خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

محاسبات مسایل تعادل شیمی(دیوونم کرده)

بچه ها من 2 سال از درس دور بودم از مهر استارت زدم خیلی از مباحث معمولی و خیلی ساده رو فراموش کردم که بعضی اوقات دیوونم میکنن
      معادله ای که هم تو صورت و هم مخرج مجهول داره چجوری باید حل شه؟

سوالات رو پایین آپلود کردم
      ویرایش توسط parham7983 : 05 آبان 1398 در ساعت 17:07

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parham7983 نمایش پست ها
      بچه ها من 2 سال از درس دور بودم از مهر استارت زدم خیلی از مباحث معمولی و خیلی ساده رو فراموش کردم که بعضی اوقات دیوونم میکنن
      معادله ای که هم تو صورت و هم مخرج مجهول داره چجوری باید حل شه؟

وقتي هم صورت هم مخرج مجهول داره اگه مساويه يه چيزي قرارگرفته باشه ، به مخرج اون طرف مقابل مخرج 1 بديد (البته ميشه نديد ولي راحت تره) و طرفين وسطين انجام بدين.يعني به صورت ضربدري صورت يك كسر رو در مخرج اون يكي ومخرج رو در صورت ضرب كنيد
      بعد مشابه هارو در يك طرف تساوي قرار بديد.يعني اونايي كه x دارن يك طرف و اونايي كه عدد ثابت هستن طرف ديگه.بعد با يكم ساده كردن حل ميشه.ميدونم منظورتون مسائل ثابت تعادله.تو اين مسائل چون گاها تقسيم بر ليتر هم ميكنيم بايد اول كسري كه ساختيم رو ساده كنيم.اونو هم با دور در دور نزديك در نزديك ساده ميكنيم و حاصل دور در دور رو تو صورت و اون يكي رو تو مخرج مينويسيم..
      اين تاجايي كه معادله حاصل درجه يك باشه (يني توان x،يك باشه)..اگر درجه دو حاصل شد بايد همه چيزو يه طرف جمع كنين و با روش دلتا يا تجزيه حل كنين

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      img_20191027_155247.jpgimg_20191027_151825.jpg

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parham7983 نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20191027_155247.jpg
مشاهده: 71
حجم: 89.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20191027_151825.jpg
مشاهده: 71
حجم: 62.5 کیلو بایت

کسی میتونه این دوتاسوال رو محاسباتشو با توضیح روی کاغذ آپلود کنه که بیس کارو بفهمم؟؟
      لطفا اگه کسی بلده انجام بده
      سپاسگزارم
      ویرایش توسط parham7983 : 05 آبان 1398 در ساعت 17:08

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ا
      نقل قول نوشته اصلی توسط spring__girl نمایش پست ها
      وقتي هم صورت هم مخرج مجهول داره اگه مساويه يه چيزي قرارگرفته باشه ، به مخرج اون طرف مقابل مخرج 1 بديد (البته ميشه نديد ولي راحت تره) و طرفين وسطين انجام بدين.يعني به صورت ضربدري صورت يك كسر رو در مخرج اون يكي ومخرج رو در صورت ضرب كنيد
      بعد مشابه هارو در يك طرف تساوي قرار بديد.يعني اونايي كه x دارن يك طرف و اونايي كه عدد ثابت هستن طرف ديگه.بعد با يكم ساده كردن حل ميشه.ميدونم منظورتون مسائل ثابت تعادله.تو اين مسائل چون گاها تقسيم بر ليتر هم ميكنيم بايد اول كسري كه ساختيم رو ساده كنيم.اونو هم با دور در دور نزديك در نزديك ساده ميكنيم و حاصل دور در دور رو تو صورت و اون يكي رو تو مخرج مينويسيم..
      اين تاجايي كه معادله حاصل درجه يك باشه (يني توان x،يك باشه)..اگر درجه دو حاصل شد بايد همه چيزو يه طرف جمع كنين و با روش دلتا يا تجزيه حل كنين
      دوتا سوالی که مشکل داشتمو آپلود کردم
      ممکنه رو کاغذ شیوه حل و بیس کار رو توضیح بدید که روش حل کامل بیاد دستم؟
      خیلی ممنون میشم ازتون

6. Top | #6
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام،بالای خط برای قسمت بالا و پایین هم برای قسمت پایین،نمی دونم خوب نوشتم یا نه امیدوارم مفید باشه
      img_20191027_162533.jpg
      کلا،هرجا دیدید توان منفی داره یا اعشاری است به صورت کسری بنویسید...
      ویرایش توسط A.H.D : 05 آبان 1398 در ساعت 17:31

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کسی نیست....؟؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.D نمایش پست ها
      سلام،بالای خط برای قسمت بالا و پایین هم برای قسمت پایین،نمی دونم خوب نوشتم یا نه امیدوارم مفید باشه
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20191027_162533.jpg
مشاهده: 61
حجم: 82.0 کیلو بایت
      ممنونم از شما

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن