خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

مشاورات مهم برای کنکور تجربی

اول- ما همیشه توصیه میکنیم که یک مشاور خوب رتبه برتر زیر صد، که خودش رشته تاپ پزشکی دندون قبول شده بگیرن که راهنماییشون کنه برنامه بگیره، روش درس خوندن، و کتابایی که باید بخونه

دوم- آزمون ازمایشی قلم چی توصیه میکنم شرکت کنن و با برنامه هاش پیش برن، حتما این کار رو بکن جامعه آماریش بالاس سوالاش خوبه شرایط شبیه کنکور

سوم- ازمون سنجش اخریا سه ماه اخر رو حتما شرکت کنه بسیار شبیه کنکوره

چهارم- ازمون آنلاین ماز رو شرکت کنه و از جزوه های زیستش استفاده کنه که خیلی کمک کننده است. از کتابای زیست طراحان سوالشم میتونی استفاده کنی. همه رتبه های برتر شرکت میکنن

پنجم. بهترین کتاب تستی که برای هر درس توی بازار هست رو بگیره و در کنار خوندن و جویدن کتاب درسی! روی اون کتاب هم تمرکز کنه.

ششم. تمرکز اصلی روی زیست و شیمی باشه باید چندین دور بخونی و دوره کنی و تست بزنی

هفتم. عمومیا دینی و زبان و قرابت معنایی ادبیات اسونه سریع میتونه بخونه و تست بزنه جمع کنه، بیشتر تو ماه های اخر نزدیک به کنکور باید تمرکزت روی عمومی باشه

هشتم. بودجه بندی درسا رو توی کنکور پیدا کنه( توی اینترنت هست) که هر از فصل یا هر مبحث هر درس تو کنکور چند تا سوال میاد و مباحث پر سوال تر ( ریاضی و فیزیک) رو بیشتر بخونه. ولی شیمی و زیست رو کامل چند دور بخونه حذف نکنه چون سوالا ترکیبیه

نهم تا میتونه بخونه همه چی رو بذاره کنار ساعت مطالعه رو تا میتونه ببره بالا من اخراش ١٨ ساعت توی روز میخوندم

تا فروردین یه دورت کامل تموم کرده باشی دو سه ماه اخر جمع بندیه کتابای جمع بندی در بیست و چهار ساعت مهروماه برای هرس درس، کتابایی با ازمونای جامع رو بحون

سه هفته اخر شبیه سازی کنکوره سه روز یه بار کنکور سراسری سالا پیش میدی صحیح میکنی ایراداتو برطرف میکنی دوره میکنی عمومی میخونی
      دیدم مطلب خوبیه گفتم اشتراک بذارم
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بیشتر شبیه برنامه ریزی یه پشت کنکوریه معمولی برای درس خوندن بلند مدت میمونه تا مشاوره (خیلی مبتدی با احترام)
      (هرکی نوشته اینو اطلاعات چندان زیادی از راهنمایی کنکور نداشته ( با احترام، نظر شخصی و برای احترام به دیدگاه دلایل رو بیان نمیکنم )

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Avatar2020 نمایش پست ها
      اول- ما همیشه توصیه میکنیم که یک مشاور خوب رتبه برتر زیر صد، که خودش رشته تاپ پزشکی دندون قبول شده بگیرن که راهنماییشون کنه برنامه بگیره، روش درس خوندن، و کتابایی که باید بخونه

دوم- آزمون ازمایشی قلم چی توصیه میکنم شرکت کنن و با برنامه هاش پیش برن، حتما این کار رو بکن جامعه آماریش بالاس سوالاش خوبه شرایط شبیه کنکور

چهارم- ازمون آنلاین ماز رو شرکت کنه و از جزوه های زیستش استفاده کنه که خیلی کمک کننده است. از کتابای زیست طراحان سوالشم میتونی استفاده کنی. همه رتبه های برتر شرکت میکنن

پنجم. بهترین کتاب تستی که برای هر درس توی بازار هست رو بگیره و در کنار خوندن و جویدن کتاب درسی! روی اون کتاب هم تمرکز کنه.

هفتم. عمومیا دینی و زبان و قرابت معنایی ادبیات اسونه سریع میتونه بخونه و تست بزنه جمع کنه، بیشتر تو ماه های اخر نزدیک به کنکور باید تمرکزت روی عمومی باشه

هشتم. بودجه بندی درسا رو توی کنکور پیدا کنه( توی اینترنت هست) که هر از فصل یا هر مبحث هر درس تو کنکور چند تا سوال میاد و مباحث پر سوال تر ( ریاضی و فیزیک) رو بیشتر بخونه. ولی شیمی و زیست رو کامل چند دور بخونه حذف نکنه چون سوالا ترکیبیه

نهم تا میتونه بخونه همه چی رو بذاره کنار ساعت مطالعه رو تا میتونه ببره بالا من اخراش ١٨ ساعت توی روز میخوندم

تا فروردین یه دورت کامل تموم کرده باشی دو سه ماه اخر جمع بندیه کتابای جمع بندی در بیست و چهار ساعت مهروماه برای هرس درس، کتابایی با ازمونای جامع رو بحون

سه هفته اخر شبیه سازی کنکوره سه روز یه بار کنکور سراسری سالا پیش میدی صحیح میکنی ایراداتو برطرف میکنی دوره میکنی عمومی میخونی
      اگه کسی به کل این توصیه ها عمل کنه سه چهار تومن کم کم افتاده
      لازم نیست حتما کتاب خرید کتابخونه هست تازه پی دی اف های اخرین ادیشن کتاب ها هم تو تلگرام میذارن معمولا
      ماز اصلا لازم نیست ایکیو کفایت میکنه
      مشاور هم لازم نیست هر شخص بهتر از یه شخص ثانی خودشو میشناسه و نقطه ضعف و قوتشو میدونه
      قلمچی شرکت کردنش خوبه ولی اگه نشد حتما دانلود کنید و تو خونه تست بزنید
      با باقی حرفات موافقم فقط سه هفته مونده به کنکور واسه شروع ازمون جامع دیره حداقل یک و نیم ماه قبل یعنی شش هفته قبل شروع کنید و هر سه روز یکبار بعدا بشه هر دو روز یکبار

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      راستش همین که بچه ها دارن تجربیاتشون رو میگن باعث میشه افراد شفافیت ذهنی بیشتری پیدا کنن ممنونم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      درس بخون و سعی کن حتی درس نامه هارو هم توی تست زدن هات یاد بگیری
      منظورم اینه تموم تمرکزت رو تست زدن باشه
      قبل از خوندن یه مبحث اول برو سوالای کنکور اون بخشو ببین ( کتاب ابی قلمچی خوبه)
      که فقط سبکش دستت بیاد
      دیدی بعضیا میگن بدمون میاد تست تکراری بزنیم ؟
      تو بدت نیاد ، من خودم اون کتاب نقره ای گاج ( حدود ۳۰۰۰ تست) رو خونده بودم و اکثر تکراریا رو هم زده بودم
      اینم بدون که اگه زیستت ضعیفه فقط و فقط با خوندن شیمی جبرانش کن
      اگه ریاضیت ضعیفه فقط با فیزیک جبرانش کن
      اینو الان وقت ندارم توضیح بدم که چرا اما بدون که به تراز کنکور ربط داره
      عمومیارو به جز عربی ( خوندن عربی مثله ریاضیه سوال باید بیشتر حل کرد و کمتر درسنامه خوند) هرروز یه نیم ساعت بخون
      اما همیشه بخون مخصوصا لغات ادبیات و املاش
      شیمی چندساله که محاسباتش زیاد شده و چون درس اخره
      تو اگه روش تمرکز بزاری با درصد حدود ۶۵ میتونی تراز بالایی کسب کنی و اصطلاحا رتبتو بشکونی
      ریاضی هم که به جز هندسه و بخش مقاطع مخروطی که یکم وقت گیرن گاهی ( گاهیم نه) باقیش خیلی اسونه
      مخصوصا قسمت نامعادله و تابع ( امسال سوال نا معادلش دقیقا سال قبلم اومده بود ) حدو پیوستگی ام که همیشه یه روال خاص و راحتی داره
      اما بلاهایی که سر اکثر پشت کنکوریا میاد ایناست

افسردگی نگیر ، رو رفتار خانوادت حساس نشو ، ورزش کن ،
      فقط بخون ، اگه بیکاری نرو پیش دوستات ، بیکار باش اما برا خودت مشغولیت ذهنی درست نکن مثلا با دوستات نرو بیرون که اعصابت بریزه بهم اگه بهت گفتن مثلا روزی بیست ساعت میخونن و بعضی دوستا از دشمن بدترن ...دوست پسر دوست دختر پیدا نکن این یه سالو،
      هرموقع برای هر درس حداقل حداقل۲۵۰۰ تا تست موفق زدی دکتر میشی البته به جز زمین شناسی
      موفق باشید!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Avatar2020 نمایش پست ها

این کیه که 18 ساعت درس خونده؟!
      رتبش چند شده بوده؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ayda88 نمایش پست ها
      این کیه که 18 ساعت درس خونده؟!
      رتبش چند شده بوده؟
      i dont know

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن