خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 14 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 204
    1. Top | #16
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      لایه ظرفیتا حفظم
      خیلی سبز گفت اتم سمت چپ(شایدم راست)اتم مرکزی هست به جز چندتا استثنا
      حالا اون استثناها چندتاست؟میشه اونا حفظ کنی دیگه راحت شی؟
      استثنا که زیاد داره طبق این گفته
      اما شرط سوم:الکترو نگاتیوی را تعریف کردن داداشمون
      اما اینجا چند تا نکته ساده بگم درموردش:
      بیشترین مربوط به فلوئور بعد اکسیژن بعد نیتروژن بعد کلر
      یعنی میشه گفتfoncl,فون سی ال...
      درجدول تناوبی،الکترو نگاتیوی از چپ به راست زیاد یعنی از فلزات به فلزات زیاد،از بالا به پایین در گروه کاهش می یابد
      پس مثلا الکترو نگاتیوی فلوئور از کربن بیشتره(در یک تناوب)
      و الکترو نگاتیوی گوگرد از اکسیژن کمتره(در یک گروه)
      پس در مثال گوگرد دی اکسید،گوگرد هم تعداد کمتر و هم الکترونگاتیوی کمتر دارد پس اتم مرکزیه...
      اما اگر نمیخوای یاد بگیری،طبق گفته کتابت در دسته پی یعنی از گروه 13 تا 18 البته به جز فلزات این گروه ها،به شرط رعایت شروطی که بالا گفتم
      هر چه سمت چپ باشه و پایین تر شانس بیشتری داره تا اتم مرکزی باشه....
      البته بازم بگم این همیشه صدق نمی کنه مثلا فلزات این گروه ها را حساب نکن

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببخشید من جوابتو نمیدم
      هرکاری میکنم فایل باز نمیشه
      فایل زیپه و فرمتش rar رو لپتاپ باشی مشکلی نداره ولی با گوشی باید نرم افزار باز کننده فایل رار داشته باشی

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اقا یه راه درست درمون برای حرفه ای شدن تو ساختار لوییس نیست به جز حفظ کردن ساختارا؟
      من هرچی میکشم میرم تا یه جور دیگه باید خط هارو وصل کنی
      یعنی همین لوییس باعث شد شیمی قلمچی برای این ازمون نخونم
      کلا بهم ریختم سر همین
      چند راه برای رسم ساختار ها وجود داره ولی بهترینش همونی هست که مبتکران گفته...
      با حفظ کردن که نمیشه،اول روش علمی رسم ساختار هارو یاد بگیر،بعد تمرین کن..بعد از مدتی حرفه ای میشی(مثلا موقع رسم خودت میفهمی چه زمانی به اکسیژن پیوند داتیو وصل میشه چه زمانی دوگانه وصل میشه)

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلامعاغا من اينجوري كه معلومه با شيمي دارم مشكل پيدا ميكنمحتي مفاهيم و مخصوصا مسائلمخصوصا و مخصوصا مسائل سينتيكو مخصوصا مخصوصا مخصوصا مرتبه واكنش ها يه راهي جلوم بذارين حداقل ببينم دارم ياد ميگيرم ضد حال نخورم
      فك كنين ميخوام از 0 شروع كنم.البته تو كنكور 35 درصد زدم ولي برا من با 0 فرقي ندارهپس لطفا راهنمايي كنين

5. Top | #20
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دستت درد نکنه
      حالا که میبینم اگه حفظ کنم راحتره
      میگم تو همش شیمی میخونی؟انگار اطلاعاتت خوبه
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.D نمایش پست ها
      استثنا که زیاد داره طبق این گفته
      اما شرط سوم:الکترو نگاتیوی را تعریف کردن داداشمون
      اما اینجا چند تا نکته ساده بگم درموردش:
      بیشترین مربوط به فلوئور بعد اکسیژن بعد نیتروژن بعد کلر
      یعنی میشه گفتfoncl,فون سی ال...
      درجدول تناوبی،الکترو نگاتیوی از چپ به راست زیاد یعنی از فلزات به فلزات زیاد،از بالا به پایین در گروه کاهش می یابد
      پس مثلا الکترو نگاتیوی فلوئور از کربن بیشتره(در یک تناوب)
      و الکترو نگاتیوی گوگرد از اکسیژن کمتره(در یک گروه)
      پس در مثال گوگرد دی اکسید،گوگرد هم تعداد کمتر و هم الکترونگاتیوی کمتر دارد پس اتم مرکزیه...
      اما اگر نمیخوای یاد بگیری،طبق گفته کتابت در دسته پی یعنی از گروه 13 تا 18 البته به جز فلزات این گروه ها،به شرط رعایت شروطی که بالا گفتم
      هر چه سمت چپ باشه و پایین تر شانس بیشتری داره تا اتم مرکزی باشه....
      البته بازم بگم این همیشه صدق نمی کنه مثلا فلزات این گروه ها را حساب نکن
      ...

6. Top | #21
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با لپ تاپ
      بیا خصوصی
      نقل قول نوشته اصلی توسط UNI7ED نمایش پست ها
      فایل زیپه و فرمتش rar رو لپتاپ باشی مشکلی نداره ولی با گوشی باید نرم افزار باز کننده فایل رار داشته باشی
      ...

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط spring__girl نمایش پست ها
      سلامعاغا من اينجوري كه معلومه با شيمي دارم مشكل پيدا ميكنمحتي مفاهيم و مخصوصا مسائلمخصوصا و مخصوصا مسائل سينتيكو مخصوصا مخصوصا مخصوصا مرتبه واكنش ها يه راهي جلوم بذارين حداقل ببينم دارم ياد ميگيرم ضد حال نخورم
      فك كنين ميخوام از 0 شروع كنم.البته تو كنكور 35 درصد زدم ولي برا من با 0 فرقي ندارهپس لطفا راهنمايي كنين
      اگر نظام قدیم هستید ...فکر کنم منبعتون رو سخت شروع کردید به نظرم تو سینتیک پایه تون رو با کتابای مبتکران یا خیلی سبز (هر کدوم راحت تر بودید ) قوی کنید یعد برید سراغ ایکیو (اموزشی ن سنجشی ) و در اخر هم برا سنجش موج ازمون بزنید

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر نظام قدیم هستید ...فکر کنم منبعتون رو سخت شروع کردید به نظرم تو سینتیک پایه تون رو با کتابای مبتکران یا خیلی سبز (هر کدوم راحت تر بودید ) قوی کنید یعد برید سراغ ایکیو (اموزشی ن سنجشی ) و در اخر هم برا سنجش موج ازمون بزنید
      بله نظام قديمم.خب يني تو همه مباحث اين كارو بكنم؟ميدونين من چند ساله دبيرستانو نيس يه كلمه نخوندم ،از پارسال افتادم به تكاپو سردرگمم مخصوصا شيمي كه ميدونم ميتونم خوب ياد بگيرم.فقط اينكه مثلا اسيد و باز پارسال يادمه باز كردم 60 تا درسنامه داشت كه من اكثرا سردرنياوردم و يجورايي كنار گذاشتم.اونايي كه سردرنميارم چيكار كنم؟
      ميخوام كلاس برم

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط spring__girl نمایش پست ها
      بله نظام قديمم.خب يني تو همه مباحث اين كارو بكنم؟ميدونين من چند ساله دبيرستانو نيس يه كلمه نخوندم ،از پارسال افتادم به تكاپو سردرگمم مخصوصا شيمي كه ميدونم ميتونم خوب ياد بگيرم.فقط اينكه مثلا اسيد و باز پارسال يادمه باز كردم 60 تا درسنامه داشت كه من اكثرا سردرنياوردم و يجورايي كنار گذاشتم.اونايي كه سردرنميارم چيكار كنم؟
      ميخوام كلاس برم
      خب شما با ویدیو های اقاجانی توی سایت الا ( رایگان هست ) شروع کنید بعدش همون روشی که گفتم ...اگرم از استایل اقاجانی خوشتون نیومد دبیران دیگری هم هستند تو آلا که کمکتون میکنه و مطمئن باشید شیمی پایستگی تلاشه ( مثل پایستگی جرم ) واکنش دهنده تلاش و راه درست باشه فراوردش بدون کم و کاست موفقیت و درصد بالا تو شیمی هست پس به شیمی عشق بورزید و تلاش کنید

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب شما با ویدیو های اقاجانی توی سایت الا ( رایگان هست ) شروع کنید بعدش همون روشی که گفتم ...اگرم از استایل اقاجانی خوشتون نیومد دبیران دیگری هم هستند تو آلا که کمکتون میکنه و مطمئن باشید شیمی پایستگی تلاشه ( مثل پایستگی جرم ) واکنش دهنده تلاش و راه درست باشه فراوردش بدون کم و کاست موفقیت و درصد بالا تو شیمی هست پس به شیمی عشق بورزید و تلاش کنید
      خيلي ممنون.من سال 96 يه استادي داشتم كه منو عاشق شيمي كرد از بس خوب تدريس ميكرد.حيف كه من قدر ندونستم و نخوندم و به كل يادم رفت و بعد كه خواستم بخونم بلد نشدم و زده شدم.ولي عشق چيزي نيست كه از بين بره
      بازم ممنون از راهنماييتون

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      پتاسیم دی هیدروژن فسفات و سدیم هیدروژن کربنات اسیدین یا بازی؟ چرا؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      پتاسیم دی هیدروژن فسفات و سدیم هیدروژن کربنات اسیدین یا بازی؟ چرا؟
      هر دوشون نمک با خاصیت بازی اند چرا که برای مثال پتاسیم دی هیدروژن فسفات رو اگه تفکیک کنیم از H3po4 (اسید ضعیف ) و KoH (باز قوی ) تشکیل شده اند که در اون Kb بیشتر از Ka میشه که در کل ph محلول بالاتر از 7 میره و خاصیت بازی داره برای سدیم هیدروژن کربنات هم به همین منوال

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      هر دوشون نمک با خاصیت بازی اند چرا که برای مثال پتاسیم دی هیدروژن فسفات رو اگه تفکیک کنیم از H3po4 (اسید ضعیف ) و KoH (باز قوی ) تشکیل شده اند که در اون Kb بیشتر از Ka میشه که در کل ph محلول بالاتر از 7 میره و خاصیت بازی داره برای سدیم هیدروژن کربنات هم به همین منوال
      فسفریک اسید ی اسید سه پروتونیه. در پتاسیم دی هیدروژن فسفات تنها یکی از پروتون ها خنثی شده. من با ترکیبش کار کردم. میدونم و دیدم ک اسیدیه.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      فسفریک اسید ی اسید سه پروتونیه. در پتاسیم دی هیدروژن فسفات تنها یکی از پروتون ها خنثی شده. من با ترکیبش کار کردم. میدونم و دیدم ک اسیدیه.
      میشه دلیل علمی که ( علمی کنکوری ! ) دارید رو بگین ؟
      چون دلیل من اینه
      KH2po4 + H2o >oh + k+ H3po4
      پتاسیم ابکافت نمیشه چون کاتیون باز قوی هست و دی هیدروژن فسفات ابکافت میشه که حاصلش فسفریک اسید و یون هیدروکسید بوجود میاره که یون هیدروکسید محلول را قلیایی میکنه

15. Top | #30
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دستت درد نکنه
      حالا که میبینم اگه حفظ کنم راحتره
      میگم تو همش شیمی میخونی؟انگار اطلاعاتت خوبه
      خواهش می کنم ، از سر علاقه و نیاز بودن برای آزمون هایی که شرکت کردیم،شیمی را بیشتر می خوندم

صفحه 2 از 14 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن