خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

راهکار دادن در زدن تست زیست

سلام
      من یه مشکل خیلی اساسی با تست زدن زیست دارم
      امروز اومدم از درس گوارش سال دهم زیست تست بزنم از کتاب خیلی سبزیعنی بعد از چند دور خوندن کتاب و ۲ دور درسنامه خیلی سبز تو اکثر سوالات مشکلاتی داشتم که ارتباطی به مثلا خوب خوندن کتاب نداره یعنی اگر به فرض من کتاب درسی هم از حفظ باشم باز اون نوع از سوالات رو نمیتونم بزنم
      بحث ترکیبی بودن سوال نیست به فرض سوال ترکیبی که ربط دادن دوتا مبحث یا اصلا چند تا مبحث حتی از چند تا درس باشه قابل توجیه و میشه اون سوالات رو تجزیه تحلیل کرداما سوالاتی هستن که واقعا ذهن من تا اونجاها نمیره حتی با ۳۰ بار خوندن کتاب و درسنامه به خصوص سوالاتی که چند گزینه ای صحیح و غلط هست دوستان اگر میتونید و راهکار خاصی بلد هستید حتی روش های خودتون ممنون میشم راهنمایی کنید اینم بگم کتاب تست خیلی سبز دارم
      تا زه من شنیدم تستای خیلی سبز راحتر از میکرو و الگو هست !دوستان عزیز اگر مطلب خاص یا چیزی به ذهنتون میرسه خیلی خیلی ازتون ممنون میشم راهنماییم کنید اگر هم نه لطفا پیام های غیر واجب و اسپم ندید خواهشابذارید این تاپیک تمام پستاش راهنمایی های مفید برای بنده و امثال من باشه ممنون
      ویرایش توسط pegahmht : 28 مهر 1398 در ساعت 21:10

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این یعنی شما قدرت استدلال وتحلیلت خوب نیست این یعنی شما اصلا فصل رو نفهمیدی برای مثال اولین تست کتاب خیلی سبز ک سال دهم فصل گوارش از اون شکل غضا طرح شده میخواد بدونه تو شکل اندامک شکل غضارو عملکرداشون خبو یاد گرفتی یانه؟خب شما وقتی خوندی ولی باز نتونستی بزنی این یعنی اموزشس لازم داری برای صفر تا صد حرذف اخر اگرم فقط میخوای جاهای مهم رو برات تدریس کنن حنیف عظیمی...زیست راحت ترین درس تخصصی هستش ب شرطی ک بتونی تحلیلتو ببری بالا...شما ی چیزیم بدون شکلای کتاب ومتن کاب مکمل همند یعنی ی سری چیزا تو متن نیست تو شکل هست شما باید بتونی اینارو دربیاری...
      ما دوباره سبز میشویم

3. Top | #3
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      البته بستگی به فصل هم داره
      من روی میکرو که ایشون میگن سختره خیلی سبزه تست میزنم....تو فصل گوارش شاید10تا یکی درست نمیزنم ولی تو فصل تنفس به ندرت غلط میزدم(میزنم در واقع چون هنوز تموم نشده)
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      این یعنی شما قدرت استدلال وتحلیلت خوب نیست این یعنی شما اصلا فصل رو نفهمیدی برای مثال اولین تست کتاب خیلی سبز ک سال دهم فصل گوارش از اون شکل غضا طرح شده میخواد بدونه تو شکل اندامک شکل غضارو عملکرداشون خبو یاد گرفتی یانه؟خب شما وقتی خوندی ولی باز نتونستی بزنی این یعنی اموزشس لازم داری برای صفر تا صد حرذف اخر اگرم فقط میخوای جاهای مهم رو برات تدریس کنن حنیف عظیمی...زیست راحت ترین درس تخصصی هستش ب شرطی ک بتونی تحلیلتو ببری بالا...شما ی چیزیم بدون شکلای کتاب ومتن کاب مکمل همند یعنی ی سری چیزا تو متن نیست تو شکل هست شما باید بتونی اینارو دربیاری...
      ...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      ممنون از راهنماییتبرای بالا بردن تجزیه و تحلیل چه کاری باید بکنم؟حنیف عظیم زاده فیلم اموزشی داره ؟ کدوم اموزشگاه ؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز رشته ی شما علوم تجربیه و همه چیز تو این دنیا تجربیه!
      خب بعد اینکه این تستارو زدی نکات جدیدی یاد میگیری
      که خوبه خب بنویسشون کنار کتابت و تکرارشون کن
      موفق باشی
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pegahmht نمایش پست ها
      سلام
      امروز اومدم از درس گوارش سال دهم زیست تست بزنم از کتاب خیلی سبزیعنی بعد از چند دور خوندن کتاب و ۲ دور درسنامه خیلی سبز تو اکثر سوالات مشکلاتی داشتم که ارتباطی به مثلا خوب خوندن کتاب نداره یعنی اگر به فرض من کتاب درسی هم از حفظ باشم باز اون نوع از سوالات رو نمیتونم بزنم
      بحث ترکیبی بودن سوال نیست به فرض سوال ترکیبی که ربط دادن دوتا مبحث یا اصلا چند تا مبحث حتی از چند تا درس باشه قابل توجیه و میشه اون سوالات رو تجزیه تحلیل کرداما سوالاتی هستن که واقعا ذهن من تا اونجاها نمیره حتی با ۳۰ بار خوندن کتاب و درسنامه به خصوص سوالاتی که چند گزینه ای صحیح و غلط هست دوستان اگر میتونید و راهکار خاصی بلد هستید حتی روش های خودتون ممنون میشم راهنمایی کنید اینم بگم کتاب تست خیلی سبز دارم
      تا زه من شنیدم تستای خیلی سبز راحتر از میکرو و الگو هست !دوستان عزیز اگر مطلب خاص یا چیزی به ذهنتون میرسه خیلی خیلی ازتون ممنون میشم راهنماییم کنید اگر هم نه لطفا پیام های غیر واجب و اسپم ندید خواهشابذارید این تاپیک تمام پستاش راهنمایی های مفید برای بنده و امثال من باشه ممنون
      اصلا روی خودتون برچسب اینکه میخونین ولی نمیتونین نزنین که کار خیلی خیلی اشتباهیه ؛ هیچ کس با یه دور خوندن مسلط نمیشه روی مطلب ، از خودتون انتظار غیر واقعی نداشته باشین که بتونین از الان همه ی تست ها رو بزنین ؛ خیلی از تست های چندتا درست و غلط نیاز به ترکیب فصل های هر سه پایه داره ؛ حتی تو فصل ۱ زیست دوم دبیرستان میشه ترکیب با قید فصل آخر پیش دانشگاهی داد ؛ بازم میگم اصلا به خودتون این باور رو نقبولونین که میخونین ولی نمیشه ؛ همه ی تست هارم قرار نیست جواب بدین ، خیلی از تست های تالیفی فراتر از سطح کنکورن ؛ شما کتاب درسی رو خوب بخونین بعد درسنامه بخونین و مطالب رو مخصوصا قید هارو نکته برداری کنین و یاد بگیرین ، بعد تست کار کنین ، مطمئن باشین موفق میشین

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      از یه کتاب پایین تر شوع کنید تسلط بالاتر رفت اینو بزنین به فکر ازمونم نباشید و استرس به خودتون وارد نکنین به تسلط برسین بهتره یاکه 200 تا تست سخت بزنین به ازمونم برسید ولی 190 تا غلط زده باشید

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      سلام

الان شما کتاب درسی رو هم کامل مطالعه می کنید؟

بعد بلافاصله می *** سراغ تست یا نه مثلا یه فصل رو در 2 یا 3 روز می خونید و بعد می *** تست می زنید؟

سوال بعدیم این هست که آیا کتاب رو به بخش های کوچیک تر تقسیم کردید تا حالا و خلاصه نویسی چطور؟

پایه تون چطور بوده تو درس زیست؟

می خوام کلا خیلی کامل نحوه مطالعه تون رو شرح بدید. قاعدتا با این روشی که مطالعه کردید و نوشتید نباید مشکل خاصی می بوده و حالا که هست باید خیلی ریز بدونم که چیکارا کردید؟ مطمئن باشید مشکل قابل حله.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما تغییر رشته ای هستید درسته؟
      خب اگه اینطوره که اصلا نگران نباش، منم اون اولا که زیست میخوندم دقیقا دقیقا همین مشکلو داشتم!
      احساس میکردم تو زیست شناسی خیلی شوتم و هیچوقت قرار نیست یاد بگیرمش

خیلی از تست های زیست ترکیبی از فصل ها هم نباشه بازم نیاز به یه دید جامع و کامل از هر 3 تا کتاب داره، الان وقت آموزشه اصلا به فکر درست و غلط زدن نباش و تمرکزتو بذار روی یادگیری
      بنظر من (اگه اولین باره زیست میخونی ) بهتره فعلا تست نزنی، فقط متن کتاب رو با دقت بخون + درسنامه های خیلی سبز. وسواس هم به خرج نده لازم نیست خط به خط حفظ بشی، فقط مطمئن باش مفهومو یاد گرفتی
      چون نظام جدید هم هستی کارت راحت تره و زود تر تموم میشه.
      بعدش که هر 3 تا کتاب رو خوندی یه دید نسبی از زیست پیدا کردی برگرد ایندفعه هر تستی از هر کتابی دلت خواست بزن، میبینی خیلی از سوالاتی که فکر میکردی "ذهنت تا اونجاها نمیره" رو میتونی خیلی راحت تر جواب بدی.

ولی اگه فکر میکنی آموزشت فقط با تست تکمیل میشه پس باید صبور باشی و بدونی مشکل از خوندنت نیست و با وسواس بیشتر کتاب رو نخونی. (اینطوری مشکلت میشه 2 تا! )
      در کل لازم نیست هر تستی رو همون اول درست جواب بدی، تسلط روی زیست به مرور زمان بدست میاد.
      موفق باشی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      شما تغییر رشته ای هستید درسته؟
      خب اگه اینطوره که اصلا نگران نباش، منم اون اولا که زیست میخوندم دقیقا دقیقا همین مشکلو داشتم!
      احساس میکردم تو زیست شناسی خیلی شوتم و هیچوقت قرار نیست یاد بگیرمش

خیلی از تست های زیست ترکیبی از فصل ها هم نباشه بازم نیاز به یه دید جامع و کامل از هر 3 تا کتاب داره، الان وقت آموزشه اصلا به فکر درست و غلط زدن نباش و تمرکزتو بذار روی یادگیری
      بنظر من (اگه اولین باره زیست میخونی ) بهتره فعلا تست نزنی، فقط متن کتاب رو با دقت بخون + درسنامه های خیلی سبز. وسواس هم به خرج نده لازم نیست خط به خط حفظ بشی، فقط مطمئن باش مفهومو یاد گرفتی
      چون نظام جدید هم هستی کارت راحت تره و زود تر تموم میشه.
      بعدش که هر 3 تا کتاب رو خوندی یه دید نسبی از زیست پیدا کردی برگرد ایندفعه هر تستی از هر کتابی دلت خواست بزن، میبینی خیلی از سوالاتی که فکر میکردی "ذهنت تا اونجاها نمیره" رو میتونی خیلی راحت تر جواب بدی.

ولی اگه فکر میکنی آموزشت فقط با تست تکمیل میشه پس باید صبور باشی و بدونی مشکل از خوندنت نیست و با وسواس بیشتر کتاب رو نخونی. (اینطوری مشکلت میشه 2 تا! )
      در کل لازم نیست هر تستی رو همون اول درست جواب بدی، تسلط روی زیست به مرور زمان بدست میاد.
      موفق باشی
      سلام
      بله تغییر رشته ای هستم و نظام جدید
      راستش فکر میکنم بعد از چند دور خوندن کتاب و درسنامه باید برم سمت تست خودم خیلی راغب نیستم زود تست بزنم اما به نظرم با تست زودتر میشه به نکات ریزتر و ترکیبی رسید
      اما خب به قول شما نباید از خودم انتظار داشته باشم
      باید با یه کتاب تست یاد بگیرم یعنی صرفا اون تستا هم برای اموزش باشه و یه کتاب تست دیگه برای زدن تست
      ممنون از راهنمایت

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      سلام

الان شما کتاب درسی رو هم کامل مطالعه می کنید؟

بعد بلافاصله می *** سراغ تست یا نه مثلا یه فصل رو در 2 یا 3 روز می خونید و بعد می *** تست می زنید؟

سوال بعدیم این هست که آیا کتاب رو به بخش های کوچیک تر تقسیم کردید تا حالا و خلاصه نویسی چطور؟

پایه تون چطور بوده تو درس زیست؟

می خوام کلا خیلی کامل نحوه مطالعه تون رو شرح بدید. قاعدتا با این روشی که مطالعه کردید و نوشتید نباید مشکل خاصی می بوده و حالا که هست باید خیلی ریز بدونم که چیکارا کردید؟ مطمئن باشید مشکل قابل حله.
      سلام
      بله من کتاب درسی رو چند دور میخونم و بعد از اینکه احساس کردم حفظ شدم اون فصل رو میرم سراغ درسنامه و به مطالبی میرسم تو درسنامه ( خیلی سبز) که پیش خودم میگم من اگر 300 دور دیگه کتاب درسی رو میخوندم این نکات رو خودم نمیتونستم از کتاب درسی استخراج کنم ....
      بعذش 2 دور درسنامه رو میخونم ( فصل گوارش ) و بعد از 3 روز میرم سراغ تستا
      همین فصل گوارش شاید خنده دار باشه اما 1 هفته طول کشید که فقط خوندم در حالی که انگار نرمش 2 3 روزه
      البته مشکلی نیست به هرحال سطح هر کسی متفاوته فقط از این نگرانم اینجوری وقت کم بیارم من رشتم تجربی نبوده و زیست برام درس تازه ای هست
      اینکه بعضی تستا رو نمیتونم بزنم دلایلش فرق داره مثلا یک تست رو به خاطر فراموشی یک نکته خاص نمیتونم بزنم و همون موقع که اون مبحث رو میرم و مجدد میخونم تست رو میتونم بزنم و باعث میشه اون نکته که فراموش کردم تو ذهنم حک بشه
      اما بعضی تست ها هستن که واو به واو اون مبحث رو حفظم اما نمیتونم نکته ای که باید برای اون تست خاص با تجزیه و تحلیل خودم برسم رو پیدا کنم و مشکل اصلیم اینجاست برای چنین تستایی چی کار کنم ؟ من که اون مبحث یا اون پاراگرافی که ازش تست اومده رو بلدم اصلا اینجوری بگم حتی کتابم باز کنم از رو بازم نمیتونم اون تست رو بزنم
      و اکثر سوالات هم همین شکله
      به طور مثال این تست در کتاب خیلی سبز
      در هر بافت پیوندی که در خارجی ترین لایه لوله گوارش یافت میشه ماده زمینه ای شفاف و و حاوی رشته های کشسانه

خب من این گزینه رو درست میدونم چون این رو میدونم در خارجی ترین لایه لوله گوارش : بافت پیوندی سست , بافت پوششی , بافت چربی و رگ خونی وجو دارد و تنها تحلیلم اینه که ماده زمینه ای شفاف یعنی به بافت پیوندی سست اشاره داره اما میرم میبینم تو جواب تشریحی غلطه گفته رگ خونی داخلش خون داره و خون هم بافت پیوندیه و ماده زمینه ای شفاف نداره خب اوکی قبول متوجه شدم ولی اخه من ذهنم به این نکات قطع نمیده واقعا
      بعد تو هر تستی چند مورد از اینا هست که باید حواسم باشه و در نتیجه اکثر تستا رو نمیتونم بزنم یا بهتره بگم میتونم تست بزنم اما غلط میزنم
      میدونید تستایی که اصلا نمیتونم بزنم ناراحتم نمیکنه اما تستی که از نظر خودم دارم درست تحلیل میکنم و جواب درست رو دارم انتخاب میکنم وقتی میفهمم یه نکته غافلگیرکننده داشته که اصلا ذهنم بهش نرسیده خیلی ناراحتم میکنه
      عذر میخوام طولانی شد

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      شما اشکالت اینه فکر کردی زیست یه درس حفظیه مثل دینی ولی اصلا اینطور نیست! زیست تو مفهوم با فیزیک و ریاضی برابری حتی بالاترم میزنه.همون وقتی روریاضی و فیزیک میذارین باید بذارین تا مسلط بشین یه دفه ای نمیشه

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      بله من کتاب درسی رو چند دور میخونم و بعد از اینکه احساس کردم حفظ شدم اون فصل رو میرم سراغ درسنامه و به مطالبی میرسم تو درسنامه ( خیلی سبز) که پیش خودم میگم من اگر 300 دور دیگه کتاب درسی رو میخوندم این نکات رو خودم نمیتونستم از کتاب درسی استخراج کنم ....
      بعذش 2 دور درسنامه رو میخونم ( فصل گوارش ) و بعد از 3 روز میرم سراغ تستا
      همین فصل گوارش شاید خنده دار باشه اما 1 هفته طول کشید که فقط خوندم در حالی که انگار نرمش 2 3 روزه
      البته مشکلی نیست به هرحال سطح هر کسی متفاوته فقط از این نگرانم اینجوری وقت کم بیارم من رشتم تجربی نبوده و زیست برام درس تازه ای هست
      اینکه بعضی تستا رو نمیتونم بزنم دلایلش فرق داره مثلا یک تست رو به خاطر فراموشی یک نکته خاص نمیتونم بزنم و همون موقع که اون مبحث رو میرم و مجدد میخونم تست رو میتونم بزنم و باعث میشه اون نکته که فراموش کردم تو ذهنم حک بشه
      اما بعضی تست ها هستن که واو به واو اون مبحث رو حفظم اما نمیتونم نکته ای که باید برای اون تست خاص با تجزیه و تحلیل خودم برسم رو پیدا کنم و مشکل اصلیم اینجاست برای چنین تستایی چی کار کنم ؟ من که اون مبحث یا اون پاراگرافی که ازش تست اومده رو بلدم اصلا اینجوری بگم حتی کتابم باز کنم از رو بازم نمیتونم اون تست رو بزنم
      و اکثر سوالات هم همین شکله
      به طور مثال این تست در کتاب خیلی سبز
      در هر بافت پیوندی که در خارجی ترین لایه لوله گوارش یافت میشه ماده زمینه ای شفاف و و حاوی رشته های کشسانه

خب من این گزینه رو درست میدونم چون این رو میدونم در خارجی ترین لایه لوله گوارش : بافت پیوندی سست , بافت پوششی , بافت چربی و رگ خونی وجو دارد و تنها تحلیلم اینه که ماده زمینه ای شفاف یعنی به بافت پیوندی سست اشاره داره اما میرم میبینم تو جواب تشریحی غلطه گفته رگ خونی داخلش خون داره و خون هم بافت پیوندیه و ماده زمینه ای شفاف نداره خب اوکی قبول متوجه شدم ولی اخه من ذهنم به این نکات قطع نمیده واقعا
      بعد تو هر تستی چند مورد از اینا هست که باید حواسم باشه و در نتیجه اکثر تستا رو نمیتونم بزنم یا بهتره بگم میتونم تست بزنم اما غلط میزنم
      میدونید تستایی که اصلا نمیتونم بزنم ناراحتم نمیکنه اما تستی که از نظر خودم دارم درست تحلیل میکنم و جواب درست رو دارم انتخاب میکنم وقتی میفهمم یه نکته غافلگیرکننده داشته که اصلا ذهنم بهش نرسیده خیلی ناراحتم میکنه
      عذر میخوام طولانی شد
      سلام

توضیحات کاملی بود و تقریبا متوجه مشکل و راه حل شدم.

ببینید چون شما رشته اصلی تون فرق داشته یه مدت طول داره و زمان می بره که به درسی مثل زیست عادت کنید. شما روزانه فعلا صبح ها (7:30 شروع کنید) زیست به مدت 150 دقیقه و بعد استراحت 30 دقیقه ای ادامه دروس دیگر رو داشته باشید تا حدود 1.5 ماه.

می دونید مشکل آموزش صحیح هست اگر از اطرافیان کسی کنکوری بود می گفتم که برید پیشش و با هم درس بخونید. راه های دیگه هم هست مثل دی وی دی و کلاس های زیست. یه مدت شرکت کنید تا راه بیفتید و بعد خودتون راحت ادامه می دید. اگر رشته تون ریاضی بوده باید بدونید زیست شناسی درسی متفاوت هست و برای شما که هم مدتی دور بودید و هم رشته جدیدتون هست طول داره تا یاد بگیرید چیکار کنید.

من معلم زیست خاصی رو معرفی نمی کنم که تبلیغ نباشه ولی تو دیوار یا از طریق یه پرس و جوی ساده کلی معلم زیست پیدا می کنید، سعی کنید جلسه اول رو رایگان باهاشون طی کنید تا ببینید چقدر با شما هماهنگ می شن.

حتما موفق می شید. نترسید.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      زیست مثل ریاضی یا فیزیک نیست که یه مبحثو بخونین و بتونین بیشتر تستها رو بزنین.
      در زیست نیاز هست به فصلهای مختلف زیست تسلط خوبی پیدا کنین تا بتونین یک دید کلی به مطالب پیدا کنین و با مرور مطالب همرا با خوندن مفهومی دید جزئیتون هم بهتر کنین.
      بنابراین الان دنبال این نباشین که چرا تعداد کمی تست تونستین جواب بدین فقط تستو خوب تحلیل کنین.
      بازده شما اواخر زمستون که تسلط خوبی پیدا کردین باید قابل ارزیابی قرار بگیره.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      میدونین مشکل شما کجاست ؟
      " از همان جا که رسد درد همان جاست دوا ... "
      مشکل شما خوندن درسنامه هستش !
      درسنامه خوندن باعث میشه ذهن تنبل باشه ..
      یه روش مطالعه گذاشتم توی سایت کانون , اون رو بخونین . هم درمورد مشکلی که درسنامه ها ایجاد میکنن صحبت کردم و هم درمورد روش درست مطالعه
      متاسفانه الان با گوشی هستم و نمیتونم لینکشو بدم .. توی گوگل سرچ کنین روش مطالعه زیست امیررضا گراوند
      امیدوارم موفق باشین .

« مصاحبه با رتبه 598 منطقه 3 کنکور تجربی 98 نظام قدیم - امیررضا گراوند »

در دوردستِ باغِ برهنه ، چکاوکی
      بر شاخه می‌سراید :
      این چند برگ پیر ،
      وقتی گسست از شاخ ،
      آن دم جوانه های جوان
      باز می شود
      بیداریِ بهار
      آغاز می شود ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن