خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 49
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 864 منطقه 2 کنکور تجربی 98 نظام قدیم - امیر مسعود جعفری

سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید؟

به نام خدا

امیر مسعود جعفری هستم ؛ از بیرجند مدرسه شهید بهشتی

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟

بین پزشکی و دندون مردد بودم ولی پزشکی رو اول انتخاب کردم

-
      لطفا کارنامه تان را بگذارید!

کارنامه های امسال:
      1.jpg

2.jpg

کارنامه پارسال:

3.jpg

داوطلب نظام جدید هستید یا قدیم و نظرتون را پیرامون شیوه برگزاری کنکور به این شکل و ترازگیری مشترک و نمره همترازی بفرمایید؟

نظام قدیم و سال دومیه ک کنکور میدم . من خودم سوالای نظام جدیدو ندیدم ولی از خیلیا شنیدم انگار ساده تر بودن سوالا نسبت ب ما . ولی سوالای نظام قدیمم بنظرم از سوال های قبل اسون تر نگیم ؛ کم ابهام تر و سرراست تر بود مخصوصا تو زیست و فیزیک . درکل بنظرم تاحدی عدالت برقرار شد و اگه کسی درست مطالعه کرده بود نتیجشو میگرفت .

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      چون پشت کنکور بودم بعد اعلام نتایج و استراحت دو هفته ای ؛ از یکی دوهفته قبل مهر شروع کردم و مهر دیگه جدی تر .

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

به معنای واقعی هیچی ؛ همش بیرون و شام و گیم نت با دوستام )- تابستان سال دهم
      فقظ کلاسای فوق برنامه مدرسه- تابستان سال یازدهم

- تابستان سال دوازدهم
      حدودا جدی شد درس خوندنم و 6 تا 8 ساعت حداکثر میخوندم ولی مشکل روش مطالعه من بود ک بنظرم کلا اشتباه بود . وقت زیادی روی درسنامه های فاگو زیست میزاشتم وتست اصلا نمیزدم .فقظ خوندن و خوندن بود ک الان میدونم اشتباه محضه . ریاضی و فیزیک کار نکردم ک ضرر کردم

- سال تحصیلی دوازدهم

جدی ترین دوران تحصیلم همون موقع بود و خوب میخوندم انصافا ولی برای جبران کم کاری گذشتم اذیت شدم و نتونستم کامل پایرو جمع کنم و مجبور شدم حذف کنم بخشای زیادی رو .

ساعت دو ظهر ک خونه میرسیدم یه ساعت میخابیدم و از سه شروع میکردم تا نه شب حدودا 6 ساعت . کل کلاسای مدرسه رو میرفتم ک الان میبینم خیلیاشون فقط وقتمو گرفتن و میشد تو خونه و سریع تر جمع کرد مطلبو .

- دوران طلایی نوروز

سال اول تو نوروز وقت بیشتری داشتم ونسبتا خوب خوندم . جز دو نصف روز ک به عید دیدنی و دیدن اقوام گذشت بقیشو میخوندم . 8 تا 10 ساعت روزی . کتاب زردم کار میکردم .

ولی سال دوم ک مدرسه نداشتم برام با بقیه روزا فرقی نمیکرد حتی بدترم بود و ساعت مطالعم افت شدیدی داشت در حد 8 ساعت حداکثر شده بود ولی خب ناامید نمیشدم هیجوقت چون از درس خوندنم راضی بودم .

- ماه رمضان

بازم فرقی نداشت برام و روزه نگرفتم متاسفانه .

-
      دوران امتحانات نهایی

- دوران جمع بندی

مهم ترین دوران بنظرم همین جمع بندیه و بیشترین ترازای کانونم مال ازمونای جامع بود . حجم مطالبی ک تو سال میخونیم واقعا زیاده و اگه درست مرور و جمع بندی نکنیم یادگیری ناقص میمونه و بدتر از یاد نداشتنه . کسی ک یاد نداره تستو نمیزنه ؛ کسی ک یاد داره و فراموش کرده اشتباه میزنه ؛ وقتش گرفنه میشه تا فک کنه ؛ استرس بدی میگره و ... . بهتره تو طول سال برا خودتون تست نشان دار ؛ سوالای ازمونایی ک غلط زدین ولی سوال خوبی بوده ؛ کتابای جمع بندی و اینا رو درنظربگیرین

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

بنظرم این کتابایی ک میگم بهترینان تو هر درس ( رو منابعم خیلی تحقیق کردم و وسواس داشتم ک بهترینا باشن )

زیست : اول ک کتابو باید اینقد بخونین ک حفظ باشین ؛ نکه یه چیزی تو ذهنتون باشه قشنگ حفظ شین جوری ک بدونین چی کدوم صفحس و قبل و بعدش چی گفته کتاب . روعکسا خیلی دقت کنین به فهم بهترتون کمک میکنه . نکته بعدی شیوه خوندن کتابه . باید ی کلمه ک میبینن همه ارجاعاتش تو ذهنتون بیاد . نباید راحت از جمله های کتب بگذرین . مثلا خودم این جمله کتاب زیست سومو همیشه مثال میزنم :

تنظیم میکنند نه باعث میشود ، هورمون های تیرویدی نه هورمون های غده تیروید ، رشد مغز نه نخاع ؛ رشد ماهیچه نه تقیسیم ماهیچه ؛ طی کودکی و بزرگسالی اشتباه نشه ؛ افزایش میدهد نه شروع میکند ، .... اینطوری میخوندم کل جمله های کتابو .

منابعمم زیاد بود هفت هشت تا فک کنم : نشر الگو ؛ خیلی سبز ؛ مهروماه ؛ ایکیو ؛ تانک بعضی وقتا ؛ موج ازمون ؛ جمع بندی مهروماه ؛ سه سطحی ، ابی کانون . نشر الگو از همه بهتره قطعا . اقای هاشمی ریزترین نکته ها رو تو تستا اورده به شرطی ک همه پاسخ ها رو کامل بخونین حتی اگه درست زدین . ابی کانونم ک سوالات کنکوره حتمن داشته باشین .

شیمی : تو شیمی هم متن کتاب خیلی مهمه مخصوصا دوم و پیش . شیمی درسیه ک جدا میکنه شما رو ازبقیه اگه درصد 70 به بالا بزنین . سال دوم مبتکران دکتر بازرگان ؛ بقه سالا فقط خیلی سبز از نظر من عالی کار کرده . سه سطحی هم سوالات خوبی داشت . ولی بهترین کتاب شیمی وقتی سطحتون اومد بالا شک نکین ایکیو . بینظیره واقعا شیمیش سوالای حساب شده و سخت در حد کنکور . من با هیچ کتابی اندازه ایکیوی شیمی حال نکردم ) موج ازمونم سوالای خوبی داشت بعضی جاهاشو ک کار کردم و درسنامه های خلاصه ک خوب بودن انصافا . اگه تو ی قسمتای خاصی از شیمی مشکل دارین فیلمای اقاجانی تو الا زایگان هست . بهتون خیلی کمک میکنه و واقعا دبیر خوبیه .

فیزیک :

نقطه ضعف من ؛ هم پارسال هم امسال . اگه میخاین درصد متوسط و خوبی بگیرین حتمن درست کار کنین فیزیکو . توصیه من کتاب ابی کانونه ک سوالای کنکور و خیلی کم ازمونای کانونو اورده . همونارو کار کنین تیپ سوالا دستتون میاد . نیاز نیست کل فیزیکو بخونین ، یه فصلایی براساس درصدی ک میخاین انتخاب کنین رو اونا وقت بزارین و تست زیاد کار کنین . بعد فصلایی ک مونده از اخر . درسنامه و تست های گاجم خوبه بعد کانون میتونین برین سراغ گاج . در کل تیپ بندی سوالارو بشناسین و فرمولارم مرور کنین ک یادتون بمونن .

ریاضی :

تا سال پیش اسون ترین درس اختصاصی بود بنظرم ؛ سوالای تکراری ک با حل کردن سوالات سوالای گذشته میشد جواب داد به همشون ( جز هندسه ک من حذف کردم از اول ) امسالم سخت نبود ولی شیوه و بودجه بندی سوالا عوض شده بود و یکم اذیت کرد بچه هارو. بازم ابی کانون میتونه بهترین منبع باشه بنظرم . خودم سه بار کار کردم ابی ریاضی رو چون واقعا قوی نبودم اولا . بعد برای تست بیشتر مهر و ماه و تخته سیاه بابک سادات دوتاشونو داشتم .زیاد فرق ندارن فقط تستای تخته سیاه بیشتره و درسنامه رون تری داره . اگه نخریدین تخته سیاه یکم بهتره . و برای جمع بندی قبل کنکور حتمن حتمن کتاب خط ویژه رو تهیه کنین . بهترین منبع برای جمع بندی و حتی قبل از اونه . اضافه یا کم گویی نکرده و عالیه .

زبان انگلیسی

منبعی نداشتم و چون کانون زبانو تموم کرده بودم تو کل دوسال کنکورم کمتر از 10 ساعت وقت گزاشتم . تو سال دوم چون خیلی میشد اززبان دور بودم و یکم غرورم داشتم و ازمونام 100 یا 90 بود همه ؛ کار نکردم اصلا و ضررشو تو کنکور دیدم و هنوز باورم نمیشه درصد زبانم . فک کنم کتابای شهاب اناری خوب باشه نمیدونم بازم .

دینی :

اول متن کتابو میخوندم و ایه هارو حفظ میکردم و تو دوره های مختلف مرور میکردمشون . بعد از خط ویژه و ابی کانون تست میزدم وقتی بیکار بودم و حوصله درس نداشتم .

عربی :

عربیم تو عمومیا معمولا ضغیف ترین درس بچه هاس و منم همینجوری بود تقریبا . یکم کلاس رفتم و کتاب عربی سفید و کار کردم راه افتادم . عربی کاملم حدودا مثه همینه . رو عربی سوم و ترجمه وقت گزاشتم بیشتر ک اسون ترن و درصد خوبی میدن . خوبی عربی اینه اگه درست بخونی میشه تو دوتا نیم روز جمع بندیشو قبل کنکور انجام داد .

ادبیات :

کتاب جامع نداشتم . موضوعی برای لغت و زبان فارسی و قرابت داشتم ک از نشر الگو بودن همه . قرابت هامون سبطی هم دوسال پیش خونده بودم .

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟

دی وی دی ک نه ولی فییلم های سایت الا رو اگه تو مبحثی مشکل داشتم نگاه میکردم و تجربم این شد ک توی شیمی اقاجانی خیلی میتونه مفید باشه ، تو فیزیک اقای طلوعی . سلیقه ایه شاید برابقیه جواب نده تدریسشون . فیلمای استاد هاشمی برای ژنتیک و فیلمای تدریس انلاینشونو نگاه میکردم بعضی وقتا عالی بود بنظرم . مخصوصا ژنتیک ک همیشه مشکل داشتم با 10 ساعت کلشو فهمیدم جوری ک همه تستارو میتونستم بزنم .

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      از اول مهر خیلی جدی شروع کردم و حدود 11 ساعت مفید میخوندم . کمو زیادم میشد ولی میانگین 11 بود . بعد عید ولی ساعت مطالعم کمتر شد و حدود 9 ساعت چون سال دوم بود و خستگی و فشار واقعا رو ادم زیاده . هیجوقت ب خودم فشار نمیاوردم ؛ مثلا اگه ظهر بود و نمیتونستم درس بخونم دیگه بقیه روزو استراحت میکردم و فرداش قوی تری میخوندم . بهترین تایم مطالعه بنظرم صبحه . خودم از هشت شروع میکردم . شبا هم هیجوقت درس نمی خوندم و 8 شب تموم میشد کارم .

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      ده یا یازده شب میخابیدم ک فردا 7 پاشم . خابم خوب بود . نکته ای ک هست اینه ک صبح وقتی پا میشین گوشیو چک نکین ؛ نه تلگرام نه اینستا ، هیچی . حتی کلا پاک کنین . خودم تلگراممو شیش ماه و ایسنتامو چهار ماه اخر کلا پاک کردم . حس ارامش خوبی بهتون میده ، قول

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟

هر دوسال کانون . بهترین ازمون همینه بنظرم . فقظ از برنامش جدا نشین توروخدا . فک کنین هر ازمون کنکور تونه و قراره هر دوهفته کنکور بدین . نیازی ب پیشروی بیشتر از برنامه نیست اصلا . این برنامه راهبردی مطمن باشین کسایی ک نوشتن ک خیلی بشتر از منو شما میفهمن و سال ها کار کردن روش . شاید سوالای قلمچی سخت تر از کنکور باشه ولی برای همه یکسانه سطح ازمون و هیچکس نمیدونه کنکور قراره اسون باشه یا سخت .

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟

سال اول 6100 سال دوم 6600

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      ازمون تعیین سظح شرکت نکردم ولی نوزده مهر 6700 شدم

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      قطعا . ادم تا تو جو رقابت قرار نگیره نمیتونه موفق بشه . بنظر من خیلی ضروریه و روش ازمون دادن کم از روش درس خوندن نداره . هیجوقت از ازمون دادان نترسین و بدون غیبت شرکت کنین همشونو . شاید یکی از دلیل های موفقیت من تو سال دوم شرکت کردون و اهمیت دادن ب ازمونا بود .

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      اگه حوصله داشتم کل سوالای عمومی و اختصاصی رو نگاه میکردم پاسخشونو و نکات مهم و توی دفترم مینوشتم . اگه خسته بودم فقط زیست و شیمی رو صحیح میکردم چون سوالاش واقعا ارزش برسی دارن . وقت ازمون حمع بندی تو عید ؛ کل ازمونای قبلی رو هم برسی میکردم دوباره تا مرور بشه برام مطلب .

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      واقعا روش برنامه ریزی برای هرکس فرق داره . یکی برای هفتش برنامه میریزه یکی برای ماه . من هر جمعه برای هفته بعدم برنامه می ریختم و سعی میکردم واقع بینانه باشه برنامم ک بهش برسم . اولای ساعت محور بود برنامم ولی بعد بر اساس تعداد تست مینوشتم ولی ی کف مطالعه داشتم ک از 8 ساعت کمتر نشه .تو برنامم معمولا ی درس عمومی و سه تا اختصاصی بود هر روز . بازم کسی سوال داشت بپرسه بیشتر توضیح بدم بهش

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      برای ریاضی خط ویژه ک عالی بود , زیست متن کتابو میخوندم و حاشیه نویسی هایی ک کرده بودم بس بود چون کامل بود نکته هایی ک وارد کتاب کرده بودم . فیزیک ابی کانون . شیمی هم متن کتاب و وسوالای کنکور سال پیشو دوبار زدم . ادبیات موج ازمون فقط درسنامه هاش بدون تست . عربی درسنامه های گاج و 20 تست از هر مبحث برای مرور . دینی سوالای کنکور تو خط ویژه دوبار زدم تو دو بازه متفاوت و ایه هارو هفته اخر مرور کردم . زبانم کار خاصی نکردم .

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      خب مهم ترین سوال

سال دوم کنکور دادن اسون نیست واقعا . کلی فشار و استرس داری خیلی بیشتر از سال اول . یه طرف خود ادم ک هزار جور فکر میکنه اگه امسال نشه چی ، اگه همون هفته اخر مریض شم ؛.... و از این فکرا . از طرف دیگه بقیه دوستات و اقوام . هفته ای نبود بهم نگن اینقد میخونی اخرش هیچی نمیشی ، مگه چند نفر سال دوم تونستن ک نو بتونی ؛ چرا نرفتی پیرا پزشکی سال قبل ، ... . حرفای اذیت کننده زیاد میشنوین توسال دوم بهتره توجه نکنین بهشون و کار خودتونو بکنین . نزارین روتون تاثیر بزاره حرف بقیه . اونا از توانایی شما خبر ندارن و همرو مثه خودشون پایین میارن .

دوم اینکه از فضای مجازی تا میتونین دور شین ؛ مطمن باشین چیزیو از دست نمیدن یه سال . فقط استرس بهتون وارد میشه و ارامش و تمرکزتونو ازبین میبره . خبرای حاشیه ای هم ک ماشالا زیادن ؛ ی روز میگن سهمیه ها زیاد شده ؛ یه روز عقب افتادن کنکور و ... . به هیچکدوم توجه نکنین و درستونو بخونین و بگین اگه اتفاقی بیفته برا همه میفته من چرا خودمو نگران کنم .

رابطه با دوستاتون رو هم محدود کنید ؛ مخصوصا اونایی ک همش میگن نمیشه و ممکن نیست . از کسایی ک حرفای منفی میزنن دوری کنین چون انرژیتونو پایین میارن و شما تو این یه سال به همه توانتون نیاز دارین.

توی درسی ک خوبین غرور نگیرین ک از همون ضربه میخورین ؛ همه درسا رو بخوینن و هیچ درسیو حذف نکنین

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      زیست ایکیو اصلا بدرد نمیخوره ؛ سوالای بیخود سخت و نکته هایی ک در حد کتاب نیست

فیزیک نشر الگو بازم زیادی سخته

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      هدفم از اول مشخص بود . شهر و رشته و دانشگاه از روز اول میدونستم چی میخام و هر هفته بهش فکر میکردم . هدف داشتن به ادم انگیزه میده و جلوی ناامید شدنو میگیره . بعد زیاد درس میخوندم . با بیشتر درس خوندن انگیزم بیشتر میشد و ترازام ک خوب میشد استرسم کمتر میشد . به این فکر میکردم منکه تلاشمو کردم بقیش دست من نیست چرا الکی استرس بگیرم.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      اصلا مهم نیست ؛ تا وقتی تاثیر مثبت باشه 12 با 20 فرقی نداره برای رتبه های زیر 4 هزار . نگین چون امتحان نهاییم خراب کردم کنکور هرکار کنم فایده نداره . اصلش کنکوره

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      بسه دیگه ؛ چندبار :/

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      برای مرور بیشتر متن کتابو میخوندم و سوالای کنکور

بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      ضروری نیست ولی برای بعضیا میتونه کمک کننده باشه . من خودم داشتم و هر دوهفته باهم صحبت میکردیم ولی بعد از ی مدت دیگه واقعا نیاز نداشتم و خودم برنامه خودمو مینوشتم . برای بچه های تراز 6000 حدودا خوبه یا برای کسی ک نمیتونه تنهایی این مسیرو بره . به خود ادم بستگی داره

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      چند ماه ک اصلا نداشتم ، وقتی داشتم حدودا یک ساعت تو روز . اونم بعد درس نه بین درس خوندن .

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      هر وقت خسته میشدم و حس درس خوندن نداشتم استراحت میکردم . حدود دو نیم روز در هفته . یکیش بعد ازمون بود یکی دیگش کتغیر بود روزش .

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      من تو طول سال تفریح و ورزشم علاوه بر درس داشتم و ادامه میدادم . یه برنامه منظم باعث میشه ادم به همه کاراش برسه . صبح زود شروع کنین و شب تموم کنین تا ب بقیه کاراتون برسین . ظهر هم نخابین بهتره زیاد مفید نیست خاب ظهر .

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      با خودم فکر میکردم یه بسه یه سال از عمرمو گزاشتم و نمیخاستم بزارم دوسال بشه ک بلاتکلیف بمونم . یه سال درس خوندن درست خیلی راحت تره از چند سال بلاتکلیفی و کنکور دادن و مشکلات دیگه ک پیش میاد . اینم برمیگرده به هدف ادم . اگه بدونین چی میخایین نمیزارین چیزای دیگه جلوتونو بگیرن .

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      سال دوم هیچ کلاسی شرکت نکردم و بنظرم اگه خود ادم میتونه یاد بگیره ؛ نره کلاس بهتره . خیلی وقت ادم گرفته میشه بخاطر کلاس . فقط اگه میخونین و نمیفهمین ی بحثیو برا همون مبحث برین کلاس نه کل درسا .

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      خیلی . بدون برنامه درس خوندن نتیجه نمیده و تلاش ادم بی ارزش میشه بخاطر اشتباه خوندن و بی برنامگی . حتمن اگه خودتون نمیتونین از یه نفر دیگه بخاین براتون برنامه بریزه

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      خودم بعضی وقتا خلاصه مینوشتم و حدود یه دفتر خلاصه کل درسام شده بود ولی حوصله نکردم قبل کنکور بخونمشون اگه میخاین خلاصه نویسی کنین هر یک ماه خلاصه هارو بخونین و نزارین زیاد شن ک بعدا حوصله نکنین .
      - نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      عمومیام نسبتا قوی بود و بیشتر رو اختصاصی وقت میزاشتم . 80 به 20 . بعضی روزا اصلا عمومی نمیخوندم

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

به درسش بستگی داشت . تو زیست بعد چندبار خوندن متن کتاب دیگه فقط تست میزدم . تو ریاضی فیزیک درسنامه بعد بیشتر تست . کلا تست محور بهتره بنظرم . بعضی نکته ها هست بدون تست نمیشه فهمیدشون .

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

واقعا چ توصیه ای بکنم :/ بخونن درسای پایه رو .

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

من از مهر شروع کردم و با برنامه کانون پیش رفتم .

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

هرچی زودتر شروع کنین خودتون راحت ترین و درسال فشار کمتری روی شماست .

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      هرچی جز عمومی خوبه . من میگم زیست وشیمی .

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      معلومه ادم خسته میشه مطالب تکراری رو بار ها بخونه . ولی خب اگه هدف دارین به لحظه ای ک بهش برسین فکر کنین همه چی حله . هیچ کاری بدون خستگی نیست و همیشه ادم باید تلاش کنه قبول شدن ک تازه شروع راهه . میتونین بعد ازمون با خانواده یا دوستاتون برین بیرون ؛ شبا فیلم نگا کنین ؛ کتاب بخونین ... من همه اینا رو انجام میدادم . هروقت خسته شدین استراحت بدین به خودتون یکم .

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      وقتی درس بخونین و تو ازمونا اونجوری ک انتظار دارین عمل کنین نا امید نمیشین . کلا هرچی بیشتر درس بخونین کمتر وقت دارین به ناامیدی و اینا فکر کنین . تلاشتونو بکنین . خسته شدین اروم تر جلو برین ولی به عقب برنگرین و جا نزین .

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      کتابخونه . جو خونه مناسب نبود و سرصدای زیادی بود . کتابخونه هم اسون نبود و بعضی وقتا خیلی سخت میشد تمرکز کرد ولی بهتر بود

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      نه زیاد . من کلا اجتماعی نیستم و تنها راحت ترم

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      درست درس خوندن و ناامید نشدن .برعکس سال پیش به خودم باور داشتم

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

تلاششونو کردن و از مسافرت رفتن و چیزای دیگه زدن این دوسال . عاشقشونم و همیشه زحمت ادما برام یادم میمونه

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      داداشم دکترای دامپزشکی دارن و میخاد برای تخصص بخونه

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      حدودا شبیه رتبه اخرین ازمون کانونم بود . خداروشکر نتیجه خوبی بود و راضیم .

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      من شب کنکور بعد ازمون زبان درصدامو حساب کردم ؛ حدودا همین درصدا بود .

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

نه . تو عمومیا اول دینی , زبان ؛ ادبیات ؛ عربی

اختصاصی زیست ، شیمی و فیزیک ریاضی

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 99 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      زیاد به قکر معلم و کلاس خصوصی و اینا نباشن و تلاش خودشونه ک باعث موفقیتشون میشه. و هیجوقت نا امید نشین اگه من تونستم از 25 هزار سال پیش بشم 1500 امسال ؛ چرا کس دیگه نتونه زیر هزار بشه .

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

هرکی ک شرایط امسال منو درک کرد و رفتار منو تحمل کرد

پ.ن : من خودم چند ساله پیامای انجمنو میخونم ولی عضو نبودم . اگه الانم ثبت نام کردم فقط خاستم این مطلبو پست کنم تا اگه کسی قبلا موفق نشده و میخاد شروع کنه ، بدونه میشه و از منم میتونه بهتر بشه .

هیچوقت به ما اعتماد نکن؛
      ما فقط انسانیم، بالاخره یکجا ناامیدت میکنیم!

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام‌
      تبریک میگم
      برای زمین شناسی کدوم فصل ها رو خوندین

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بهتون تبریک میگم
      برای زیست منابع زبادی رو معرفی کردین میشه یک اولویت بندی کنید که به ترتیب کدوما بهترن؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم بهتون الهی که تو مراحل بعدی زندگیتون هم موفق باشید

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      تبریییییک!آدم کیف میکنه این مدل نظام قدیمارو میبینه
      ایشاالله موفقیت های بیشتر

6. Top | #6
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      سلام کنکوری ۹۹ هستم نظام جدید.
      تا الان هیچی نخوندم.
      تو این ۳ هفته دهم بخونم یا یازدهم و اینکه کدوم زوج درس رو انتخاب کنم تو طول سال؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام و تبریک من نفهمیدم شما با این زیست پرابهام امسال چطوری 92 زدی؟! حتی اساتید کنکور و خیلی از افرادی که زیست کنکور تدریس میکنند، میگفتن 5 تا سوال غلط بوده یا ابهام داشته و جالبه که سنجش هم این سوالات رو حذف نکرد ... یه وقتایی رتبه های برتر ازشون سوال میکردی که چطور با ابهامات کتاب برخورد کنی جواب میدادن که بیخیالشون بشید اما الان داریم میبینیم که سنجش بیخیال نمیشه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چقدر زیست بالای نود تاثیرگذاره منم شیمیمو بالای نود زدم ولی نتونست این طوری تاثیر بذاره تبریک میگم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      میشه منو راهنمایی کنی که شیمی رو چه جور مطالعه کنم به درصد بالا ۹۰ برسم؟؟منابعتو میگی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط david80 نمایش پست ها
      سلام بهتون تبریک میگم
      برای زیست منابع زبادی رو معرفی کردین میشه یک اولویت بندی کنید که به ترتیب کدوما بهترن؟
      مرسی عزیز
      ترتیب زیر بنظرم خوبه، نشر الگو ،ابی کانون، سه سطحی ،اخرم ایکیو ک نزدی نزدی
      هیچوقت به ما اعتماد نکن؛

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.t.n نمایش پست ها
      سلام‌
      تبریک میگم
      برای زمین شناسی کدوم فصل ها رو خوندین
      لطف داری
      چند فصل اول تا قبل کانی ها
      اتشفشان ، زلزله، زمین ساخت و دوران های زمین شناسی از سوم
      هیچوقت به ما اعتماد نکن؛

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohi.goli نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم بهتون الهی که تو مراحل بعدی زندگیتون هم موفق باشید
      مرسی لطف دارین❤
      هیچوقت به ما اعتماد نکن؛

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahannam نمایش پست ها
      تبریییییک!آدم کیف میکنه این مدل نظام قدیمارو میبینه
      ایشاالله موفقیت های بیشتر
      عزیزی
      شرمنده میکنی💛
      هیچوقت به ما اعتماد نکن؛

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin4636 نمایش پست ها
      سلام کنکوری ۹۹ هستم نظام جدید.
      تا الان هیچی نخوندم.
      تو این ۳ هفته دهم بخونم یا یازدهم و اینکه کدوم زوج درس رو انتخاب کنم تو طول سال؟
      نمیدونم :/ خودت باید تصمیم بگیری
      من بودم دهم انتخاب میکردم ک مدت بیشتری ازش گذشته ک کمتر یادته
      هیچوقت به ما اعتماد نکن؛

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reka نمایش پست ها
      سلام و تبریک من نفهمیدم شما با این زیست پرابهام امسال چطوری 92 زدی؟! حتی اساتید کنکور و خیلی از افرادی که زیست کنکور تدریس میکنند، میگفتن 5 تا سوال غلط بوده یا ابهام داشته و جالبه که سنجش هم این سوالات رو حذف نکرد ... یه وقتایی رتبه های برتر ازشون سوال میکردی که چطور با ابهامات کتاب برخورد کنی جواب میدادن که بیخیالشون بشید اما الان داریم میبینیم که سنجش بیخیال نمیشه
      مرسی
      شرمنده دیگه از دستم دررفت
      من دوتا بیشتر بنظرم ابهام نداشت و از اسون تر از چیزی بود ک براش اماده شده بودم
      هیچوقت به ما اعتماد نکن؛

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن