خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 105 نخستنخست 12312102 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 1573
    1. Top | #16
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نیاز به خواب تو افراد مختلف فرق داره همه نمیتونن پنج شش صبح بیدار شن
      بهترین کار اینه از تایم بیداری حداکثر استفاده رو برد
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تو اینکه سحرخیزی فواید بی نظیری داره شکی نیست
      ولی مواظب باشید که به خوابتون لطمه نخوره
      یعنی در صورتی میتونید از صبح زود بیدار شدن لذت ببرید که خوابتون کافی باشه و شب به موقع خوابیده باشین .
      هر کسی هم با توجه به ویژگی های فردیش نیاز های متفاوتی داره ولی خب کلن خوابتون کمتر از ۶ ساعت و بیشتر از ۸ نشه بهتره
      شب بخیر

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      نیاز به خواب تو افراد مختلف فرق داره همه نمیتونن پنج شش صبح بیدار شن
      بهترین کار اینه از تایم بیداری حداکثر استفاده رو برد
      من ک نمیگم اونموقع بیدار شن گفتن تا 8 هروقت میخواید بیاین ساعت بزنین
      ولی کارم نشد نداره
      هرکسی میتونه و اگه نیاز به خواب بیشتر داره زودتر بخوابه
      البته ک هر کی با هر سیستمی حال میکنه همونو ادامه بده
      چون صبح زود بیدار شدن حیلی به آدم انرژی میده اگه اصولی باشه ...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم پیشنهادمو بدم بهتون
      شما صبحتونو اگه عالی شروع کنید ...کل روز عالی جلو میرین
      شما باید هر صبح یه روال صبحگاهی داشته باشین حدود 1 ساعت تا 45 دقیقه یعنی اون یه ساعت اول روزتونو بیخیال درگیریاتون بشین...بیخیال اخبار بیرون و موبایل و تلگرام و اینستاگرام و دغدغه درس و اینا
      حالا این روال چیه ؟
      مثلا من خودمو میگم من حدود 6 یه ربع شش بلند میشم اول نماز
      بعد حدود 5 دقیقه مراقبه یا مدیتیشن انجام میدم ...ک آموزشش رو برید بخونید و اگه تخصیصش رو میخواین دکتر جو دیسپنزا رو دنبال کنین.
      5 دقیقه بعدی واسه تلقین یا تصور ذهنیه ک شما میای سال آیندتو خیلی شفاف تصور میکنی با تمام جزئیات .... به لحظه علام نتایج ...به لحظه ای ک به پدر و مادرت میگی ...به لحظه ای ک به اطرافیانت میگی به اون لحظه ک به همه میفهمونی آره من اینکارم
      حالا نوبت جملات تاکیدی مثبته ک خودتون باید بسازید و باخودتون تکرارش کنین مثلا من تعهد میدم سال آینده در دانشگاه فلان درس بخونم هرکاریم واسش انجام میدم میدونم ک میتونم و هیچکسم نمیتونه جلوی منو بگیره ...این یه نمونه سادشه ولی باید از ته دلتون باشه باید احساساتی بشین وقتی جمله رو میگین
      مرحله بعدی شکر گزاریه(بهترین قسمت روال) همیشه خدارو شکر کنین واسه هرچی ک دارین مثلا ک این توانایی رو دارین آیندتونو بسازین و هر چی اصن...غر نزنین اینقدر من فلانم من نمیتونم خدا حواسش به من نیست و نمیدونم از این اراجیف...میخواین خفن تر شه؟خدارو واسه سال آینده شکر کنین واسه لحظه ای ک رشته تونو قبول شدید...اینم باید از ته دل باشه ولی نباشه هم بازم شکر کنین خدارو
      بعد اینکارا یه انرژی خیلی زیادی رو تو خودتون حس میکنین مخصوصا بار اول
      دو تا کار دیگه هم میتونید انجام بدید مطالعه و ورزش هر کدوم حدود یه ربع
      مطالعه در جهت رشد شخصیت خودتون اونم کتاب غیر درسی مثلا خودم 123 بدرخش شهاب اناری میخونم یا ماوراءالطبیعی شدن از دکتر جو دیسپنزا
      آخرم ورزش مثلا 40 شنا 40 دراز نشست حدود 20 بشین پاشو یا هر ورزش دیگه ای مثلا یوگا ...اینو میتونید همون اول روال انجام بدین ک هشیار شین
      کل اینا میشه حدود 1 یه ساعت و با تمام انرژی و با ذهنیت مثبت و با تمام قوا روزتونو شروع میکنین...
      وسواسم نداشته باشین وای یه ساعت الکی رد شد
      اینا رو از تو کتاب معجزه سحرخیزی از هال الرود خوندم ک حدود 200 صفحست ک اول میاد دلایل سحرخیزی رو میگه و اینکه جه تاثیری رو زندگیش داشته بعد فواید هر کدوم از اون مراحلی ک بالا گفتم آخرم یاد میده چجوری اینکار انجام بدین مثلا چطوری مراقبه کنین،جمله تاکیدی مثبت بسازین و کلی چیز دیگه... اگه خواستید انجام بدین کارارو حتما وقت بذارید بخونیدش.
      اون میگفت 5 صبح بیدار شین و من چون شرایطشو ندارم حدود ساعت 10 بخوابم و نتونستم 5 بیدار شم... تصمیم گرفتم 6 بیدار شم

واسه سحر خیزی هم هال الرود میگه حدود 21 روز باید انجام بدین تا عادت شه و راحت بشه واستون
      رابین شارما نویسنده کتاب کلاب 5 صبح میگه 66 روز باید اینکارو انجام بدین تا شبکه عصبیش تو مغزتون تشکیل بشه
      ........................

یه چیزم بگم میخواین یه ساعت خاص بیدار شین اگه 6 ساعتم میخوابین، به خودتون تلقین کنین 6 ساعت واسه من عالیه ولی اگه تو ذهنتون این باشه ک شش ساعت کمه مطمئن باشین فردا خسته و بیحال بیدار میشین.
      خلاصه امتحان کنین ک واقعا تاثیرگذاره
      خودمم شاید کلا 3 4 دفعه اینکار کردم ولی خیلی خفنه
      البته من قوی نیستم تو درس پایه و رتبه سال قبلم هم خوب نیست ولی کار نشد نداره ...
      ویرایش توسط _Mammad_ : 11 آبان 1398 در ساعت 09:57

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلااام
      درسته یکم دیره برای استارت زدن
      ولی برای کسی مث من که شب 3 میخوابید و 10ونیم اینا بیدار میشد یه پیشرفت بزرگه

و مثل همیشه : مارا به سخت جانی خود این گمان نبود
      *یقیــن چه خوب اندوه را می‌راند...*علی(ع)

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم هستم. ساعت خواب الانم هم نابوده(ساعت 6 صبح می خوابم و 1 بعد از ظهر بیدار می شم ) ولی از همین امروز درستش می کنم و از فردا ساعت 7 بیداری می زنم.

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان اگه خدا بخواد منم می خام باشم
      ولی روز هایی که مدرسه می رم رو نمی توتم چون سرویسم 6:30 میاد دنبالم.
      زندگی دقیقاً
      از همان‌ جایی شروع می‌ شود
      که یک نفر می‌ خندد
      و خنده‌ او با دیگران فرق دارد

10. Top | #25
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بچه خیلی ممنون میشم اگه به من کمک کنید.
      من خودم بعد از اینکه نماز صبحم رو می خونم نمی خوابم ودرس می خونم اما نمی دونم چرا چشمام خسته میشه ودیگه خوندن برام سخت میشه
      وقتی هم اینجوری میشم چند ساعتی مشکل دارم.
      دوست های گلم ممنون میشم نظراتتون رو به من بگید تا چشمام کمتر خسته بشند و بتونم از زمانم به طور مفید استفاده کنم.
      زندگی دقیقاً
      از همان‌ جایی شروع می‌ شود
      که یک نفر می‌ خندد
      و خنده‌ او با دیگران فرق دارد

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      صبح بخیر
      دیشب یه ذره دیر خوابیدم از اینورم یه ساعت بیشتر

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به همتون پیشنهاد میکنم کتاب 5am club (کلوب 5 صبح ) از رابین شارما رو بخونید

13. Top | #28
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دوستان من حدودا دو هفته دائما ۵ صبح بیدار میشدم یه مشکلی داشتم اینکه در طول روز کسل و خوابالود بودم
      )ساعت بیدار شدن نرمالم ۹ صبحه)

یه راه حل پیدا کردم اونم اینه:
      من به ۹ صبح بیدار شدن ادامه دادم... و فقط صبح ها نیم ساعت زودتر پاشدم یعنی ۸:۳۰
      این روالو تا دو هفته انجام دادم بدنم که عادت کرد باز نیم ساعت زودتر پاشدم
      تصمیم دارم اینو تا ۶ صبح ادامه بدم

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amesterida نمایش پست ها
      بچه خیلی ممنون میشم اگه به من کمک کنید.
      من خودم بعد از اینکه نماز صبحم رو می خونم نمی خوابم ودرس می خونم اما نمی دونم چرا چشمام خسته میشه ودیگه خوندن برام سخت میشه
      وقتی هم اینجوری میشم چند ساعتی مشکل دارم.
      دوست های گلم ممنون میشم نظراتتون رو به من بگید تا چشمام کمتر خسته بشند و بتونم از زمانم به طور مفید استفاده کنم.
      همه همین طورین. چندتا پیشنهاد: شبا قبل خواب برای هر وسیله ی الکترونیکی که استفاده می کنی فیلتر نور آبی نصب کن. ویندوز 10 خودش داره. برای اندروید هم اپ Twilight خیلی خوبه.
      و اینکه صبحا که بیدار میشی سعی کن خیلی تمرکز طوفانی نداشته باشی روی متن کتاب. صبح اول وقت مغزت هنوز داره لود میشه پس یا تا نیم ساعت اول درس نخون که اکثرا هم همین جورین و مشغول صبحانه خوردن و اینان یا این که نیم ساعت اول با آرامش و حالت خلسه گونه درس بخون. (این هیچ مبنای علمی نداره و صرفا بر اساس تجربه ی شخصیه!)

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خیلی تصمیم خوبیه
      ولی بچه ها توجه کنین یدفه نمیشه ۶ صبح بلند شد ینی طول روز احساس خستگی بیشتری میکنین
      پیشنهادم اینه اروم اروم برین سمت ساعت مد نظرتون خستگیتون کمتر خواهد بود
      مثلا اگه الان ۷:۳۰ بیدار میشین و میخواین بکنینش ۶
      اول ۷ یا حتی ۷:۱۰
      بعد ۶:۳۰ ...

صفحه 2 از 105 نخستنخست 12312102 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن