر تا صد زندگیتون توی این ۳ ماه و اندی باید کنکوری بشه

12. Top | #372
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سعید تو بازه ی بعد عید تا قبل سه روز یبارا زیستو چطور مرور میکردی؟ الان باید همه فصلاشو مرور کنم ولی نمیدونم چطور
      بعد عید تا دوران جمعبندی دلیلی واسه مرور زیست ندارید ! با برنامه کانون و گاج و گزینه ۲ اگه پیش میرید ، برنامه شخصیتون کلا اشتباهه
      تنها جایی که باید کل زیست رو مرور کنید دوران جمعبندیه . برنامه ثابت روزانه ۲ ۳ ساعا واسه مرور زیست و ... واسه خودتون نریزید که به طرز وحشتناکی مخربه
      اگه هم منظورتون توی عید و الانه (هرچند گفتید بعد از عید) با کتاب نوروز و به روش بازیابی‌مرور کنید

13. Top | #373
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      در مورد راهکار ها بیشتر توضیح میدین؟
      من با خودم برنامه ریخته بودم این چند ماهی بترکونم
      بعد برنامه و تایمر برای وقت گیری و اینام تو کامپیوتر بود (برنامه تو Google Calendar، یه اپ تایمر هم داشتم با یه اکانت جدا رو ویندوز برای مطالعه که همه چیزای درسیم اونجاس) چون انعظاف پذیر تره (!) و راحت تر میشه بلاک های تایمو جا به جا کرد

بعد یه روز خواهرم یهویی اومد گفت کامپیوترتو بده میخوام بازی کنم
      گفتم باشه
      بعد که بازی کردنشو نگاه کردم دیگه ذوق درس از ذهنم پرید
      تا 5 روز حس درس نداشتم

14. Top | #374
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله دقیقا همینطوره
      اگه شما ۸ ساعت میخونید و با خودتون میگید امروز ۵ میخونم که واسه فردا انرژی ذخیره کنم هیچوقت این اتفاق نمیفته ! بعد عید ساعت مطالعه خیلی خیلی سخت میره بالا . اگه فردا ۱ ساعت کمتر خوندید دیگه این کاهش تا خود کنکور باقی میمونه ... اول اینکه سعی کنید هرگونه ارتباطی رو تا حد ممکن قطع کنید
      دوم اینکه هر تفریحی میخواید انجام بدید باید در راستای درس باشه . مثلا تلویزیون میخواید ببینید یه فیلم علمی . اگه میخواید برید فضای مجازی ، تاپیکای درسی فروم رو ببینید . حتی وقای میخواید دراز بکشید و خستگیتون رفع بشه مطال حفظی رو یاداوری کنید ... صفر تا صد زندگیتون توی این ۳ ماه و اندی باید کنکوری بشه
      اگه صفر تا صد زندگیمون کنکوری باش بعد دو سه هفته کلا از درس و کنکور زده میشیم که
      (من یازدهمم ولی باید جواب این سوالا بدونم بعدا نیازم میشه)

15. Top | #375
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      بله دقیقا همینطوره
      سلام
      یک سوال به نظرتون ازمون غیر حضوری ها رو ثبتنام کنم ؟
      چون سوالاشو میتونم بدون ثبتنام هم بگیرم خودم کار کنم
      .................................................. ....................................................................... ..................

صفحه 25 از 29 نخستنخست ... 15242526 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن