خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 63
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مگه مدرسه قراره چيکار کنه؟

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRX نمایش پست ها
      سلام من وقتی رفتم زیر 1000 های قلم چی رو دیدم تو کنکور 98 همه یا تیزهوشان بودن یا غیرانتفاعی هایی با شهریه بالای 5 میلیون یا نمونه دولتی (که خیلی کمتر از دوتای قبلی بودن.) اصلا یه کورسوی امیدی هم انگار واسه منی که مدرسه عادی درس میخونم وجود نداره . اصلا شما کسی رو میشناسید تو تجربی تو مدرسه عادی خونده باشه پزشکی یا دندان روزانه قبول شده باشه؟
      سلام خب من بعنوان مشاور بله رتبه زیر 100 هم حتی می شناسم که دولتی خونده باشه ولی طی 10 سال اخیر واقعا به ندرت بودن. چون مثل قدیم نیست که دبیران گرامی برای بچه ها وقت بذارن، تعداد بچه ها در کلاس زیاد هست (گاها تا 40 الی 45 نفر) خب برای پایه 12 این تعداد فاجعه س. دبیر به هر نفر هی باید بگه لطفا ساکت....... و داستان های دیگه. برای پایه 12 تجربی من کمترین شهریه ای که دیدم در منطقه 5 تهران حدود 12 تومن (دقیق 11.4) بود. که البته با دوز و کلک از بچه ها خیلی بیشتر می گیرن که من اسم مدرسه رو نگم ولی فقط اردوی عید که حدود 20 الی 25 روز هست هزینه ای 3 میلیونی به همراه داره. اما دولتی ها هم رایگان نیستن، بازم منطقه 5 تهران دبیرستان دولتی هست که خیلی هم معروفه، شما به ظاهر ثبت نام می کنی با حالا یه مبلغ کم کمک به مدرسه و ..... بعد می بینی دبیران گرامی اصلا درس نمی دن و در نهایت مجبوری از کلاس های خصوصی که توسط آموزشگاهی جدا در خود مدرسه برگزار می شه استفاده کنی که اونم حدود 5 تومنی هزینه داره و تازه اگر شرکت نکنی مدرسه اذیت می کنه. شهریه مهد کودک فرزند دوستم 3 تومن شد تو شهرستان دیگه 5 تومن که برای پایه 12 یعنی دارن رایگان خدمات می دن. همه این ها رو گفتم که شرایط روز رو بدونید. ولی آدم های خاص و استثنایی هم هستند که معادلات رو عوض می کنند و شما می تونید از اون ها باشید. شما برنامه ریزی خوب داشته باش. ساعت مطالعه بالا. منابع خوب. فکر آزاد که راحت بتونی بخونی، حتما موفق می شی.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      تا وقتی که ذهنت درگیر این مدل سوالا باشه نه محاله قبول شی!من خودم دو ساله پشت کنکورم و هردوسالشم رتبم بدتر شده و دلیلشم همچین فکراییه!هر موقع تک تک سلولای بدنت ایمان آوردن که با وضعیتی که داری میتونی پس میتونی شک نکن!

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رتبه 87 منطقه دو تجربی امسال، تو مدرسه ای درس میخونده که معلم زیستشون انقد ضعیف بوده که خودش میرفت جلو برای بچه ها تدریس میکرد هیچ کلاس کنکوری هم نرفت حالا تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل.
      جای اینکه دنبال این حاشیه ها باشین و بخواین برای شکستتون بهانه پیدا کنید سعی کنید تلاشتون رو زیاد کنید تا به موفقیت برسین

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش بیا تعارف رو بذاریم کنار من خودم دولتی خوندم و امسال سال دومم بود با میانگین 64 ترازم شده 9400 و رتبه کشوریم 10000 و دیگه قصد ندارم برم سمت کنکور چون بی عدالتی محض شده مگه بخوای سرتونو مثل کبک زیر برف کنید و بگید هرکی تلاش کنه به نتیجش میرسه، نه جانم امسال خیلیا تلاش کردن ولی به نتیجه نرسیدن
      ببین فرض کن در کشور 1000 تا مدرسه تیزهوشان و نمونه دولتی هست و تو هر مدرسه ای فقط 3 نفر واقعا برای کنکور بخونن میشه 3000 نفر تازه مدارس دولتی و شاهد و پشت کنکوریا و معلمها و بچه های رشته های مهندسی رو فاکتور گرفتم که اگه بخوای رقم اونا رو هم اضافه کنی هر ساله یه چیزی حدود 10 الی 15 هزار نفر رقیب واقعی به رقبای پارسال اضافه میشه و همه پزشکی و دندون میخوان ......
      نمیگم نمیشه ولی شما ببین چرا تعداد مدارس دولتی 20 برابر تیزهوشان و نمونه است ولی آمار قبولی برعکسه؟ ... داداش بی عدالتی آموزشی بدجور داره خودشو نشون میده و این جاده و مسیر کنکور برای اونا آسفالته ولی برای ما سنگلاخی مثلا فرض کن یه فصلی مثل حرکت شناسی رو خودمون باید چقدر بخونیم تا شاید به یکسری نتایج برسیم ولی اونا با تدریس معلم خوبشون تو یک هفته همه چیزو یاد میگیرن و میرن تست میزنن و خودت میدونی اگه یک مبحثی رو خوب برات تدریس کنن چقدر تو تست زنی جلو میفتی و سر کلاساشون معلمو به چالش میکشن نه اینکه تو مدارس دولتی 90% انرژی معلم سر ساکت کردن و دعوا با بچه ها میگذره ...........
      تازه شما از شرایط اونایی که از مدارس دولتی تونستن رتبه بیارن هم اطلاعی نداری چون ممکنه کارهایی کرده باشن که دلشون بخواد ناگفته بماند .... اینارو گفتم چون یک عده فکر میکنن ما دولتی ها تلاش نمیکنیم یا اینکه سطح اموزش در تیزهوشان و دولتی آنچنان فرقی نداره در صورتی که این حرفها سیاه نماییه چون بچه های تیزهوشان اغلب از خانواده هایی هستند که پدر و مادرشان اهل مطالعه هستند و به طبع بچه ها هم اهل مطالعه شدن و خودتون میبینید که بعضی ها کتابای المپیادی میخونن، الان شاید یه عده بگن المپیاد با کنکور فرق داره ولی باید بگم کسی که مثلا شیمی المپیاد خونده، مفاهیمش رو جویده و نیاز به تلاش کمتری از یک کسی داره که تازه داره شیمی میخونه نه اینکه در کلاسهای دولتی معلم فرصت نمیکرد کتاب رو تموم کنه.....
      حرف آخر : در شرایط امروز بسیار بسیار سخت است که یک دانش آموز دولتی بتواند پزشکی بیاورد.

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مطالعه ی زیاد اولا خسته کنندس دوما لزوما نتیجه بخش نیست
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      شما میتونید خلأ مدرسه رو با مطالعه زیاد پر کنید .
      میتونید رتبه زیر 1000 بیارید کاری با لیست قلم چی نداشته باشید . فقط اگه شروع نکردید حتما از مدت باقیمانده در تابستان استفاده کنید تا پشیمان نشوید.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله اگه درس نخونی هیچ فرقی ندارن ولی اگه بخوای بخونی فرقشون از زمین تا آسمونه
      نقل قول نوشته اصلی توسط sis.b نمایش پست ها
      من هم تو مدرسه دولتی بودم هم غیرانتفاعی.غیر انتفاعی و دولتی هیچ فرقی با هم نداره اگه خودت درس نخونی

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من وقتی رفتم زیر 1000 های قلم چی رو دیدم تو کنکور 98 همه یا تیزهوشان بودن یا غیرانتفاعی هایی با شهریه بالای 5 میلیون یا نمونه دولتی (که خیلی کمتر از دوتای قبلی بودن.)
      اصلا یه کورسوی امیدی هم انگار واسه منی که مدرسه عادی درس میخونم وجود نداره .
      اصلا شما کسی رو میشناسید تو تجربی تو مدرسه عادی خونده باشه پزشکی یا دندان روزانه قبول شده باشه؟
      سلام

پس بچه هایی که توی روستا درس میخوونن باید برن بمیرن !! چون هیچ امکاناتی ندارن !!
      این حرف ها از جمله مدرسه خوب ، معلم خوب و غیره ...سیاست های اقتصادی برای پولدار شدن های مدارس غیرانتفاعی و تیزهوشان و... هست.
      الان بخاطر شبکه های اجتماعی و وضعیت جامعه، کسی محکم و استوار پای درس نمیشینه !! ربطی به نوع مدرسه و سبک تدریس و این ها نداره...
      اینکه رتبه های برتر از مدارس غیردولتی و اینها هستند، بخاطر تلاش و همت خود دانش آموز هست، که مدارس محترم از تلاش این افراد به نفع تبلیغات برای پولدار شدن خودشون دارن سو استفاده می کنن !!
      در حال حاضر کتاب هایی که در بازار هست، اونقدر خوب هست که هر کدوم جای یه معلم خوب خصوصی رو میتونه بگیره ولی به شرط اینکه پای برنامه ریزی خودتون محکم بمونید. نه اینکه نصف روز رو پای اینترنت و شبکه های اجتماعی تلف کنید... و ی روز بخونید و ی روز نخونید...
      خلاصه رمز موفقیت تلاش مداوم و پشتکار داشتن هست....نه معلم و نوع مدرسه !!

موفق باشید.
      ویرایش توسط elhameli : 15 شهریور 1398 در ساعت 12:56

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=سیزده;1534310]
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      یکم مودبانه صحبت کن پست هات حدف نمیشه - اسپم نزن پست هات حذف نمیشه
      خیر سرت هم نرم افزار خوندی ( نمیدونم واقعیه یا نه ولی خب چیزی که ثبت کردی اینه ) با این حال باید با قوانین ساده هر انجمنم اشنا باشی دیگه نه؟

من تو همه پستاییم که حذف شد در جواب تبلیغ این آقا جواب نوشته بودم حالا اگه خیر سر تو تبلیغ مشاور اونم با این روش تو تاپیکای مختلف اسپم نیست پس جواب منم به حرفای این آقا اسپم نیست مگر اینکه منافع شمارو به خطر بندازم طرف تو تاپیک به من فحش داده پست اون هست پست منو پاک کردین
      اولا تاریخ عضویت منو نگاه کن تاریخ عضویت خودت هم نگاه کن اصلا روت میشه حرف بزنی تو این چند سال طبق قوانین انجمن عمل کردم همیشه هم نظراتم هست شما کلا از بیخ و بن تو حاشیه هستی اون از نام کاربریت اینم از تمام نظرات که همش توهین هست ثانیا مگه نظرات من پا داره بیاد جلوی چشم تو نظرات منو نخون یه نفر دیگه سوال پرسیده من جواب اونو دادم هر وقت گفتند جسد تو بپر وسط تو کار همه هم که می خوای فضولی کنی

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
      سلام

پس بچه هایی که توی روستا درس میخوونن باید برن بمیرن !! چون هیچ امکاناتی ندارن !!
      این حرف ها از جمله مدرسه خوب ، معلم خوب و غیره ...سیاست های اقتصادی برای پولدار شدن های مدارس غیرانتفاعی و تیزهوشان و... هست.
      الان بخاطر شبکه های اجتماعی و وضعیت جامعه، کسی محکم و استوار پای درس نمیشینه !! ربطی به نوع مدرسه و سبک تدریس و این ها نداره...
      در حال حاضر کتاب هایی که در بازار هست، اونقدر خوب هست که هر کدوم جای یه معلم خوب خصوصی رو میتونه بگیره ولی به شرط اینکه پای برنامه ریزی خودتون محکم بمونید. نه اینکه نصف روز رو پای اینترنت و شبکه های اجتماعی تلف کنید... و ی روز بخونید و ی روز نخونید...
      خلاصه رمز موفقیت تلاش مداوم و پشتکار داشتن هست....نه معلم و نوع مدرسه !!

موفق باشید.
      دقیقا همینه. یه بار یه بنده خدایی اومد گفتم سطحم ضعیفه می تونم تو این مدت (از شهریور) 3 رقمی بشم؟ منم نوشتم تو این مدت نمیشه، همه ریختن سرم که داری تضعیف روحیه می کنی و می خوای رقیب رو حذف کنی و از این دست حرفا.
      حالا ایشون از اون طرف بوم افتاده. اولا میانگین 64 واسه کنکور آبدوغ خیاری امسال چیز چشم گیری نیست و منم با این که از بهمن شروع کردم به خوندن، درصدام یه مقدار از این پایین تره و ترازم هم نزدیکه.
      دوما خفن ترین معلم های خفن ترین دبیرستان ها کی می خوان باشن؟ از کره ی مریخ میان یا یه افرادی هستن که نهایتش مثل آرام فر و بازرگانی و سایر برندهای معروف هستن. این افراد هم تدریسشون الان در دسترس همه هست و چیزایی که توی dvd و کلاس های آنلاینشون میگن هیچ فرقی با کلاس حضوری نداره.
      به نظر میاد هنوز بعضی ها فکر می کنن اونایی که در کنکور موفق میشن، دلیلش اینه که یه معلم ناشناخته ای از یه کره ی دیگه میاد یه وردی می خونه و یه چیزی به اونا یاد میده که هیچ جای دیگه نیست.
      در حالی که همچین چیزی نداریم.
      توی اون پست قبلیم هم گفتم. بعضیا خیلی کنکور رو دست کم می گیرن. مثلا یه شخصی میاد با پایه ی صفر، از مهر شروع می کنه بکوب خوندن و انتظار داره 3 رقمی بیاره. در حالی که افرادی هستن که بکوب خوندن رو از پایه ی نهم و دهم شروع کردن و الان روی تراز 7500 هستن. واضحه که نمیشه به اونا رسید! چون هرچه قدر شما بدوی اونا هم دارن می دون. اصلا عدالت نیست که یه شخصی که چندین سال پشت هم زحمت کشیده از کسی با "برنامه ی قبولی پزشکی در 1 هفته" می خواد قبول بشه شکست بخوره.

11. Top | #26
      TRX
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب . خوندم پستاتون رو . الان ۱۵ روز از شهریور مونده چی بخونم؟
      الان منظور شما اگه تدریس این مدرسه هاست خب dvd اساتید خوب تو بازار فت و فراوونه ولی هیچکس با اینا نتیجه نگرفته . من هنوز هم نفهمیدم چه عاملی از همه مهم تره

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reka نمایش پست ها
      داداش بیا تعارف رو بذاریم کنار من خودم دولتی خوندم و امسال سال دومم بود با میانگین 64 ترازم شده 9400 و رتبه کشوریم 10000 و دیگه قصد ندارم برم سمت کنکور چون بی عدالتی محض شده مگه بخوای سرتونو مثل کبک زیر برف کنید و بگید هرکی تلاش کنه به نتیجش میرسه، نه جانم امسال خیلیا تلاش کردن ولی به نتیجه نرسیدن
      ببین فرض کن در کشور 1000 تا مدرسه تیزهوشان و نمونه دولتی هست و تو هر مدرسه ای فقط 3 نفر واقعا برای کنکور بخونن میشه 3000 نفر تازه مدارس دولتی و شاهد و پشت کنکوریا و معلمها و بچه های رشته های مهندسی رو فاکتور گرفتم که اگه بخوای رقم اونا رو هم اضافه کنی هر ساله یه چیزی حدود 10 الی 15 هزار نفر رقیب واقعی به رقبای پارسال اضافه میشه و همه پزشکی و دندون میخوان ......
      نمیگم نمیشه ولی شما ببین چرا تعداد مدارس دولتی 20 برابر تیزهوشان و نمونه است ولی آمار قبولی برعکسه؟ ... داداش بی عدالتی آموزشی بدجور داره خودشو نشون میده و این جاده و مسیر کنکور برای اونا آسفالته ولی برای ما سنگلاخی مثلا فرض کن یه فصلی مثل حرکت شناسی رو خودمون باید چقدر بخونیم تا شاید به یکسری نتایج برسیم ولی اونا با تدریس معلم خوبشون تو یک هفته همه چیزو یاد میگیرن و میرن تست میزنن و خودت میدونی اگه یک مبحثی رو خوب برات تدریس کنن چقدر تو تست زنی جلو میفتی و سر کلاساشون معلمو به چالش میکشن نه اینکه تو مدارس دولتی 90% انرژی معلم سر ساکت کردن و دعوا با بچه ها میگذره ...........
      تازه شما از شرایط اونایی که از مدارس دولتی تونستن رتبه بیارن هم اطلاعی نداری چون ممکنه کارهایی کرده باشن که دلشون بخواد ناگفته بماند .... اینارو گفتم چون یک عده فکر میکنن ما دولتی ها تلاش نمیکنیم یا اینکه سطح اموزش در تیزهوشان و دولتی آنچنان فرقی نداره در صورتی که این حرفها سیاه نماییه چون بچه های تیزهوشان اغلب از خانواده هایی هستند که پدر و مادرشان اهل مطالعه هستند و به طبع بچه ها هم اهل مطالعه شدن و خودتون میبینید که بعضی ها کتابای المپیادی میخونن، الان شاید یه عده بگن المپیاد با کنکور فرق داره ولی باید بگم کسی که مثلا شیمی المپیاد خونده، مفاهیمش رو جویده و نیاز به تلاش کمتری از یک کسی داره که تازه داره شیمی میخونه نه اینکه در کلاسهای دولتی معلم فرصت نمیکرد کتاب رو تموم کنه.....
      حرف آخر : در شرایط امروز بسیار بسیار سخت است که یک دانش آموز دولتی بتواند پزشکی بیاورد.
      چن ساعت مطالعه مفففيد داشتيد؟

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب . خوندم پستاتون رو . الان ۱۵ روز از شهریور مونده چی بخونم؟
      الان منظور شما اگه تدریس این مدرسه هاست خب dvd اساتید خوب تو بازار فت و فراوونه ولی هیچکس با اینا نتیجه نگرفته . من هنوز هم نفهمیدم چه عاملی از همه مهم تره
      من موندم چرا شما بجای تلاش و تکیه به خودتون به فکر dvd و معلم و مدرسه ایید؟
      مثال میزنم:۳ تا دوست داشتم دوران راهنمایی درس خون بودن رفتن تیزهوشان(نمونه بودیم) از اون ۳ نفر فقط یکیشون رتبش شد ۱۳۰۰ و پزشکی قم میخونه،بهترین رتبه مدرسه بوده سال ۹۷(سهمیه ۵ درصدم داشت فکر کنم)
      ۳ نفر دیگه تو کلاسمون بودن تو امتحانای نهاییم ممتاز شده بودن.ینی خود من میگفتم اینا پزشکی رو شاخشونه در این حد خرخون
      کلاسای خارج مدرسه ام به تبع میرفتن ولی هیچکدوم قبول نشدن
      چرا بنظرت؟ بازم مدرسه نقش موثری ایفا کرده؟
      فقط و فقط به خودتون بستگی داره❤
      یکی تلاش میکنه با روحیه ی عالی و موفق میشه
      یکی تلاش میکنه ولی ته دلش میگه من که میدونم قبول نمیشم چون تیزهوشان نبودم،من از ۱۵ شهریور شروع کردم فلانی از دهم داره میخونه و ... مشخصه آدم با این روحیه قبول نمیشه
      تداوم تو درس خوندن از همه چی مهم تره و خودشناسی بعدش برنامه ریزی،من مطمئنم از الان میشه به زیر ۵۰۰ منطقه حتی فکر کرد(خوشبین و رویایی نیستم،۱۰ ماه وقته مگه آدم چقد بیشتر نیاز داره واسه جمع بندی و مرور؟صفرم باشی میشه مسلط شد)
      تو این ۲ هفته سعی کن پیش نیازای آزمونو بخونی
      مثل زیست دوم،تابع،بردار و قرابت و اینا
      موفق باشی
      ♡Be your Own HERO

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reka نمایش پست ها
      حرفای شما رو فقط کسی مثل من که مثل شما تجربه داره میفهمه.
      دوستان سال اولی که میخوان کنکور بدن خیلی داغ و پرانرژی هستن و فکر میکنن قراره غوغا کنن و کاری با تجربه ی بقیه ندارن.
      جملات معروف همیشگی که باعث بدبختی بچه هامون شده: کلاس کنکور و معلم و اینا همش الکیههمین کتاب های موجود در بازار برای قبولی پزشکی کافی هستش

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درپاسخ به پست بالا حواسم نشد نقل قول کنم
      کسی نمیگه الکیه ، خب اگه کلاس تاثیر داشت دی وی دی ها هم باید اندازه کلاس تاثیر داشته باشن . چون مثلا بهترین دبیرهای کره زمین هستن . آشنامون ۱۲ میلیون داد دی وی دی ۵ میلیون داد کلاس استرس های عجیب غریبی هم داشت میگفت من مدرسه عادی میخونم رتبه ش شد ۲۰ هزار

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)