خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

نیازمند یاری و تجربه شما هستم تشریف بیارید لطفا!

سلام به همه راستش من همیشه با قضیه برنامه ریزی مشکل دارم روانی میشم سرش از یه طرفم به برنامه هیچ مشاوری اعتماد ندارم دوبار تاحالا مشاور گرفتم و از بس وسواس داشتم توش هردوبار بیخیال شدم! الان میخواستم بدونم که برای مرور دروس که خیلی هم مهمه خودم مرور طبق این بازه هایی که مطرح میشه مثلا مرور۱ فرداش مرور ۲ سه روز بعد و... پیش برم و اون مرورای بلند مدت یک ماه بعد و چهارماه بعد رو بزارم توی برنامم یا اینکه طبق خود برنامه ازمونم پیش برم و درسامو بااون بخونم مرور ب خوبی انجام میشه؟؟ مرور توی ازمونا رعایت شده؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام،اگر آزمون قلمچی شرکت میکنید در برنامش به اندازه کافی مرور داره..فقط کافیه طبق برنامه آزمون پیش بری

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Minooi نمایش پست ها
      سلام به همه راستش من همیشه با قضیه برنامه ریزی مشکل دارم روانی میشم سرش از یه طرفم به برنامه هیچ مشاوری اعتماد ندارم دوبار تاحالا مشاور گرفتم و از بس وسواس داشتم توش هردوبار بیخیال شدم! الان میخواستم بدونم که برای مرور دروس که خیلی هم مهمه خودم مرور طبق این بازه هایی که مطرح میشه مثلا مرور۱ فرداش مرور ۲ سه روز بعد و... پیش برم و اون مرورای بلند مدت یک ماه بعد و چهارماه بعد رو بزارم توی برنامم یا اینکه طبق خود برنامه ازمونم پیش برم و درسامو بااون بخونم مرور ب خوبی انجام میشه؟؟ مرور توی ازمونا رعایت شده؟
      با همون آزمون پیش برو
      مرور مباحث گذشتت هم به این صورت باشه که مثلاً وقتی یه سوال زیست میبینی که ترکیب شده با فصل قبلی

موقع جواب دادن مطمئن شی که کامل بلدی اون قسمتی که سوال ازش طرح شده رو

یا گاهی به یه سوالایی یا مباحثی تو متن کتاب برمیخوری که مشابه مباحث قبلیه!
      اونموقع بهترین موقعست که اون مباحث قبلی رو یه نیم نگاه داشته باشی!
      البته واسه هر آزمون ۲ هفته ای
      مباحثی که تو هفته اول خوندی
      ی مرور کوچیک واسش لازمه توی اواخر هفته دوم و قبل ازمون
      ولی بطور کلی اگه با همون آزمون پیش بری و درست حسابی ببندی سرفصل هارو نیاز نیست وقت جداگانه ای بذاری برای مرور
      (اگه سال دوازدهم باشی و اولین کنکورت باشه بهترین استراتژی همینه...چون وقت نمیکنی خیلی بخوای مرور مباحث قبل رو کنی)

Sent from my BND-L21 using Tapatalk

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      زندگی کردن با مردم این دنیا همچون دویدن در گله اسب است تا میتازی با تو میتازند زمین که خوردی انهایی که جلوتر بودند هرگز برای تو به عقب باز نمیگردند و انهایی که عقب بودند به یاد روزهایی که میتاختی تو را لگد مال خواهند کرد پس هر کاری که خودت باهاش راحت تری و میدونی به صلاحته همون رو انجام بده

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه آزمون شرکت میکنی خب خودتو به برنامه ازمون بسپر ، ولی اگه شرکت نمیکنی و میخوایی خودت یه برنامه بچینی و با اون پیش بری خب اونوقت قضیه فرق میکنه ...... برنامه ریزی یک مسئله ی تجربیه و نمیشه برای همه یه نسخه پیچید..... شما الان وقت زیاد داری ..... پس نگران کمبود وقت نباش...... یک کنکوری اگه بتونه درساشو تا اول فروردین تموم کنه فوق العاده میشه و برای سه ماه بهار میتونی یه برنامه جداگونه عالی بچینی..... در مرحله اول حذفییات نداشته باش چون وقت کافی برای مطالعه کامل دروس داری....دوم برنامه رو جوری بچین که تا اول فروردین درساتو تموم کنی حتی اگه دوازدهم هم باشی و مدرسه هم بری چون حجم مطالب کمه راحت میرسی تمومشون کنی..... سوم اولویتت با مطالعه دروس اختصاصی باشه تا خیالت بابتشون راحت باشه چون خوندن مطالب عمومی در اواخر سال خیلی راحتتر از اختصاصی هاست..... به خودت قول بده و عهد ببند جوری مطالب رو بخونی که همون بار اول کل مطلب دستت بیاد و کامل بفهمیش..... از الان زیاد به مرور گیر نده چون مرور هر چی به کنکور نزدیکتر باشه وقتش، بهتره ..... زیاد تخیلی برنامه ریزی نکن و سعی کن منطقی برخورد کنی...... منابع مناسب با سطح خودت رو انتخاب کن نه خیلی حجیم و وقتگیر نه خیلی مختصر..... ساعت مطالعه یک موضوع شخصیه و کاملا به خود شخص برمیگرده ولی سعی کن تا میتونی ساعت مطالعه ت رو بالا ببر ، چون یه سال قراره وقت بذاری و زحمت بکشی پس سنگ تموم بذار جوری که آخرش پشیمون نشی از کم کاریایی که داشتی...... نمیخوام زیاد متن طولانی بشه(البته طولانیم شد) ولی خب اگر سوالی داشتی درخدمتم.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      با نوشتن برنامه ي روزانه و هفتگي اعصاب خودتو خورد نكن . هر روز صبح كه از خواب بيدار ميشي يه برنامه رو تو ذهنت داشته باش و اونو اجرا كن تا بودجه ي دو هفته اي آزمونتو تموم كني

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Minooi نمایش پست ها
      سلام

به نظرم شما در اولین مطالعه تون خلاصه نویسی داشته باشید. بعد از اتمام دروس (که اگر تجربی و فارغ التحصیل هستید حدود 3 الی 4 ماه زمان می برد) مدام مرور کل دروس رو آغاز کنید. اگر طبق برنامه قلمچی یا گزینه دو هم پیش برید خیلی برنامه های خوبی هستند.

برنامه تون رو ابتدا روزانه داشته باشید و بعد که براتون ثابت شد توان مطالعاتی تون چقدر هست، هفتگی برنامه ریزی کنید. این روش برنامه ریزی من برای شاگردانم هست.

موفق باشید.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تشکر از پاسخگویی همتون ایشالا که همیشه موفق و موید باشید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن