خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال در مورد ترکیبیات

سلام.
      من تو قسمت ترکیبیات ریاضی 2 مخصوصا اون قسمتی که میگه مثلا از 1 تا 6 چند عدد چهار رقمی کمتر از 5000 بدون تکرار میتوانیم بسازیم.اینجا خیلی مشکل دارم.
      جزوه ی چند صفحه ای که بتونه توضیح مختصری در این خصوص بده رو کسی داره در اختیارم بزاره؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      برای حل اینگونه سوالات شما باید اول جاهای اعداد رو با توجه به تعداد رقم هایی که میخواین با اعداد بسازید رو مشخص کنید و بعد اعداد رو باتوجه به شرایطی که سوال تعیین کرده توی خونه ها بچینید

1.png

الان در اینجا گفته که اعداد ساخته شده باید کوچیکتر از 5000 باشه، خب حالا شرط اینکه عدد ما کوچیکتر از 5000 باشه چیه؟ باید هزارگانش کوچیکتر از 5 باشه دیگه درسته؟ پس میشه 4نوع عدد(1-2-3-4)

2.png

پس اعداد خونه ی هزارگانمون رو تعیین کردیم و باید بریم سراغ دهگان
      سوال به ما گفته که رقم ها نباید تکراری باشن، خب ما یدونه از 6تا عددمون رو گذاشتیم توی خونه ی هزارگان که نباید دوباره از اون استفاده کنیم، چون نباید تکراری داشته باشیم، پس یدونه از اعداد ما کم میشه و میمونه 5تا

3.png

خب حالا 2تا از خونه هارو مشخص کردیم و دیگه نباید از اون عددا استفاده کنیم، پس میمونه 4تا

4.png

و درنهایت 3تا...

5.png

حالا هر کدوم از اینا میتونن هی باهم عوض بشن و حالت های مختلفی رو ایجاد کنن

3×4×5×4

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadisosol2 نمایش پست ها
      سلام.
      من تو قسمت ترکیبیات ریاضی 2 مخصوصا اون قسمتی که میگه مثلا از 1 تا 6 چند عدد چهار رقمی کمتر از 5000 بدون تکرار میتوانیم بسازیم.اینجا خیلی مشکل دارم.
      جزوه ی چند صفحه ای که بتونه توضیح مختصری در این خصوص بده رو کسی داره در اختیارم بزاره؟
      داداش مهدی که جواب دادن
      ولی منم رو یه سوال واست توضیح دادم
      از چیزایی که نوشتم عکس گرفتم و واست گذاشتم

فقط توی سوال کلمه ی "فرد" رو جا انداختم یعنی سوالش میشه این:

تعداد اعداد4رقمی فرد(مخالف زوج) کوچکتر از 3000 بدون تکرار؟؟؟؟

http://www.8pic.ir/images/34509911612478914627.jpg

4. Top | #4
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام کسی میتونه این سوالو حل کنه؟؟

سوال : به چند طریق می توان چهار حرف از حروف STATISTICS را انتخاب کرد؟؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این سوال هم مثه همون سوالاتی که عدد داده میشه حل میکنیم statistics این کلمه 10 حرف داره و از ما کلمه 4 حرفی میخواد 4تا مربع میکشیم ( چون کلمه 4 حرفی خواسته) بعد به ترتیب تعداد انتخابایی که میتونیم داشتهت باشیمو در مربع قرار میدیم و در هم ضرب میکنیم یعنی مربع اول عدد 10 ( چون 10 حرف داریم و ما میتونیم هرکدوم از این 10 حرف رو انتخاب کنیم) و با این استدلال مربع بعدی 9 و بعدی 8 و بعدی عدد 7 رو قرار میدیم و در نهایت 10×9×8×7=5040

هرگاه رد پای کسی که ارامشم را گرفته بود دنبال کردم به خودم رسیدم
      ویرایش توسط atefe_os : 21 اردیبهشت 1393 در ساعت 23:20

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atefe_os نمایش پست ها
      این سوال هم مثه همون سوالاتی که عدد داده میشه حل میکنیم statistics این کلمه 10 حرف داره و از ما کلمه 4 حرفی میخواد 4تا مربع میکشیم ( چون کلمه 4 حرفی خواسته) بعد به ترتیب تعداد انتخابایی که میتونیم داشتهت باشیمو در مربع قرار میدیم و در هم ضرب میکنیم یعنی مربع اول عدد 10 ( چون 10 حرف داریم و ما میتونیم هرکدوم از این 10 حرف رو انتخاب کنیم) و با این استدلال مربع بعدی 9 و بعدی 8 و بعدی عدد 7 رو قرار میدیم و در نهایت 10×9×8×7=5040
      مگه باید حروف تکراری رو هم حساب کنیم؟
      در کل کی باید حروف تکراری رو حساب کنیم کی نکنیم؟

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehD نمایش پست ها
      برای حل اینگونه سوالات شما باید اول جاهای اعداد رو با توجه به تعداد رقم هایی که میخواین با اعداد بسازید رو مشخص کنید و بعد اعداد رو باتوجه به شرایطی که سوال تعیین کرده توی خونه ها بچینید

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.png
مشاهده: 73
حجم: 1.3 کیلو بایت

الان در اینجا گفته که اعداد ساخته شده باید کوچیکتر از 5000 باشه، خب حالا شرط اینکه عدد ما کوچیکتر از 5000 باشه چیه؟ باید هزارگانش کوچیکتر از 5 باشه دیگه درسته؟ پس میشه 4نوع عدد(1-2-3-4)

نام: 2.png
مشاهده: 72
حجم: 1.6 کیلو بایت

پس اعداد خونه ی هزارگانمون رو تعیین کردیم و باید بریم سراغ دهگان
      سوال به ما گفته که رقم ها نباید تکراری باشن، خب ما یدونه از 6تا عددمون رو گذاشتیم توی خونه ی هزارگان که نباید دوباره از اون استفاده کنیم، چون نباید تکراری داشته باشیم، پس یدونه از اعداد ما کم میشه و میمونه 5تا

نام: 3.png
مشاهده: 73
حجم: 1.9 کیلو بایت

خب حالا 2تا از خونه هارو مشخص کردیم و دیگه نباید از اون عددا استفاده کنیم، پس میمونه 4تا

نام: 4.png
حجم: 1.9 کیلو بایت

و درنهایت 3تا...

نام: 5.png
حجم: 2.2 کیلو بایت

حالا هر کدوم از اینا میتونن هی باهم عوض بشن و حالت های مختلفی رو ایجاد کنن

3×4×5×4
      خیلی عالی بود

8. Top | #8
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نه جوابش این نمیشه،خودم هم نمیدونم راه حلش چیه

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      120میشه
      2×3×4×5=120
      ویرایش توسط صبوادلا : 22 اردیبهشت 1393 در ساعت 00:17

10. Top | #10
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      120میشه
      1×2×3×4×5=120
      نه،جواب رو نوشته 34

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N I L O O نمایش پست ها

من که فکر میکنم جواب میشه پنج

چون کلاپنج تا حرف داریم (ّبدون تکرار) که میخوایم چهارتا ازش انتخاب کنیم که میشه ترکیب چهار از پنج

اگر هم تکرار مجاز باشه که میشه ترکیب چهار از ده

که البته هیچکدومشون اون جوابی که شما گفتید نمیشه، ممنون میشم دوستان پاسخ سوال رو بگن استفاده کنیم
      سردم است

و زمستان در این میان

نقشی ندارد ...

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N I L O O نمایش پست ها

من فعلا به جز حالت بندی راهی به ذهنم نمیرسه ! احتمالا راهی بهتر از راه من باشه !
      حالت 1 : 3تا s یا 3تا T داشته باشیم که برای حرف چهارم از 4 حرف باقی مونده انتخاب میکنیم تا اینجا 8 تا .

حالت 2 : 2 تا s یا 2تا t یا 2تا i داشته باشیم که اگر فقط دوتا دوتایی انتخاب کنیم مثلا دوs و دو t میشه انتخاب 2از3 یعنی 3تا و اگر یه دوتایی و دوتا یکی مثل ssat . میشه انتخاب 2 از 4 یعنی 6 که سه تا هم هستند میشه 18تا پس اینجا هم 21 داریم !

حالت 3 : از هرکدوم یکی که اینجا انتخاب 4 از 5 میشه 5 حالت !

جواب نهایی : 8+21+5 = 34

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این سوال رو از کجا اوردی؟؟ خودشون تو سوال میگن با تکرار باشه یا نه

هرگاه رد پای کسی که ارامشم را گرفته بود دنبال کردم به خودم رسیدم

14. Top | #14
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      در حل سئوالات آنالیز عرف آن است که وقتی حروف به شکل کامل بیان می شوند دیگر نیازی به تاکید بر موضوع نمی باشد
      شما نهایت تکرار را در این سئوال می توانید 3 حرف t یا s داشته باشید اینگونه مسائل موسوم هستند به جایگشت با تکرار
      در اینجا راه حل ارائه شده توسط جناب میدانی درست هست
      کلا دو روش عمده در حل اینگونه مسائل وجود دارد یکی روش حذفی که جناب میدانی زحمت کشیدند و اشاره فرمودند دیگری
      روش شاخه ای است
      ابعاد مسئله و تمرینهای مستمر موجب ورزیدگی است که در حل مسئله کدامیک را ارجح بدانید
      پ ن : طرح این مسائل در رشته تجربی بیشتر بوده تا رشته ریاضی - در رشته ریاضی معمول این سئوالات در دسته بندی سئوالات دانشگاه آزاد مطرح می شد
      و شايد آيندگان از اينکه نشان داده ام قديمي ها همه چيز را نمي دانستند ، سپاسگزار من باشند. (پير فرما)

15. Top | #15
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول بگیر که متوجه بشم،این سوال در یکی از جزوهایی بود که دارم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن