خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

استادان عربی کمککککک!

سلام به همه من سال دومیه که میخوام کنکور بدم و نظام جدیدم من تابحال برای عربی اصن وقت نزاشتم و نخوندمش اما با توجه به اینکه پایه درسیم خوب بوده توش پارسال توی گزینه دو همه درصدام 60 بود اما توی کنکور 18 درصد زدم امسالم ازمون گاج میرم درصدام تا الان 40 هست.. الان میخوام کمکم کنید که چطوری بخونم به نظرتون اگه بیام جدا از برنامه ازمونا مبحثی پیش برم کار غلطی میکنم؟ اخه هیچی ازش تابحال نخوندم و اصلا روی هیچیش تسلط ندارم خودم میخواستم با برنامه ازمون بخونم اما ازش خیلی عقب موندم و پیش نیازهاروهم حتی نخوندم! بهترین روش با توجه به شرایط من چیه؟؟؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      میتونی کلاس برو
      نمیتونی هم دی وی دی بگیر
      وقت اونم اگه نداری
      روزی یک ساعت بخون تا عید
      اول قواعدشو حفظ کن از یه چیز جمع و جور
      و بعد تست بزن
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      میتونی کلاس برونمیتونی هم دی وی دی بگیروقت اونم اگه نداریروزی یک ساعت بخون تا عید اول قواعدشو حفظ کن از یه چیز جمع و جورو بعد تست بزن
      ممنونم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Minooi نمایش پست ها
      سلام به همه من سال دومیه که میخوام کنکور بدم و نظام جدیدم من تابحال برای عربی اصن وقت نزاشتم و نخوندمش اما با توجه به اینکه پایه درسیم خوب بوده توش پارسال توی گزینه دو همه درصدام 60 بود اما توی کنکور 18 درصد زدم امسالم ازمون گاج میرم درصدام تا الان 40 هست.. الان میخوام کمکم کنید که چطوری بخونم به نظرتون اگه بیام جدا از برنامه ازمونا مبحثی پیش برم کار غلطی میکنم؟ اخه هیچی ازش تابحال نخوندم و اصلا روی هیچیش تسلط ندارم خودم میخواستم با برنامه ازمون بخونم اما ازش خیلی عقب موندم و پیش نیازهاروهم حتی نخوندم! بهترین روش با توجه به شرایط من چیه؟؟؟
      بهترین کار اینه که کلا قواعد رو سه هفته ای تمومش کنی با کمی تست
      بعد تا کنکور هر دو سه روز یه بار هم از دور دنیا تست بزنی چون همه قواعد ها مرور میشه و یادت نمیره
      امسال اکثر رتبه برتر ها این کا رو کردن موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام،مباحث پایه پیش نیاز مباحث دوازدهم هست،بنابر این اگر پایه ضیفی داری نمیتونی با آزمون پیش بری باید اول پایه رو بخونی...
      یک کتاب تست خوب بگیر و از اولش شروع کن به خوندن...اگر با درسنامه کتاب تست نتونستی بخونی کلاس ثبت نام کن یا فیلم های رایگان آقای ناصح زاده از آلا رو ببین.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Minooi نمایش پست ها
      استاد میثم فلاح، از نظر من، بهترین استاد عربی هستند. هفته قبل اولین جلسه کلاس آنلاینشون در کلاسی‌نو برگزار شد و تا آخر اسفندماه تموم خواهد شد. جلسه اول تدریس‌شون رو رایگان می‌تونید ببینید.
      پیشنهاد من به شما اینه که بی‌خیال برنامه کنکورهای آزمایشی بشین و قدم به قدم با استاد فلاح پیش برین.
      .Lions Don't Dream of Hunting, They Just Go and Hunt
      GO HUNT YOUR DREAM

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط salim7174 نمایش پست ها
      بهترین کار اینه که کلا قواعد رو سه هفته ای تمومش کنی با کمی تستبعد تا کنکور هر دو سه روز یه بار هم از دور دنیا تست بزنی چون همه قواعد ها مرور میشه و یادت نمیرهامسال اکثر رتبه برتر ها این کا رو کردن موفق باشی
      خیلی ممنونم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام،مباحث پایه پیش نیاز مباحث دوازدهم هست،بنابر این اگر پایه ضیفی داری نمیتونی با آزمون پیش بری باید اول پایه رو بخونی...
      یک کتاب تست خوب بگیر و از اولش شروع کن به خوندن...اگر با درسنامه کتاب تست نتونستی بخونی کلاس ثبت نام کن یا فیلم های رایگان آقای ناصح زاده از آلا رو ببین.
      تشکر بابت پاسخگوییتون

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Qaradagh نمایش پست ها
      استاد میثم فلاح، از نظر من، بهترین استاد عربی هستند. هفته قبل اولین جلسه کلاس آنلاینشون در کلاسی‌نو برگزار شد و تا آخر اسفندماه تموم خواهد شد. جلسه اول تدریس‌شون رو رایگان می‌تونید ببینید.
      پیشنهاد من به شما اینه که بی‌خیال برنامه کنکورهای آزمایشی بشین و قدم به قدم با استاد فلاح پیش برین.
      الان میرم میبینم ممنونم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezvan79 نمایش پست ها
      از همین الان که تا عید 4ماه و چند روز مونده :2هفته رو بزار برای مبحث فعل و خوب کشتی کجی بخونش2هفته هم اسم 2هفته هم ترجمه و تعریب2هفته یا 3 هفته هم ساختار جمله و انواع اعرابی ماه هم کامل بزار منصوبات..منادا و حال و تمیز..اینامن تعداد هفته رو بر اساس خودم گفتما. باز شما خودت میتونی بر اساس خودت بچینی.. مثلا اگه قوی هستی تو فعل و ی هفته فقط لازم داری و بقیش..درکنار هر مبحثی هم که کار میکنی تست های مبحثیشو از عربی کامل بزناگ پایت هم کمی تا حدودی ضعیفی و نمیتونی کلاس بری یا دی وی دی ببینی میتونی سیرتاپیاز گاج و روزنامه وار بخونیش اگه داری که خیلیییی خوبه خیلیی.موفق باشی
      تشکر فراوان شماهم موفق باشین

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      برای درس و کلا دروس عمومی وقتی خوب خوب یادش می گیریم با یه چالش دیگه روبرو هستیم .چالش زمان!
      تقریبا نصف سوالات عربی جوری هستند برای شما که گفتید پایه خوبی دارید میتونید به جواب صحیح برسید منتها به زمان بیشتر سر جلسه ازمون نیاز دارید.
      اگر سوالات عربی رو از نظر زمان به سه دسته اسون متوسط و سخت تقسیم کنیم .یه دانش آموز خوب باید بتونه سوالای آسون رو زیر سی ثانیه به جواب برسونه تا از وقتای که ذخیره میکنه به سوالات متوسط برسونه . دانش آموزای حرفه ای به این تسلط رسیدن که از وقتای سوالات متوسط هم سیو میکنن و به سوالات سخت میرسونن.
      اینکه چجوری بفهمیم کدوم سوال راحته کدوم متوسطه یا سخت باید تست بزنیم و تمرین کنیم تا به محض اینکه صورت سوالو خوندیم قضیه دستمون بیاد و نخاییم روی موضوع فکر کنیم . مثلا اگه سوال میگه کدوم گزینه غیرمنصرف نداره اگر بخاییم سرجلسه آزمون فکر کنیم که:... غیر منصرف ها کلماتی بودند که تنوین نمی گیرن و به جای کسره فتحه میگیرند مگر اینکه ال یا مضاف بشن ...الخ... همین نوع فکر چند ثانیه از زمانمونو برد
      یکی از راه حل هاش اینه که تصویر سازی کنی و بجای دوسه پاراگراگراف تعریف و نکته برای خودت تصویر بسازی و هربار اون تصویر رو به یادت بیاری.
      من این کارو ترجمه فعل و وزن های مشتق و بعضی از مباحث که به یاداوردنشون سخت بوده انجام دادم و خیلی نسبت به حفظ کردن بهتره.
      مبحثی کار کردن خیلی خوبه منتها توصیه من اینه که ((موضوعی-ترکیبی)) پیش برید ینی چی؟:
      مثلا در موردمنصوبات اول یه خلاصه از شباهت و تفاوت های منصوبات بدون اینکه خیلی توی جزئیاتشون ریز بشید بنویس. بعد برید سراغ تست های ترکیبی از منصوبات ینی تست هایی که از منصوبات قاطی پاتی اند ینی مثلا تست اول ممکنه در مورد مفعول به باشه توی تست بعدی یهویی بپره سراغ استثنا!
      مسلما از تست ها نکاتی رو بدست میاری این نکاتو به خلاصه مربوط به هر منصوب اضافه کن . اگر تستی رو اشتباه زدی ببین تست مربوط به کدوم منصوب بوده حالا برو تست های موضوعی فقط مربوط به اون منصوب برو بزن مثلا من تست مربوط به حال رو اشتباه زدم میرم ده تا تست فقط در مورد حال میزنم و رودر رو باهاش میجنگمو حالشو جا میارم و دوباره بر میگردم سراغ ترکیبی های منصوباتی.
      با این روش از همون اول با دید ترکیبی جلو میرید و سر حلسه آزمون هم که همینطور استرس به کمترین میزارن میرسه.
      با این روش نهایتا یه خلاصه ی خیلی خوبی بدست میارید که اختصاصی شده برای خودتونه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن