خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

چرا با وجودی که میگن خدا عادله ولی عدالتی وجود نداره!

سلام خدمت همگی.یه سوالی ذهنمو مشغول کرده این که میگن خدا عادله و حتم هر کار خدا یه حکمتی داره یا هیچ کار خدا بی حکمت نیست و این حرفا!در حالی که به نظر من هیچ عدالتی وجود نداره!شما فرض کنید یه بچه که به دنیا میاد با میل خودش که پا به این دنیا نمیزاره حالا خدا تقدیر هر کسیو یه جوری مینویسه یکی رو از همون اول میکنه خوشبخت ترین ادم رو زمین یکی هم میشه بدبخت ترین ادم رو زمین!یکیو از همون بچگی فلج و کور و کر و لال میکنه در حالی که یه سریا کاملا سالمن!خب این کجاش عدالته و خدای رحمان و رحیمو و.....چرا باید اینطوری با بنده هاش تا کنه !خب مسلمه کسی که غرق نعمت و ثروته همیشه خوشه یکی هم باید کلی جون بکنه تا مثلا ماهی یکی دو ملیون در بیاره!بعدم میگن هیچ کار خدا بی حکمت نیست این چه حکمتیه که بعضیا باید یه عمر تو این دنیا عذاب بکشن بعضیا هم باید یه عمر خوش باشن تو این دنیا!آدم بدبخت همیشه بدبخته و ادم خوشبخت روز به روز احساس خوشبختی بیشتری میکنه!عدالت خدا کجاس این وسط؟و حکمتش چیه!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      عدالت کجا بود برادر من؟

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Cristiano نمایش پست ها
      سلام خدمت همگی.یه سوالی ذهنمو مشغول کرده این که میگن خدا عادله و حتم هر کار خدا یه حکمتی داره یا هیچ کار خدا بی حکمت نیست و این حرفا!در حالی که به نظر من هیچ عدالتی وجود نداره!شما فرض کنید یه بچه که به دنیا میاد با میل خودش که پا به این دنیا نمیزاره حالا خدا تقدیر هر کسیو یه جوری مینویسه یکی رو از همون اول میکنه خوشبخت ترین ادم رو زمین یکی هم میشه بدبخت ترین ادم رو زمین!یکیو از همون بچگی فلج و کور و کر و لال میکنه در حالی که یه سریا کاملا سالمن!خب این کجاش عدالته و خدای رحمان و رحیمو و.....چرا باید اینطوری با بنده هاش تا کنه !خب مسلمه کسی که غرق نعمت و ثروته همیشه خوشه یکی هم باید کلی جون بکنه تا مثلا ماهی یکی دو ملیون در بیاره!بعدم میگن هیچ کار خدا بی حکمت نیست این چه حکمتیه که بعضیا باید یه عمر تو این دنیا عذاب بکشن بعضیا هم باید یه عمر خوش باشن تو این دنیا!آدم بدبخت همیشه بدبخته و ادم خوشبخت روز به روز احساس خوشبختی بیشتری میکنه!عدالت خدا کجاس این وسط؟و حکمتش چیه!
      شما میخای بر اساس دین جواب سوالاتتو بدی که نمیشه
      همینو از یه آخوند بپرسی میگه که اگه ما میدونستیم چرا که دیگه حکمت خداوند نبود و ما میشدیم خدا نه بنده خدا
      شما باید بر اساس علم جواب این سوالو بدی
      علم هم میگه که این فقط یک تصادفه و قانون طبیعته ربطی هم به عدالت و ... نداره
      LEFT
      4/19/2021

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Cristiano نمایش پست ها
      از نظر دینی ، ک خب این سوال سر یکی از کلاسهای اندیشه اسلامی مطرح شد.
      باید بگم ک عدالت خدا فقط ب این دنیا محدود نمیشه
      شاید تو این دنیا ، یه نفر با مشقت و ناراحتی و مشکل زندگی کنه
      اما تو زندگی اخروی ، این قضیه جبران میشه
      نابینا رو بینا
      ناشنوا رو شنوا
      معلول رو توانا میکنه !
      و از طرفی ، ما مثلا شاهد این موضوع بودیم کسی ک مثلا معلول بوده و یک استعداد قوی برای نقاشی کشیدن و این حرفا بوده...
      در کل ، اینکه عدالت تو ذهن هرکس چجوری تعریف میشه ، دلیل بر مفهوم کامل عدالت نیست.
      پ.ن‌.
      این حرفام بیشتر نقل قوله ، عقیده شخصی نیست.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      جهان به طرز شگفت انگیزی ناعادلانس از من نپرس چرا ! نمیدونم ! ( بیل گیتس )
      دوست عزیز عدالتی وجود نداره و در عین حال کسیم تاکسی دربست نکرده بره اون ور دنیا رو ببینه و بیاد بگه اره وجود داره و عادلت برقرار بوده یا اصن نیس !

و درضمن دین هر وقت گیر میکنه و جواب و دلیلی نداره وعده ی روزی ی جایی فلان میشه رو میده !

200 سال پیش اگه یک نفر دنیا میومد و مثلا 3 تا پا داشت خب میگفتن خواست خدا بوده
      ولی امروز هزار و یک علم و آزمایش و تحقیق میکنن و اون بچه دیگه دنیا نمیاد ! و خواست خدا هم نبوده !

به هر حال همونطور که دنیا اینطوری رشد میکنه و 200 سال پیش اگه اسم ازمایش میاوردی بهت میخندیدن

یا 50 سال پیش میگفتی موبایل میاد و میشه اینطوری ازش استفاده کرد بهت میخندیدن

ممکنه 50 سال دیگم بیاد که بشه ادمو همین دنیا محاکمه کرد یا اصن زندگی جاودانه بشه !

اون وقت میخاین بگین خواست خدا بوده و خدا از قبل داشته ازمایش میکرده سر کارمون گذاشته بوده !

بیخیال بابا

این جهان پر از ناعدالتیه و تو باید گرگ باشیو حقتو بگیری خلاص !

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      عدالت چیه؟ (مثلا شما فکر می کنید که عدالت = برابری ... ؟ )
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ema نمایش پست ها

نظرتون متینه منتها به نظر من علم مدام در حالِ تغییره و نمیتونه به عنوان شاخص و معیار درستی برایِ یک زندگیِ با ثبات تعیین بشه چون خودِ علم ثبات نداره و مدام در حالِ تکمیل شدن هست .
      بله حق با شماست
      منظور من از علم علمی نیست که متغیره و هنوز ناقصه و در مرحله نظریه ست منظورم علم طبیعت شناسی و قوانین ثابت فیزیک بود که همواره ثابته و ما فقط کشفش میکنیم(کاری با نظریات ندارم)
      مثلا اینکه زمین گرده و به دور خورشید میچرخه در هیچ برهه ای از زمان قابل انکار نیست چون با همه شواهد و قوانین اثبات شده پس سری قوانینی که از این مسئله مثل قوانین گرانش بدست میاد غیر قابل تغییره و همینطور گسترده تر میشه و قوانین ثابت زیادی رو به وجود میاره
      با همین علوم پیش پا افتاده و ثابت میشه این چیزیو که میخاد اثبات کرد
      LEFT
      4/19/2021

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برادر من راجع به مشکلات ژنتیکی یا بیماری هایی از این دست نظری ندارم
      اما حتی همین برادران و خواهران خارجی اگه به این حد از تکنولوژی و پیشرفت رسیدن (چی گفتم))))
      واسش به شدت زحمت کشیدن با خوندن تاریخ زحماتشون به راحتی می شه فهمید
      اما این که چون گفتین خدا پس فرض بر این رو می ذارم که ایه (خدا سرنوشت هیچ قومی رو تغییر نمی ده مگه این که خودشون بخوان تغییرش بدن )رو شنیدین
      شما خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      فکر کنم جوابش تو کتابای تفسیر قرآن باشه یا روایات ‌
      ولی خب فکر نکنم سرنوشت از پیش تعیین شده باشه
      مثلا من اگه پزشکی بخونم،آینده ام یجوره
      اگه نخونم خب یجور دیگه
      نمیشه گفت اینا رو خدا تعیین کرده،چون بعضی چیزا به تلاش خود آدم برمیگرده
      در مورد اون مورد که چرا یه سریا معلول به دنیا میان یکی بهم میگفت خدا موجود معیوب خلق نمیکنه اینا تقصیر خودمونه!مثل مشکلات ژنتیکی و اینا
      و من الله توفیق
      ♡Be your Own HERO

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عدالت...
      واژه ی سنگینیه... بنظرم ماها در حدی نیستیم که بخوایم قضاوت کنیم کارای خدا عادلانه هست یا نه؟
      خدا چرا منو تو خونواده فقیر جایگاه داده ولی به دوستم یه خونواده ثروتمند... اگه واقعا به خدا ایمان داشته باشی قبول میکنی و به جای غر زدن و متهم کردن این و اون ..
      سعی میکنی خودتو بالا بکشی...یادت باشه تو فقیر به دنیا میای اما مجبور نیستی فقیر هم از دنیا بری ..خدا گفته ما همه رو امتحان میکنیم بنظرم اینم از همون امتحان هاست ..قطعا قطعا اونی که ثروتنمند هست هم مشکلات زیادی داره که ما نمیبینیم ...در ضمن خدا گفته ما سرنوشت افراد را تغییر نمیدهیم مگر به خواست خودشان ... یه سری بلایا هم وقتی سرمون میاد تاوان اشتباهات خودمونه تاوان دل شکستن های قبلی ... شاید بگین چرا من باید تاوان بدم ولی فلانی نده؟ که باید بگم از کجا میدونی قراره تاوان نده؟ در ضمن مگه همه ی دنیای ماها محدود به همین دنیاست؟ همینجا؟ همه میدونن که دنیای دیگه ای هست که تاوان دادن تو این دنیا خیلی خیلی به مراتب بهتر از اینه که تاوان اشتباهاتت رو اون دنیا برات کنار بذارن...
      در کل دوستان عدالت وجود داره و زمانی به اوج خودش میرسه که امام زمان ظهور کنن ما هم کم مقصر نیستیم تو کم و کسر بودن عدالت...یه سری جاها هم وقتی دیدیم به نفعمونه خودمونم ...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگ قرار باش عدالت ب طور یکسان بر قرار شه دیگ زندگی معنایی نداره
      مثلا همه پولدار و خوشگل و ....

دیگ کی کار کنه ؟ کی خدمت رسانی کنه !

شاید انسان تنها موجودی باش ( شایدم ی عده ی فضایی بدبخت تر از ما هم باشن ) ک نمیشه عدالت ب طور یکسان براش اجرا شه !

بیشتر از بی عدالتی خدا

ما خودمون ب خودمون بی عدالتی کردیم ک نسل ب نسل باعث شدیم ( و بشیم ) ک زندگی اینده خودمون و بچه هامون تو بدترین شرایط قرار بگیره
      کلا موجودات بی خودی هستیم

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راستش منم به این موضوع فکر کردم ولی نتونستم بلاهایی که ادما سر خودشون میارن و نتیجه ظلم خودشونه رو در نظر نگیرم
      انگار خدا بیشتر مهلت می ده به ادما و میگه خب این امکانات تا یه زمانی مال تو
      اگه جنبشو داری که هیچ
      اگه نداری ازت می گیرم
      حالا یکی دیرتر و یکی زودتر

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من قبول دارم عدالت نیست ،ولی ما آدما باید تغییر کنیم و عدالت رو خودمون به وجود بیاریم
      .

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن