خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوالات مشاوره ای.....

با عرض سلام خدمت شما دانش آموزان و کنکوری های عزیز....
      محمد یاسین فتحی هستم،چند سالیه که در حرفه ی دوست داشتنی مشاوره ی تحصیلی و به طور خاص تر در مقوله ی کنکور فعالیت میکنم؛امسال یه کم وقتم آزاد تر شده و میتونم روزانه به انجمن کنکور.in و وبلاگ خودم سر بزنم خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم و با اجازه ی مدیر محترم انجمن به سوالاتون در حد توانم پاسخ بدم و باهم انشاالله این راه پر از پستی بلندی ولی تمام شدنی رو با موفقیت پشت سر بزاریم؛پس بیاید شروع کنیم......سوالاتونو بپرسین...
      ویرایش توسط yasin : 15 مهر 1392 در ساعت 22:50

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام .من توی افزایش ساعات مطالعه ام مشکل دارم.مثلا 1ساعت درس میخونم یک دفعه از اون درس زده میشم بلند میشم یکم استراحت کنم یک دفعه میشه خیلی!!با این همه روزی 6 ساعتو حتما میخونم ولی زییاد نمیشه لا...!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من از سوال شما چند نکته رو فهمیدم،اول اینکه شما برنامه ی دقیق و منسجمی ندارین و به برنامه پایبند نیستین،دوم اینکه خیلی عجله دارین و ممکنه این عجله ی شما از استرس نرسیدن به همه ی دروس باشه،سومین نکته که مثبت هست اینه که شما از الان خودتون رو پایبند کردین که حداقل روزی 6ساعت بخونین اما نباید عجله کنین فرصت برای افزایش ساعات مطالعه زیاده و نباید انتظار داشته باشین که به صورت نجومی ساعات مطالعه تون رو بالا ببرین و باید صبر داشته تا بتونین حتما موفق بشین.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با عرض سلام خدمت آقای فتحی .
      من امسال کنکور دادم و شبانه گلبهار مشهد در رشته نرم افزار قبول شدم . 414 تومن کل ترم اول هزینه داشت . حالا میخوام بدونم که اگه بخوام دوباره کنکور بدم و همچنین ترم یک رو هم پاس کنم ، امکانش هست ؟! با تشکر ...

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=OmiD;114465]با عرض سلام خدمت آقای فتحی .
      من امسال کنکور دادم و شبانه گلبهار مشهد در رشته نرم افزار قبول شدم . 414 تومن کل ترم اول هزینه داشت . حالا میخوام بدونم که اگه بخوام دوباره کنکور بدم و همچنین ترم یک رو هم پاس کنم ، امکانش هست ؟! با تشکر ...[/QUOTE

سلام
      بله میتتونین این کار رو انجام بدین اما قطعا وضع برای شما سخت تر از کسانی خواهد بود که فقط دغدغه ی کنکور سراسری رو دارن و به قول معروف باید موازی کاری انجام بدین.
      شما مختار هستین که این کار رو انجام بدین یا خیر و انتخاب با خودتونه اما اگر از من میشنوید بهتون توصیه میکنم که اگر عزمتون رو جزم کردین و از خودتون اطمینان 100 درصدی دارین که رتبه ی بهتری رو میارین که دست کم نرم افزار روزانه قبول میشین این کار رو انجام بدین ولی اگر از خودتون مطمئن نیستین من میگم این کار رو انجام ندین و خودتون رو یک سال دیگه به زحمت بی نتیجه نندازین.پس مهمترین قضیه اینه که با خودتون اتمام حجت کنین.
      موفق باشین

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دانشجويان دوره هاي نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، مجازي و پرديس خودگرا ن يا بين الملل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي و همچنين دانشگاه پيام نور و
      مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي كه از معافيت تحصيلي استفاده نمي كنند ، مي توانند بدون انصراف از تحصيل در آزمون سراسري ثبت نام و شركت
      نمايند. بديهي است در صورت موفقيت و قبل از ثبت نام در رشته قبولي جديد، لازم است از رشته قبولي قبلي خود انصراف قطعي حاصل نمايند.
      1 - منظور قسمت هایلایت شده چیست ؟!
      2 - من اگه ترم یک رو با موفقیت پاس کنم و مرخصی موقت بگیرم و برم کنکور 93 شرکت کنم و یه رشته شبانه دیگه قبول بشم ، امکانش هست دوباره برم جای اول و ترم دو رو شروع کنم ؟!
      با تشکر ...

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط OmiD نمایش پست ها
      1 - منظور قسمت هایلایت شده چیست ؟! 2 - من اگه ترم یک رو با موفقیت پاس کنم و مرخصی موقت بگیرم و برم کنکور 93 شرکت کنم و یه رشته شبانه دیگه قبول بشم ، امکانش هست دوباره برم جای اول و ترم دو رو شروع کنم ؟! با تشکر ...
      1-منظورشون اینه که دانشجویان مشغول در این دوره ها در صورت انصراف باید سریعا به واحد نظام وظیفه مراجعه کنند و وظعیت نظام وظیفه خودشون رو مشخص کنن 2- اگر به شما اجازه مرخصی بدن بله میتونین این کار رو انجام بدین

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام.من ی مشکل دارم ک واقعا برام ی دغدغه فکری شده.من اگه تا بهمن فقط دروس اختصاصی بخونم و بعدش عمومی هارو شروع کنم چجوره؟البته ن همش!فقط درسای دینی 2و3.ادبیات 2و3.زبان ف 2و3.عربی رو مدرسه برامون کلاش گذاشتن میخونیم.بنظرتون چطوره؟خوبه یا بد؟لطفا راهنماییم کنین

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara75 نمایش پست ها
      سلام.من ی مشکل دارم ک واقعا برام ی دغدغه فکری شده.من اگه تا بهمن فقط دروس اختصاصی بخونم و بعدش عمومی هارو شروع کنم چجوره؟البته ن همش!فقط درسای دینی 2و3.ادبیات 2و3.زبان ف 2و3.عربی رو مدرسه برامون کلاش گذاشتن میخونیم.بنظرتون چطوره؟خوبه یا بد؟لطفا راهنماییم کنین
      سلام اینکه بگین تا بهمن ماه صرفا دروس اختصاصی رو بخونین کار صحیحی نیست و من به شدت منع میکنم این کار رو،اما اگر اینطوری که نوشتین بتونین اون دروس عمومی ای رو که در مدرسه براتون کلاس گذاشتن همزمان با دروس تخصصی بخونین کار درستی رو انجام دادین توجه داشته با شین که در این برهه ی زمانی نسبت خوندن دروس اختصاصی به عمومی 60 به 40 هستش یعنی 60 درصد از تایمتون رو به دروس اختصاصی و 40 درصد رو به دروس عمومی اختصاص بدین.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان بهترین روش برای خوندن شیمی چجوریه؟
      که فراموش نکنیم؟
      ..
      ..
      ..

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR BEKAM نمایش پست ها
      که فراموش نکنیم؟
      با سلام
      درس شیمی جزو دروس نسبتا ساده و خوش قلق کنکوره ولی تنها مشکش فرار بودنه مباحثشه که میشه با مدیریت صحیح بر این درس شیرین یک درصد بالا کسب کرد!اما تاکید میکنم با برنامه ریزی
      برای تثبیت ذهنی این درس دو تا کر مهم باید انجام داد:
      1-خلاصه برداری از مباحث و مرور دوره ای اونها
      2-حل تست های دوره ای برای تثبیت مباحث در ذهن.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasin نمایش پست ها
      با سلام
      درس شیمی جزو دروس نسبتا ساده و خوش قلق کنکوره ولی تنها مشکش فرار بودنه مباحثشه که میشه با مدیریت صحیح بر این درس شیرین یک درصد بالا کسب کرد!اما تاکید میکنم با برنامه ریزی
      برای تثبیت ذهنی این درس دو تا کر مهم باید انجام داد:
      1-خلاصه برداری از مباحث و مرور دوره ای اونها
      2-حل تست های دوره ای برای تثبیت مباحث در ذهن.
      ]چه برنامه ریزی؟
      مثلا کی بخونم کی تست بزنم؟
      یا پشت سر هم انجام بدم؟
      در روز 2 3 ساعت میتونم شیمی بخونم شما میتونین روش خوندن رو بهتر بگین؟
      تو ازمون های آزمایشی 55 تا 60 در صد میزنم که راضی نیستم دلیلش هم همین فراموش شدنه
      ممنون میشم راهنمایی کنید
      ..
      ..
      ..

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR BEKAM نمایش پست ها
      که فراموش نکنیم؟
      شیمی جزو دروسی هست که خیلی راحت میشه باهاش ارتباط برقرار کرد و با برنامه ریزی صحیح یک درصد خوب در آزمون از درس شیمی کسب کرد اما همونطور که عرض کردم باید برنامه ریزی کنین من دو کار رو در مطالعه ی شیمی بهت پیشنهاد میدم :
      1-خواندن شیمی به صورت مبحثی و نه بصورت صفحه ای(مثلا خواندن 10 صفحه ی اول یا دوم یا... خیلی توصیه نمیشه) و خلاصه برداری از نکات مهم
      2- مرور دوره ای خلاصه برداری ها و حل تست تمرینی و دوره ای برای تثبیت شدن بهتر مباحث در ذهنتون
      اگر این دو روش رو در برنامتون اعمال کنین قطعا در مدت یک ماه پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهید داشت

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام. یه کمک: من فارغ التصیلم و پارسال هم نسبتا خوب خوندم تابستون امسال هم از شهریور شروع کردم و مباحثی که پارسال نخوندم رو میخوندم...از این به بعد هم با برنامه آزمونم(کانون) می خوام بخونم و توی این 2 هفته خودم از عمد هی لف میدم چون اگه بخونم کمتر از 1هفته میتونم مباحث آزمونم رو تموم کنم بخصوص الان که حجم کمتریه...به نظرتون باید چیکار کنم من؟!! این یه مشکل شده برای من که میگم الان اگه توپ و با کمیت بالا بخونم هفته بعد بیکار میشم ...فکر کنم منظورم رو فهمیدین.حتما جوابم رو بدین لطفا...

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasin نمایش پست ها
      شیمی جزو دروسی هست که خیلی راحت میشه باهاش ارتباط برقرار کرد و با برنامه ریزی صحیح یک درصد خوب در آزمون از درس شیمی کسب کرد اما همونطور که عرض کردم باید برنامه ریزی کنین من دو کار رو در مطالعه ی شیمی بهت پیشنهاد میدم :
      1-خواندن شیمی به صورت مبحثی و نه بصورت صفحه ای(مثلا خواندن 10 صفحه ی اول یا دوم یا... خیلی توصیه نمیشه) و خلاصه برداری از نکات مهم
      2- مرور دوره ای خلاصه برداری ها و حل تست تمرینی و دوره ای برای تثبیت شدن بهتر مباحث در ذهنتون
      اگر این دو روش رو در برنامتون اعمال کنین قطعا در مدت یک ماه پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهید داشت
      یاسین جان
      جسارتا باهات مخالفم
      (یه تیکه ش)
      اینکه شیمی میشه درصد خوب آورد
      از سال 91شیمی واقعا داره سخت و سخت تر میشه عزیزم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن