خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 31
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KARIMASADI نمایش پست ها
      دمت گرم جوابت خیلی خوب بود داداش من دارم میگم هر شغلی باشه میرم ولی درامدش متوسط رو به بالا هم باشه راضیم من زبان فولم نخونده ازمونا 80 میزنم تنها مشکلم گرامر یکم کار کنم اکی میشم حتی سریالا خاریو راحت ترجمه میکنم و فیلما من میگم اگه پزشکی در نیام نمیتونم برم مثلا معلمی یا زبان ساله بعدش دوباره کنکوور تجربی بدم؟ اخه کسی نمیاد بگه درامده مثلا شغله زبان چقدره چیکارا میتونی بکنی من نمیخوام ساده باشه زندگیم میخوام درامدم بالا باشه کلا میگم پزشکی در نیام برم یه رشته میتونم یه رشته دیگه برم یا دوباره کنور تجربی بدم؟
      البته من داداش نیستم خواهرم
      اگه ۹۹ کنکو بدی و دانشگاه دولتی قبول بشی،دیگه نمیتونی بری دانشگاه دولتی،مگه اینکه سال بعدش بخونی برای پزشکی دانشگاه آزاد
      برای درامد بالا هم من بودم میخوندم واسه پیراپزشکی،بعد درکنار شغلم کار ترجمه زبان هم انجام میدادم،چون رشته زبان به تنهایی آینده مشخصی نداره(حداقل من از اطرافیانم کسی رو ندیدم با رشته زبان شغل مشخصی داشته باشه دختر دایی تودم الان داره تدریس خصوصی زبان کنکور انجام میده با مدرک زبان و شغل ثابتی نداره)،درامد بالا یعنی درحدی که پول تو جیبت باشه خرج کنی یا ماهیانه ۲۰ میلیون به بالا؟اگه به حقوق نجومی فکر میکنی بشین بخون برای همون پزشکی

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryamjz نمایش پست ها
      البته من داداش نیستم خواهرم
      اگه ۹۹ کنکو بدی و دانشگاه دولتی قبول بشی،دیگه نمیتونی بری دانشگاه دولتی،مگه اینکه سال بعدش بخونی برای پزشکی دانشگاه آزاد
      برای درامد بالا هم من بودم میخوندم واسه پیراپزشکی،بعد درکنار شغلم کار ترجمه زبان هم انجام میدادم،چون رشته زبان به تنهایی آینده مشخصی نداره(حداقل من از اطرافیانم کسی رو ندیدم با رشته زبان شغل مشخصی داشته باشه دختر دایی تودم الان داره تدریس خصوصی زبان کنکور انجام میده با مدرک زبان و شغل ثابتی نداره)،درامد بالا یعنی درحدی که پول تو جیبت باشه خرج کنی یا ماهیانه ۲۰ میلیون به بالا؟اگه به حقوق نجومی فکر میکنی بشین بخون برای همون پزشکی
      ببخشید اجی حواسم نبود گفتم داداش من راستش برام حقوقه نجومی مهم نیست اینده شغلی خوب معلمیم خوبه ولی دوست ندارم پزشکیم میخوام بخونم میترسم در نیام پزشکی و نمیخوام بمونم پشته کنور چون خانوادم مشکلاتی دارن نمیشه بعدشم دکتره بیهوشی رتبه چند میخواد یا همون پزشکیه؟

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      سلام

در مورد درآمد رشته ها در ایران نظر خاصی نمی شه داد. سایت ایران استخدام رو می تونید چک کنید شاید چیزی که می خواید بدست بیارید.

مثلا یکی زبان می خونه آخرش مربی مهد کودک می شه با درآمد حداکثر ماهی 2 تومن یکی هم می ره سفارت کشور ایکس با ماهی 20 تومن.

نفت خیلی بازار جالبی نداره مگر از یه دانشگاه خیلی خوب باشی و پارتی خوب تری داشته باشی.

رشته های مهندسی دیگه هم اوضاع بهتر نیست.

یه سرچ کن در مورد بیشترین بیکاری رشته ها، همین 2 یا 3 روز پیش آمار گرفتن می بینی که وضع رشته ها چطوره، اگه پیدا نکردی بهم پیام بده برات بفرستم بخونی.
      پزشکی بخونم الان خیلی تلاش کنم در اومدنم قطعه؟ نمیشه کنار مثلا یه رشته ای یه رشته دیگرو انتخابم کرد ادامه داد مثلا 2 تا دانشگاه دولتی؟

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پزشکی بخونم الان خیلی تلاش کنم در اومدنم قطعه؟ نمیشه کنار مثلا یه رشته ای یه رشته دیگرو انتخابم کرد ادامه داد مثلا 2 تا دانشگاه دولتی؟
      هیچ چیز قطعی نیست تو این دنیا، ولی خب قطعا هر میزان تلاش کنید به همون میزان هم نتیجه می گیرید.

شما حداکثر تلاشت رو بکن.

اما 2 تا رشته رو نمی شه همزمان خوند.

جدای از بحث قانونش و.... چرا 2 تا رشته بخونید؟

شما یه رشته رو انتخاب کن و عاشقانه و با علاقه دنبال کن.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید اجی حواسم نبود گفتم داداش من راستش برام حقوقه نجومی مهم نیست اینده شغلی خوب معلمیم خوبه ولی دوست ندارم پزشکیم میخوام بخونم میترسم در نیام پزشکی و نمیخوام بمونم پشته کنور چون خانوادم مشکلاتی دارن نمیشه بعدشم دکتره بیهوشی رتبه چند میخواد یا همون پزشکیه؟
      اینده شغلی که فقط پزشکی نیست،پزشکی هوشبری با رشته هوشبری فرق داره،برای پزشکی بیهوشی باید همون پزشکی رو قبول بشی ولی برای رشته هوشبری با رتبه ۱۵ هزار منطقه ۲ هم قبولی ،اگه منطقه ۳ هستی ۱۰-۱۱ هزاردوتا رشته همزمان رو نمیتونی بخونی،اگه معلمی میخوای کنکور زبان بده برای فرهنگیان تلاش کن،شغلت تضمینه ولی حقوقش زیاد نیستاگه فقط به پزشکی علاقه داری بخون برای پزشکی،فقط خواهشا بخاطر جو جامعه و اینکه بهت بگن اقای دکتر الکی نگو پزشکی میخوام،چون ۷ سال درس خوندن چیز کمی‌ نیست تازه بعدش باید ۴ سال بخونی برای تخصص

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینده شغلی که فقط پزشکی نیست،پزشکی هوشبری با رشته هوشبری فرق داره،برای پزشکی بیهوشی باید همون پزشکی رو قبول بشی ولی برای رشته هوشبری با رتبه ۱۵ هزار منطقه ۲ هم قبولی ،اگه منطقه ۳ هستی ۱۰-۱۱ هزاردوتا رشته همزمان رو نمیتونی بخونی،اگه معلمی میخوای کنکور زبان بده برای فرهنگیان تلاش کن،شغلت تضمینه ولی حقوقش زیاد نیستاگه فقط به پزشکی علاقه داری بخون برای پزشکی،فقط خواهشا بخاطر جو جامعه و اینکه بهت بگن اقای دکتر الکی نگو پزشکی میخوام،چون ۷ سال درس خوندن چیز کمی‌ نیست تازه بعدش باید ۴ سال بخونی برای تخصص
      یعنی دکتر بیهوشی راحت تره پرستاریه؟

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی دکتر بیهوشی راحت تره پرستاریه؟
      تقریبا نزدیک به هم هستن،دکتر بیهوشی نیست این رشته، هوشبری اسمشه.
      دکتر بیهوشی به کسی میگن که ۷ سال پزشکی خونده بعد تخصص هوشبری گرفته

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تقریبا نزدیک به هم هستن،دکتر بیهوشی نیست این رشته، هوشبری اسمشه.
      دکتر بیهوشی به کسی میگن که ۷ سال پزشکی خونده بعد تخصص هوشبری گرفته
      اها کلا حقوقه هوشبری چطوره و کارشو هست؟

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اها کلا حقوقه هوشبری چطوره و کارشو هست؟
      دقیق نمیدونم والا،فکر کنم حدود ۳-۴ میلیون

10. Top | #25
      RZS
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فکر نکن نفت الان خیلی رشته خوبیه ، نه جدیدا بازار کارش خیلی کم شده و وزارت نفت دیگه نیرو جذب نمیکنه رشته های دیگه مهندسی هم مثلا کامپیوتر بازار کار گسترده ای داره ولی باید بری مهارت یاد بگیری خارج ازدانشگاه کلا کار گیر آوردن تو مهندسی تلاش زیادی میخواد و پارتی هم تاثیر زیادی داره ، به نظر من اگه علاقت سمت رشته های تجربی هست (تجربی فقط پزشکی نیست ، رشته ها ی خوب دیگه ای هم داره مثل بینایی سنجی و فیزیوتراپی و...) تجربی رو ادامه بده ،همون طور که دوستان هم گفتند رشته های گروه تجربی آینده شغلی تضمین شده ای داخل ایران داره نا امبد هم نباش توکلت به خدا باشه . این حرف ها رو به عنوان کسی که داره رشته مهندسی میخونه بهت میگم موفق باشی .

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RZS نمایش پست ها
      فکر نکن نفت الان خیلی رشته خوبیه ، نه جدیدا بازار کارش خیلی کم شده و وزارت نفت دیگه نیرو جذب نمیکنه رشته های دیگه مهندسی هم مثلا کامپیوتر بازار کار گسترده ای داره ولی باید بری مهارت یاد بگیری خارج ازدانشگاه کلا کار گیر آوردن تو مهندسی تلاش زیادی میخواد و پارتی هم تاثیر زیادی داره ، به نظر من اگه علاقت سمت رشته های تجربی هست (تجربی فقط پزشکی نیست ، رشته ها ی خوب دیگه ای هم داره مثل بینایی سنجی و فیزیوتراپی و...) تجربی رو ادامه بده ،همون طور که دوستان هم گفتند رشته های گروه تجربی آینده شغلی تضمین شده ای داخل ایران داره نا امبد هم نباش توکلت به خدا باشه . این حرف ها رو به عنوان کسی که داره رشته مهندسی میخونه بهت میگم موفق باشی .
      مرسی بابته پاسخ من کلا توکل میکنم کلا میترسم بخونم در نیام و مجبور شم معلمی با حقوق 3 تا 4 در حالی که کارم با کامپیوتر خوبه و رفیق دارم میتونم از الان پول در بیارم مدرکم بگیرم دیگه که میتونم پی شو بگیرم خانواده اصلا نمیزارن الانم ساله اخره دیره فقط من دلم میخواد یکی بگه بخونم درست در میام پزشکی ازین میترسم که در نیام کلاا ترسم اینه پرستاریم خوبه ولی یه معلمم میتونه حقوقشو در بیاره تازه پرستاری بدیا خودشم داره بینایی سنجی یه چیزی ولی کلا من هدفم الان پزشکی بذارم میتونم درام؟ اونم دانشگاه خوب؟ حالا شهرای خوبم نباشه اشکال نداره میشه؟

12. Top | #27
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نظرم این بود زبانم که فوله کنکور زبان بدم تجربیو الان خوب بخونم بینم چی در میام فوقش امسال در نیومدم من که خوندمه جمبندیم میکنم ساله بعدشم کنور میدم در کناره دانشگاه زبانم خوبه اینطور بنظرتون؟
      اگه دنبال کار تضمینی هستی و درامد متوسط معلمی رشته ی خوبیه... موقع تحصیل حقوقی هرچند ناچیز ولی کار راه بنداز میدن!
      از طریق زبان بخونی که نونت تو روغنه چون میگی زبانت خوبه خب فقط سه تا کتاب عمومی میمونه با روزی ۴ ساعتم میتونی رتبه دوسه رقمی زبان بیاری! از طرفی کار کردن تو موسسات اموزشی زبان رو هم باید کنارش حساب کنی به علاوه کلاسای خصوصی که میتونی حدودا ۱ تومن از کار یکی دوساعته ی زبانت تو موسسات دربیاری!!!

از طرفی معلمی ریاضی درامدش از معلمی زبان خیلی بیشتره خب به رتبه بالایی هم نیاز داری... کلاسای ریاضی فوق االعاده درامد دارن و از بچه ۶ ساله تا ۱۸ ساله میتونی کسایی رو پیدا کنی که تو ریاضی مشکل دارن و بخوان خصوصی بگیرن یا همینجوری اموزش ببینن!

و اما خود تجربی هم میتونی تا ۱۰ هزار رو پیرا و معلمی حساب کنی که اکثر پیرا پزشکیا شغل تضمینی دارن! خب پیرا پزشکیاهم حدودا روزی ۶_۷ساعت پیوسته بخونی میاری تقریبا!!!

درضمن پزشکی درامد نداره اونم در طول ۷ سال درس و اون دو سال طرح!!! بعدشم حقوقش درحدی نیست که روش حساب وا کنی
      مثلا ادم باید فکر کنه واقعا چیو با چی داره عوض میکنه ۳سال زودتر از پیرا فارغ شی با میانگین ماهی ۲.۵ یعنی تو ۹۰ میلیون بیشتر از یه پزشک کار‌کردی که اونم پزشکه بعدش دوباره باید واسه تخصص یه ۴ سال بخونه همون چهارسالم باهاش حساب کنی میشه ۱۲۰ تومن
      جمعا یه پیرا ۲۰۰ میلیون از یه پزشک جلو زده!!! تازه پزشک بعد اون مجبوره کلی واسه خودش بین جامعه مون وا کنه که ماشالا گردن کلفتا اصن کم نیستن

یه مثال ساده میزنم
      متخصص قلب شدی مثلا!
      تو شهر کوچیک: بهت اهمیت نمیدن چون میگن این حالیش نی باید بریم تهران و اصفهان و شیراز عمل کنیم
      تو شهر بزرگ: اینقده پزشکای جا افتاده هست که کمتر کسی میاد سراغ شما واسه همچین عملی!
      ویرایش توسط Rafolin403 : 24 مهر 1398 در ساعت 03:27

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      اگه دنبال کار تضمینی هستی و درامد متوسط معلمی رشته ی خوبیه... موقع تحصیل حقوقی هرچند ناچیز ولی کار راه بنداز میدن!از طریق زبان بخونی که نونت تو روغنه چون میگی زبانت خوبه خب فقط سه تا کتاب عمومی میمونه با روزی ۴ ساعتم میتونی رتبه دوسه رقمی زبان بیاری! از طرفی کار کردن تو موسسات اموزشی زبان رو هم باید کنارش حساب کنی به علاوه کلاسای خصوصی که میتونی حدودا ۱ تومن از کار یکی دوساعته ی زبانت تو موسسات دربیاری!!!از طرفی معلمی ریاضی درامدش از معلمی زبان خیلی بیشتره خب به رتبه بالایی هم نیاز داری... کلاسای ریاضی فوق االعاده درامد دارن و از بچه ۶ ساله تا ۱۸ ساله میتونی کسایی رو پیدا کنی که تو ریاضی مشکل دارن و بخوان خصوصی بگیرن یا همینجوری اموزش ببینن!و اما خود تجربی هم میتونی تا ۱۰ هزار رو پیرا و معلمی حساب کنی که اکثر پیرا پزشکیا شغل تضمینی دارن! خب پیرا پزشکیاهم حدودا روزی ۶_۷ساعت پیوسته بخونی میاری تقریبا!!!درضمن پزشکی درامد نداره اونم در طول ۷ سال درس و اون دو سال طرح!!! بعدشم حقوقش درحدی نیست که روش حساب وا کنیمثلا ادم باید فکر کنه واقعا چیو با چی داره عوض میکنه ۳سال زودتر از پیرا فارغ شی با میانگین ماهی ۲.۵ یعنی تو ۹۰ میلیون بیشتر از یه پزشک کار‌کردی که اونم پزشکه بعدش دوباره باید واسه تخصص یه ۴ سال بخونه همون چهارسالم باهاش حساب کنی میشه ۱۲۰ تومنجمعا یه پیرا ۲۰۰ میلیون از یه پزشک جلو زده!!! تازه پزشک بعد اون مجبوره کلی واسه خودش بین جامعه مون وا کنه که ماشالا گردن کلفتا اصن کم نیستنیه مثال ساده میزنممتخصص قلب شدی مثلا!تو شهر کوچیک: بهت اهمیت نمیدن چون میگن این حالیش نی باید بریم تهران و اصفهان و شیراز عمل کنیمتو شهر بزرگ: اینقده پزشکای جا افتاده هست که کمتر کسی میاد سراغ شما واسه همچین عملی!
      مرسی پاسخت خیلی کامل بود کلا گفتم پزشکی نیارم میرم زبان من نخونده 80 میزنم زبان قواعدو کار کنم حتما 100میزنم که ازمونه بعدی هدفمه فوقش میرم دانشگاه زبان کارم با کامپیوترم خوبه کنارش فتوشاپو این مدل برنامه ها کار میکنم خدایی راستم میگی پزشکی واسه کسی که وضعش خرابه خوب نیست رفیقمم گفت پزشکی چیه اخه تا 7 سال دستت تو جیبه خانوادست 4 سالم به قوله خودت بماند برا تخصص پرستاری سریع میری سر کار مرسی بابته نظر امیدوار تر شدم

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان یکی جواب بده من انتخاب واحد کردم ازاد اگه نرم کلاساش امتحاناش یکی دو تا پاس کنم اخراج میشم و مهم تر از اون معافیتم لغو میکنند؟ شهریه همه چی دادم

15. Top | #30
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مرسی پاسخت خیلی کامل بود کلا گفتم پزشکی نیارم میرم زبان من نخونده 80 میزنم زبان قواعدو کار کنم حتما 100میزنم که ازمونه بعدی هدفمه فوقش میرم دانشگاه زبان کارم با کامپیوترم خوبه کنارش فتوشاپو این مدل برنامه ها کار میکنم خدایی راستم میگی پزشکی واسه کسی که وضعش خرابه خوب نیست رفیقمم گفت پزشکی چیه اخه تا 7 سال دستت تو جیبه خانوادست 4 سالم به قوله خودت بماند برا تخصص پرستاری سریع میری سر کار مرسی بابته نظر امیدوار تر شدم
      من خودم حقیقتا فقط دیپلم زبان دارم ولی چون سابقه تدریس تو زبانسرا دارم از ۱۷ سالگی حقوق خوبی هم میگیرم از زبانسرا مثلا خصوصی ساعتی ۶۰ از خود دانش اموز میگیرن حدودا ۳۵ واسه توئه! تازه اگه نخوای تو موسسه برگزار کنی کلاسو، میتونی ۱۰ کمتز بگیری و ساعتی ۵۰ واسه خودت باشه!
      خب اگه خیلی شاخ تر بشی و برسی در حد کنکور میتونی کلاسای کنکور برگزار کنی! میتونی کلاسای ایلتس برگزار کنی که هزینه شون بالاتر‌از این حرفاست!!!
      حتی میتونی زبانسرا بزنی...
      پزشکی واقعا اونجور که فکرشو میکنی درامد اونچنانی نداره ولی کسی که واقعا به این شغل علاقه داره سختیاشو تحمل میکنه!!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن