خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

گوشیو بذارم کنار؟!!

سلام دوستان
      من صبح ساعت هفت بیدار میشم و تا یازده شب حدود 13 الی 14 ساعت درس میخونم ولی بعدش اصلا دیگه کشش ندارم و بی حوصله میشم و چند ساعتی غرق اینترنت میشم یعنی تا گوشیو میگیرم دستم میبینم یک شده بعدش عذاب وجدان این تایمی که از دست دادم و میتونستم باهاش خودمو جلو بندازم رو میگیرم
      به نظرتون چکار کنم؟ از ی طرفم به خوابم لطمه میزنه و صب که بیدار میشم 7 تا 8 خوابالو درس میخونم
      اگه میشه راهکار هم بدین چجور از بین ببرم این عادتو چون خیلی وقته اینجوریم و نمیدونم چکار کنم

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      قطع یک دفعه ایش بهت آسیب میزنه
      باعث میشه بعد یه مدت که ترکش کردی ، یهویی بری سمتش و روزی 3 ساعت بگیری دست
      به هرحال چک کردن شبکه های اجتماعی ما ، الان جزو زندگی مون شده
      پس به جای ترک کردن و کنار گذاشتن
      کنترل کن
      اول اینکه اینستا رو کلا پاک کن چون قابلیت کنترل رو نداره
      دوم اینکه گوشی تو به اندازه 15 درصد شارژ کن که نهایتا نیم ساعت دستت روشن باشه و بعد خاموش بشه
      فکر کنم بتونی نرم افزاری پیدا کنی که بهش تایم بدی و بعد گوشی رو خاموش و یا غیر فعال کنه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      شک نکن!
      حتنا باید بذاری کنار. ایسنتا و تلگرامم که سم ان
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام چند تا راه بهتون پیشنهاد میدم

1. اگر براتون امکان داره از گوشی های ساده استفاده کنید
      2. اگه امکانش نبود خودتون ملزم کنید که فقط در ساعت خاصی نت باشید و کم کم این مدت زمان رو به حداقل برسونید
      3. دسترسی به گوشیتون رو موقع مطالعه سخت کنید
      4. هنگامی که نیازپیدا کردید بعد از مطالعه کمی تفریح داشته باشید به دنبال یه سرگرمی غیر اینترنت یگردید. شما میتونید بجای نت یه کتاب درمورد موفقیت داشته باشید که هروقت بخشیشو بخونید

در کل کسی که برنامه ریزی داره میدونه که زمانی که داره ارزشش بیشتر از ایناست . دائما از خوت بپرس "امروز برای رسیدن به هدفم چه کارهایی انجام دادم؟ "

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      !just control yourself
      اینجوری حس بهتری هم داری
      وقتیم که یه مدت درس بخونی و اهمیتش برات بره بالا دیگه بهش عادت میکنی و برات راحت تر میشه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام. به نظرم آره بذارید کنار. مگر اینکه کار یا برنامه خاصی رو از طریقش دنبال میکنید که جور دیگه ای قابل دنبال شدن نیست..شما فکر میکنم اراده خوبی دارید یعنی اگر گوشی باشه میرید سمتش نباشه نمیرید ( همین که شما آخر وقتتون بعد درس میرید سمتش نشون میده واقفید به موضوع، ولی رفتن به مجازی یک چیزه و برگشتن ازش چیز دیگه..کلا نت یک چیز صفر و صدیه به نظرم. یعنی شما چند روز که نداشته باشیش اصلااااا جای خالیشو حسم نمیکنید که احساس خوبی هم دارید، ازینکه چقدر زندگیتون واقعیتر و آرومتر شده..به نظرم یا گوشی ساده استفاده کنید، اگرم میتونید جلوی خودتون رو بگیرید میتونید نوتیفکیشن همه برنامه هارو خاموش کنید و روشون قفل نصب کنید ( که پترنشو مثلا برادر یا مادر یا خواهرتون واستون گذاشته!)...راه حل دیگه اینه برنامه های کاربردی رو( مثلا شما یک کانال درسی تلگرام استفاده میکنید) انتقالش بدید به لبتاب ( حتی لبتاب اعضای دیگر خانواده) که مفید و برنامه ریزی شده ازش بهره ببرید . بقیه رو همه رو پاک کنید...باور کنید اگر بهره مفید یا استفاده مالی ازین برنامه ها ندارید اصلاااااا اشتباه نیست که پاکشون کنید...بعد چند روز متوجه میشید درست ترین کارو کردید...واسه آب و رنگ گرفتن روزاتونم میتونید با دوستاتون هر از گاهی برید بیرون یا از همون گوشی سادهه زنگ بزنید بهشون شاد شید. یا بصورت برنامه ریزی شده و به عنوان جایزه خوب درس خوندنتون یک قسمت سریال، یا فیلم سینمایی چیزی ببینید..من اگر بودم پاکشون میکردم بدون لحظه ای درنگ چون واقعا پوینتی توی داشتنشون نمیبینم!...گوشی و حذف کنید ولی سرگرمیهای مفیدتری رو جایگزین کنید...همه دارند کلی وقتشونو تو مجازی بیهوده! از دست میدن، اگرین نقطه ضعف شما نباشه میدونید چقدر جلویید؟.موفق باشید

7. Top | #7
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام علیکم
      در حقیقت این گوشی بلای جون همه شده...
      چند تا کار که یا خودم انجام دادم یا رفقام انجام دادند را با جمع بندی میگم:
      اینجا دو دسته داریم بعضی ها مثل خودم از گوشی استفاده کاربردی برای کنکور داشتم،جزوه دانلود می کردم،کارنامه چک می کردم،ویدیو انگیزشی می دیدم و...
      دسته دوم،کسانی که نیاز خاصی ندارند مثلا با لپ تاپ یا کامپیوتر کارشون راه میفته
      اگر جزو دسته اول هستی،میتونی مثل من تو عید و زمان های جمع بندی تحویل یک فرد مطمئن مثل پدر و مادر بدهی و بهشون بگی که دیگه بهت پس ندهند و فقط جمعه ها بهت بدن که کارتو انجام بدی...
      دسته دوم مثل رفیقم رفت یک گوشی نوکیا گرفت قبلی را هم فروخت و دیگه مثل چی می خوند...
      این عوامل فیزیکی
      حالا عوامل روانی:تلقین کن به خودت که استفاده زیاد از آن مساوی است با خراب کردن کنکورت،به خودت بگو بعد کنکور اونقدر وقت دارم که می توانم یک شبانه روز کامل پای گوشی باشم...

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ۱۳ ، ۱۴ ساعت بسه دیگه ، میخوای چیکار کنی مگه ؟ اگه این تایم رو خوندی نوش جونت برو استفاده کن از گوشی

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      ۱۳ ، ۱۴ ساعت بسه دیگه ، میخوای چیکار کنی مگه ؟ اگه این تایم رو خوندی نوش جونت برو استفاده کن از گوشی
      هم خوابم یکم به هم میریزه هم عذاب وجدان میگیرم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.D نمایش پست ها
      سلام علیکم
      در حقیقت این گوشی بلای جون همه شده...
      چند تا کار که یا خودم انجام دادم یا رفقام انجام دادند را با جمع بندی میگم:
      اینجا دو دسته داریم بعضی ها مثل خودم از گوشی استفاده کاربردی برای کنکور داشتم،جزوه دانلود می کردم،کارنامه چک می کردم،ویدیو انگیزشی می دیدم و...
      دسته دوم،کسانی که نیاز خاصی ندارند مثلا با لپ تاپ یا کامپیوتر کارشون راه میفته
      اگر جزو دسته اول هستی،میتونی مثل من تو عید و زمان های جمع بندی تحویل یک فرد مطمئن مثل پدر و مادر بدهی و بهشون بگی که دیگه بهت پس ندهند و فقط جمعه ها بهت بدن که کارتو انجام بدی...
      دسته دوم مثل رفیقم رفت یک گوشی نوکیا گرفت قبلی را هم فروخت و دیگه مثل چی می خوند...
      این عوامل فیزیکی
      حالا عوامل روانی:تلقین کن به خودت که استفاده زیاد از آن مساوی است با خراب کردن کنکورت،به خودت بگو بعد کنکور اونقدر وقت دارم که می توانم یک شبانه روز کامل پای گوشی باشم...
      دسته دوم ول میچرخم

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Linomis نمایش پست ها
      هم خوابم یکم به هم میریزه هم عذاب وجدان میگیرم
      من گوشیمو همون اولش فروختم
      بابا ۱۳ ، ۱۴ خوبه دیگه ، یکی دوساعتم گوشی بازی کن تهش بگیر بخواب ؛ واسه خودت سختش نکن

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      از تجربیات خودم میگم. 6 تا 8 ساعت درس خوندن لازم و کافیه. بیشتر درس خوندن رانمان رو میاره پایین؛ ب ویژه در دراز مدت. ینی اگه 10 ساعت درس بخونیم باز ب خوبی وقتی هستم ک 8 ساعت میخونیم. کمتر یاد گیری از عوارض درس خوندن ازافیه. .2 ساعت بهتر از 1 ساعته. 4 ساعت بهتر از 2 ساعته. 6 ساعت بهتر از 4 ساعته. 8 ساعت بهتر از 6 ساعته. ولی 10 ساعت الزامن بهتر از 8 ساعت نیست... 12+ هم همینطور. اگه 8 بس نباشه، 12+ هم زیاده! مث اب خوردن میمونه، زیاد اب بخوری، ازافیشو زودتر پس میدی.
      روزی ک 8 ساعتتو خوندی، بقیه روز رها باش. بازی، گوشی، موزیک، شایدم یکی دوساعت دیگه بازم درس... هر کاری ک دلت هوس کرد.
      من خودم 6-7 ساعت میخونم و رازیم.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      از تجربیات خودم میگم. 6 تا 8 ساعت درس خوندن لازم و کافیه. بیشتر درس خوندن رانمان رو میاره پایین؛ ب ویژه در دراز مدت. ینی اگه 10 ساعت درس بخونیم باز ب خوبی وقتی هستم ک 8 ساعت میخونیم. کمتر یاد گیری از عوارض درس خوندن ازافیه. .2 ساعت بهتر از 1 ساعته. 4 ساعت بهتر از 2 ساعته. 6 ساعت بهتر از 4 ساعته. 8 ساعت بهتر از 6 ساعته. ولی 10 ساعت الزامن بهتر از 8 ساعت نیست... 12+ هم همینطور. اگه 8 بس نباشه، 12+ هم زیاده! مث اب خوردن میمونه، زیاد اب بخوری، ازافیشو زودتر پس میدی.
      روزی ک 8 ساعتتو خوندی، بقیه روز رها باش. بازی، گوشی، موزیک، شایدم یکی دوساعت دیگه بازم درس... هر کاری ک دلت هوس کرد.
      من خودم 6-7 ساعت میخونم و رازیم.
      به نظرم اینجوری داری خودتو گول میزنی البته اگه فکر میکنی که کافیه خب هیچی اما من فکر میکنم کافی نیست و باید بیشتر تلاش کنم
      هدفی که دارم به تلاش زیادی نیاز داره و اصلا اذیت نمیشم با این ساعت ولی بعدش دیگه بی حوصله میشم و از 14 بیشتر نمیشه
      ولی درستش میکنم

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ولی بعدش دیگه بی حوصله میشم
      گفتم ک عوارض داره. در هر حال 8 کافیه، چ بپزیری و چ نپزیری. 14 خیلی شوره... اونم از الان.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      از ۷ صبح تا ۱۱ شب ، ربات وار بخوای بخونی بیشتر از ۱۲ ساعت نمیشه خوند .
      نیم ساعت چشمت باز شدن و دست و رو شستن و سلام به روی ماهت کتاب عزیز گفتن طول میکشه ؛ حالا بذاریم مثل من صبونه رو بعد یه دور درس خوندن بخوری
      نیم ساعت صبونه ات طول میکشه
      بذاریم تو هر ۳ ساعت ۲۰ دیقه استراحت کنی ؛ تو ۱۲ ساعت شما ۱ ساعت همینطوری وقت استراحتت طول میکشه .
      ۲ ساعتم بذاریم برای ناهار و سنگینی بعدش و یکم انرژی به دست آوردن .
      هر کاری بکنی بازم خونه اس دیگه ، ادمو صدا میکنن ، یه دست به آبی میری ، یه تلفنی زنگ میزنه ، اینارم قاطی همون ۲ ساعت ناهار نوشتم که نگی عدد بزرگیه ۲ ساعت .
      حالا اگه مهمون نیاد ، اگه شما خدای نکرده یه مشکلی برات پیش نیاد ۴ ساعت پرتی مطالعه داری اونم اگه بتونی همه ی برنامه تو مو به مو انجام بدی ! که بعیده !!
      میگی ۷ تا ۱۱ ؛ میشه ۱۶ ساعت ؛ ۴ ساعتش رو کم کنی میشه ۱۲ ساعت ؛ شما ربات وار بخونی میتونی ۱۲ ساعت بخونی ! اونم ربات وار یعنی همه ی کارا به موقع و درست باشه ! اینم بعیده ؛چون کنکور یه روز دو روز نیست بشه براش وقت طلف کنی هارو فاکتور گرفت .

شما همین ۱۲ ساعت رو درست و حسابی بخونی و سعی کنی بهش برسی کافیه ؛ بعد ۱۲ ساعت بخونی میفهمی که آدم اونقد خسته میشه که فقط دلش خوابیدن میخواد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن