خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 48
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مبارزه با خواب اول صبح

سلام دوستان
      ميدونم خيليا اين مشكل رو دارن
      ولي مشكل من ريشه اش انگيزه و اراده نيست.اوني كه اراده نداره اصلا نميتونه 6صبح پا بشه.مشكل من اينه كه تو عمرم حتي يه شب نشد عميق و كامل بخوابم
      كلا انگار نخوابيدم با صداي قدم زدن تو اتاقم هم بيدار ميشم
      بعدشم 1ساعت بعد خوابم ميبره
      صبحم كه بيدار ميشم يكم ميخونم حدود ساعت 8 خودبخود بيهوش ميشم رو ميز چون شبو خوب نميخوابم
      هميشه اينجوري بودم
      كسي براي آروم و راحت خوابيدن تو شب يا اگه نشد هم براي اينكه صبح بيهوش نشم راه حل يا پيشنهادي داره بده
      ممنون
      #خواهشا_راهنمايي_كنين #خيلي_ضروريه

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط spring__girl نمایش پست ها
      سلام دوستان
      ولي مشكل من ريشه اش انگيزه و اراده نيست.اوني كه اراده نداره اصلا نميتونه 6صبح پا بشه.مشكل من اينه كه تو عمرم حتي يه شب نشد عميق و كامل بخوابم
      صبحم كه بيدار ميشم يكم ميخونم حدود ساعت 8 خودبخود بيهوش ميشم رو ميز چون شبو خوب نميخوابم
      هميشه اينجوري بودم
      كسي براي آروم و راحت خوابيدن تو شب يا اگه نشد هم براي اينكه صبح بيهوش نشم راه حل يا پيشنهادي داره بده
      ممنون
      سلام
      شب ساعت چند میخوابی و صبح ساعت چند بلند میشی؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payam_95 نمایش پست ها
      سلام
      شب ساعت چند میخوابی و صبح ساعت چند بلند میشی؟
      ساعت 12 تلاش به خواب ميكنم چون اون موقع تموم ميكنم درسمو.فك كنم حدود نيم ساعت الي 1 ساعت و گاها بيشتر طول ميكشه كه خوابم ببره
      صبح هم 6ونيم يا فوقش 7
      همونجوري كه توضيح دادم اونم چه خوابي اخه.صبح بيدار شدني هم سردرد دارم هميشه كه ميدونم از بي خوابيه

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      ساعت 12 تلاش به خواب ميكنم چون اون موقع تموم ميكنم درسمو.فك كنم حدود نيم ساعت الي 1 ساعت و گاها بيشتر طول ميكشه كه خوابم ببره
      صبح هم 6ونيم يا فوقش 7
      همونجوري كه توضيح دادم اونم چه خوابي اخه.صبح بيدار شدني هم سردرد دارم هميشه كه ميدونم از بي خوابيه
      اصلا مسخرس این طرز خواب . شب ساعت ۳ بخواب یا ۲ بخواب صبح ساعت ۹:۳۰ پاشو صبحونتو بخور بعد درستو بخون . صبح ساعت ۶ پا شدن ایرادش اینه میلت نمیکشه صبحونه خوب بخوری بعد یه ساعت درس خوندنم عین گوزن الاسکا خوابش میگیره ادم.

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      ببین هر آدمی منحصر بفرده
      یکی با خواب شب راحته
      یکی با روز

تو تنها کاری که میکنی باید سیستم بدن خودتو بشناسی
      ساعاتی رو ک واقعا خسته و کسلی برای خواب درنظر بگیر و مابقی رو به درست اختصاص بده.

سخت نگیر بخودت و برای اینکه بتونی تایم خوابت رو به ساعتی که دوس داری تغییر بدی ، این تغییر حالت زمان میبره و میتونی تا کنکور خودتو اوکی کنی

قبل خواب شیر ولرم بخور + بادوم ..میتونی زعفرون هم ب شیر اضافه کنی که برای خواب راحت موثره . این قضیه "تغذیه " عامل تاثیر گذاریه واسه خواب

6. Top | #6
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      هميشه اينجوري بودم
      ممنون
      به نظرم بهتره شب قبلش یه کم پیاده روی بری
      از خوردن غذاهای سنگین و چرب در شب خودداری کن
      سعی کن دیدگاهت نسبت به کنکور هم عوض کنی،استرس فقط به خودت ضربه میزنه...
      صبح قبل از مطالعه به هدفت فکر کن،به برنامه اون روزت فکر کن و اگر میتونی کمی نرمش انجام بده...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      اصلا مسخرس این طرز خواب . شب ساعت ۳ بخواب یا ۲ بخواب صبح ساعت ۹:۳۰ پاشو صبحونتو بخور بعد درستو بخون . صبح ساعت ۶ پا شدن ایرادش اینه میلت نمیکشه صبحونه خوب بخوری بعد یه ساعت درس خوندنم عین گوزن الاسکا خوابش میگیره ادم.
      گوزن آلاسكا
      مرسي*_* فك كنم بايد همين كارو بكنم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      ببین هر آدمی منحصر بفرده
      یکی با خواب شب راحته
      یکی با روز

تو تنها کاری که میکنی باید سیستم بدن خودتو بشناسی
      ساعاتی رو ک واقعا خسته و کسلی برای خواب درنظر بگیر و مابقی رو به درست اختصاص بده.

سخت نگیر بخودت و برای اینکه بتونی تایم خوابت رو به ساعتی که دوس داری تغییر بدی ، این تغییر حالت زمان میبره و میتونی تا کنکور خودتو اوکی کنی

قبل خواب شیر ولرم بخور + بادوم ..میتونی زعفرون هم ب شیر اضافه کنی که برای خواب راحت موثره . این قضیه "تغذیه " عامل تاثیر گذاریه واسه خواب

مرسي از راهنماييت عزيز
      راستش من خودمو ميشناسم
      ميدونم هم كه شب خوانم
      يعني شب ها خيلييي متمركزترم
      حتي چند برابر نسبت به صبح زود
      مشكل اينه همه ميگن فك ميكني مفيد ميخوني و درواقع اصلا مفيد نيست خوندنت
      ولي خودم حس ميكنم خيلي هم خوبه
      ميخوام صبح ها 9 اينا بيدار شم
      به جاش شب تا 2 اينا بخونم فك كنم اينجوري بهتر برم جلو
      مرسي بابت چيزايي كه براي تغذيه گفتي.چون تازه مشكل تايم حل بشه مشكل اصلي نا آروم بودن خوابمه كه امشب و اين هفته شير و زعفرون رو امتحان ميكنم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.D نمایش پست ها
      به نظرم بهتره شب قبلش یه کم پیاده روی بری
      از خوردن غذاهای سنگین و چرب در شب خودداری کن
      سعی کن دیدگاهت نسبت به کنکور هم عوض کنی،استرس فقط به خودت ضربه میزنه...
      صبح قبل از مطالعه به هدفت فکر کن،به برنامه اون روزت فکر کن و اگر میتونی کمی نرمش انجام بده...
      به جون خودم استرس اينا ندارم
      ربطي هم به كنكور نداره.حتي تابستون هم كه منتظر نتايج بودم درس كه نميخوندم.ساعت 2 خاموش ميشدم و خودبخود با صداي اذان بيدار ميشدم و ميشم.انگار كوكم كردن رو 2 تا 6
      ممنون از راهنماييتون

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      صبح هم 6ونيم يا فوقش 7
      همونجور ک خودت گفتی خوابت مشخصا کمه فرض بگیریم ک یک بخوابی هفت بیدار شی میشه شیش ساعت ک کمه باید خوابت بین ۶ تا ۸ ساعت باشه خواب شب خیلی مهمه ...
      طبیعت هر کس متفاوته یکی ساعت یازده نشده خواب میبره یکی هم ساعت سه صبح هستش هنوز خوابش نبرده ... شما زور نزن دقیقن ساعت دوازده بخوابی ببین کی خوابت میبره اون موقع بخواب و با بدنت هماهنگ شو بعدش اروم اروم اون تایمی ک دوس داری بخوابی و بیدار شی رو بدنت تنظیم ... قبل از خوابیدن از گوشی استفاده نکن چون نورش باعث میشه ک نذاره بدنت ملاتونین ترشح کنه و ب عبارتی بدنت از فاز خواب میاد بیرون (ملاتونین تو تاریکی ترشح میشه و باعث خواب راحت میشه)

این ک شما میگی میگی صدای قدم بیدارت میکنه نشون میده ک استرس داری و حساس شدی (تو تابستون خونه ی بغلیمونو نما کاری میکردن بعد از ناهار ک میخواستم بخوابم اینا شروع میکردن ب سنگ بردیدن دیوونم کرده بودن بعد یکی دو روز دیگه اهمیت ندادم کم رنگ شد و قشنگ راحت میخوابیدم شما هم سعی کن اهمیت ندی) سعی کن استرسنو بیاری پایین (موقعی ک میخوای بخوابی زیاد ب برنامه درسی اینا فکر نکن این بیشترین عامل استرسه ک نمیزاره بخوابی) ... تایم غذا خوردن اصلا پر خوری نکن شبا نمیذاره بخوابی و برعکس بعد ناهار باعث میشه ک خوابت بگیره...
      شبا اصلا چای یا قهوه یا نوشابه ..کلا هرچی ک کافئین داره مصرف نکن مخصوصا شکلات ک باعث سر درد هم میشه ... اینا نمیذاره شبا بخوابی ب جاش شیر عسل ولرم مصرف کن ک عاالیییه

صبحا حتماااا صبحونه بخور و بعدش چایی یا قهوه یا نسکافه مصرف کن مطمعن باش خوابت کلا میپره ...

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم مشکل تورو داشتم،من ۱۲ میخوابم ۵ و نیم بیدار میشم،خودمو اینجوری عادت دادم هر وقت خوابم میومد بخوابم(مثلا طرفای ساعت ۱۲-۱ خوابم میگیره ۲-۳ ساعت میخوابم) بیدار میشم و درسو ادامه میدم،خلاصه اگه میخوای خودتو به خواب ظهر عادت بده دیگه وسطای درس گیج نمیشی

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اگر هم ک زیاد اذیت میشی قبل خواب داروی کلرو دیاز پوکساید مصرف کن ک خیلی خوبه باعث میشه راحت بخوابی

ولی حتما حتما تحت نظر پزشک مصرف شود

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      هميشه اينجوري بودم
      ممنون
      خب بدنت اصلا عادت نداره به تایم ۵_۶ ساعت خواب

اولش باید سعی کنی نیم ساعت زودتر از وقتی که به طور معمول بدنت بهش عادت داره بیدار شی
      مثلا اگه ۹ بیدار میشی همیشه، ساعت ۸:۳۰ پاشو
      هر دو سه روز نیم ساعت کم کن
      تا بدنت کم کم عادت کنه به این روال!

واسه مشکل خوابالو بودن!
      یه روزشو دوش بگیر
      یه روزشو قهوه بخور
      یه روزشو اینقده بدو به نفس نفس بیفتی!
      میشه هفته ای دو روز قهوه، دو روز ورزش و دو بار دوش صبحگاهی!
      ایننجوری کمتر‌ میخوابی
      بعد از ظهر یه چرت کوتاه بزن در حد نیم ساعت چون اگه بیشتر بشه دیگه نمیتونی از جات پاشی در عین حال خواب کم توی ظهر باعث میشه شب همین که سرت برسه به تخت بیهوش شی

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      من نظر بقیه دوستان رو نخوندم ( شاید مورد تکراری توی موارد زیر پیدا کنی)

خواب نا آروم میتونه به دلیل درگیری ذهن در طول روز باشه ( منظور فکر به کنکور و درس نیست ، خیلی از بچه ها دارن به کنکور و درس فکر میکنن ، احتمالا برای خودت یه تنش عصبی ایجاد کردی)
      دوم اینکه سعی کن از لپ تاپ وگوشی دوری کنی
      مخصوصا سه ساعت قبل از خواب اصلا سمت نور آبی گوشی و لپ تاپ نرو
      قبل از خواب غذای سنگین میخوری

دلیل خواب آلودگی هم که مشخصه ، به اندازه کافی خواب هات کیفیت نداره
      جای راحت بخواب ، بدون فکر

موقع درس خوندن سعی کن از نور طبیعی آفتاب بهره مند باشی ( پنجره هم باز کن اکسیژن اتاق عوض بشه هر چند دقیقه یک بار.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      هميشه اينجوري بودم
      ممنون
      سلام، کلا ما ایرانی ها برا خودمون یه پا دکتریم و هر کسی یه نسخه ای می پیچه و من هم بنا بر این خصلت نژاد پاک آریایی این توصیه رو به شما می کنم:
      کلا دو راه وجود داره:
      1. بری دکتر
      2. درمان با طب سنتی و اسلامی
      نظر منو بخوای احتمال جواب گرفتن با دومی بیشتره چون طَبعِت(سردی یا گرمی/ تری یا خشکی) رو می بینند و ریشه یابی می کنند. برو پیش یک طبیب درست حسابی ان شاالله که درمان میشی.

اما می تونی تا اون موقع قبل از اینکه بری بخوابی یه خورده گلاب رو بو کنی و یه خورده هم بخوری و همین طور یه ذره روی متکا یا بالشت زیر سرت بپاشی، چرا که خاصیت گلاب آرامش بخشی هست و به همین دلیل در مراسمات ختم استفاده می شه!
      بعلاوه سعی کنی شب زودتر بری تو رخت خواب مثلا قبل ساعت 11 ، معمولا اگه بین ده شب تا 11 خوابتون گرفت حتما برید بخوابید چون بعد از اون خواب از سرتون میپره!
      با تشکر یکی از 80میلیون دکترِ ایران

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن