خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 3121314 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 181 به 195 از 204
    1. Top | #181
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      ن ن... اون دو اسم ک ی ترکیب نیستن. دو ترکیب متفاوتن و ن دو اسم برای ی ترکیب.

CuO2?
      مس(ii) پراکسید
      مس (i) سوپر اکسید.
      چ ترکیبات جالبی... دقت نکرده بودم. بازم هست؟ بگو اگه بازم میدونی.
      .
      کافیه اسم یون های یک بنیان یکسان باشه ولی بارشون متفاوت باشه
      در ضمن آنیون و کاتیون وقتی با هم ساده میشن یکسان باشن مثلا4و2 با 2و1
      اینطوری تئوری نمیشه تشخیص داد که ترکیبمون چیه
      من فک میکنم بیشتر ب اندازه یون هاشون برمیگرده. شبکه بلور به اندازه یونها بیشتز وابسته س تا ب بارشون. ولی مطمینم کاملا خارج از دانش شیمی ازمون سراسری هستن

2. Top | #182
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Htp11 نمایش پست ها
      خخ ن از یه سایت دیگه
      چرا بدرد نخوره
      برو سوال اول شیمی خارج امسال رو ببین
      مثلا طرف از کجا بدونه بیشترین عدد اکسایش منگنز7عه؟
      البته با اربیتال کشیدن میشه فهمید
      اما این ازون حفظیای خوبه
      اما زیادم مهم نیس
      کتاب درسی رو دقیق بخونی پیداش میکنی. هیچی خارج از کتاب درسی نیست. اگه سوالی تو ازمون سراسری اومده باشه قطعا جوابش رو باید تو کتاب درسی جستجو کرد.
      چن برگ اخر فصل اول شیمی 2 الکترون های ظرفیتی رو تعریف میکنه و گفته برای عناصری دسته d, الکترون های ظرفیتی، ینی الکترون هایی ک تو واکنش های شیمیایی میتونن شرکت کنن، مجموع الکترون های زیر لایه های s و d ه. منگنز عنصر دسته d با عدد اتمی 25 ه... پس 7 الکترون ظرفیتی داره. درنتیجه بیشترین عدد اکسایششم +7... حالا این هیچ... راه های دیگه ای هم هست... کافیه ی بار عدد اکسایش پرمنگنات رو ک اسمش بارها تو کتاب درسی اومده رو حساب کرده باشی تا بدونی منگنز عدد اکسایش +7 هم داره
      اگه تستی رو نتونی تنها با کتاب درسی بزنی، باید نتیجه بگیری کتاب درسی رو اونجوری ک شایسته س نخوندی.... ن اینکه نتیجه بگیری خارج از کتابه.
      اوربیتال کشیدن دیگه چیه؟ ارایش الکترونی؟

انرژی خارج از کتاب درسی گزاشتن اشتباه. من اولش ک شرو کردم ب خودندن شیمی مورتیمر میخوندم و فک میکردم کار درستیه. اخه قبلا خونده بودمش. بعدش متوجه شدم احمق ترین خودمم اگه ی برگ دیگه ازش بخونم. دو سه ماه اول خیلی احمقانه عمل کردم. وقت زیادی رو واسه چیزایی ک ارزش نداشتن از دست دادم. هنوزم زیاد وقت هدر میدما... ولی خب تمرکزم رو کتاب درسیه و رازیم. در هد ی نگاه گزرا بد نیست... ولی بیشتر وقت گزاشتن رو خارج از کتاب دزسی یا خارح از ی مجموعه تست متناسب با ازمون هدر دادن وقت و انرزژیه.

ممنون از @afshin_moghtada
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 21 دی 1398 در ساعت 04:01

3. Top | #183
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کتاب درسی رو دقیق بخونی پیداش میکنی. هیچی خارج از کتاب درسی نیست. اگه سوالی تو ازمون سراسری اومده باشه قطعا جوابش رو باید تو کتاب درسی جستجو کرد.
      چن برگ اخر فصل اول شیمی 2 الکترون های ظرفیتی رو تعریف میکنه و گفته برای عناصری دسته d, الکترون های ظرفیتی، ینی الکترون هایی ک تو واکنش های شیمیایی میتونن شرکت کنن، مجموع الکترون های زیر لایه های s و d ه. منگنز عنصر دسته d با عدد اتمی 25 ه... پس 7 الکترون ظرفیتی داره. درنتیجه بیشترین عدد اکسایششم +7... حالا این هیچ... راه های دیگه ای هم هست... کافیه ی بار عدد اکسایش پرمنگنات رو ک اسمش بارها تو کتاب درسی اومده رو حساب کرده باشی تا بدونی منگنز عدد اکسایش +7 هم داره
      اگه تستی رو نتونی تنها با کتاب درسی بزنی، باید نتیجه بگیری کتاب درسی رو اونجوری ک شایسته س نخوندی.... ن اینکه نتیجه بگیری خارج از کتابه.
      اوربیتال کشیدن دیگه چیه؟ ارایش الکترونی؟

انرژی خارج از کتاب درسی گزاشتن اشتباه. من اولش ک شرو کردم ب خودندن شیمی مورتیمر میخوندم و فک میکردم کار درستیه. اخه قبلا خونده بودمش. بعدش متوجه شدم احمق ترین خودمم اگه ی برگ دیگه ازش بخونم. دو سه ماه اول خیلی احمقانه عمل کردم. وقت زیادی رو واسه چیزایی ک ارزش نداشتن از دست دادم. هنوزم زیاد وقت هدر میدما... ولی خب تمرکزم رو کتاب درسیه و رازیم. در هد ی نگاه گزرا بد نیست... ولی بیشتر وقت گزاشتن رو خارج از کتاب دزسی یا خارح از ی مجموعه تست متناسب با ازمون هدر دادن وقت و انرزژیه.

ممنون از @afshin_moghtada
      درست میفرمایید

4. Top | #184
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان توی ساختار لوئیس از کجا باید بفهمیم کی باید ساختار خمیده باشه و کی باید افقی و عمودی رسم کنیم
      مطلب خاصی در مورد این پیدا نکردم میشه کمک کنید
      ممنون میشم
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

5. Top | #185
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      دوستان توی ساختار لوئیس از کجا باید بفهمیم کی باید ساختار خمیده باشه و کی باید افقی و عمودی رسم کنیم
      مطلب خاصی در مورد این پیدا نکردم میشه کمک کنید
      ممنون میشم
      ساختار لویس ن ب ارایش فضایی اتم ها ک ب ارایش الکترونی گاز نجیب اتم ها و اینکه کدوم اتم ها ب کدوم اتم ها متصل هستن توجه داره. خطوط کوتاه نشون دهنده پیوند در ساختار لویس رو هر جور ک دوست داشتی میتونی دور اتمها ارایش بدی.

ما ساختار لویس ملکول متان رو با زاویه های نزدیک ب قائم و مسطح میکشیم، در حالی ک در مدل فضا پر کن یا مدل میله و گلوله ی این ملکول میبینی ک ملکول متان ساختار چهار وجهی داره ک ی شکل فضایی و نا مسطحه.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 30 دی 1398 در ساعت 15:12

6. Top | #186
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ساختار لویس ن ب ارایش فضایی اتم ها ک ب ارایش الکترونی گاز نجیب اتم ها و اینکه کدوم اتم ها ب کدوم اتم ها متصل هستن توجه داره. خطوط کوتاه نشدن دهنده پیوند در ساختار لویس رو هر جور ک دوست داشتی میتونی دور اتمها ارایش بدی.

ما ساختار لویس ملکول متان رو با زاویه های نزدیک ب قائم و مسطح میکشیم، در حالی ک در مدل فضا پر کن یا مدل میله و گلوله ی این ملکول میبینی ک ملکول متان ساختار چهار وجهی داره ک ی شکل فضایی و نا مسطحه.
      آها مرسی
      آلوتروپ و ایزوتوپ یکیه؟
      من فرق بین شونو نمی‌فهمم
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

7. Top | #187
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط v_buqs نمایش پست ها
      آها مرسی
      آلوتروپ و ایزوتوپ یکیه؟
      من فرق بین شونو نمی‌فهمم
      ن. یکی نیستن.
      یک عنصر، همه ی اتم هاییه ک شمار پروتون هاشون برابره؛ عدد اتمی یکسان. مثلا هر اتمی ک یک پروتون داره اتمی از عنصر هیدروژنه... اتم هشت پروتونی اکسیژنه... اتم شیش پروتونی کربنه.
      الوتروپهای ی عنصر، شکل های متفاوت اون عنصرن در طبیعت. مثلا عنصر اکسیژن در طبیعت ب دو صورت یکی گاز دی اکسیژن O2, در درون جو و دیگری اوزون, O3, در لایه های بالای جو وجود داره. یا اینکه گرافیت و الماس هر دو الوتروپ عنصر کربن هستن(فرمول شیمایی هر دو C ه ولی ساختارشون فرق میکنه. حتمن ی چیزایی در باره ساختارشون میدونی!) الوتروپ های ی عنصر در چگونگی اتصال اتم های اون عنصر تفاوت دارن.

ایزوتوپ ب شمار نوترون ها توجه داره. ایزوتوپ های ی عنصر، اتم یک عنصرن با شمار پروتون یکسان ولی شمار نوترون های متفاوت. مثلا عنصر کربن سه ایزتوپ طبیعی داره. 12c, 13c و 14c ک ب ترتیب 6، 7 ، 8 نوترون دارن... و البته هر سه 6 پروتون دارن.

الوتورپ های ی عنصر در چگونی اتصال اتم ها متفاوتن و ایزوتوپ های اون عنصر در شمار نوترون های هسته.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 30 دی 1398 در ساعت 16:08

8. Top | #188
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      کلسیم کربنات ی ترکیب شیماییه؟
      ماده خالص یا عنصره یا ی ترکیب شیمیایی؟
      کلسیم کربنات ماده خالصه؟
      کتاب درسی میگه "هنگامی ک ی ماده خالص تغییر فاز میده، ماهیت شیمایی ان تغییر نمیکند"
      تجزیه گرمایی کلسیم کربنات ب کلسیم اکسید و کربن دی اکسید ابهام نداره؟
      چرا اینا کنار هم جور در نمیان؟

9. Top | #189
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کلسیم کربنات ی ترکیب شیماییه؟
      ماده خالص یا عنصره یا ی ترکیب شیمیایی؟
      کلسیم کربنات ماده خالصه؟
      کتاب درسی میگه "هنگامی ک ی ماده خالص تغییر فاز میده، ماهیت شیمایی ان تغییر نمیکند"
      تجزیه گرمایی کلسیم کربنات ب کلسیم اکسید و کربن دی اکسید ابهام نداره؟
      چرا اینا کنار هم جور در نمیان؟
      ببین.این تعریف بدردت می خوره.
      https://www.thoughtco.com/examples-o...stances-608350
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 30 دی 1398 در ساعت 22:18

10. Top | #190
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      آها مرسی
      آلوتروپ و ایزوتوپ یکیه؟
      من فرق بین شونو نمی‌فهمم
      درود.
      ایزوتوپ ها اتم های «یک عنصر» هستن با اعداد جرمی متفاوت و عدد اتمی یکسان. آلوتروپ ها هم اتم های یک عنصر هستن، با «آرایش» متفاوت. مثل گرافیت و الماس...
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

11. Top | #191
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان آیا شبه فلز ها می تونن ترکیب یونی تشکیل بدن؟
      اصلن شبه فلز میتونه تبدیل به یون شه؟

12. Top | #192
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bande khoda نمایش پست ها
      دوستان آیا شبه فلز ها می تونن ترکیب یونی تشکیل بدن؟
      اصلن شبه فلز میتونه تبدیل به یون شه؟
      هر وقت اختلاف الکترونگاتیوی اتم های درگیر پیوند بیشتر از 1.65 بباشه، پیوند بیش از 50 درصد یونیه. بنا ب تعریف کتاب درسی هر وقت اختلاف الکترونگاتیوی اتم ها درگیر پیوند بیش از 1.7 باشه پیوند رو یونی و اتم های درگیر پیوند رو یونیده فرض میکنیم. با این تعریف در bf3 پیوند های b-f یونی و bf3 ی ترکیب یونیه.

13. Top | #193
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر وقت اختلاف الکترونگاتیوی اتم های درگیر پیوند بیشتر از 1.65 بباشه، پیوند بیش از 50 درصد یونیه. بنا ب تعریف کتاب درسی هر وقت اختلاف الکترونگاتیوی اتم ها درگیر پیوند بیش از 1.7 باشه پیوند رو یونی و اتم های درگیر پیوند رو یونیده فرض میکنیم. با این تعریف در bf3 پیوند های b-f یونی و bf3 ی ترکیب یونیه.
      قضیه اختلاف الکترونگاتیوی رو میدونم اما تو کتاب نظام جدید تو ویژگی شبه فلز ها گفته فقط تو پیوند اشتراکی(کووالانسی) شرکت میکنن و توی میکرو گاج توی دوتا سوال متناقض یه جا گفته فقط اشتراکی و جای دیگه از تبدیل شدن به یون در مورد شبه فلز ها حرف زده،الان ابهام به وجود اومده برام..

14. Top | #194
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      من يك سوال داشتم اونم اينه كه يون متداول اهن و نيكل و مس چنده؟

15. Top | #195
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bande khoda نمایش پست ها
      قضیه اختلاف الکترونگاتیوی رو میدونم اما تو کتاب نظام جدید تو ویژگی شبه فلز ها گفته فقط تو پیوند اشتراکی(کووالانسی) شرکت میکنن و توی میکرو گاج توی دوتا سوال متناقض یه جا گفته فقط اشتراکی و جای دیگه از تبدیل شدن به یون در مورد شبه فلز ها حرف زده،الان ابهام به وجود اومده برام..
      اونی ک کتاب درسی میگه رو اویزه گوش کن. ی نیم نگاه هم ب بقیه حرفا داشته باش. گفته "فقط"؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MZ.amirian79 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من يك سوال داشتم اونم اينه كه يون متداول اهن و نيكل و مس چنده؟
      اهن و نیکل حالت اکسایش 2 و 3و مس 1 و 2 داره. فک کنم کتاب درسی اهن iii و نیکل ii رو کمتر متداول میدونه. ی همچین چیزی(نظام قدیم).

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 3121314 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن