خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: احتمال قبولی در پزشکی روزانه در کنکور 99 برای نظام قدیم

رأی دهندگان
    81. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • اصلا امکان نداره مگر اینکه پایه قوی داشته باشه

5 6.17%
    • احتمالش هست اما خیلی سخته کار برای نظام قدیم

26 32.10%
    • زیاد فرقی نداره با کنکور های گذشته وشرایط متعادله !!

26 32.10%
    • حتما میشه /خواهشا الکی این گزینه رو انتخاب نکنید/

24 29.63%
    صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 66
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      واسه زیر 500شدن حتما نباید ریاضی فیزیک 70بزنی با زیست شیمی میتونی جبران کنی حتی اکگر اونارو 40بزنی برو سایت گزینه دو ببین
      دلیلش اینه که کنکور ۹۸ فیزیک و ریاضی نسبت به زیست و شیمی سخت تر بودن،در واقع زیست و شیمی اسون بود.اگه سال بعد شیمی و زیست رو سخت بدن و ریاضی و فیزیک رو اسون،اونی که زیاد به ریاضی و فیزیک توجه نکرده ضرر میکنه،مثلا سال ۹۶ ریاضی اسون بود درصدای ریاضی اکثر بچه ها متوسط یا متوسط رو به بالا بود

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryamjz نمایش پست ها
      دلیلش اینه که کنکور ۹۸ فیزیک و ریاضی نسبت به زیست و شیمی سخت تر بودن،در واقع زیست و شیمی اسون بود.اگه سال بعد شیمی و زیست رو سخت بدن و ریاضی و فیزیک رو اسون،اونی که زیاد به ریاضی و فیزیک توجه نکرده ضرر میکنه،مثلا سال ۹۶ ریاضی اسون بود درصدای ریاضی اکثر بچه ها متوسط یا متوسط رو به بالا بود
      ​این درسته اما تو همین انجمن هم بازهمون سال 96با درصد ریاضی فیزیک 40 رتبه 300اوردن...
      ما دوباره سبز میشویم

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام منم مثل تو فکر میکردم ولی بچه ها درست میگن خب به نظرتو چون به نظر تو نمیشه دیگه نخونی و بزاری کنار خب چرا پشت کنکور وایسادی همه میگن سوالای امسال راحت بوده ودرصدها بالاس وتو هم میتونی بزنی تا اردیبهشت اینا بکوب بخون بامرور زیاد وتست زیاد بعد کنکور 98 رو حل کن ببین چه درصدی میزنی

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      شما باید خودتون تصمیم بگیرید که میشه یا نه
      درس خوندن و تلاش کردن اخرش موجب حسرت و پشیمونی نمیشه حتی اگه نتیجه مورد نظر کسب نشه..
      روی درستون تمرکز کنید و به درصد و رتبه فکر نکنید .
      موفق باشید

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میتونی بگی نمیشه و هیچکاری نکنی آخرشم بعد کنکور میگی کاش میخوندم یک سال وقت داشتم
      یا هم تمام توانتو بزاری و عملیش کنی حداقل بعدا حسرت نمیخوری کاش اونسال خونده بودم

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dina.kh نمایش پست ها
      سلام شما وقتی تو 50 روز از پایه صفر 6 هزار شدی توی 9 ماه انشاءالله پزشکی تهران میارین ، بله اقای مرتضایی از رتبه 240هزار کشوری سال بعدش پزشکی گناباد اوردن ، این یعنی امید، امید داشته میتونه تغییر بده و تغییر داده ، بزارین یه جمله بگم به عنوان حسن ختام در مورد تمام پست هایای اینچنینی ، هیچ وقت امیدتون رو از دست ندید و نهایت تلاش خودتون رو انجام بدید ، این تنها وظیفه ماست ،"ما بنده وظیفه ایم نه نتیجه "وظیفه خودمون رو انجام بدیم و نتیجه رو بسپاریم دست خدا مطمئنن زیبا ترین اتفاق برامون میفته
      این مرتضایی که گفتی کیه دقیقا ؟ مصاحبه ای ازش جایی هست بخونیم ؟

7. Top | #22
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها
      سلام واقعیتش می خواستم تاپیک نزنم وخودم یک طوری باهاش کنار بیام ولی دیدم کلا افت کردم واین هفته نمی تونم بخونم از اول مهر شروع کرده بودم یک مسئله ای افتاده تو ذهنم که میگه دیگه رتبه زیر 500 که هیچ1000 شدن هم محال شده برای پشت کنکوری وباید همین امسالی می رفتی پیرا پزشکی والانه هرچی هم تلاش کنی دیگه نمی تونه ریاضی وفیزیک ات رو بالای 60 بیاری وسایر دروس بالای 70-80 /
      اگه خودتون هم درصد های امسال رو نگاه کنید متوجه می شوید که درصد بالای 70 زیست که قبلا عالی بود الانه بیشتر رتبه های امسال بالای 80-90 بودند وسایر دروس هم به همین شکل بخصوص ریاضی وفیزیک که خیلی راحت شده کارشون
      /خیلی از کاربر های اینجا میان الکی انگیزه میدند که حتی 100 هزار وپایه صفر هم می تونه پزشکی رو بیاره و.. ولی من با حدود رتبه 6.000 که بخاطر انگلیسی 0 وشرایط بد روز کنکورم که باعث شد این رتبه خراب رو بیارم هیچ انگیزه ای ندارم الانه که بخوام شروع کنم از دوباره موضوع انتخاب نظام برام تموم شده است که همون نظام قدیم کنکور شرکت می کنم وشکی در این مسئله ندارم ولی این مسئله که رقابت به شدت بالا رفته [/
      /بطوری که درصدی که کنکور 97 زیر 1000 بود کنکور 98 بالای 2000-3000 شده بود
      احتمال زیر 500 متمایل به صفر شده برای نظام قدیم وممکنه 99 حتی بد تر بشه اصلا انگیزه ای برام نمونده که بخوام تلاش کنم انگار شکست رو از پیش قبول کردم بنظرتون چکار کنم که هم انگیزه بگیرم وهم بتونم رتبه ی زیر 500 منظقه 3 رو کسب کنم

سلام

کنکور 98 رو بیخیال شو یه استثنا بود

چون نظام جدید سال اول بود و کنکوری از سال قبل نداشته ن.جدید

از 99 به بعد دیگه همه چی درست میشه و مثل امسال رتبه ها بهم نمیریزه

خیالت راحت
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javanekonkori نمایش پست ها
      این مرتضایی که گفتی کیه دقیقا ؟ مصاحبه ای ازش جایی هست بخونیم ؟
      ​مرتضایی مهدی حسنی حسینی البته از 70هزار شدن هزار
      ما دوباره سبز میشویم

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام و وقت بخیر.
      نمیدونم شما پست قبلی من رو دیدین یا نه, به هر حال اگه ندیدین بفرمایین خدمتتون. کامل همه چیزو شرح دادم. و اینکه دوستان هم گفتن رتبه برتر کنکوری نظام قدیم امسال کم نبوده!
      سعی میکنم جامع تر واستون توضیح بدم که بهتر انتخاب کنین. تمام #فاکتور ها و موارد رو براتون دونه دونه شرح میدم, و آخرشم یه رفع ابهام کلی میکنم.

ببینین شما برای انتخاب بین نظام ها چندین فاکتور رو باید دخالت بدید.

⬅️1) منابع: منابع برای نظام قدیم, سخت پیدا میشن چون تولید نمیشن دیگه. از طرفی منابع نظام جدید هم برخلاف نظام قدیم, تضمین شده نیستن.
      به هر حال اولین سالیه که کنکور برگذار میشه برای نظام جدید ها, پس منابع اونا به اندازه نظام قدیم تضمین شده نیستند.

⬅️2) آشنایی با مطالب: شما اگر که نظام قدیم هستید, روی مطالب نظام جدید اشراف چندان زیادی نخواهید داشت. برخی درس ها مشترکن ولی برخی مثل زیست تفاوت نسبتا زیادی دارن. حالا این شمایید که این فاکتور رو هم باید لحاظ کنین. آیا واقعا میتونین با این تفاوتهای جزئی یا کلی بسازید, یا نمیتونید.

⬅️3) دشواری مطالب: در کل نظام جدید, در بعضی دروس ساده تر و در برخی دروس سخت تر هست. مثلا درسی مثل شیمی, حفظیات به مراتب بیشتری داره توی نظام جدید, نسبت به نظام قدیم. از طرفی دیگه زیست شاید برخی مطالب رو نداشته باشه, ولی سختی های خاص خودش رو هم برای درس و هم بابت کلمات جدید و ناآشناش برای نظام قدیما داره.

✅در نهایت, تصمیم با خودتونه. باید همه فاکتور هارو دخالت بدید و تصمیم نهاییتون رو بگیرید.
      از طرفی منابع قدیم بهتر نمیشن ولی از طرفی اگر که اونایی که بنده ذکر کردم رو استفاده کنین, تضمین بیشتری دارند نسبت به منابع جدید که فقط توی یک بار کنکور استفاده شدند.

✅توصیه من در کل برای یه نظام قدیم, اینه که اگر که یک پایه و یه دید کلی حتی به اندازه 10 درصد اشراف روی مطالب نظام قدیم داره, همون نظام قدیم رو انتخاب کنه. اگر که واقعا صفر هستش و کاملا نا آشناس, نظام جدید احتمالا گزینه بهتری هست.

حرف آخر هم, پایان دادن به یه شایعه در مورد کنکور امساله.
      نکته اول رو ذکر کنم, که خیلی از دوستان میگفت چون که اکثر رتبه برتر ها اکثرا نظام جدید بودن, پس در حق نظام قدیم ها ظلم شده!
      در حالی که توجه کنین, "هر ساله اکثر رتبه های برتر از افرادی هستش که سال اول کنکورشون هست. و نه افرادی که پشت کنکور موندن"
      پس این یه مسئله کاملا طبیعیه.
      مورد دوم سختی سوالاته که خیلی ها میگفتن نظام جدید ساده تر بوده نسبت به قدیم.
      اولا اینکه هر ساده تر بودنی منفعت نداره! نمونه اش کنکور 96.
      میدونین که کنکور استاندارد سازی میشه و استانداردای خودشو داره. سوال سخت داره متوسط داره ساده هم داره. از همه رِنجی داره.
      از طرفی هم میدونین که ملاک تفکیک, توی هر رنج, سوالات اون رنج هستن. مثلا فرق بین رتبه 100 و رتبه 2000 همین دسته سوالات سخت هستن.

خب..حالا میتونم بهتر واستون توضیح بدم.
      یه کنکور مثل کنکور 97 رو در نظر بگیریم که کنکور خوبی بود.
      به این شکله:
      40 درصد سوالات ساده 40 درصد سوالات متوسط 20 درصد سوالات سخت.

الان رنج رتبه مثلا 10 تا 5 هزار, سوالات ساده رو جواب میدن. رنج رتبه 5 تا 2 هزار سوالات متوسط. و رنج زیر 2000 سوالات سخت.
      در واقع ملاک تفکیک این سه دامنه رتبه, جواب دادن یا ندادن این دسته سوالاته.
      حالا امسال به اشتباه سنجش میاد سوالات متوسط **رو به تعداد کمتری طرح میکنه و بیشتر طیف سوالا به سمت "ساده" میرن.
      خب, چه اتفاقی میفته؟ آ تفکیک بندی و فیلترینگ بین گروه دانش آموزای ضعیف و متوسط کاملا به هم میریزه و ضعیف عمل میکنه. عین یه 3 تا قیف که اول 3 تا اندازه متفاوت دارن. ولی بعد یه مدت فقط آخری متفاوته و اون دوتا عملا یکی هستن. پس اون دوتا قیف عین هم فیلتر میکنن!

و اینجوره که دو دسته متوسط و ضعیف با هم قاطی میشن. درصدای نجومی ولی رتبه های بسیار عجیب.

در حالی که رتبه های قوی وضعشون نسبتا خوبه. درصدا با رتبه میخونن.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

10. Top | #25
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      ​مرتضایی مهدی حسنی حسینی البته از 70هزار شدن هزار
      کارنامه دوران مدرسه و درصد های کنکورش موجوده؟ اگه دارین بفرستینش
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      کارنامه دوران مدرسه و درصد های کنکورش موجوده؟ اگه دارین بفرستینش
      تو یکی از پستا گذاشتم تو انجمن..الان ندارم همون اونو هم مهدی حسینی درکل همین اقای حسینی خیلی بهترن کل منابع و کارنامه هاشون گذاشتن رو پیج میتونی بری ببینی
      ما دوباره سبز میشویم

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      صد در صد میشه اصلا شک نکن...الان توی بحران فکری هستی که چند روز درس کمتر خوندی و یا کارنامه ها رو دیدی که طبیعیه، ولی خیلی زود قضیه رو جمع کن و دوباره استارت بزن...شک نکن که میشه...من خودم نظام قدیمم و کف خواسته ام زیر ۲۰۰ هست....

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      سلام

کنکور 98 رو بیخیال شو یه استثنا بود

چون نظام جدید سال اول بود و کنکوری از سال قبل نداشته ن.جدید

از 99 به بعد دیگه همه چی درست میشه و مثل امسال رتبه ها بهم نمیریزه

خیالت راحت
      معلوم نیس شاید این اسثنا بازم تکرار بشه.اینا خواستن با این کارشون تعداد پشت کنکوریای نظام قدیم خیلیی کم تر بشه که حدودا هم به خواسته شون رسیدن چون نظام قدیمیا ديگه هيچ سودی برا هیچ کس ندارن نه کتاب واسشون چاپ میشه و به فروش ميره نه کلاسی واسشون برگزار ميشه نه وقت میذارن واسه آپديت یا تولید دی وی دی برا نظام قدیما از طرفيم طرح و اصلاح دو نوع سوال تو کنکور و رتبه بندی و تراز بندی اونا سخته و هزینه زیادی براشون در بر داره حقیقت تلخه ولی بعید نیس سال بعدم همین بلا سر نظام قدیما بیاد و فقط اون نظام قدیمای مخ که میانگین هفتاد هشتاد میزنن رشته های تاپو بیارن

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش ب خدا هم توکل کن وتلاش کن سکوت کن بخون تلاش کن
      ما دوباره سبز میشویم

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها
      سلام واقعیتش می خواستم تاپیک نزنم وخودم یک طوری باهاش کنار بیام ولی دیدم کلا افت کردم واین هفته نمی تونم بخونم از اول مهر شروع کرده بودم یک مسئله ای افتاده تو ذهنم که میگه دیگه رتبه زیر 500 که هیچ1000 شدن هم محال شده برای پشت کنکوری وباید همین امسالی می رفتی پیرا پزشکی والانه هرچی هم تلاش کنی دیگه نمی تونه ریاضی وفیزیک ات رو بالای 60 بیاری وسایر دروس بالای 70-80 /
      اگه خودتون هم درصد های امسال رو نگاه کنید متوجه می شوید که درصد بالای 70 زیست که قبلا عالی بود الانه بیشتر رتبه های امسال بالای 80-90 بودند وسایر دروس هم به همین شکل بخصوص ریاضی وفیزیک که خیلی راحت شده کارشون
      /خیلی از کاربر های اینجا میان الکی انگیزه میدند که حتی 100 هزار وپایه صفر هم می تونه پزشکی رو بیاره و.. ولی من با حدود رتبه 6.000 که بخاطر انگلیسی 0 وشرایط بد روز کنکورم که باعث شد این رتبه خراب رو بیارم هیچ انگیزه ای ندارم الانه که بخوام شروع کنم از دوباره موضوع انتخاب نظام برام تموم شده است که همون نظام قدیم کنکور شرکت می کنم وشکی در این مسئله ندارم ولی این مسئله که رقابت به شدت بالا رفته [/
      /بطوری که درصدی که کنکور 97 زیر 1000 بود کنکور 98 بالای 2000-3000 شده بود
      احتمال زیر 500 متمایل به صفر شده برای نظام قدیم وممکنه 99 حتی بد تر بشه اصلا انگیزه ای برام نمونده که بخوام تلاش کنم انگار شکست رو از پیش قبول کردم بنظرتون چکار کنم که هم انگیزه بگیرم وهم بتونم رتبه ی زیر 500 منظقه 3 رو کسب کنم
      حقیقتا نمیشه گفت. شما تلاشتو بکن توکلت به خدا باشه

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن