خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

سوال درمورد درس عربی و دستور زبان نظام جدید

سلام دوستان .

دوتا سوال داشتم .

1- از بحث دستور زبان فارسی تو آزمونها سوال مطرح نمیشه ؟ آخه من برنامه گزینه 2 و قلمچی رو چک کردم دیدم مثل زبان فارسی نظام قدیم بودجه بندی بهش اختصاص ندادن .

2- میخوام ازمون گزینه 2 شرکت کنم . آزمون اولش واسه درس عربی ، درس 1و2 عربی دهم و درس 1 عربی دوازدهمه . درس 1 عربی دوازدهم رو چک کردم دیدم درمورد حروف مشبهه و ایناست . منم که هیچ پایه ای از عربی ندارم درواقع عربی رو باید از صفر استارت بزنم . بنظرتون چیکار کنم ؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دستور زبان فارسی در نظام جدید ، کتاب جدا نداره و بین 3 کتاب فارسی 1 و فارسی 2 و فارسی 3 پخش شده .
      مثلا درس یک سال دهم اومده حس آمیزی رو در تمرینات توضیح داده. یه درس دیگه استعاره رو . یه درس شاخص. یه درس جهش ضمیر و به همین ترتیب آرایه و دستور رو در 3 سال پراکنده کردند.
      شما اگر کتاب تست درس به درس داشته باشید خودتون متوجه میشید که کدوم درس ها مطالب دستوری دارن.

عربی نظام جدید هم کرک و پرش ریخته و خیلی آسون تر شده نسبت به نظام قدیم. یه دور لغات و قواعد رو از کتاب درسی بخون
      بعدش ویدئو های آقای ناصح زده رو ببین . این ویدئو ها برای جمع بندی 98 ضبط شده ولی درسنامه نسبتن کاملی داره و از اون جا که قواعد نظام جدید سنگین نیست همین درسنامه مختصر کارت رو راه می ندازه.
      در آخر هم کتاب تست .
      لینک عربی هم واست گذاشتم
      https://alaatv.com/c/8800
      "کورسو مقدارِ ایده آلِ امیده"

نشو تسلیم هنوزم میشه سر کرد میون آتیش و خاکستر و باد

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamedaaa نمایش پست ها
      دستور زبان فارسی در نظام جدید ، کتاب جدا نداره و بین 3 کتاب فارسی 1 و فارسی 2 و فارسی 3 پخش شده .
      مثلا درس یک سال دهم اومده حس آمیزی رو در تمرینات توضیح داده. یه درس دیگه استعاره رو . یه درس شاخص. یه درس جهش ضمیر و به همین ترتیب آرایه و دستور رو در 3 سال پراکنده کردند.
      شما اگر کتاب تست درس به درس داشته باشید خودتون متوجه میشید که کدوم درس ها مطالب دستوری دارن.

عربی نظام جدید هم کرک و پرش ریخته و خیلی آسون تر شده نسبت به نظام قدیم. یه دور لغات و قواعد رو از کتاب درسی بخون
      بعدش ویدئو های آقای ناصح زده رو ببین . این ویدئو ها برای جمع بندی 98 ضبط شده ولی درسنامه نسبتن کاملی داره و از اون جا که قواعد نظام جدید سنگین نیست همین درسنامه مختصر کارت رو راه می ندازه.
      در آخر هم کتاب تست .
      لینک عربی هم واست گذاشتم
      https://alaatv.com/c/8800
      مرسی از راهنماییت داداش
      من واسه دستور زبان نشر دریافت رو دارم . اونم ننوشته هر مبحثیش مال کدوم درس از کتابه . با این اوصاف واسه ازمونا چیکار کنم ؟

واسه عربی جامع خیلی سبز رو دارم که میخوام از رو همون بخونم . متاسفانه ازمونا عربی دوازدهم رو هم تو برنامه ازمون اوردن و کسایی مث من که هیچ پایه ای از عربی ندارن به مشکل برمیخورن .
      واسه عربیم گیج شدم چطوری بخونم که ازمون هم بتونم بدم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NVIDIA نمایش پست ها

مرسی از راهنماییت داداش
      من واسه دستور زبان نشر دریافت رو دارم . اونم ننوشته هر مبحثیش مال کدوم درس از کتابه . با این اوصاف واسه ازمونا چیکار کنم ؟

واسه عربی جامع خیلی سبز رو دارم که میخوام از رو همون بخونم . متاسفانه ازمونا عربی دوازدهم رو هم تو برنامه ازمون اوردن و کسایی مث من که هیچ پایه ای از عربی ندارن به مشکل برمیخورن .
      بهترین راه که به نظرم میرسه اینه
      پی دی اف کتاب های فارسی سه سال رو دانلود کنی ( فقط حواست جمع کن مناسب کنکور 99 باشه فارسی 1 96-97 _ فارسی 2 97-98 و فارسی 3 98-99 )
      مثلا قلمچی گفته فارسی دهم ص 1 تا 30. شما این 30 صفحه رو داخل کتاب بررسی کن ببین کدوم مبحث اومده و جزو آزمون هست . مثلا اگر جهش ضمیر تو این 30 صفحه اومده ؛ برو از نشر دریافت همین قسمت رو تست بزن

عربی جامع خیلی سبز کتاب خوبیه
      سعی کن اول به قلق ها و تکنیک های تست ترجمه تسلط پیدا کنی و 30 40 درصد عربی بزنی. .
      قواعد هم الکی واسه خودت پیچیده نکن. ویدئو ببین / درسنامه بخون و بعدش تست بزن تا ردیف بشه عربیت . واسه درک مطلب عربی هم هر دو شب یه درک مطلب کار کن
      "کورسو مقدارِ ایده آلِ امیده"

نشو تسلیم هنوزم میشه سر کرد میون آتیش و خاکستر و باد

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NVIDIA نمایش پست ها

مرسی از راهنماییت داداش

متاسفانه مولفین محترم و برنامه ریزان عزیز با حماقت تمام به آموزش و برنامه ریزی درس به درس رو آوردن
      شما رو مجبور میکنن بدون دونستن 1% از تابع، برید فلان قسمتش رو بخونید، نه پیش نیازی نه هیچ
      چه موردی داره بگن برای این آزمون تشبیه و استعاره بخونید، گروه اسمی بخونید، لغات و تاریخ ادبیات ۵ درس اول دهم رو بلد باشید؟؟؟
      توی عربی چرا نباید موضوع به موضوع بررسی و واکاوی بشه؟
      من امیدوار بودم که بعد از کنکور ۹۸ و ویرایش کتب این مشکل بزرگ درست بشه ولی انگار این قصه سر دراز دارد...

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Up

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamedaaa نمایش پست ها
      بهترین راه که به نظرم میرسه اینه
      پی دی اف کتاب های فارسی سه سال رو دانلود کنی ( فقط حواست جمع کن مناسب کنکور 99 باشه فارسی 1 96-97 _ فارسی 2 97-98 و فارسی 3 98-99 )
      مثلا قلمچی گفته فارسی دهم ص 1 تا 30. شما این 30 صفحه رو داخل کتاب بررسی کن ببین کدوم مبحث اومده و جزو آزمون هست . مثلا اگر جهش ضمیر تو این 30 صفحه اومده ؛ برو از نشر دریافت همین قسمت رو تست بزن

عربی جامع خیلی سبز کتاب خوبیه
      سعی کن اول به قلق ها و تکنیک های تست ترجمه تسلط پیدا کنی و 30 40 درصد عربی بزنی. .
      قواعد هم الکی واسه خودت پیچیده نکن. ویدئو ببین / درسنامه بخون و بعدش تست بزن تا ردیف بشه عربیت . واسه درک مطلب عربی هم هر دو شب یه درک مطلب کار کن
      درک مطلب عربی کتاب چی خوبه ؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paridokhtam نمایش پست ها
      من نمونه ها رو دیدم کتاب درک مطلب موضوعی خیلی سبز خوب بود اینو سفارش دادم ولی همراه کتاب عربی کامل گاج هم یه مینی کتاب متن هست نمونه ها رو دان کن مقایسه کن

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام در مورد سوال اولت اطلاعی ندارم چون نظام قدیمم
      ولی در مورد عربی... درس مورد علاقه ام. ب عنوان کسی ک نسبتا خوب با این درس کنار اومدم، بهت میگم ک هروقت هروقت هروقت از صفر شروع کنی بازم دیر نیست. در واقعا عربی پایه ای ترین درسه. توی فیزیک تو میتونی عدسی ها رو نزنی ولی گرما و فشار رو بزنی. میتونی ریاضی هندسه نخونی ولی بقیه ی سوالای ریاضی رو جواب بدی. میتونی زیست گیاهی نخونی ولی گوارش رو بزنی. اما عربی ب هیچکدوم از این درس ها شبیه نیست. عربی رو باید از پایه قوی کرد. مثل ی ساختمون ک باید اسکلتش محکم باشه تا در نهایت ی چیز خوب در بیاد. حتی اگ لازمه عربی دوره ی متوسطه اول رو بخون. ولی بخون. و چیزای پایه ای رو مثل تشکیل و تعریب رو ب هیچ وجه کنار نذار. با عربی انس بگیر چون خیلی ب زبان ما شبیهه. ب خدا یاد گرفتنش خیلی آسونه فقط باید باهاش مهربون باشی سعی کن موقع خوندن جمله هاش، فارسیش رو توی ذهنت بخونی البته میدونم ک خیلی از معلما میگن ترجمه نکنین ولی من با ترجمه راحتم... پیدا کردن نقش های کلمات بسیار بسیار کمکت میکنه. راستی سوالت درباره ی چجوری خوندن عربی بود دیگه؟ من ک اینطوری برداشت کردم
      فی امان الله

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paridokhtam نمایش پست ها
      ب نظر من ک درک مطلب های کنکور پاشخگو هستن از سال های قدیم شروع کنید بیاید جلو

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن