خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

استفاده از منبع قدیم اموزش برای نظام جدید، سوال های جزئی تفاوت ن.ق با ن.ج

سلام .من منابع کمک اموزشی نظام قدیم رو تهیه کردم .ولی یسری جزوه و فیلم اموزشی خوب از قدیم دارم که مطمعنا میتونه به دردم بخوره .خودمم تو سایت ها میگردم ولی اگه لطف اگه اطلاع دارید لطف کنید و جواب بدین !
      داشتن این دید تو ابتدای راه میتونه خیلی کمک کنه

1-تفاوت عربی جدید و قدیم تو حذف اضافه شدن کدوم مطالبه؟ب عبارت اگه بخوام قواعد رو از پایه بخونم و از فیلم اموزشی فلاح(قدیم) استفاده کنم کدوم مباحث تو جدید حذف و کدوما اضافه شده؟
      2-مسائل شیمی نظام قدیم با جدید تفاوت داره و میشه از کار با همون منابع قدیم نتیجه گرفت؟ حتی شده جزئی!یا تفاوت هایی تو مسیر و نحوه حل هست
      3-تفاوت بین ارایه و قرابت نظام قدیم و جدید هست؟
      4-گرامر زبان قدیم و جدید چه تفاوت هایی با هم دارند؟
      5-قسمت های حذف شده و اضافه شده ریاضی تو جدید چیان؟
      .

you can't kill spirit even if you try too​

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      سلام .من منابع کمک اموزشی نظام قدیم رو تهیه کردم .ولی یسری جزوه و فیلم اموزشی خوب از قدیم دارم که مطمعنا میتونه به دردم بخوره .خودمم تو سایت ها میگردم ولی اگه لطف اگه اطلاع دارید لطف کنید و جواب بدین !

1-تفاوت عربی جدید و قدیم تو حذف اضافه شدن کدوم مطالبه؟ب عبارت اگه بخوام قواعد رو از پایه بخونم و از فیلم اموزشی فلاح(قدیم) استفاده کنم کدوم مباحث تو جدید حذف و کدوما اضافه شده؟
      2-مسائل شیمی نظام قدیم با جدید تفاوت داره و میشه از کار با همون منابع قدیم نتیجه گرفت؟ حتی شده جزئی!یا تفاوت هایی تو مسیر و نحوه حل هست
      من هم این پرسش رو در مورد عربی دارم ممنون میشم دوستان جواب بدن که تغییرات عربی چیا بوده

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ریاضی نظام جدید کاربرد مشتق / انتگرال / هندسه فضایی مثل اینکه اصلا ندارن و همه معلم های ریاضی میدونن کاربرد مشتق و مقاطع مخروطی جز سنگین ترین مباحث ریاضی هست/ و سایر مطالب هندسه راحتر گفته شده / ریاضی نظام جدید به مراتب راحتره
      ما دوباره سبز میشویم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یزیک نظام جدید نور و شکت نور ندارن / فیزیک پیش فیزیک اتمی و هسته ای ندارن / کل امواج و نوسان صوت و امواج الکترومغناطیس خلاصه شده توی یه فصل و خیلی از مباحث گفته نشده / دینامیک کل مسائل سطح شیب دار که سخترین مطالب دینامیک هست حذف شده سینماتیک هم بعضی مطالب حذف شده / مدار کمی راحتر بیان شده در کل فیزیک نظام جدید خیلی خیلی راحتر از نظام قدیمه
      ما دوباره سبز میشویم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قواعد معتل و صحیح و انواع اعراب و بعضی منصوبات حذف شده خیلی سبک شده جزیی تر هر مبحث کم تر شده که باید دقیق تر بررسی کنی تو یه کاغذ همه تغییرات قواعد و نوشته بودم هرچی میگردم الان پیدا نمیکنم پیدا کردم میزارم
      فقط قسمت واژگان اضافه شده
      قسمت ترجمه و درک مطلب میتونی از منابع قدیم استفاده کنی فرقی نکرد چون ربطی به کتاب نداره (درک مطلب منظورم 4 تا سوال متن بود وگرنه تحلیل صرفی اینا عوض شدن خیلی خیلی کم شدن و راحت)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      ریاضی نظام جدید کاربرد مشتق / انتگرال / هندسه فضایی مثل اینکه اصلا ندارن و همه معلم های ریاضی میدونن کاربرد مشتق و مقاطع مخروطی جز سنگین ترین مباحث ریاضی هست/ و سایر مطالب هندسه راحتر گفته شده / ریاضی نظام جدید به مراتب راحتره
      کاربرد مشتق وجود داره هنوزم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fcbvb نمایش پست ها
      کاربرد مشتق وجود داره هنوزم
      بلخ ولی مثلثاتی اینا نیست سبک تره
      ما دوباره سبز میشویم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      یزیک نظام جدید نور و شکت نور ندارن / فیزیک پیش فیزیک اتمی و هسته ای ندارن / کل امواج و نوسان صوت و امواج الکترومغناطیس خلاصه شده توی یه فصل و خیلی از مباحث گفته نشده / دینامیک کل مسائل سطح شیب دار که سخترین مطالب دینامیک هست حذف شده سینماتیک هم بعضی مطالب حذف شده / مدار کمی راحتر بیان شده در کل فیزیک نظام جدید خیلی خیلی راحتر از نظام قدیمه
      این جمله ها به نقل از یه دانشجوی پزشکی شهید بهشتی بود که یه سال دست به دست می شد و اصلا دقیق نیست چون اون شخص، حتی کتاب های نظام جدید رو از نزدیک هم ندیده بوده.

شکست نور ص83 فیزیک 3:

shekast.png

ضمن این که مطالبی هم در جدید گفته شده که در قدیم نبوده. مثلا اثر دوپلر که مال رشته ی ریاضی بود، به تجربی اضافه شده. یا بهینه سازی که جزو خفن ترین بخش های رشته ی ریاضی بوده، به ریاضی تجربی اضافه شده.
      فکر نکنم "خیلی خیلی راحت تر شدن"، زیاد درست باشه.

ویرایش توسط MoeinSanjary : 03 مهر 1398 در ساعت 16:01

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میشه از هفت خان آرایه های نظام جدید به جای نظام قدیم استفاده کرد؟تفاوتشون چه قدره؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دینی از ۴۲ درس شده ۳۲
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ادبیات هم خیلی کم حجم تر شده
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ریاضی ۳۰ درصد احتمال حذف شده
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

حتما یادت باشه بگذاری چون لطف بزرگی میکنی
      من با کم شدناش کاری ندارم .مثلا یه مطلب باشه ولی تقلیل پیدا کنه که مهم نیست.
      میخوام از فلاح نظام قدیم استفاده کنم .بخاطرهمین جاهایی که کامل حذف شده رو برام بگو
      5 تا سوال 4 تاش موند اگه اطلاعی داری از بقیه اش صحبت کن
      ضمایر و موصولات حذف شدن فقط باید بدونی چی هستن البته تو معرفه نکره به درد میخوره
      جامد حذف شد ولی اسم مشتق به جز اسم زمان هست
      بقیه حذفیات : منصرف غیر منصرف / معرب مبنی / لازم متعدی / صحیح معتل / انواع علامت های اعراب( درس ۲ تا ۴ دوم بود اعراب فعل مضارع در ۶ و ۷ ولی کامل هست باید ترجمشم بلد باشی اضافه شد ) / منادا / تمییز / حرف / شکل ( به جاش امسال تو کنکور ۱ تست ضبط حرکات اومد که باید ثلاثی مجرد مزید بلد باشی )
      ترتیب مباحث نظام جدید : ۱ دهم : مقدمات متوسطه اول شامل اسم و انواع اسم و کلمات پرسشی و انواع فعل و ترکیب وصفی اضافی به طور خلاصه.
      ۲ دهم اعداد ( جدیده ) فیلم جمع بندی آلا استفاده کن
      ۳ و ۴ دهم ثلاثی مجرد مزید. ۵ دهم جمله اسمیه فعلیه ۶ دهم جمله مجهول ۷ دهم جارومجرور. ۸ دهم با ۱ یازدهم اسم مشتق. ۲ یازدهم جملات شرطی. ۳ یازدهم معرفه نکره ۴ یازدهم جمله وصفیه. ۵و ۶ یازدهم اعراب فعل مضارع. ۷ یازدهم و ۱ دوازدهم نواسخ ۲ دوازدهم حال ۳ دوازدهم اسلوب استثنا ۴ دوازدهم مفعول مطلق

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اشتباه نوشتی نظام قدیم.

خیلی اعتقاد به استفاده از فیلم در شروع ندارم مگر اینکه شخص خیلی ضعیف باشه. ولی چون تگ کردی نظرمو میگم.

در مورد فیلم به نظرم کلا فیلمهای جدید از آلا یا کانالها دانلود کن و وقتتو برای مطابقت نذار.
      چون کسی که شروع کرده به خوندن نظام جدید وقتی نمیذاره برای مطابقت دادن و پیدا کردن حذفیات چون نیازی نداره به اینکار.
      ولی اگه میخوای از فیلمهای نظام قدیم استفاده کنی میتونی اینکارو انجام بدی
      میتونی وقتی هر درس کتاب کمک آموزش عربیو خوندی ببینی فیلم اون مبحثو تو نظام قدیم داری تا ازش نگاه کنی. اگه داشتی نگاه کن اگه نداشتی برو اون مبحثو از مثلا الا دانلود کن.
      در مورد شیمی و ریاضی هم میتونی همینکارو انجام بدی.

آرایه فرقی نداره.
      قرابت شروع نکردم.
      زبان هم نیاز به فیلم نداره باید مرور بشه و تست بزنی. و دایره لغتتو افزایش بدی.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      اشتباه نوشتی نظام قدیم.

خیلی اعتقاد به استفاده از فیلم در شروع ندارم مگر اینکه شخص خیلی ضعیف باشه. ولی چون تگ کردی نظرمو میگم.

در مورد فیلم به نظرم کلا فیلمهای جدید از آلا یا کانالها دانلود کن و وقتتو برای مطابقت نذار.
      چون کسی که شروع کرده به خوندن نظام جدید وقتی نمیذاره برای مطابقت دادن و پیدا کردن حذفیات چون نیازی نداره به اینکار.
      ولی اگه میخوای از فیلمهای نظام قدیم استفاده کنی میتونی اینکارو انجام بدی
      میتونی وقتی هر درس کتاب کمک آموزش عربیو خوندی ببینی فیلم اون مبحثو تو نظام قدیم داری تا ازش نگاه کنی. اگه داشتی نگاه کن اگه نداشتی برو اون مبحثو از مثلا الا دانلود کن.
      در مورد شیمی و ریاضی هم میتونی همینکارو انجام بدی.

آرایه فرقی نداره.
      قرابت شروع نکردم.
      زبان هم نیاز به فیلم نداره باید مرور بشه و تست بزنی. و دایره لغتتو افزایش بدی.
      پس میتونم به جای هفت خان ارایه های ادبی نظام قدیم از هفت خان آرایه های نظام جدید استفاده کنم؟(به خاطر این می پرسم چونکه درس های نظام جدید با درس های ما فرق داره)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن