خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

ابهام در شیوه مرور کردن دروس

سلام دوستان .

یه ابهامی درمورد مرور کردن دروس دارم که میخواستم از شما بپرسم چیکار میکنین .

ببینین من فعلا هیچ آزمونی شرکت نمیکنم و با برنامه خودم میخونم ( نظام جدید ) .

بر فرض مثال در طول هفته مثلا 10 صفحه درسنامه فیزیک میخونیم ، 20 صفحه کتاب درسی زیست میخونیم ، 80 تست ریاضی میزنیم که از این 80 تا 20 تاشون علامتدار شدن ( یا نزدیم یا اشتباه زدیم ) .

خب حالا واسه مرور کردن اینا دوتا راه وجود داره :

1- در طول هفته هم تستهای علامتدار شده رو مجدد بزنیم ، هم درسنامه هایی که خوندیم رو مجددا مرور کنیم .
      * ممکنه بعضی از دوستان بگن مرور درسنامه رو با تست پوششی انجام بده ، من تست پوششی هم کار میکنم اما بعضی مواقع احساس میکنم بعد از تست پوششی باید یه مرور درسنامه هم انجام بدم تا مطلب تو ذهنم تثبیت بشه . بهرحال اولین سالیه که دارم نظام جدید میخونم و اکثر مطالب ( چه عمومی چه اختصاصی ) نیاز به مرور چندین باره داره .

2- درسنامه ها و تستهای علامتدار رو جمعه هر هفته مرور کنیم .
      من این راه دوم رو امروز انجام دادم ولی چندان به دلم ننشست . خودم حس میکنم مرور رو در ایام هفته پخش کنم و روزای جمعه هم یا تست زماندار بزنم یا مثل روال روزای قبلی درسم رو بخونم بهتر باشه .

نظر و پیشنهاد شما چیه ؟
      ویرایش توسط NVIDIA : 12 مهر 1398 در ساعت 11:44

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرور باید جوری باشه که هرچقد وقت برای مطالعه اون مطلب نیاز داشتی تقریبا توی حداکثر یک سوم همون وقت مطلبو مرور کنی...
      هیچوقت هم مرور بمعنای این نیس ک بشینی دوباره از اول همع چیو بخونی...
      بهترین راه مرور اینه که با تست زدن مطلبو مرور ‌کنی..ینی که تستای جدید که قبلا نزدی بزنی بعد هرقسمتی رو که فراموش کرده بودی رو توی کتاب و جزوه دوباره نگاشون میکنی و قسمتای هایلایت شده رو مرور میکنی...ولی هرقسمتیو ک تستاشو خوب بلد بودی بزنی و فراموش نکرده بودی نکاتشو دیگه نیازی نیس بخونیشون چون بلدییشون...
      بعد از این مرحله میتونی تستایی ک قبلا علامت دار کردیو هم نگاشون کنی ببینی نکته شون چی بود ک علامتشون زدی...
      نگران اینم نباش که ممکنه بعضی چیزا رو الان توی مرور نخونی چون تو فقط یبار مرور نمیکنی که! هرقسمتی ک فراموش کنی دو سه بار دیگه وقت مرور براشون خواهی گذاشت و تستای کافی خواهی زد و بخاطر همین زیاد وسواس بخرج نده که همین اول راه باید به تمام جزئیات و نکات مسلط باشم و اگ یچیزیو هم جا انداختم دیگه بدبخت شدم...نه اصن اینجوری نیس☺
      بهترین زمان مرور هم میشه فردای مطالعه و مرور بعدی اخر هفتع و مرور بعد اخر ماه یا دو روز اخر نزدیک ازمون ازمایشی...
      و همچنین بعد عید هم حداقل یکبار تا سه چهار بار درسا مرور و جمع میشن بستگی به نوع درس داره که چند بار مرور کنی مثلا تعداد مرور زیست رو همیشه برای دانش اموزای خودم که مشاوره بهشون میدم رو بسشتر میکنم نسبت به درسای دیگه
      ویرایش توسط Dr_ali.omp : 12 مهر 1398 در ساعت 12:29

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام ، تست ها رو سه قسمت کن ، قسمت اول رو بذار برای تمرین و جا افتادن مطلب ؛ قسمت دوم رو یکی دو روز بعد بزن برای اینکه مطالب رو کامل کنی ، با تست های قسمت اول و دوم دستت میاد که کدوم بخش ها رو مشکل داری و باید بیشتر کار کنی ، قسمت سوم تست هاتم بذار برای جمع بندی اون فصل ، اگه آزمون میدی یک چهارم آخر برنامه ازمونت اگه خودت میخونی اون زمان بندی حجمی زمانی که داری بذار تو یک چهارم آخرش

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      مرور که چیزی انکارناپذیره. پس باید و حتما انجام بدی.
      اما چجور؟
      شما شروع‌میکنی به تست زدن. دونه دونه میزنیشون و از این تست ها، یه سری تستا رو علامت میزنی. برای مرور. اینکه چه مقدار علامت بزنی و چه سوالاتی رو باید علامت بزنی به صورت مفصل داخل مصاحبم گفتم.

خب. حالا ۱۴ ۱۳ روز شما وقت داری. از این ۱۳ ۱۴ روز، ۱۰ روزشو میخونی و همه چیزو میخونی. توی اون ۳ روز باقی مونده، میای اول درسنامه رو یه مرور اجمالی میکنی، و بعدش میری تستس های علامت زده همون قسمت رو دوباره میزنی.
      همچنین ترتیب خوندن هم از اول به اخر باشه، یعنی‌مطالب قدیمی تر به سمت مطالب جدید تر.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      هر کمک دیگه هم بود، بفرمایین بچه ها. در خدمتم : )
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      سلام
      مرور که چیزی انکارناپذیره. پس باید و حتما انجام بدی.
      اما چجور؟
      شما شروع‌میکنی به تست زدن. دونه دونه میزنیشون و از این تست ها، یه سری تستا رو علامت میزنی. برای مرور. اینکه چه مقدار علامت بزنی و چه سوالاتی رو باید علامت بزنی به صورت مفصل داخل مصاحبم گفتم.

خب. حالا ۱۴ ۱۳ روز شما وقت داری. از این ۱۳ ۱۴ روز، ۱۰ روزشو میخونی و همه چیزو میخونی. توی اون ۳ روز باقی مونده، میای اول درسنامه رو یه مرور اجمالی میکنی، و بعدش میری تستس های علامت زده همون قسمت رو دوباره میزنی.
      همچنین ترتیب خوندن هم از اول به اخر باشه، یعنی‌مطالب قدیمی تر به سمت مطالب جدید تر.
      ممنون داداش
      ولی همونطور که تو پست اول گفتم من ازمون نمیرم و براساس برنامه خودم درس میخونم
      با این اوصاف پیشنهادت اینه که از شنبه تا پنجشنبه رو بخونم و جمعه ها اون روشی رو که واسه 3 روز آخر آزمون گفتی انجام بدم ؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چه تاپیک مفیدی
      من خودم کامل گرا هستم ولی دارم جلومو میگیرم واسه مرور از اون مبحثی که خوندم ازمونای گاج و قلمچی پارسال و بعد یه مدا میزنم هرجا اشکال داشتم میرم فقط همون قسمتو از درسنامه میخونم ( آزمدن هم تا عید نمیرم شرایطمون مشابه هست)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن