خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 30
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1 نمایش پست ها
      دوستان فقط میمونه یه چیزی میشه با این برنامه در صروت اجرای کامل و مطالعه هفتگی بالای 65 ساعت تراز قلم چی بالای 6500 آورد؟ چون این بحث تراز هم خیلی مهمه اونم تو رقابت بسیار سنگین دوازدهم های تجربی.
      بعد پیشنهاد شما واسه چند روز باقیمانده چیه؟
      نمیشه گفت چه ترازی میاری تو قلم چی اما اگه هر برنامه ریزی بکنی حتی مزخرف ترین برنامه ریزی ولی بهش پایبند باشی نتیجه خوبی میگیری . در مورد چند روز باقیمانده هم دوستان تجربی ایشون رو راهنمایی کنید.

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      بی مقدمه میرم سر بحث
      من دارم میرم دوازدهم تا همین الان هم رشته م ریاضی بوده و اصلا قصد تغییر رشته ندارم حتی اگه قصدشو هم داشته باشم مدرسه مجوز نمیده . چون تیزهوشانه و قوانین خاص خودشو داره .
      خب من میخوام کنکور تجربی بدم یک صفحه هم زیست نخوندم به رتبه ی 2000 تو تجربی هم راضی هستم هر چند انتظار رتبه ی بهتری رو با این برنامه دارم .
      البته واسه احتصاصی های ریاضی و درس های مدرسه فقط قصد پاس کردن رو دارم . و روزی یک ساعت اونم تو روزای مدرسه واسه پاس کردن امتحانا کفایت میکنه .
      خب برنامه اینجوریه من بعد از مدرسه تا ساعت 15:15 ناهارمو میخورم و تا 16:30 میخوابم تا بتونم تا پاسی از شب بیدار بمونم .
      ادامه شو پیوست میکنم نظر بدید . واسه آزمون 19 مهره .
      پ.ن 1 : همه تایم ها یکساعتی هستند و اگر بیشتر از یک ساعت بود یعنی استراحت و شام و ... هستش .
      پ.ن 2 : دوتا sheet داره شیت دوم هم ببینید.
      سلام و وقت بخیر

چون خودم مشاورم و با بچه ها زیاد سر و کار دارم می دونم که برای این برنامه زحمت زیادی کشیدید ولی من توانایی های شما رو نمی دونم که بگم خوبه یا بد ولی معمولا چنین برنامه های هیجانی اجرایی نمی شن.

شما اول برای 1 روز برنامه ریزی کنید بعد که نقاط ضعف رو پیدا کردید بعد مثلا 4 روز برید رو برنامه ریزی هفتگی.

یه سری نقاط ضعف و یه سری نقاط قوت در برنامه تون هست. مثلا مطالعه هر روزه زیست که خیلی هم عالی هست.

در هر صورت از الان تا اول مهر فرصت خوبیه که با برنامه ریزی روزانه بفهمید واقعا توان مطالعاتی و انگیزه تون در چه حدی هست.

من برای تابستان توصیه می کنم بین 6 تا 8 ساعت برای فارغ التحصیلان باشه (البته بیشتر دانش آموزان هم تابستان تعطیل هستند و فرقی با فارغ التحصیلان ندارند)

مطالعه بعد از ساعت 11 شب رو هم توصیه نمی کنم.

موفق باشید
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      سلام و وقت بخیر

چون خودم مشاورم و با بچه ها زیاد سر و کار دارم می دونم که برای این برنامه زحمت زیادی کشیدید ولی من توانایی های شما رو نمی دونم که بگم خوبه یا بد ولی معمولا چنین برنامه های هیجانی اجرایی نمی شن.

شما اول برای 1 روز برنامه ریزی کنید بعد که نقاط ضعف رو پیدا کردید بعد مثلا 4 روز برید رو برنامه ریزی هفتگی.

یه سری نقاط ضعف و یه سری نقاط قوت در برنامه تون هست. مثلا مطالعه هر روزه زیست که خیلی هم عالی هست.

در هر صورت از الان تا اول مهر فرصت خوبیه که با برنامه ریزی روزانه بفهمید واقعا توان مطالعاتی و انگیزه تون در چه حدی هست.

من برای تابستان توصیه می کنم بین 6 تا 8 ساعت برای فارغ التحصیلان باشه (البته بیشتر دانش آموزان هم تابستان تعطیل هستند و فرقی با فارغ التحصیلان ندارند)

مطالعه بعد از ساعت 11 شب رو هم توصیه نمی کنم.

موفق باشید
      خب اینجوری باید قید کنکور 99 رو بزنم واسه رتبه زیر 2000.

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      رتبه خوب آوردن ربطی به تایم مطالعه بالا نداره!!! یه تایم اصولی و مفید با درک عمیق مطالب شمارو به موفقیت میرسونه.خیلیا بودن ۲۰ساعت مطالعه داشتن ولی حتی یک خط هم از درس رو نفهمیدن و رد شدن. همینام بعد کنکور میگن ما حقمونو میخوایم منی که ۲۰ساعت مطالعه داشتم

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      رتبه خوب آوردن ربطی به تایم مطالعه بالا نداره!!! یه تایم اصولی و مفید با درک عمیق مطالب شمارو به موفقیت میرسونه.خیلیا بودن ۲۰ساعت مطالعه داشتن ولی حتی یک خط هم از درس رو نفهمیدن و رد شدن. همینام بعد کنکور میگن ما حقمونو میخوایم منی که ۲۰ساعت مطالعه داشتم
      ببین من با شناختی که از خودم دارم این برنامه رو ریختم مثلا من تو یک ساعت 20 تا تست ریاضی میزنم . پس با توجه به اینکه مثلا اگه کتابی 200 تست داشته باشه من 10 ساعت تو دو هفته ریاضی میذارم . البته به طورمثال گفتم . اعتقادم اینه باید از اول تا آخر کل تست های یک مبحث رو باید زد .

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      علاوه بر اینکه برنامه ی ساعتی به این صورت مناسب نیست بلکه همینم به نظرم خوب انجام ندادید.
      اینکه شما در روز هر 4 تا اختصاصی رو گذاشتید به کنار حتی پایه و 12ام هم با هم گذاشتید!
      این روی کاغذ هم معقول نیست چه برسه عمل.
      ولی برنامت برای مدرست خوبه که میخوای با یک ساعت پیش بری و اینا.درکل میتونی در کنار این مدرسه هم به رتبه خوب تجربی برسی(البته تا حد ممکن سعی کن از مدرسه در بری)
      http://forum.konkur.in/thread63039.html

توی این تاپیک اون بخش برنامه ریزی رو گوش بده خیلی کمکت میکنه.روش مطالعه زیست هم گوش بده(یکی دوتا دانش آموز ریاضی میشناسم که این روشو رفتن تو زمان تقریبا کم به درصدهای بالا آزمون (60-70) رسیدن)
      از الان هم اگه سعی کنی زیست رو استارت بزنی خوبه.چون لزوما خوندن کتاب زیست راهگشا نیست و باید تکنیک تست زنیش رو یاد بگیری که پروسه ی خیلی طولانی ایه.
      موفق باشی

سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان باتجربه لطفا بگید واسه درسهایی به جز زیست و شیمی لازمه کل تستها رو بزنیم؟
      بعد متاسفانه من قبلا تست زدم علامتدار نکردم درست حسابی .

8. Top | #23
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان باتجربه لطفا بگید واسه درسهایی به جز زیست و شیمی لازمه کل تستها رو بزنیم؟
      بعد متاسفانه من قبلا تست زدم علامتدار نکردم درست حسابی .
      این سوال منم هست .
      اصلا فکرمیکنم تا کل تستهای یه مبحثی رو نزنم به تسلط نمیرسم . معمولا هم به آزمونا نمیرسم چه باید کرد؟

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      این سوال منم هست .
      اصلا فکرمیکنم تا کل تستهای یه مبحثی رو نزنم به تسلط نمیرسم . معمولا هم به آزمونا نمیرسم چه باید کرد؟
      یعنی یکی نیس ما دو نفر رو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اتفاقا کاملا برعکس.

رتبه 2000 برای شما چیزی نخواهد بود. اصلا مایوس نباشید. من فقط یه سری توصیه بهتون کردم که کمک کنه برنامه بهتری از اول برای خودتون بنویسید. مثل این موسسات کنکور و همکاران مشاور برای خودتون برنامه ریزی طولانی مدت نکنید، اصل حرف من اینه. اینکه از الان مثلا تا 15 مهر برنامه بریزید غلطه. اول روزانه بعد که دیدید در واقعیت چطور هستید خودتون یا مشاور تا 1 هفته می تونه بهتون برنامه بده. برنامه ریزی هم باید اصولی باشه. اگر مشاور ندارید و نمی گیرید طبق برنامه قلمچی یا گزینه 2 هماهنگ بشید.

از تیر امسال یه شاگرد دارم که سرباز وظیفه س. دیگه شرایط اون خیلی حادتره. الان مطالعه مفیدش به 6 ساعت رسیده. پس نشدن و نرسیدن و قید کنکور رو زدن اصلا جایگاهی نداره.

در هر صورت موفق باشید اگر از حرف های من انرژی منفی گرفتید اصلا اینطور نباشه اتفاقا با انگیزه قوی جلو برید.

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      این سوال منم هست .
      کلا سعی کنید تست ها رو مثلا زوج ها یا فرد ها رو بزنید اگر بازم زیاده ضرایب 3 اگر بازم زیاده ضرایب 5 ولی هر بار که مطالعه می کنید تکمیلش کنید.

برای درسی مثل ریاضی یا فیزیک در یک بازه 90 الی 120 دقیقه ای حدود 40 تا 60 تست و رفع اشکال معقوله.

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan- نمایش پست ها
      کلا سعی کنید تست ها رو مثلا زوج ها یا فرد ها رو بزنید اگر بازم زیاده ضرایب 3 اگر بازم زیاده ضرایب 5 ولی هر بار که مطالعه می کنید تکمیلش کنید.

برای درسی مثل ریاضی یا فیزیک در یک بازه 90 الی 120 دقیقه ای حدود 40 تا 60 تست و رفع اشکال معقوله.
      اینجوری میشه به تسلط رسید؟
      نکته ای جا نمیمونه؟
      درصدام پایین نمیاد؟
      چون ممکنه فقط برسم همون زوج ها یا فرد ها رو بزنم.

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نکته ای جا نمیمونه؟
      درصدام پایین نمیاد؟
      میشه در این باره هم راهنمایی کنید ؟

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نکته ای جا نمیمونه؟
      درصدام پایین نمیاد؟
      بله می شه به تسلط رسید. خصوصا دقت کنید که حتما مرور داشته باشید رو تست هایی که کار کردید و حتما علامت گذاری و یادداشت نکات داشته باشید.

در مورد نکته جا موندن وقتی خب زمان کافی ندارید تنها راهه و بهتر از تست نزدن هست. شما همون تست هایی که می زنید رو با تمرکز بزنید نتیجه می گیرید. بعد دروسی مثل ریاضی و فیزیک آروم آروم نکات جا خواهند افتاد و خودتون اگر برنامه درستی داشته باشید بعد مدتی می بینید مثلا در مبحث حرکت پرتابی اونقدری به تسلط رسیدید که هر تست رو زیر 30 ثانیه می زنید و اینطوری می شه در زمان کمی تست های نزده رو هم کامل کرد.

موفق باشید.

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نکته ای جا نمیمونه؟
      درصدام پایین نمیاد؟
      وسواس نداشته باش به این فک کن که همون مقدار تستی که میزنیو واقعا یاد بگیری و مرور کنی..شاید الان بگی نه این وسواس نیستو باید مطلبو کامل یاد بگیرم اما اون آخرا که رسیدی و چندتا فصلو حذف کردی ک کلا تستاشو نزنی به حرفم میرسی
      بهترین کار: به اندازه توانت تست بزنی و برای هر ازمون نواقصو کامل کنی ینی تست پوششی بزنی مثلا برای یه ازمون تستای زوج مبحثو بزنی ازمون بعدی تستای فرد و اینم یادت نره که تو کنکور سوالایی رو میبینی که تاحالا هیچوقت ندیدی ..در واقع سوال های زیادی حل میکنی تا مغزت از توانایی حل مسئله به مرور زمان استفاده کنه و گرنه اینکه سوالی که حل میکنی تو خونه رو جای دیگه ای ببینی فقط تو ازمون های ازمایشی اتفاق میفته

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن