خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پاسخ به بعضی سوالات راجع به زمین شناسی

سلام به همه دوستان عزیز،انجمنیای گل خوب هستید؟از اونجایی که شخصیت زر زنی دارم فکر کنم یکم طولانی شه!!!پس اگه حوصله داشتی بخون
      اول از همه یه عذر خواهی کنم از نظام جدیدیای عزیز.چون راستش من کوچیک ترین اطلاعاتی راجع به دروس و منابع زمین نظام جدید ندارم و چیزایی که میخوام بگم فقط به درد نظام قدیما میخوره(اگه بخواد به درد بخوره البته )
      هرساله بعد از عید،یه سوال و تاپیکی که تو انجمن به وفور دیده میشه اینه که:زمین شناسی برای x% یا مثلا زمینو چقدر بخونم که فلان بزنم.یا چه درسایی رو بخونم و ...
      آقا خو چرا از عید به بعد همه این سوالا به ذهنتون میرسه ؟ حالا بگذریم اصلا به من چه کی کِی چه سوالی به ذهنش میرسه.بذارید اول از منبع شروع کنم و تمومش کنم.کتابای زیادی خوندم خودم.مهر و ماه،۷ چیز خیلی سبز،چلاجور،زمین شناسی خانه زیست شناسی،آزمونای خیلی سبز(فکر کنم تنها کتابی که نخوندم آبی قلم چی بوده که اتفاقا تعریفشو شنیدم!!).مهر و ماه رو بگیرید و دنبال چیزی نگردید.همون ۰ تا ۱۰۰ زمین کنکوره
      و اما راجع به این که چه درساییشو بخونیم:ببینید اگه به هر دلیلی میخواین تو این درس درصد خیلی خیلی بالایی کسب کنید(مثلا بالای ۶۰-۷۰) که از همون اول با آزمون آزمایشی پیش برید و مرتب دوره کنید.حالا به نوع روش خوندنش هم میرسیم
      اما بیشتر صحبت من با همون دوستان گلیه که بعد عید به فکر خوندن زمین میوفتن و همه هم میان بهش میگن درس ۱ تا ۴ سومو بخون(که خودمم این حرفو میزدم!).ببینید،لطفا اگه میخواین یه بخش از زمینو بخونید،از اول سال شروع کنید.خب کدوم درسارو بخونیم؟؟کل سوم!به جای این که بعد عید تازه به یادش بیوفتید،بیاید از اول تا آخر سال فقط رو سوم وقت بذارید.اصلا هم نمیخواد زمین رو طبق قلم چی یا هر آزمون دیگه ای پیش ببرید که بخواین براش وقت زیاد صرف کنید.خودتون از اول سال تا آخر سال کم کم شروع به خوندن کنید.ببینید انصافاً خوندن ۹ درس اونم زمین تو یه سال واقعاااا چیزی نیست.وقتی حرفی من میزنم باید براش دلیل بیارم.و اما علتام از این حرفا
      ۱-شما با این کار هم کمیت رو بردی بالا و هم کیفیت.به جای این که بعد بیای هول هولکی ۴،۵ تا درس بخونی،خیلی ریلکس و آروم تو طول یه سال تحصیلی برای ۹ درس که ۴۸ تا ۵۲ درصد کنکورو شامل میشه برنامه ریزی کردی
      ۲-یهو دیدی فقط ۴ فصل اول سومو خوندی و طراح شیرین کاری کرد و این ۴ فصلِ جلبکو سخت داد!و این اتفاقی بود که امسال افتاد!!!چه اتفاقی؟؟فصل اول سوم مجدداً ازش سوالی طرح نشد و از فصل دو و سه سوم واقعا سوالات سختی نسبت به سالای پیش طرح شد!سوال فصل سه که قشنگ باید اعداد اعشاری یه جدولیو کاملا حفظ میبودی.از فصل ۴ هم سوال محاسباتی از دبی داده بودن که جوابش میشد پونزده صدم!!دیگه مشخصه محاسبات چرتی داشته.اگه کسی امسال رو فصل ۱ تا ۴ سوم سرمایه گذاری کرده بود به احتمال خیلی زیاد باید سرمایش به بدهکاری و ورشکستگی تبدیل شده باشه و چه بسا اگه درست نخونده باشه و سطحی خونده باشه منفی زده باشه میخوام بگم با این کار میتونی سوالای بیشتری رو برای زدن انتخاب کنی اگه از یک یا چند فصل،سخت سوال.دادن.این جوری نقشتونم برای زمین نقشه بر آب نمیشه
      ۳-زمین شناسی اگه خوب دورش کنی،بیشتر سوالاتش رو در یک اپسیلونیوم ثانیه میشه زد!!!!!پس چرا فقط برای ۴ تا سوال برنامه ریزی کنیم؟خیلیا میگن ۴ تا سوالو میشه تو دو سه دقیقه زد.اینا همونایین که زمینو فقط بعد عید خوندنااا.وگرنه یهو دیدی تو ۲۰ ثانیه ۴ تا سوالو زدی!تازه با این کار اگه سخت بدن،تو میتونی راحت تر دنبال سوالات کم زمان بر تر بگردی(همونایی که تو یک اپسیلونیوم ثانیه میشه زد )
      خب فکر کنم دلیلام همین بودن چیز دیگه ایم بود الان راستش یادم نمیاد خخخ
      اما برسیم به نحوه مطالعه زمین شناسی
      قبل از اون بگم که علتی که میگم زمین سومو بخونید،اینه که کلا حفظیه.با مرور عین ماست از پا در میاد.اما زمین پیش...مثلا درس ۶ تا ۹ پیش قشنگ ازشون تست درست و حسابی نزنی عمرا بتونی تستشو بزنی تو کنکور.کلا تحلیلین.مثلا به تو یه شکلی میده میگه تاریخچه فرضی این شکل از زمان پیدایش تا الان چی بوده؟؟!!مگر این که واقعا سوال خیلی روتین و متن محوری ازشون بدن که راحت بشه زد.کلا پیش دانشگاهی تحلیلیه.حالا اگه کسی خواست بخونی ازم بپرسه که دقیقا برای حدود چند درصد میخواد بخونه کا راهنماییش کنم
      آها روش مطالعش:در یک کلام،کاملا باید مثل زیست خونده بشه!شما باید تست بزنی و نکته هارو با دقت وارد کتاب درسی کنی و بعد منبعتو بکنی کتاب درسی و بخونی و بخونی و بخونی کتاب درسی رو.دقیقا مثل زیست کتاب درسی میشه منبع اصلی.من که خودم که قشنگ دیگه بیش از حد تو نکته نویسی فرو رفته بودم.مثلا یه جای کتاب درسی گفته بود"گاهی جلای کانی هارا بر اساس منظره ظاهری آن ها نام گذاری میکنند مانند جلای ابریشمی،صمغی و ...)بعد تو یه کنکور سوال داده بود که "جلای اسفالریت صمغی است.این نام گذاری بر چه اساس بوده؟ جواب:منظره ظاهری"من تو کتابم یاد داشت کردم:"طبق صورت سوال فلان کنکور،جلای اسفالریت صمغی است"!!!!اصلا به چیزای چرتی توجه میکردم.تازه صمغی هم نیست.طراح همین جوری اسمشو اورده بود خخخ .جلای فلزی داره.راستی امسال سوال از جلا اومد خراب زدمش خخخخخخخخ.یه سوالی که نکاتش به صورت کامل،صریح و فصیح تو کتابم و فقط و فقط به علت دوره نکردن طولانی مدت خراب زدم.تازه جالبه تو خونه که اومدم درست زدم ولی تو جلسه خراب زده بودم(هم سر جلسه و هم بعد کنکور بین دو گزینه شک داشتم)
      خب فکر کنم چیزایی که باید گفتمو گفتم.هرررر سوالی(البته اگه داشتید)ازم بپرسید.امیدوارم کمک کننده بوده باشه
      راستی من خودم امسال زمینو ۷۸/۷ زدم(۲۱ درست و ۴ غلط) که تو ملاک عمل همترازی شد ۸۷/۱.بدون هیچ اغراقی میگم اگه فقط یه دوره مسخره داشتم که فقط یه جاهاییِ خود متن کتاب درسی رو یادم میموند حداقلش باید ۹۴/۷ میزدم(نمیدونم همترازیش چند میشد!).چون راحت بیش از ۱ ماه تا کنکور لاشو وا نکردم و کلا امسال خیلی کم خوندمش.بیشتر چون سال قبل خونده بودمش با دوره های ساده هم برام یاد آوری میشد
      و این که زمین بسیار گلابی تر از اون چیزیه که فکر میکنید.فقط کافیه بخونید و دستتون بیاد.بیشتر سوالات کنکور به غااااااااایت تِزای روتین و تکراری دارن.کلا سوالات زمینو سر جلسه میبینی با خودت میگی یاد کنکورای قبل به شدت بخیر!!حتی خیلی وقتا خود سوال عیناً تکرار شده!
      به شدت موفق باشید.در خدمتتونم...
      ویرایش توسط aa79 : 18 شهریور 1398 در ساعت 22:39

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه سوتی زیبایی دادم من!!!!یک اپسیلونیوم که خیلی عدد بزرگی میشه خخخخخ
      آقا شما همون اپسیلون در نطر بگیرید.اگه خواستید ریاضیمم قویه ها کاملاً مشخصه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن