خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 241
    1. Top | #151
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بعدشم دوستان به‌ هیج وجه واسه مبحث مهمی مثل‌معافیت و قوانینش به حرفای ادمای غیر متخصص گوش ندید...من تو‌‌ دو‌ روز دو‌بار رفتم تهران و‌اردبیل پیش مرکز اصلی نظام وظیفه...اولین چیزی که فهمیدم این بود که نظام وظیفه تمام تلاششو می‌کنه که جلو تحصیل بچه هارو نگیره....خیلیم اتفاقا به‌خصوص تو‌ تهران برخورد خوبی‌ داشتن پرسنلش....در کل حتما برای کارتون به خود نظام وظیفه مراجعه کنید....حرفای ادمای غیرمتخصص رو‌هم توجه‌نکنید...یا حق

2. Top | #152
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasinsh نمایش پست ها
      ببینید انصراف دوم باعث سربازی می شه ولی بدونید اگه دانشگاهی که می خواید ازش انصراف بدید و‌دانشگاهی که می خواید توش ثبت نام کنید،تاریخ شروع کلاساشون به یک شکل باشه،به راحتی معافیت تحصیلی دومتون رو‌ اصلاح می کنن،مثلا من روانشناسی تهران بود،اومدن مغافیتمو اصلاح کردن به پزشکی اردبیل....در واقع به من گفتن انصراف نده بلکه بیا معافیت دومتو اصلاح کن....
      نه ایشون که انصراف بده همون موقع که نمیخاد بره یه دانشگاه دیگه

این حرف شما درسته زمانی که یکی انصراف بده بره یه جا دیگه ثبت نام کنه مثلا
      یکی دانشگاه اصفهان دولتی میاره میره انصراف میده و ازاد مینویسه
      این مشکل نداره
      اما این که انصراف بدی مرتبه دوم ولی نری ثبت نام جای دیگه خب مشمول حساب میشی

ب

3. Top | #153
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasinsh نمایش پست ها
      بعدشم دوستان به‌ هیج وجه واسه مبحث مهمی مثل‌معافیت و قوانینش به حرفای ادمای غیر متخصص گوش ندید...من تو‌‌ دو‌ روز دو‌بار رفتم تهران و‌اردبیل پیش مرکز اصلی نظام وظیفه...اولین چیزی که فهمیدم این بود که نظام وظیفه تمام تلاششو می‌کنه که جلو تحصیل بچه هارو نگیره....خیلیم اتفاقا به‌خصوص تو‌ تهران برخورد خوبی‌ داشتن پرسنلش....در کل حتما برای کارتون به خود نظام وظیفه مراجعه کنید....حرفای ادمای غیرمتخصص رو‌هم توجه‌نکنید...یا حق

بله صد در صد و قطعا این درسته چون هیچکدوم بچه های اینجا و حتی خود من کارشناس نظام وظیفه نیستیم و اصلا از قوانین به روز و جدید با خبر نیستیم و صرفا میتونیم در مورد مسائل ساده و پایه راهنمایی کنیم
      بازم ممنون بابت نکته ای که پست قبلی گفتید

4. Top | #154
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      هر کاری کردی به من بگو تا بلد باشم این یه مورد را نمیدونم دقیق
      من به دانشگاه گفتم که معافیتمو از مهر رد کنه اونا هم قول دادن موقع ثبت نام از مهر رد کنن به شرطی که قبلش دفترچه نگیرم و تاریخ اعزام نداشته باشم
      فقط این کار یه مشکلی داره و اونم اینه که وقتی ۷ ترمه هستی معافیتت ۸ ترمه محسوب میشه و اگه بخام یه ترم دیگه هم بخونم باید برم و دوباره از دانشگاه برگه معافیت ببرم برای نظام وظیفه
      یه مشکل دیگه هم که داره دانشگاه من فرهنگیانه و باید سر وقت تموم کنم
      برا بقیه ۸ ترمه اما من که از مهر رد میکنن برام ۷ ترمه و کمی کارو سخت میکنه
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #155
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ReQral نمایش پست ها

من به دانشگاه گفتم که معافیتمو از مهر رد کنه اونا هم قول دادن موقع ثبت نام از مهر رد کنن به شرطی که قبلش دفترچه نگیرم و تاریخ اعزام نداشته باشم
      فقط این کار یه مشکلی داره و اونم اینه که وقتی ۷ ترمه هستی معافیتت ۸ ترمه محسوب میشه و اگه بخام یه ترم دیگه هم بخونم باید برم و دوباره از دانشگاه برگه معافیت ببرم برای نظام وظیفه
      یه مشکل دیگه هم که داره دانشگاه من فرهنگیانه و باید سر وقت تموم کنم
      برا بقیه ۸ ترمه اما من که از مهر رد میکنن برام ۷ ترمه و کمی کارو سخت میکنه
      داداش شما میدونی واسه دانشجویان ترم بهمن تاریخ شروع به تحصیل رو از ۱ بهمن میزنن یا از اواسط بهمن؟
      چون من ترم بهمن قبول شدم ولی نمیخوام معافیتمو از مهر رد کنن.
      تا ۶ بهمن همین امسال هم معافیت انصراف دارم،خواستم بدونم همون بهمن میتونم اقدام کنم تا به قول خودت یه ترم اضافه از تحصیلی استفاده نکنم؟ @genzo داداش تو هم بی زحمت اگه میدونی جواب بده.

6. Top | #156
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRUTHFUL نمایش پست ها
      داداش شما میدونی واسه دانشجویان ترم بهمن تاریخ شروع به تحصیل رو از ۱ بهمن میزنن یا از اواسط بهمن؟
      تا ۶ بهمن همین امسال هم معافیت انصراف دارم،خواستم بدونم همون بهمن میتونم اقدام کنم تا به قول خودت یه ترم اضافه از تحصیلی استفاده نکنم؟ @genzo داداش تو هم بی زحمت اگه میدونی جواب بده.
      از اواسط میزنن البته اگه درخواست کنی قبل از اون تاریخ میزنن برات و مشکلی نداری و اونا میتونن مثلا 5 بهمن برات بزنن فقط باید بهشون بگی که بدونن
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #157
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRUTHFUL نمایش پست ها
      تو دانشگاه باهات راه میان
      والا من که رفتم دانشگاه اصفهان فکر میکردم خیلی خشن باشن ولی خدا را شکر این طور نبود و کامل راهنمایی میکنن
      همان طور که ساهین گفت شرایط را براشون توضیح بده خودشون برات تاریخ مناسب را درج میکنند

8. Top | #158
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza6564 نمایش پست ها
      سلام دوستان.من امروز پیام نور ثبت نام کردم.واحد اموزش گفت ترم اول نمیشه مرخصی بگیری گفتن از سنجش ابلاغ کردن. ایا راسته این حرفش؟بعد من میرم تو سایت گلستان سهریه پرداخت کنم هیچی برام نمیاد اصلا!
      نه میشه من گرفتم

9. Top | #159
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان من ی مشکل اساسی دارم لطفا راهنمایی کنین

من سال 94 پیام نور ثبت نام کردم و سال 96 انصراف دادم از اون رشته قبلیم توی پیام نور و یک رشته دیگه دوباره تو همون پیام نور شروع کردم و معافیت تحصیلی هم برام تا سال 1401 صادر شده و دانشجو هستم

الان معافیت کفالت موقت گرفتم خاستم بدونم می تونم امسال کنکور بدم و ی دانشگاه دیگه و ی رشته دیگه رو بخونم ؟

الان این چی میگه :

6- دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه پس از انصراف يا اخراج با اخذ مدرك مقطع پايين تر و بدون رعایت سقف سنوات تحصيلي، فارغ التحصيل شناخته مي شوند تا پايان خدمت دوره ضرورت يااخذمعافيت دايم، مجاز به ادامه تحصيل نمي‌باشند . مگر با رعایت تبصره (1) ماده (7) آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مشروط به رعایت سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه مقطع فارغ التحصیل شده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شناخته شوند. (یعنی مقطع کاردانی معدل را حداکثر دو سال و نیم فارغ التحصیل شده باشند)

10. Top | #160
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      سلام دوستان
      این تاپیک رو به این دلیل ایجاد کردم که سوالات بسیار زیادی رو در خصوصی من دوستان مطرح کردن که شخصا خودم بعضا جوابشون رو نمیدونستم
      حالا از این به بعد سوالات و مسائلی که مربوط به نظام وظیفه، انصراف، سنوات مجاز تحصیلی، پیام نور و ... میشه رو در اینجا مطرح کنین و پاسخگویان مربوطه راحت تر بتونن پاسخ بدن بهتون
      موفق باشید
      پ.ن : پرزیدنت آراز، بی زحمت تاپیک رو پرفیکس مهم بزن @Araz

معافیت تحصیلی دانش آموزان :

دانش آموز مشمول :
      به فرد ذکور ایرانی که پس از ورود به سن 19 سالگی (18 سالگی تمام ) به صورت حضوری و پیوسته به تحصیل اشتغال داشته باشد ، دانش اموز مشمول اطلاق می گردد .

فرایند اخذ معافیت تحصیلی دانش آموزان

• 1) از اول ماه ورود به 19 سالگی، ارائه درخواست معافیت تحصیلی به مراکز خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس +10).
      • 2) صدور معافیت تحصیلی دانش آموزان با سقف سنوات تحصیلی حداکثر تا 20 سالگی تمام
      • 3) ارائه معافیت تحصیلی به واحد آموزشی .
        در صورت انتقال مشمول به واحد آموزشی شهر دیگر :
      • 4) ارائه درخواست ثبت انتقال معافیت تحصیلی از واحد آموزشی ثانویه به مرکز خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10).
      • 5) صدور معافیت تحصیلی جدید و ارائه آن به محل تحصیل جدید.
        پس از فراغت از تحصیل ، ترک تحصیل ، اخراج و یا انصراف از تحصیل :
      • 6) ارائه فرم تکمیل شده آخرین وضعیت مشمولان دانش آموز به مراکز خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10 ) .

سقف سنوات تحصیلی دانش آموزان :
      طبق ماده 33 قانون خدمت وظیفه عمومی حداکثر مدت تحصیل برای دانشآموزانی که بصورت پیوسته و حضوری تحصیل می نمایند تا 20 سالگی تمام می باشد .

شرایط ادامه تحصیل فارغ التحصیلان مقطع متوسطه در دانشگاه ها :
      قبل از اعزام به خدمت : حداکثر بیش از یکسال از فراغت مقطع متوسطه نگذشته باشد.
      بعد از اعزام به خدمت : در صورت نداشتن غیبت و پذیرش در دانشگاه در مقطع کارشناسی و بالاتر مجاز به ترخیص از خدمت جهت ادامه تحصیل می باشد.

معافیت تحصیلی دانشجویان :

فرایند بازگشت به تحصیل مشمولان انصرافی از دانشگاه ها به شرط:
      1- کمیسیون موارد خاص استان یا دانشگاه با اعاده تحصیل آنها موافقت نموده باشد .
      2- به خدمت دوره ضرورت اعزام نشده باشد .(مشغول به انجام خدمت سربازی نباشد ).
      3- عدم قرار گرفتن در سنوات ارفاقی به عبارتی در سنوات اولیه انصراف ، اخراج ، ترک تحصیل شده باشند .
      4- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف، اخراج ، ترک تحصیل
      5- امکان فراغت از تحصیل در سنوات مجاز تحصیلی وجود داشته باشد.

سقف سنوات مجاز تحصیل در دانشگاه ها :
      مقطع تحصيلي حداکثر سال مجاز برای تحصیل
      كارداني 2/5
      كارشناسي ناپيوسته 3
      كارشناسي ارشد ناپيوسته 3
      کارشناسی پیوسته 5
      کارشناسی ارشد پیوسته 6
      دکتری پزشکی پیوسته 8
      دكتري تخصصی ناپيوسته 6

درمواردی که دانشجو در سنوات قانونی مقرر نتواند تحصیل خود را به اتمام برساند ، با تشخيص واعلام كميسون موارد خاص دانشگاه هاي مربوط و صرفا جهت فراغت در آن مقطع ،و موافقت وظیفه عمومی حداكثر يكسال به مدت فوق اضافه مي شود .

انتقال به دانشگاههای داخل کشور به شرط

• 1) عدم انصراف از دانشگاه مبدا.
      • 2) عدم قبولی مجدد در آزمون یا پذیرش مجدد.
      • 3) عدم تغییر در مقطع و رشته تحصیلی .

مشمولان دانشجو ، در صورت ارائه موافقت دانشگاه مبدا و دانشگاه مقصد با رعایت شرایط فوق الذکر با لحاظ مدت سنوات تحصیلی دانشگاه اولیه مجاز به انتقال می باشند .
      نکته: انتقال به دانشگاههای خارج کشور مجاز نیست .
      سلام خدمتتون
      ، من اولین کنکورمو سال 97 دادم اما موفق نشدم رشته ی دلخواهمو قبول بشم ، بنابراین از فرصت یکساله نظام وظیفه استفاده کردم و در کنکور 98 شرکت کردم اما باز هم موفق نشدم، به خاطر اینکه غیبت نخورم و بتونم تو کنکور 99 شرکت کنم تصمیم گرفتم تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی پنچ ساله برای من صادر شد و دو ترم هم مرخصی تحصیلی گرفتم ،اما بنابه دلایلی اصلا نتونستم برای کنکور 99 هم آماده بشم .باتوجه به این توضیحات که خدمتتون دادم یه سوال داشتم ازتون :
      اگه من کنکور 99 هم قبول نشدم میتونم اواخر شهریور از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و برای کنکور 1400 ( نظام قدیم یا نظام جدید فرقی نمیکنه) بخونم بدون اینکه غیبت بخورم ؟(با توجه به فرصت یکساله پس از انصراف که نظام وظیفه میده ، چون با توجه به شرایط اقتصادی که دارم نمیتونم از هزینه ی شهریه دانشگاه پیام نور برای ترم های بعدی بر بیام)
      خواهش میکنم راهنمایی کنید پیشاپیش ممنون ازتون.

11. Top | #161
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirHR نمایش پست ها
      سلام خدمتتون
      ، من اولین کنکورمو سال 97 دادم اما موفق نشدم رشته ی دلخواهمو قبول بشم ، بنابراین از فرصت یکساله نظام وظیفه استفاده کردم و در کنکور 98 شرکت کردم اما باز هم موفق نشدم، به خاطر اینکه غیبت نخورم و بتونم تو کنکور 99 شرکت کنم تصمیم گرفتم تو دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی پنچ ساله برای من صادر شد و دو ترم هم مرخصی تحصیلی گرفتم ،اما بنابه دلایلی اصلا نتونستم برای کنکور 99 هم آماده بشم .باتوجه به این توضیحات که خدمتتون دادم یه سوال داشتم ازتون :
      اگه من کنکور 99 هم قبول نشدم میتونم اواخر شهریور از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و برای کنکور 1400 ( نظام قدیم یا نظام جدید فرقی نمیکنه) بخونم بدون اینکه غیبت بخورم ؟(با توجه به فرصت یکساله پس از انصراف که نظام وظیفه میده ، چون با توجه به شرایط اقتصادی که دارم نمیتونم از هزینه ی شهریه دانشگاه پیام نور برای ترم های بعدی بر بیام)
      خواهش میکنم راهنمایی کنید پیشاپیش ممنون ازتون.

درود گرامی
      بله میتونید این کار رو انجام بدید ولی بهتره که انصراف ندید یا حداقل بهمن 99 انصراف بدید که اگر حداقل در کنکور 1400 کدرشته ای رو در نوبت دوم قبول شدید از بابت سربازی مشکلی نداشته باشید
      ولی اگر مهر 99 هم انصراف بدید بازم مشکلی نداره
      موفق باشید

12. Top | #162
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها

درود گرامی
      بله میتونید این کار رو انجام بدید ولی بهتره که انصراف ندید یا حداقل بهمن 99 انصراف بدید که اگر حداقل در کنکور 1400 کدرشته ای رو در نوبت دوم قبول شدید از بابت سربازی مشکلی نداشته باشید
      ولی اگر مهر 99 هم انصراف بدید بازم مشکلی نداره
      موفق باشید
      سلام مجدد،اگه بخوام بهمن 99 انصراف بدم باید شهریه ثابت و متغیر نیم سال اول 99 رو بدم؟ اگه ندم مشکلی پیش میاد؟
      بعد منظورتون چیه که نیم سال دوم 1400 ممکنه کد رشته ای قبول بشم ، مگه جواب انتخاب رشته اواخر شهریور 1400 نمیاد؟

13. Top | #163
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداشا آبجیا ممنون میشم کمک کید
      من متولد4/11/79 هستم و کنکور 98 شرکت کردم
      حالا اگه بخوام کنکور 1400 بدم باید چیکار کنم؟
      نمیشه بدون ثبت نام در داشگاه کاری کرد؟
      و اگه نه دقیقا باید چیکار کنم؟
      ممنون میشم جواب بدید

14. Top | #164
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirHR نمایش پست ها
      سلام مجدد،اگه بخوام بهمن 99 انصراف بدم باید شهریه ثابت و متغیر نیم سال اول 99 رو بدم؟ اگه ندم مشکلی پیش میاد؟
      بعد منظورتون چیه که نیم سال دوم 1400 ممکنه کد رشته ای قبول بشم ، مگه جواب انتخاب رشته اواخر شهریور 1400 نمیاد؟
      شهریه ثابتش رو که باید پرداخت کنین انتخاب نکردینش فکر نمیکنم گیر بدن کلا پیام نور زیاد حساب کتاب نداره عزیز
      شما کنکور 1400 میدید، ممکنه مثلا پزشکی یه دانشگاه ترم بهمن (نوبت دوم) قبول بشید برای همین میگم بهمن 99 انصراف بدید که تا بهمن 1400 مافیت داشته باشید
      اگر هم که قطعا مطمئن هستید که مهر 1400 دانشگاه ثبت نام میکنید همون هفته دوم سوم مهر 99 انصراف بدید
      در هر صورت تصمیم با شماست ولی من میگم انصراف ندید
      بدرود

15. Top | #165
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Htp11 نمایش پست ها
      داداشا آبجیا ممنون میشم کمک کید
      من متولد4/11/79 هستم و کنکور 98 شرکت کردم
      حالا اگه بخوام کنکور 1400 بدم باید چیکار کنم؟
      نمیشه بدون ثبت نام در داشگاه کاری کرد؟
      و اگه نه دقیقا باید چیکار کنم؟
      ممنون میشم جواب بدید
      درود عزیز
      برای اینکه برای سومین بار در کنکور 1400 شرکت کنین باید یه دانشگاهی مثل پیام نور یه رشته کارشناسی پیوسته ای رو انتخاب کنید، دو ترم مرخصی تحصیلی بگیرید و برای کنکور 1400 بخونین بعدش که جواب کنکور اومد و قبولی شما قطعی و 100درصد شد برید از پیام نور انصراف بدید تا معافیت تحصیلی مجدد برای شما صادر کنن، غیر از این راهی که گفتم هیچ راهی وجود نداره
      بدرود

صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)