خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

تبادل نظر بین کاربران و پاسخگوها

تو اینجا قراره کاربرها با پاسخگوها تبادل نظر کنن.

میتونین از پاسخگوها درخواست کنین تا در مورد مبحث خاص در همون بخش های درسی تاپیک مجزا برای اون مبحث درسی ایجاد کنن و مبحثو براتون موشکافی کنن.

یکی از دلایلی که اینکار لازم به نظر میرسه سوالات متعددی توسط کاربرها مثلا در درس زیست شناسی پرسیده میشه ولی به مرور با اضافه شدن پستها مدفون میشه و کلی از زحمت اون پاسخگو که کلی وقت صرف کرده و توضیح داده هدر میره. و هیچ کاربری هم نمیره تک تک بشیه تمام صفحاتو بخونه.
      ولی اگه پاسخگو یک مبحث ایجاد کنه و به مرور پست اول اون تاپیکو تکمیل کنه قابل مراجعه برای همه هست و میتونن زیر همون مطلب سوال بپرسن و پاسخگو مطالبیو به پست اول اضافه کنه و یک مطلب جامع در اون مبحث ایجاد بشه.
      اینکار هم به نفع کاربر هست که یک مطلب جامع بخونه و هم به نفع پاسخگو که مجبور نباشه هر دفعه یه مطلبو تکراریو اونم پراکنده برای 100 نفر توضیح بده و هم به نفع سایت که تبدیل به یک منبع قابل رجوع میشه.

صحبت درسی دیگه ای هم اگه پاسخگوها و یا کاربرها با هم دیگه دارن میتونن در اینجا انجام بدن.
      و بحثهای علمی یا ایجاد تاپیکهای درسی و علمی اینجا انجام بشه.

سعی کنین بحثهای کدوم کتاب بهتره و ... اینجا انجام ندین.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اولین درخواست هم خودم میدم.
      اقا بهنام
      Behnam10@ اگه امکانش هست تاپیک های جداگانه برای ملخ و کرم خاکی و ... ایجاد کنین و به مرور به بررسی همه جانبشون بپردازین.
      با تشکر. از شما.

ویرایش توسط sina_u : 19 شهریور 1398 در ساعت 18:00

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      اولین درخواست هم خودم میدم.
      اقا بهنام
      Behnam10@ اگه امکانش هست تاپیک های جداگانه برای ملخ و کرم خاکی و ... ایجاد کنین و به مرور به بررسی همه جانبشون بپردازین.
      با تشکر. از شما.
      سلام
      وقت بخیر
      این موصوع و ایده رو میشه با فعال کردن قابلیت تگ و سرچ تگ ها ، بر طرف کرد
      ولی نمیدونم این قابلیت رو بشه فعال کرد یا نه از نظر تنظیمات مربوط به آی تی و ... در انجمن
      ولی زدن تاپیک جدا برای هر قسمت در زیست ، یه مقدار مشکله به دلیل تنوع زیاد ... و البته اجازه مدیریت هم میخواد
      پیشنهاد من اینکه اگه قرار باشه این ایده اجرایی بشه ، جدا کردن قسمت های جانوری ، گیاهی ، انسانی و .... برای سوالات و نکات زیست ، بجای تاپیک کلی " سوالات زیست " ایده بهتری باشه
      بازم اگه مدیریت تائید کرد ، و بقیه دوستان هم موافق بودن من درخدمتم
      @Araz

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تو اینجا قراره کاربرها با پاسخگوها تبادل نظر کنن.

میتونین از پاسخگوها درخواست کنین تا در مورد مبحث خاص در همون بخش های درسی تاپیک مجزا برای اون مبحث درسی ایجاد کنن و مبحثو براتون موشکافی کنن.

یکی از دلایلی که اینکار لازم به نظر میرسه سوالات متعددی توسط کاربرها مثلا در درس زیست شناسی پرسیده میشه ولی به مرور با اضافه شدن پستها مدفون میشه و کلی از زحمت اون پاسخگو که کلی وقت صرف کرده و توضیح داده هدر میره. و هیچ کاربری هم نمیره تک تک بشیه تمام صفحاتو بخونه.
      ولی اگه پاسخگو یک مبحث ایجاد کنه و به مرور پست اول اون تاپیکو تکمیل کنه قابل مراجعه برای همه هست و میتونن زیر همون مطلب سوال بپرسن و پاسخگو مطالبیو به پست اول اضافه کنه و یک مطلب جامع در اون مبحث ایجاد بشه.
      اینکار هم به نفع کاربر هست که یک مطلب جامع بخونه و هم به نفع پاسخگو که مجبور نباشه هر دفعه یه مطلبو تکراریو اونم پراکنده برای 100 نفر توضیح بده و هم به نفع سایت که تبدیل به یک منبع قابل رجوع میشه.

صحبت درسی دیگه ای هم اگه پاسخگوها و یا کاربرها با هم دیگه دارن میتونن در اینجا انجام بدن.
      و بحثهای علمی یا ایجاد تاپیکهای درسی و علمی اینجا انجام بشه.

سعی کنین بحثهای کدوم کتاب بهتره و ... اینجا انجام ندین.
      سلام ، یکی از بهترین تاپیک های این انجمن تاپیک زیست شناسیه ؛ که واقعا سعی شده بدون حاشیه و تماما درسی باشه ، فکر کنم مهم ترین عاملی هم که باعث شده این تاپیک چند سال بالا بمونه همین موضوع بدون حاشیه بودنشه ؛ به نظرم بجای اینکه برای هر مطلب یه تاپیک جدا گونه زده بشه برای هر درسی یه تاپیک مثل زیست باشه و پاسخگو ها اونجا جواب بچه ها رو بدن ؛ اینطوری پراکندگی مطالب هم ایجاد نمیشه ، بار پاسخگویی هم به دوش فقط پاسخگو نیست بقیه ی بچه ها هم بنا به اون قسمتی که اطلاع دارن و مسلط هستن میتونن جواب بقیه رو بدن ( اینطوری هم انگیزه هم رقابت بین بچه به وجود میاد )

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      سلام
      وقت بخیر
      ولی نمیدونم این قابلیت رو بشه فعال کرد یا نه از نظر تنظیمات مربوط به آی تی و ... در انجمن
      ولی زدن تاپیک جدا برای هر قسمت در زیست ، یه مقدار مشکله به دلیل تنوع زیاد ... و البته اجازه مدیریت هم میخواد
      پیشنهاد من اینکه اگه قرار باشه این ایده اجرایی بشه ، جدا کردن قسمت های جانوری ، گیاهی ، انسانی و .... برای سوالات و نکات زیست ، بجای تاپیک کلی " سوالات زیست " ایده بهتری باشه
      @Araz
      سلام خوبی بهنام جان ؟ خودت شاهد بودی چقدر سختی کشیدیم تو هر دوره ای که این تاپیک زیست شناسی بار علمی و محتواییش بالا بمونه ، اینطوری تیکه تیکه کردنش فکر نکنم درست باشه ، حداقل اینکه یه تاپیک خوب رو از منبع بودن میندازه ؛ نظرم شخصیه ولی یه تاپیک کلی خوب عمل میکنه تا اینکه جدا جدا باشه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      سلام خوبی بهنام جان ؟ خودت شاهد بودی چقدر سختی کشیدیم تو هر دوره ای که این تاپیک زیست شناسی بار علمی و محتواییش بالا بمونه ، اینطوری تیکه تیکه کردنش فکر نکنم درست باشه ، حداقل اینکه یه تاپیک خوب رو از منبع بودن میندازه ؛ نظرم شخصیه ولی یه تاپیک کلی خوب عمل میکنه تا اینکه جدا جدا باشه
      ممنون حامد عزیز
      والله عرض کردم که ایده بهترش اینکه اگه قرار باشه جدا بشه ، موضوعی جدا کردن بهتر از اینکه تیتر وار (مثلا هر جانور جدا و .. ) بخواد تفکیک بشه
      ولی من تا حدودی موافق با استارتر هستم که خیلی از سوالاتی که از سال های قبل بوده در تاپیک و پاسخ هایی که ماها دادیم ، عملا برای بچه های جدید بی فایده شدع ... هر کدوم از جواب هایی که میدیم سعی میکنیم که جامع باشه و هر جنبه ای از موضوع سوال رو پوشش بده ... حیفه که این پست هامون مدفون بشه به مرور زمان ...
      و خب اینم اشاره کردم که اصلا تصمیم باید بصورت کلی باشه که هم تیم مدیریت و هم پاسخگو ها ، تصمیم و راهکار واحد بدن و اینکه تاپیک جدا زده بشه و کسی فعالیت نکنه ، عملا کار بیهوده ایه
      البته در مورد زیست اینجوریه ... تاپیک درسی دیگه ای واقعا وجود نداره که فعال باشه الان یه زمانی که خودم کنکوری بودم ، تاپیک سوالات شیمی و ریاضی بود که خودمم استفاده میکردم ... ولی الان اهمیت تاپیک اعتراض و کمپین و ... از تاپیک های درسی بیشتره و اکثر پاسخگو ها مشاور کنکور شدن تا که بخوان از سواد شون استفاده کنند برای کمک به بقیه ...
      من کلا به این داستانا کاری ندارم و چون منشن کردن جواب دادم ... وگرنه به هر صورت تصمیم بگیرید ، من پایه تون هستم
      ویرایش توسط Behnam10 : 19 شهریور 1398 در ساعت 18:48

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      سلام
      وقت بخیر
      @Araz
      وقت شما هم بخیر.
      جدا کردن مطالب مهم مزایای خاصی داره مثلا خود شما میتونین روزی یا 2 روز یکبار یک ربع چند خط جدید به اون مطلب اضافه کنین و هفته ای یکبار مطلبو up کنین.اصلا عجله ای برای تکمیل کردنش نیست هر زمان که تمایل داشتین تکمیل کنین.
      اینطوری مثلا اگه من بخوام درباره ملخ بخونم نمیرم کلی مطلب پراکنده بخونم.
      مطلبو از مقدمات بحث شروع میکنم و به صورت یک منبع کامل میخونم.
      هر سوالی هم دارم زیر همون مطلب میپرسم و اگه شما دیدین نیاز به اضافه کردن به مطلب هست پست اولو تکمیلش میکنین.
      نفرات بعد هم که سوال دارن نمیان هی مطلب تکراریو بارها بپرسن (حقیقت اینه اکثرا جستجو نمیکنن و بارها یک سوال پرسیده میشه) و مستقیما تو اون مبحث میپرسن. اینطوری در وقت شما در دراز مدت بسیار صرفه جویی میشه. و یک مطلب جامع برای استفاده در آینده ایجاد میشه.

ویرایش توسط sina_u : 20 شهریور 1398 در ساعت 01:05

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      سلام ، یکی از بهترین تاپیک های این انجمن تاپیک زیست شناسیه ؛ که واقعا سعی شده بدون حاشیه و تماما درسی باشه ، فکر کنم مهم ترین عاملی هم که باعث شده این تاپیک چند سال بالا بمونه همین موضوع بدون حاشیه بودنشه ؛ به نظرم بجای اینکه برای هر مطلب یه تاپیک جدا گونه زده بشه برای هر درسی یه تاپیک مثل زیست باشه و پاسخگو ها اونجا جواب بچه ها رو بدن ؛ اینطوری پراکندگی مطالب هم ایجاد نمیشه ، بار پاسخگویی هم به دوش فقط پاسخگو نیست بقیه ی بچه ها هم بنا به اون قسمتی که اطلاع دارن و مسلط هستن میتونن جواب بقیه رو بدن ( اینطوری هم انگیزه هم رقابت بین بچه به وجود میاد )
      اون تاپیک هست ربطی به این نوع تاپیک ها نداره.
      اون تاپیک به عنوان رجوع به مطالب خیلی کارامد نیست چون مطالب پراکنده هست.
      ولی اینجا یک مطلب به طور کامل بررسی میشه. و بهتر میشه در موردش بحث کرد.

ویرایش توسط sina_u : 20 شهریور 1398 در ساعت 01:07

9. Top | #9
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      اون تاپیک هست ربطی به این نوع تاپیک ها نداره.
      اون تاپیک به عنوان رجوع به مطالب خیلی کارامد نیست چون مطالب پراکنده هست.
      ولی اینجا یک مطلب به طور کامل بررسی میشه. و بهتر میشه در موردش بحث کرد.

انجمن زیست شناسی و زیرمجموعه هاش واسه همین ایجاد شده که بچه ها سوالات موضوعیشون را در هر یک از زیر مجموعه ها بپرسند.
      خود من هم با یک تاپیک کلی زیاد موافق نبودم و نیستم ولی چه کنیم که استقبال از این تاپیک زیاد بوده و پرسش و پاسخ بیشتری در آن شکل گرفته است.

111.png

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن