خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      نفر برتر کنکور

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه سری نکات هستن که تو در نهایت برا کنکور مفیده اما مشخصا برای تراز آزمون قلم چی هم چند تا کار مفید هست مثلا:
      آزمون غیرحضوری و آزمون سال پیش همسنگ همون آزمون رو حل کنید.
      نکات حفظی رو پنجشنبه آزمون مرور کنید.
      حس و حال خودتون رو صبح قبل از آزمون نسبت به هر درس بنویسید.
      پیش آزمون تعیین کنید و هدف گذاری داشته باشید.
      دیشبش خواب کافی داشته باشید و ترجیحا دوش بگیرید.
      آزمون های دفعه قبل رو تحلیل کنید و ضعف هایی که ناشی از کمبود علمی نیستن رو روی کاغذ بنویسید و قبل از آزمون بعدی مرور کنید و به خودتون بگید که دیگه اونا رو تکرار نمی کنید (مثلا روی سوال رو اشتباه خوندن، عجله کردن و چند تا سوال رو ندیدن، پاسخنامه رو اشتباه پر کردن و... رو مصداقی مشخص کنید: "است رو با نیست قاطی میکنم"، "اول دفترچه اختصاصی عجله میکنم و سوالای ساده رو اشتباه میزنم"، "معمولا جای گزینه 2 و 3 رو اشتباه وارد میکنم")
      صبحانه کامل و مقوی بخورید حتما.
      سر جلسه آزمون آرامش فکری خودتون رو حفظ کنید و به کار دیگران فکر نکنید.
      خودتون رو با کسی مقایسه نکنید، نمی گم از اوضاع دیگران کاملا بی خبر باشید چون ناگزیر این جو کنکور باید باشه و تو رقابت بودن خودش مهمه اما تمرکز اصلیتون رو معطوف به افراد دیگه نکنید و روی خودتون متمرکز باشید.
      کتابای سه سطحی رو مطالعه کنید تا سبک و سیاق دام سوالات طراحای قلم چی دستتون بیاد.
      برنامه آزمون رو کاملا بشناسید و درسا رو خوب تو دو هفته پخش کنید و تنوع درس مناسبی داشته باشید.
      به تراز و رتبه آزمون فکر نکنید و فقط و فقط روی بهترین بودن سرجلسه آزمون تمرکز داشته باشید. (تجربه من و دیگران نشون داده وقتی به نتیجه اتفاقی فکر می کنی ازش تاثیر منفی میگیری و هی با خودت میگی "اگه نشه چی؟" "اگه نتونم چی؟" اما بهتره به آخرش فکر نکنید و فقط وفقط حل سوالات آزمون براتون اهمیت داشته باشه و بعد از آزمون شروع به تحلیل نتایج کنید)
      خوراکی شیرین و آب ببرید سرجلسه آزمون و زمان پاسخگویی هر درس رو هم روز قبلش با خودتون طی کنید (پیش آزمون).
      یه سری نکاتی هستن که شما رو تو سوالاتی که بلد نیستید هم کمک میکنه البته کنکور و آزمون های قلم چی همشون یک مسابقه علمی هستن و موضوع اول همون سواد و یادگیری مفهومی دروسه اما بعد از اینکه سوالاتی رو که بلد هستید پاسخ دادید برای دور دوم روی سوالاتی که بلد نیستید میتونید این روش ها رو هم امتحان کنید:
      اگه اطلاعات روی سوال به گرم داده شده و جواب به کیلوگرم خواسته شده میتونید دو گزینه رو کنار بذارید(اونایی که در هزار ضرب شدن) و یکی از اون دو گزینه دیگه رو شانسی بزنید (تقریبا شانس بدی نیست و به امتحانش می ارزه!)
      گزینه های سوال رو امتحان کنید و تطبیق بدید
      از حالت خاص استفاده کنید (مثلا سوال گفته مثلثی و نگفته چه مثلثی... شما بگیرید مثلث متساوی الاضلاع و سوال رو ساده تر حل کنید! البته باید در نظر بگیرید که حالت خاص با شرایط دیگه سوال تناقضی نداشته باشه و حتما این روش رو از قبل تو خونه تمرین کنید)
      عدد گذاری کنید (یادمه یه مسئله معروف و سختی بود که میگف راننده مقدار مشخصی از مسیر رو با سرعت فلان طی میکنه و مقدار مشخص دیگری رو سرعت بهمان و بقیه مسیر رو هم با سرعت مشخص دیگه ای .... سرعت متوسطش چنده؟/ مثلا تو این سوال میتونید در نظر بگیرید که طول مسیر 100 متره! البته میدونم که سوالات رو میتونن طوری طرح کنن که شما همیشه نتونید از این حالت استفاده کنید ولی خب اینو هم تو خونه تمرین کنید و ببینید کجا ها میشه ازش استفاده کرد و البته باید خلاقیتتون رو هم تقویت کنید که بتونید توی سوالایی که تازه می بینید این روش ها رو پیاده کنید)
      بعضی سوالات وقت گیر رو هم با امتحان گزینه میشه راحت تر حل کرد مثلا سوالاتی که می پرسه "در کدام بازه فلان چیز برقرار است؟" شما از هر بازه یک عدد بدید و ببینید برقراره یا نه

_این روش هایی که گفتم پیش نیازش یادگیری مفهومی دروسه و اینکه سرجلسه به ذهنتون برسه ناشی از سواد علمیه. منظورم اینه که بدون سواد علمی نمیشه نتیجه خوبی گرفت و مهم ترین چیز همون خوندن و تلاش و یادگیریه ...

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbenyamin نمایش پست ها
      یه سری نکات هستن که تو در نهایت برا کنکور مفیده اما مشخصا برای تراز آزمون قلم چی هم چند تا کار مفید هست مثلا:
      آزمون غیرحضوری و آزمون سال پیش همسنگ همون آزمون رو حل کنید.
      نکات حفظی رو پنجشنبه آزمون مرور کنید.
      حس و حال خودتون رو صبح قبل از آزمون نسبت به هر درس بنویسید.
      پیش آزمون تعیین کنید و هدف گذاری داشته باشید.
      دیشبش خواب کافی داشته باشید و ترجیحا دوش بگیرید.
      آزمون های دفعه قبل رو تحلیل کنید و ضعف هایی که ناشی از کمبود علمی نیستن رو روی کاغذ بنویسید و قبل از آزمون بعدی مرور کنید و به خودتون بگید که دیگه اونا رو تکرار نمی کنید (مثلا روی سوال رو اشتباه خوندن، عجله کردن و چند تا سوال رو ندیدن، پاسخنامه رو اشتباه پر کردن و... رو مصداقی مشخص کنید: "است رو با نیست قاطی میکنم"، "اول دفترچه اختصاصی عجله میکنم و سوالای ساده رو اشتباه میزنم"، "معمولا جای گزینه 2 و 3 رو اشتباه وارد میکنم")
      صبحانه کامل و مقوی بخورید حتما.
      سر جلسه آزمون آرامش فکری خودتون رو حفظ کنید و به کار دیگران فکر نکنید.
      خودتون رو با کسی مقایسه نکنید، نمی گم از اوضاع دیگران کاملا بی خبر باشید چون ناگزیر این جو کنکور باید باشه و تو رقابت بودن خودش مهمه اما تمرکز اصلیتون رو معطوف به افراد دیگه نکنید و روی خودتون متمرکز باشید.
      کتابای سه سطحی رو مطالعه کنید تا سبک و سیاق دام سوالات طراحای قلم چی دستتون بیاد.
      برنامه آزمون رو کاملا بشناسید و درسا رو خوب تو دو هفته پخش کنید و تنوع درس مناسبی داشته باشید.
      به تراز و رتبه آزمون فکر نکنید و فقط و فقط روی بهترین بودن سرجلسه آزمون تمرکز داشته باشید. (تجربه من و دیگران نشون داده وقتی به نتیجه اتفاقی فکر می کنی ازش تاثیر منفی میگیری و هی با خودت میگی "اگه نشه چی؟" "اگه نتونم چی؟" اما بهتره به آخرش فکر نکنید و فقط وفقط حل سوالات آزمون براتون اهمیت داشته باشه و بعد از آزمون شروع به تحلیل نتایج کنید)
      خوراکی شیرین و آب ببرید سرجلسه آزمون و زمان پاسخگویی هر درس رو هم روز قبلش با خودتون طی کنید (پیش آزمون).
      یه سری نکاتی هستن که شما رو تو سوالاتی که بلد نیستید هم کمک میکنه البته کنکور و آزمون های قلم چی همشون یک مسابقه علمی هستن و موضوع اول همون سواد و یادگیری مفهومی دروسه اما بعد از اینکه سوالاتی رو که بلد هستید پاسخ دادید برای دور دوم روی سوالاتی که بلد نیستید میتونید این روش ها رو هم امتحان کنید:
      اگه اطلاعات روی سوال به گرم داده شده و جواب به کیلوگرم خواسته شده میتونید دو گزینه رو کنار بذارید(اونایی که در هزار ضرب شدن) و یکی از اون دو گزینه دیگه رو شانسی بزنید (تقریبا شانس بدی نیست و به امتحانش می ارزه!)
      گزینه های سوال رو امتحان کنید و تطبیق بدید
      از حالت خاص استفاده کنید (مثلا سوال گفته مثلثی و نگفته چه مثلثی... شما بگیرید مثلث متساوی الاضلاع و سوال رو ساده تر حل کنید! البته باید در نظر بگیرید که حالت خاص با شرایط دیگه سوال تناقضی نداشته باشه و حتما این روش رو از قبل تو خونه تمرین کنید)
      عدد گذاری کنید (یادمه یه مسئله معروف و سختی بود که میگف راننده مقدار مشخصی از مسیر رو با سرعت فلان طی میکنه و مقدار مشخص دیگری رو سرعت بهمان و بقیه مسیر رو هم با سرعت مشخص دیگه ای .... سرعت متوسطش چنده؟/ مثلا تو این سوال میتونید در نظر بگیرید که طول مسیر 100 متره! البته میدونم که سوالات رو میتونن طوری طرح کنن که شما همیشه نتونید از این حالت استفاده کنید ولی خب اینو هم تو خونه تمرین کنید و ببینید کجا ها میشه ازش استفاده کرد و البته باید خلاقیتتون رو هم تقویت کنید که بتونید توی سوالایی که تازه می بینید این روش ها رو پیاده کنید)
      بعضی سوالات وقت گیر رو هم با امتحان گزینه میشه راحت تر حل کرد مثلا سوالاتی که می پرسه "در کدام بازه فلان چیز برقرار است؟" شما از هر بازه یک عدد بدید و ببینید برقراره یا نه

_این روش هایی که گفتم پیش نیازش یادگیری مفهومی دروسه و اینکه سرجلسه به ذهنتون برسه ناشی از سواد علمیه. منظورم اینه که بدون سواد علمی نمیشه نتیجه خوبی گرفت و مهم ترین چیز همون خوندن و تلاش و یادگیریه ...

خیلی ممنون کامل , جامع و مفید بود

3. Top | #18
      ags
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان من امسال خداروشکر 639 شدم اگه سوالی هست در خدمتتونم

4. Top | #19
      ags
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ayda88 من امسال 639 شدم اگه سوالی دارید بفرمایید

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کلا خیلیییییییییییییی تست بزن و با دقت برسی کن
      به نظر من اصلش تسته

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پست های من در مورد آزمون زیادن. ولی بهترین و جامع ترین هارو هم توی تاپیک مصاحبم میذارم و هم توی کانالم. اگر تمایل داشتین مطالعه کنین, شرایط و موارد مورد نیاز رو برای آوردن یه تراز خوب رو گفتم.
      http://forum.konkur.in/thread64595.html
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      up

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      جان من بگو 200 تو 7200 واسه چی بود؟من راهی بلدم که ترازت نهایتن به 7199 میرسه.بگم؟
      عین عصام

هزاربار زمین میخورم

اما نمیذارم اونی که بهم تکیه کرده یه بار هم زمین بخوره

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Y.3.R نمایش پست ها
      جان من بگو 200 تو 7200 واسه چی بود؟من راهی بلدم که ترازت نهایتن به 7199 میرسه.بگم؟
      یاسر کامااااان
      برای بدست اوردن رتبه ی دورقمی باید میانگین تراز حداقل 7200 باشه
      حالا راهکاری دارین بدین ممنونتون میشم

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ayda88 نمایش پست ها
      یاسر کامااااان
      برای بدست اوردن رتبه ی دورقمی باید میانگین تراز حداقل 7200 باشه
      حالا راهکاری دارین بدین ممنونتون میشم
      درسته ک اگ ترازت بالا باشه احتمال موفقیتت بیشتره ولی قطعا هم اینطور نیس.یکی از همشهریام با میانگین تراز 6300 رتبه ی 320 تو منطقه ی 3 آورده بود!ولی یه روش ک قطعا تراز تو رو بالا خواهد برد کار کردن آزمون های قلم چی سال های گذشته اس
      عین عصام

هزاربار زمین میخورم

اما نمیذارم اونی که بهم تکیه کرده یه بار هم زمین بخوره
      ویرایش توسط Y.3.R : 17 شهریور 1398 در ساعت 14:44

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن