خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

⚫شیمی پیش دانشگاهی کنکور قدیم

سلام دوستان
      آیا برای فهمیدن شیمی پیش دانشگاهی و تسلط به اون باید ابتدا "ترمودینامیک و محلول ها مطالعه بشن"
      یا تسلط بر شیمی2 و استوکیومتری کافیه؟
      یعنی میتونم شیمی2 و استوکیومتری رو بخونم بعدش پیش رو شروع کنم و اخر سر ترمودینامیک و محلول ها رو بخونم؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام،برای سنتیک فقط باید کمی استوکیومتری و محلول(غلظت ها)بلد باشی،برای تعادل لازم ترمودینامیک رو هم در حد آنتالپی وآنتروپی بلد باشی،برای اسیدوباز قسمت مساعلش باید مساعل محلول رو بلد باشی وبرای قسمت مفاهیم اسیدوباز لازم شیمی عالی رو خونده باشی.

3. Top | #3
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شیمی آلی
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام،برای سنتیک فقط باید کمی استوکیومتری و محلول(غلظت ها)بلد باشی،برای تعادل لازم ترمودینامیک رو هم در حد آنتالپی وآنتروپی بلد باشی،برای اسیدوباز قسمت مساعلش باید مساعل محلول رو بلد باشی وبرای قسمت مفاهیم اسیدوباز لازم شیمی عالی رو خونده باشی.

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      خب این یعنی بصورت دوم سوم پیش بخونم
      درسته؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parham7983 نمایش پست ها
      خب این یعنی بصورت دوم سوم پیش بخونم
      درسته؟
      اگر آزمون آزمایشی میری،برای پایه در نیمسال اول سوم رو انتخاب کن..اینطوری تا حد زیادی پیش نیاز ها رعایت میشه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بطور کلی برای شیمی پیش دانشگاهی باید سوم بسته شده باشه + شیمی آلی
      ولی اگه تفکیکی بخوای ، سینتیک نیاز به استوکیومتری و محلول داره
      تعادل نیاز به ترمودینامیک داره و استوکیومتری
      اسید و باز نیاز به استوکیومتری ، محلول و شیمی آلی داره
      فصل چهارم هم نیاز به استوکیومتری داره و با شیمی دوم میتونن ترکیبش کنن (فصل 1 و 2 و 3)

نتیجه میگیریم که شما باید درکنار خوندن شیمی پیش ، سوم رو هم بخونی کامل (یعنی زودتر از پیش تموم کنی) ک برنامه ی قلم چی هم همینه
      تقریبا از وسطای پیش ک میشه نیمسال 2 به بعد ، دوم رو هم بخونی ، بازم برنامه قلم چی
      البته قلم چی سال قبل فشرده کرد برنامه شو و یکم قاطی پاتی شد ولی درکل راهکار خوبی ارائه میده
      من شیمی رو همینجوری خوندم و کنکورمم درصد خوبی گرفتم . پیشنهاد من همین برنامه قلم چیه

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ellie.79 نمایش پست ها
      بطور کلی برای شیمی پیش دانشگاهی باید سوم بسته شده باشه + شیمی آلی
      ولی اگه تفکیکی بخوای ، سینتیک نیاز به استوکیومتری و محلول داره
      تعادل نیاز به ترمودینامیک داره و استوکیومتری
      اسید و باز نیاز به استوکیومتری ، محلول و شیمی آلی داره
      فصل چهارم هم نیاز به استوکیومتری داره و با شیمی دوم میتونن ترکیبش کنن (فصل 1 و 2 و 3)

نتیجه میگیریم که شما باید درکنار خوندن شیمی پیش ، سوم رو هم بخونی کامل (یعنی زودتر از پیش تموم کنی) ک برنامه ی قلم چی هم همینه
      تقریبا از وسطای پیش ک میشه نیمسال 2 به بعد ، دوم رو هم بخونی ، بازم برنامه قلم چی
      البته قلم چی سال قبل فشرده کرد برنامه شو و یکم قاطی پاتی شد ولی درکل راهکار خوبی ارائه میده
      من شیمی رو همینجوری خوندم و کنکورمم درصد خوبی گرفتم . پیشنهاد من همین برنامه قلم چیه
      منابعتون رو هم میفرمایین؟
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      تصمیم گرفتم که تا اخر تابستون شیمی دوم رو
      ببندم+عربی1و ریاضی1
      مهر هم برا ازمون بخونم ولی برا شیمی تو شروع کار سال سوم رو میبندو کاری به بودجه بندی شیمی ازمون ندارم.
      کار درستیه؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      با منی بیب ؟
      اره دیگ پس واسه چی نقل گرفتی

خب ب ترتیب میگم هانی
      1. IQ
      اینجوری ک تستاشو مبحثی میزدم بعد هرتیکه ای ک بنظرم مهم بود هایلایت میکردم ، مثلا روی سوال یا یکی از گزینه ها ، هرصفحه هم یه استیکر میچسبوندم نکاتو توش مینوشتم (اینجوری مجبور میشدم بخونمشون)
      2. فار
      فقط سوم ! سوم رو کلا زدم ، عالی بود ، نکات خوبیم ازش یاد گرفتم
      دوم و پیش یکم اغراق آمیز سخت بود بنظرم ، ولی سوم اوکی بود (بازم بعضی سوالای المپیادیشو تک و توک ب صلاح دید خودم حذف میکردم )
      3.موج آزمون
      موج آزمونم هر 3 پایه ش فوق العاده س و همه شو زدم ، مخصوصا سوم و پیش فوق العاده بود (یه نکته ای از اسیدباز بود ک همیشه میخواستم بدونم ولی پیداش نمیکردم و وقتی تو این پیدا کردم ذوق مرگ شدم همونی ک اگه k کوچیکتر از ده به توان منفی پنج باشه از نوشتن آلفا تو مخرج صرف نظر میکنیم )

4. مبتکران
      واسه فصلایی که حس میکردم یادگیری عمیق تری لازم دارم میرفتم کل درسنامه هاشو میخوندم و یه خلاصه کوچیک ازش درمیاوردم مث الکتروشیمی ک واقعا ضعیف بودم یا فصل 4 دوم
      همینا ، سه سطحی ام داشتم ولی حال نکردم باهاش :/

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ellie.79 نمایش پست ها
      با منی بیب ؟
      اره دیگ پس واسه چی نقل گرفتی

خب ب ترتیب میگم هانی
      1. IQ
      اینجوری ک تستاشو مبحثی میزدم بعد هرتیکه ای ک بنظرم مهم بود هایلایت میکردم ، مثلا روی سوال یا یکی از گزینه ها ، هرصفحه هم یه استیکر میچسبوندم نکاتو توش مینوشتم (اینجوری مجبور میشدم بخونمشون)
      2. فار
      فقط سوم ! سوم رو کلا زدم ، عالی بود ، نکات خوبیم ازش یاد گرفتم
      دوم و پیش یکم اغراق آمیز سخت بود بنظرم ، ولی سوم اوکی بود (بازم بعضی سوالای المپیادیشو تک و توک ب صلاح دید خودم حذف میکردم )
      3.موج آزمون
      موج آزمونم هر 3 پایه ش فوق العاده س و همه شو زدم ، مخصوصا سوم و پیش فوق العاده بود (یه نکته ای از اسیدباز بود ک همیشه میخواستم بدونم ولی پیداش نمیکردم و وقتی تو این پیدا کردم ذوق مرگ شدم همونی ک اگه k کوچیکتر از ده به توان منفی پنج باشه از نوشتن آلفا تو مخرج صرف نظر میکنیم )

4. مبتکران
      واسه فصلایی که حس میکردم یادگیری عمیق تری لازم دارم میرفتم کل درسنامه هاشو میخوندم و یه خلاصه کوچیک ازش درمیاوردم مث الکتروشیمی ک واقعا ضعیف بودم یا فصل 4 دوم
      همینا ، سه سطحی ام داشتم ولی حال نکردم باهاش :/
      بنظرت مبتکران +آی کیو بهتره
      یا مبتکران + موج آزمون

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parham7983 نمایش پست ها
      تصمیم گرفتم که تا اخر تابستون شیمی دوم رو
      ببندم+عربی1و ریاضی1
      مهر هم برا ازمون بخونم ولی برا شیمی تو شروع کار سال سوم رو میبندو کاری به بودجه بندی شیمی ازمون ندارم.
      کار درستیه؟
      من شیمی خیلی شاخی ندارم ولی اگه برگردم مسلما فار رو تو منابعم میزارم گفتم چندین بار و اینکه حتما اول سالو با سوم شروع میکنم و نه دوم
      باشه هر جور میدونی ! ولی من خودم حالشو داشتم فیزیک پیش میخوندم فصل یک یا دو
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام. فصل اول و دوم شیمی پیش عملا یکین. همشم مخلوط با استوکیمتری. پس یه جورایی قطعا باید شیمی سوم, فصل اول مطالعه شه. البته نه کامل, چون مثلا قلم چی همزمان با هم میارشون بالا.
      ظرفیت ها و واکنش نویسی هم یه جورایی چسبِه. پس حتما باید مطالعه بشن.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن