خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 41314
    نمایش نتایج: از 196 به 204 از 204
    1. Top | #196
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bande khoda نمایش پست ها
      فایل پیوست 91025واکنش شماره ۲ که انجام ناپذیره!؟پس چجوری کتاب یازدهم صفحه۲۱ اینو نوشته؟!
      انجام ناپذیر نیستن. غیر خودبخودین. توی ی سلول الکترولیتی و ب کمک جریان خارجی پیش میرن.

اها اینا جامدن؟ نمیدونم. درست نوشتیش؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

2. Top | #197
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      قضیه اختلاف الکترونگاتیوی رو میدونم اما تو کتاب نظام جدید تو ویژگی شبه فلز ها گفته فقط تو پیوند اشتراکی(کووالانسی) شرکت میکنن و توی میکرو گاج توی دوتا سوال متناقض یه جا گفته فقط اشتراکی و جای دیگه از تبدیل شدن به یون در مورد شبه فلز ها حرف زده،الان ابهام به وجود اومده برام..
      BF3 قطعا یک نوع ترکیب مولکولیه که بین اتماش پیوند کووالانسی برقراره ما یه قضیه ای داریم به اسم چگالی بار
      سوا از شبه فلز بودنB , B و Beبخاطر شعاع اتمی کمی ک دارن توانایی تحمل بار رو ندارن به زبان ساده. و هرچی ترکیب ازین دوتا مارمولک دیدی خصوصا BF3 و BeF2 از نوع مولکولی هستند.
      ویرایش توسط mehrab98 : 09 بهمن 1398 در ساعت 02:27

3. Top | #198
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      قضیه اختلاف الکترونگاتیوی رو میدونم اما تو کتاب نظام جدید تو ویژگی شبه فلز ها گفته فقط تو پیوند اشتراکی(کووالانسی) شرکت میکنن و توی میکرو گاج توی دوتا سوال متناقض یه جا گفته فقط اشتراکی و جای دیگه از تبدیل شدن به یون در مورد شبه فلز ها حرف زده،الان ابهام به وجود اومده برام..
      464132347_444771.jpg

4. Top | #199
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اره. مثال درستی نزدم. Bf3 مثال درستی نبود. ولی بریلیم اصن شبه فلز تعریف نمیشه ک گفتیش.

5. Top | #200
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      اره. مثال درستی نزدم. Bf3 مثال درستی نبود. ولی بریلیم اصن شبه فلز تعریف نمیشه ک گفتیش.
      میدونم Be شبه فلز نیست :-))) من کلا درباره دو اتم بور و بریلیم صحبت کردم ک حالا بورشون شبه فلزه...
      اگ یه سرچ بکنی ترکیبات متداول از اتمای Siو As و Sbو... هم ک شبه فلزن کووالانسی هستن نه یونی.
      ممکنه بتونن یون تشکیل بدن اما قطعا یون پایداری نخواهد بود ...

6. Top | #201
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      میدونم Be شبه فلز نیست :-))) من کلا درباره دو اتم بور و بریلیم صحبت کردم ک حالا بورشون شبه فلزه...
      اگ یه سرچ بکنی ترکیبات متداول از اتمای Siو As و Sbو... هم ک شبه فلزن کووالانسی هستن نه یونی.
      ممکنه بتونن یون تشکیل بدن اما قطعا یون پایداری نخواهد بود ...
      نمیتونی 4 تا مثال رو تعمیم بدی ب همه ی شبه فلز ها. شاید واقعا هیچ شبه فلزی نتونه یون پایدار تشکیل بده ولی این مثال ها رو نمیشه تعمیم داد. برعکس من فک میکنم شبه فلزها بتونن یون کمپلکس پایدار بسازن.

7. Top | #202
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      screenshot_2020-01-29-01-36-35.jpg

8. Top | #203
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      نمیتونی 4 تا مثال رو تعمیم بدی ب همه ی شبه فلز ها. شاید واقعا هیچ شبه فلزی نتونه یون پایدار تشکیل بده ولی این مثال ها رو نمیشه تعمیم داد. برعکس من فک میکنم شبه فلزها بتونن یون کمپلکس پایدار بسازن.
      داداش ما درباره حیطه کنکور حرف میزنیم نه در حد شیمی معدنی میسلر ! اگه قرار بر مثال باشه تمام مثالای کتاب درسی از ترکیبات شبه فلزات همگی از نوع مولکولی هستن نه یونی ! همین کافیه که قبول کنیم اگه تو دفترچه کنکور سوالی دراین باره اومد بی تردید بگیم که ترکیبات شبه فلز دار از نوع مولکولی هستن.
      اگه علمیشم میخوای میتونی از کتاب شیمی توصیفی عناصر تالیف منصورعابدینی که مولف کتاب درسی هم هست مطالعه کنی.

حالا اینکه بتونن یون کمپلکس بسازن من نه دیدم نه خوندم اگه جایی پیدا کردی خوشحال میشم ک منم یاد بگیرم واقعا منم در جریان بزار.

9. Top | #204
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      داداش ما درباره حیطه کنکور حرف میزنیم نه در حد شیمی معدنی میسلر ! اگه قرار بر مثال باشه تمام مثالای کتاب درسی از ترکیبات شبه فلزات همگی از نوع مولکولی هستن نه یونی ! همین کافیه که قبول کنیم اگه تو دفترچه کنکور سوالی دراین باره اومد بی تردید بگیم که ترکیبات شبه فلز دار از نوع مولکولی هستن.
      اگه علمیشم میخوای میتونی از کتاب شیمی توصیفی عناصر تالیف منصورعابدینی که مولف کتاب درسی هم هست مطالعه کنی.

حالا اینکه بتونن یون کمپلکس بسازن من نه دیدم نه خوندم اگه جایی پیدا کردی خوشحال میشم ک منم یاد بگیرم واقعا منم در جریان بزار.
      من میگم با مثال نمیشه نتیجه گیری کرد شما باز میگی همه ی مثال های کتاب درسی. تو خودت خارح از کتاب از چگالی بار میگی، اونوقت من بگم کمپلکس محاکمه میشم؟

بگزریم... منم علاقه ای ب خارج از کتاب گفتن ندارم.

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 41314

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن