خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: شما به کدام شیوه ی زیر کتاب های درسی را مطالعه می کنید؟

رأی دهندگان
    18. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • با صدای بلند و حرکت لب ها

4 22.22%
    • با صدای اروم و حرکت لب ها(انگار کسی خوابه)

4 22.22%
    • درون خوانی و بدون حرکت لب ها

9 50.00%
    • مطالعه با چشم و بدون درون خوانی و حرکت لب ها

1 5.56%
    نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

صدا،لب ها/خواندن!

سلام دوستان،امیداورم حالتون خوب باشه!..حقیقتا سوالی وجود داره ک ذهن من! و خیلی از افرادی ک اهل مطالعه هستند و برای کنکور هم میخونن به خودش مشغول کرده !سوالم اینه ک کدوم از روش ها خواندن زیر برای مطالعه درسته:1.خواندن با صدای بلند و همراه با حرکت لب ها2.خواندن با صدای اروم و همراه با حرکت لب ها (انگار کسی خوابه!)3.درون خوانی وبدون حرکت لب ها4.خواندن با چشم ،بدون درون خوانی و حرکت لب هامیدونم شاید برخی از دوستان،میگن ک مهم فهمیدنه،خودتونو درگیر اینا نکید،هرجور هست بخون،و اینطور چیزا!اما منظور من صرفا اینا نیست!..چون بتونیم به یک پاسخ جامع و کامل برسیم تا اگر الگوی خواندن کسی اشتباه هم هست بتونه اصلاح کنه...شاید برای خیلی ها این سوال دغدغه و مهم نباشه اما باور کنید درگیری فکری خیلی ها(ازجمله خودم!) هست..ممنون میشم،راهنمایی کنید و حتما حتما(حداقل !) در نظرسجی شرکت کنید تا بتونیم به جامعیت برسیمم...یک دنیا ممنون
      ویرایش توسط -Ali- : 27 مهر 1398 در ساعت 01:00

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بستگی داره در حال خوندن چه مطلبی هستین.
      اگه مطلبی که در حال خوندنش هستین مطلبی هست که باید براش وقت گذاشت و تحلیل کرد مثل زیست با صدا بخونین بهتر هست چون هم می خونین و هم میشنوین.
      اگه مطلب که میخونین نیاز به تحلیل خیلی زیاد نداره و فقط قصد دارین یک دید کلی نسبت به موضوع پیدا کنین، فقط با نگاه مطلبو مورد بررسی قرار بدین مثل درک مطلب زبان که باید سریع یک دور متن و سوال بررسی بشه و نیاز نیست اون مطلب انگلیسی براش وقت زیادی صرف بشه. همینطور درباره مطالبی که تسلط خوبی دارین و فقط قصد دارین یک مرور کلی کنین هم همین روش بهتر هست.
      در واقع بستگی داره هدفتون از خوندن اون متن چی هست.
      مثلا اگه هدفتون از خوندن یک بیت قرابت معنایی هست بهتر با صدا همرا باشه چون نحوه خوندن بیت مهم هست و صداش تو ذهنتون شکل بگیره. ولی اگر قرار هست از یک متن غلط املایی در بیارین بررسی چشمی مهم تر هست.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 27 مهر 1398 در ساعت 11:14

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Ali- نمایش پست ها
      سلام دوستان،امیداورم حالتون خوب باشه!..حقیقتا سوالی وجود داره ک ذهن من! و خیلی از افرادی ک اهل مطالعه هستند و برای کنکور هم میخونن به خودش مشغول کرده !سوالم اینه ک کدوم از روش ها خواندن زیر برای مطالعه درسته:1.خواندن با صدای بلند و همراه با حرکت لب ها2.خواندن با صدای اروم و همراه با حرکت لب ها (انگار کسی خوابه!)3.درون خوانی وبدون حرکت لب ها4.خواندن با چشم ،بدون درون خوانی و حرکت لب هامیدونم شاید برخی از دوستان،میگن ک مهم فهمیدنه،خودتونو درگیر اینا نکید،هرجور هست بخون،و اینطور چیزا!اما منظور من صرفا اینا نیست!..چون بتونیم به یک پاسخ جامع و کامل برسیم تا اگر الگوی خواندن کسی اشتباه هم هست بتونه اصلاح کنه...شاید برای خیلی ها این سوال دغدغه و مهم نباشه اما باور کنید درگیری فکری خیلی ها(ازجمله خودم!) هست..ممنون میشم،راهنمایی کنید و حتما حتما(حداقل !) در نظرسجی شرکت کنید تا بتونیم به جامعیت برسیمم...یک دنیا ممنون ������
      من تقریبا همه رو امتحان کردم
      حرکت لب ها +صدای خیلی کم بهترین جوابو داد

صدای بلند زود خستم میکرد
      با چشم خوندن هم بهم تسلط زیادی نمیداد

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مطالعه با چشم و بدون درون خوانی و حرکت لب ها اصلا همچین چیزی وجود داره؟!

درون خوانی و بدون حرکت لب ها بهترین روش هست سرعت را حدود یک سوم افزایش میده

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بستگی به درسش داره ولی تند خوانی بدون صدا و بدون حرکت لب بهترین راندمان رو داره

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      تند خوانی یه چیز مسخرس اصلا به درد نمیخوره من خودم درگیر این چرت و پرتا بودم افشار هم هی میگه بلند خوانی نکنین اینجور ادما یا کنکور ندادن یا فقط صرفا تو سایت یه سرچ زدن واسه لغت خوندن درون خوانی با چشم بهتره واسه زیست وشیمی من خودم بلند خوانی می کنم و حتی با حرکات دست مثل منتظری واسه خودم توضیح میدم بهتره صدات کمتر باشه تا انرژیت زیاد صرف نشه البته من عرق نمی کنم برعکس منتظری هر از گاهی هم یهو وسط توضیح دادن درس به خودم میگم بچه ها خفه شین دیگه به درس گوش بدین

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      موقع خوندن بدون حرکت سر و لب

موقع مرور بلند خوانی یا توضیح به خود بسته به مکان

I've been lost for so long
      I forgot i could be found
      I've been holding my breath
      For the Axe to come down

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بلند خوندن خیلی ادمو خسته میکنه
      مثلا واسه مروز زیست خوبه

همون چشمی خوندن خوبه

9. Top | #9
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگر تمرکز نداری تو اون لحظه بلند بخون...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      درون خانی یعنی اون لحظه تودلت اون مطلبو بخونی خیلی خوبه واس افزایش تمرکژززززز
      البته خیلیها اینطوری تایم از دست میدن امتحان کنید ی دور جواب میده
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      تند خوانی یه چیز مسخرس اصلا به درد نمیخوره من خودم درگیر این چرت و پرتا بودم افشار هم هی میگه بلند خوانی نکنین اینجور ادما یا کنکور ندادن یا فقط صرفا تو سایت یه سرچ زدن واسه لغت خوندن درون خوانی با چشم بهتره واسه زیست وشیمی من خودم بلند خوانی می کنم و حتی با حرکات دست مثل منتظری واسه خودم توضیح میدم بهتره صدات کمتر باشه تا انرژیت زیاد صرف نشه البته من عرق نمی کنم برعکس منتظری هر از گاهی هم یهو وسط توضیح دادن درس به خودم میگم بچه ها خفه شین دیگه به درس گوش بدین
      حاجی ترکوندی که
      چطوری منفی هات از + هات بیشتره

رفع اسپم: هر طور راحتید بخونید بره
      مادرم رخت شسته بود آن روز
      کفتری روی بام خانه نشست
      از لب بام دیدمت، ناگاه
      پشت بام از کبوترم افتاد...
      ویرایش توسط Sudi : 23 آبان 1402 در ساعت 00:09

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن