خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 36 از 36
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام امروز پرسیدم انسانی گزینه دو یک میلیون و دوسیت و قلم چی از پنج مهر به بعد 912هزارتومان دومی که ارزون تر در اومد پس چطور حساب مبکنبد
      نقل قول نوشته اصلی توسط idealist نمایش پست ها
      سلام. میخام تو این مطلب برای دوستانی که همچنان در مور ازمون تردید دارن ، ازمون ها ی قلمچی و گزینه دو رو بررسی کنم:

۱- اولین نکته جو بد حاکم بر آزمون قلمچی و محیط رقابتی ناسالمی که ساختن قلمچی طوری رفتار میکنه انگار ترازش از اب و اکسیژنم حیاتی تره هر روزم گیر اینن یه برنامه جدیدی سر هم کنن یه طرح جدیدی از خودشون اختراع کنن شعارشون این بوده امدیم حفره های اموزشی بپوشونیم یه سه تا سوراخم به ابکش قبلی اضافه کردن – در حالی که از اون سمت گزینه ۲ برای این که دانش آموز درگیر چنین رقابت های ناسالمی نشه و خودش با خودش مقایسه کنن تلاش هم میکنه و این یک نکته خیلی مثبت ارزیابی می شه.

۲- مسئله بعد سطح ازموناست طراح سوال قلمچی هیچ اهمیتی نمیده سوالایی که طرح میکنه ایا از جای مهمی هست نیست فقط هدف نهایی این بوده سطح سوالات به جنون برسه. بعضی دوستان ممکنه بگن سوالات سخت بهتره و ما رو ورزیده میکنه برای کنکور اما دقت کنید سوالات قلمچی (علی الخصوص زیست) سخت نیست ، الکی پیچیده و کاملا متفاوت با سبک ادبیات و دیدگاه طراحان کنکور سراسریه – از اون سمت گزینه ۲ سطح ازمون همیشه استاندارده و یک درصدی سوال اسون میده و درصدی متوسط و درصدی سخت (دقیقا مشابه کنکور سراسری) که میتونه واقعا نویدبخش باشه برای ادامه کار و وقتی شما خودتون سوال بررسی کنید می فهمید که طراح واقعا وقت گذاشته و برای دانش آموز ارزش قائل شده سعی کرده مهم ترین بخش های کتاب شناسایی کنه و سوال در بیاره و همین باعث شده تشابه سوال گزینه ۲ با کنکور به بیش ترین حد ممکن برسه

۳- قلمچی جامعه آماری بالاتری داره اما جامعه اماری که از هر 10 نفر 5 نفرش کلید سوالا رو دارن اومدن سر جلسه چه فایده ای داره؟ نتیجه ش هم تراز غیر واقعی و رتبه غیر واقعیه. ضمن اینکه دقت کنید علت جامعه اماری بالای قلمچی بورسیه هایی هست که میکنه – البته تقلب تو گزینه ۲ هم هست ولی خیلی خیلی کمتره و نه در این مقیاس وسیع و اینم ناشی از جو رقابتی ناسالم قلمچیه. حالا قبلا که فقط به فروش میرفت سوالات و کلید ها الان که رایگان پخش میشه و متاسفانه قلمچی هم هیچ کاری برای جلوگیری از این مسئله نمیکنه!

۴- مورد بعد بودجه بندی بودجه بندی قلمچی از نظر ایستگاه مرور قوی تر گزینه ۲ هست اما بعضی وقتا به طرز عجیبی بودجه بندی یک دفعه سنگین میشه در حالی که گزینه ۲ با فاصله ۳ هفته ای آزمونا بودجه بندی کمی سبک تر نسبت به این وقتی که به دانش آموز داده میشه. هر چند انکار نمیکنم که دو هفته ای بودن ازمون ممکنه به حفظ بیشتر جو کنکوری کمک کنه.

۵- هزینه آزمون قلمچی حدودا 1 ملیون و 800 هزار تومنه و هر شهری هم نمایندگی هر قیمتی بخواد میگیره و هیچ نظارتی روشون نیست. اما گزینه دو ثبت نام یکپارچه کشوری داره و قیمتش در تمام کشور یکسانه (795 هزارتومن). گزینه دو کارنامه خیلی بهتری داره و هیچوقت به زور خدمات اشغال مثل کتاب و پشتیبان بی مصرف و غیره بهتون قالب نمیکنه.

6- گزینه دو درس ها رو تا 23 اسفند تموم میکنه و بعد از اون ازمون های جامع و همش مرور و مرور و مرور هست. ینی شما تا عید دروس رو تموم کردید و از عید تا خود کنکور فرصت جمع بندی و سنجش بیشتر دارید. توصیه نهایی من اینه که به عنوان یک ازمون استاندارد ، گزینه دو رو ثبت نام کنید اگر خواستید سوالات قلمچی رو هم میتونید یه نگاهی بندازید.

پاسخ به انتقادات بعضی دوستان : بچه ها ورزیده شدن و حل کردن سوالات پیچیده و دشوار برای داخل خونه ست. شما میتونی با انواع کتاب هایی که سوالات فراتر از کنکور دارن یا بررسی سوالات سایر ازمون ها کلی سوال مختلف ببینی. اما آزمون باید استاندارد و هم تراز و هم سبک با کنکور سراسری باشه.

2. Top | #32
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NILOOFAR GH نمایش پست ها
      سلام امروز پرسیدم انسانی گزینه دو یک میلیون و دوسیت و قلم چی از پنج مهر به بعد 912هزارتومان دومی که ارزون تر در اومد پس چطور حساب مبکنبد
      شما کدوم شهر هستید؟ شیراز 1 ملیون و 850 تومنه بچه ها زنگ زده بودن تهران دفتر مرکزی قلمچی برای اعتراض اونا هم گفتن کتاب و مجله و کلی چیز اجباری دیگه هم باید بردارین و این قیمت 1850 درسته. گزینه دو از سایتش ثبت نام کنید 795 تومنه از نمایندگی نپرسید اونا واسه خودشون روش میکشن

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما کدوم شهر هستید؟ شیراز 1 ملیون و 850 تومنه بچه ها زنگ زده بودن تهران دفتر مرکزی قلمچی برای اعتراض اونا هم گفتن کتاب و مجله و کلی چیز اجباری دیگه هم باید بردارین و این قیمت 1850 درسته. گزینه دو از سایتش ثبت نام کنید 795 تومنه از نمایندگی نپرسید اونا واسه خودشون روش میکشن
      فکر کنم این سومین باره که دارم تو این انجمن قیمت ثبت نامم رو اعلام می کنم.
      من برای تابستون+طول سال با مشاور و بدون کتاب 1290 دادم و حتی دفتر برنامه ریزی هم نگرفتم.

4. Top | #34
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      فکر کنم این سومین باره که دارم تو این انجمن قیمت ثبت نامم رو اعلام می کنم.
      من برای تابستون+طول سال با مشاور و بدون کتاب 1290 دادم و حتی دفتر برنامه ریزی هم نگرفتم.
      شهرهای کوچیک نمایندگی ها قیمت کمتری میگن اما شهرهای بزرگ قیمت به بالاترین حد میرسه.من جایی سراغ دارم که قیمت 960 بوده و همینطور شهری سراغ دارم که 2100 میگیرن. قلمچی باید ثبت نام یکپارچه کشوری بزاره و همینطور دست از اجبار کردن دانش اموز به خرید کتابهای بی مصرف و پشتیبان های بیسواد برداره و جفتشون اختیاری بشن. همینطور باید فکری به حال لو نرفتن سوالات و کلید ها بکنه که با توجه به حجم ثروت عظیم قلمچی به سادگی قابل انجامه.

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      شهرهای کوچیک نمایندگی ها قیمت کمتری میگن اما شهرهای بزرگ قیمت به بالاترین حد میرسه.من جایی سراغ دارم که قیمت 960 بوده و همینطور شهری سراغ دارم که 2100 میگیرن. قلمچی باید ثبت نام یکپارچه کشوری بزاره و همینطور دست از اجبار کردن دانش اموز به خرید کتابهای بی مصرف و پشتیبان های بیسواد برداره و جفتشون اختیاری بشن. همینطور باید فکری به حال لو نرفتن سوالات و کلید ها بکنه که با توجه به حجم ثروت عظیم قلمچی به سادگی قابل انجامه.
      خب اگر قرار باشه همه این کار هایی که گفتی رو بکنه که دیگه قلمچی نیست (!)

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      خب اگر قرار باشه همه این کار هایی که گفتی رو بکنه که دیگه قلمچی نیست (!)
      چرا نمیتونم بهتون پیام بدم؟ گزینه ارسال پیام خصوصی تو مشخصاتتون نیست!

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن