خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 57
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh.t نمایش پست ها
      اببینید من تا حد زیادی انعطاف پذیرم! چی بشه که از ی شغلی بدم بیاد (مثل پزشکی) بین این دو تا تقریبا یکسانم ولی خب تو این اوضاع آدم ب اولین چیزی ک فکر میکنه درآمده!! خیلی از دوستان گفتن علاقه ولی اگ ب علاقه بود من میرفتم فیزیوتراپی!! گاهی آدم باید ببینه جامعه چ جایی براش باز میکنه. خوشبختانه یا متاسفانه من اول دندون پردیس رو زدم. تا ببینیم چی پیش میاد...
      من باشم با شرایط متوسط مالی دارو رو انتخاب میکنم. چون هزینه پردیس خیلی بالاست و بالاتر هم میره اگه همین اولش هزینه رو به زور بخای جپر کنی وسطاش کم میاری و نه راه پس داری و نه راه پیش. مگر اینمه حالا یه پشتوانه ای مثل وام و فروش خونه و غیره داشته باشی واسه روز مبادا.
      درامد دندون بهتره ولی یه چیزایی رو هم باید تو زندگی پذیرفت دیگه... وگرنه سخت میشه زندگی.
      درمورد تغییر رشته هم اگه نمره ت از اخرین فرد قبولی تو اون رشته بهتر باشه و معدلت خوب باشه و اینا درخواست میدی میره سنجش بعد کمیسیون... یکم درد سر داره ولی غیرممکن نیست.
      علاقه هم فعلا زوده راجع بهش حرف زدن. خیلیا بودن که با علاقه انتخاب رشته کردن و متنفر شدن خیلیا هم بودن که بدون علاقه انتخاب کردن و بعدا علاقه مند شدن. شما تا زمانی که وارد جو نشی نمیتونی علاقه تو تعیین کنی. که البته دیر هم هست.
      در کل پیشنهاد من اینه که اول با پدرت مطرح کن موضوع رو ببیت وی صلاح میدونن بعد تصمیم بگیر. هر چند مهلت انتخاب رشته م تموم شده ولی بعدا میتونی تغییر بدی. واسه تغییر رشته هم از اموزش دانشکده پیگیر میشی. یادت باشه ممکنه همون اول بگن نمیشه و فلان... ولی تو از همه مسئولای اموزش دانشکده و اموزش مرکزی بپرس با حرف یه نفر قانع نشو.
      موفق باشی.

2. Top | #32
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      من باشم با شرایط متوسط مالی دارو رو انتخاب میکنم. چون هزینه پردیس خیلی بالاست و بالاتر هم میره اگه همین اولش هزینه رو به زور بخای جپر کنی وسطاش کم میاری و نه راه پس داری و نه راه پیش. مگر اینمه حالا یه پشتوانه ای مثل وام و فروش خونه و غیره داشته باشی واسه روز مبادا.
      درامد دندون بهتره ولی یه چیزایی رو هم باید تو زندگی پذیرفت دیگه... وگرنه سخت میشه زندگی.
      درمورد تغییر رشته هم اگه نمره ت از اخرین فرد قبولی تو اون رشته بهتر باشه و معدلت خوب باشه و اینا درخواست میدی میره سنجش بعد کمیسیون... یکم درد سر داره ولی غیرممکن نیست.
      علاقه هم فعلا زوده راجع بهش حرف زدن. خیلیا بودن که با علاقه انتخاب رشته کردن و متنفر شدن خیلیا هم بودن که بدون علاقه انتخاب کردن و بعدا علاقه مند شدن. شما تا زمانی که وارد جو نشی نمیتونی علاقه تو تعیین کنی. که البته دیر هم هست.
      در کل پیشنهاد من اینه که اول با پدرت مطرح کن موضوع رو ببیت وی صلاح میدونن بعد تصمیم بگیر. هر چند مهلت انتخاب رشته م تموم شده ولی بعدا میتونی تغییر بدی. واسه تغییر رشته هم از اموزش دانشکده پیگیر میشی. یادت باشه ممکنه همون اول بگن نمیشه و فلان... ولی تو از همه مسئولای اموزش دانشکده و اموزش مرکزی بپرس با حرف یه نفر قانع نشو.
      موفق باشی.
      خیلی ممنون از نطرتون

3. Top | #33
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      موفق باشی.
      خیلی ممنون از نطرتون🌷

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ب دوستان عزیز . بچه ها دو تا سوال دارم ازتووون!! اول اینکه موقعی ک کارنامه سبز میاد میشه رشته رو عوض کرد و رشته های پایین تر رو که قبول میشدیم، زد؟؟؟
      و سوال مهم تر:کسانی که آشنایی دارند و تجربه دارند ازتون میخوام کمکم کنیییید که دندانپرشکی پردیس (انزلی) برم یا داروسازی سراسری؟؟؟ خودم ساکن رشت هستم. رتبه ام تو سهمیه منطقه 2 ک خودم هستم 2008 شده دارو ک حداقل گیلان رو قبولم و دندون پردیس هم 90 درصد قبولم. از ی طرف از نظر پرستتیژ و درآمد دندون بهتره ولی از طرف دیگه هزینه اش زیاده یعنی سالی دور و ور 30 تومن میفته احتمالا (و ما خانواده متوسطی هستیم) همچنین شنیدم ک آدم ممکنه دیسک کمر بگیره یا مچش درد بگیره ولی خب داروسازی کارش ب نسبت آسون تره و صد البته که فکر نکنم اونقدر جذب داشته باشن. کمکم کنید واقعا ب نظراتتون نیاز دارم
      امکان تغییر رشته داری ولی بعد از ترم اول. یعنی از ترم دوم. اگر پردیس قبول شده باشی بخوای عوض کنی ازت خسارت میگیرن که مبلغش سنگینه.
      سوال دوم هم که بدیهیه قطعا دندانپزشکی. اگر دارو بری بزرگترین اشتباه زندگیت رو انجام دادی. که بعد از فارغ التحصیلی متوجه میشی.

5. Top | #35
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Akhm;1533762]امکان تغییر رشته داری ولی بعد از ترم اول. یعنی از ترم دوم. اگر پردیس قبول شده باشی بخوای عوض کنی ازت خسارت میگیرن که مبلغش سنگینه.
      سوال دوم هم که بدیهیه قطعا دندانپزشکی. اگر دارو بری بزرگترین اشتباه زندگیت رو انجام دادی. که بعد از فارغ التحصیلی متوجه میشی.[/QUOTE
      خیلی ممنون ولی ببخشید شما اطلاعی در این باره دارید؟ منظورم داروعه که گفتبد اشتباهه. میشه بیشتر توضیح بدید؟

6. Top | #36
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزيز خسته نباشي من خودم دانشجوي سال چهارم دندونم مصاحبه م هم تدو انجمن هست
      راجع به سوال اولت ميتوني با کارنامه ي محرمانه تغيير رشته بدي بايد دنبالش باشي نگران نباش اين يک
      راجع به سوال دومت هزينه ي پرديس بسته به دانشکده متفاوته الان مثلا دانشگاه ما ترمي 20 تومن ميخوره ولي اگه علاقه داشته باشي ميتوني هزينه شو در بياري من دوست خودم معلمه خيلي هم درآمدش سطح پاﺋين هست اما کار ميکنه وام ميگيره جورش ميکنع با ما هم اومده بقيه هم همينطور همه پولدار نيستن بهت و خانواده فشار مياد بعدا هم هزينه ش بالاتر ميره احتمالا مواد رو خودت بخري هزينه ي مطب رو خودت بدي
      دارو شرايطش رو من خبر ندارم نظر نمي دم دانشجوهاي دارو راهنمايي ت مي کنن
      نظرات بچه ها رو خوندم چند نکته بهت بگم يکي اين که ميگن دندون نسبت به پزشکي چ دارو درسش کمتره و راحتتره اصن اينطور نيست حداقل دانشگاه ما اين طوريه دوم ايت که بله اگه مرتب ورزش نکني مراقب خودت نباشي مشکلات اسکلتي تهديدت مي کنه ولي مرتب ورزش کني ميتوني کار کني مشکل دندون پزشکي اينا نيست دوست من مشکلش گروني تجهيزات و مواد اشباع شدنش و ايناس در کل عامل علاقه خيلي مهمه علاقه نداشته باشي مشکل پيدا ميکني کار کردن تو بيرون هم اينقدر راحت نيست بايد پارتي داشته باشي مراقب باشي معاونت درمان بهت گير نده. در کل جمع بندي کنم برات اگه به دندون پزشکي سواي پول و درآمدش علاقه نداري نرو. بعدا خودت ضرر ميکني نشه فردا بياي ببيني چ خبره مايوس شي. کارشم سخته ظرافت ميخواد بايد خيلي ريز باشي حوصله زيادي ميخواد با اين موارد نبايد مشکل داشته باشي. الانم که بايد به فکر تخصص باشي نصف بچه ها اينجا ارزوشون قبولي تو جراحي فک و صورت ه. بازم انتخاب با خودته خوب فکر کن برات ارزوي موفقيت ميکنم.

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دندان و دگر هیییییچ

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=shaghayegh.t;1533862]
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhm نمایش پست ها
      امکان تغییر رشته داری ولی بعد از ترم اول. یعنی از ترم دوم. اگر پردیس قبول شده باشی بخوای عوض کنی ازت خسارت میگیرن که مبلغش سنگینه.
      سوال دوم هم که بدیهیه قطعا دندانپزشکی. اگر دارو بری بزرگترین اشتباه زندگیت رو انجام دادی. که بعد از فارغ التحصیلی متوجه میشی.[/QUOTE
      خیلی ممنون ولی ببخشید شما اطلاعی در این باره دارید؟ منظورم داروعه که گفتبد اشتباهه. میشه بیشتر توضیح بدید؟
      بنده از دندانپزشکی اطلاعات کامل دارم
      خواهرم هم از داروسازی.
      من از نظر درآمد و آینده شغلی گفتم.

9. Top | #39
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      در مورد هزینه های جانبی درست میگی.. ولی من گفتم ((سالانه)) الان حدود 20 تومنه ها. یکی از آشناهامون میره
      نه عزیزم ترمی ۲۰ تومنه!
      هر سال دوترمه!
      اولش با ۲۰ شروع میشه و سالانه بهش اضافه میشه متاسفانه دندون گرونترین رشته ی پردیسه یعنی بعدها خیلی گرونتر میشه در طول سال تحصیلت
      حتی ازادم بتونی بری بهتره تا پردیس!

10. Top | #40
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      نه عزیزم ترمی ۲۰ تومنه!
      هر سال دوترمه!
      اولش با ۲۰ شروع میشه و سالانه بهش اضافه میشه متاسفانه دندون گرونترین رشته ی پردیسه یعنی بعدها خیلی گرونتر میشه در طول سال تحصیلت
      حتی ازادم بتونی بری بهتره تا پردیس!

آزاد تو کشور فقط چند تا شهر دندون دارن. ک اگه قرار باشه واسه رفت و آمد و خوابگاه هم هزینه کنم دیگ فایده نداره مثل همون میشه تقریبا

11. Top | #41
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برو پرديس
      ولي به شرطي كه زرنگ باشي بعدا ضرر خانواده رو جبران كني

12. Top | #42
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      برو پرديس
      ولي به شرطي كه زرنگ باشي بعدا ضرر خانواده رو جبران كني

ان شاءالله ک بتونم...

13. Top | #43
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ان شاءالله ک بتونم...
      با انشالله نيست
      منوط به جون كندن تو دوره تحصيله
      خدا به دادت نميرسه

14. Top | #44
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      اگه مایه دار نیستی قید پردیس رو بزن
      ۳۰ تومن مال الانه... احتمالا خبر داری که هر سال به شهریه اضافه میشه و احتمالانم خبر داری دندون یکی از گرونترین رشته هاست که پردیسش خیلی خرج میبره!

الان حساب کردی که سالی ۳۰ میدم ۶سال میخونم میشه ۱۸۰ تومن!
      ولی باید حساب کنی سال اول ۳۰ سال دوم ۳۵ سال سوم ۴۰ تا سال اخر شاید به ۴۵_۵۰ برسه
      و کلا بشه چیزی حدود ۴۰۰ میلیون!
      ن اصلا هم اينجوري نيس
      اون افزايش ٢٠٪؜ هزينه ها در سال مال ورودي هاي جديدع؛ ن تو!!!
      سالي هم حساب نميكنن و ترمي حساب ميكنن
      هر ترم هم بر اساس واحدها قيمت گذاري ميشه..
      پزشكي و داروسازي.. كلا ٢٤٠ ميليون هزينه شع...؛ دندون ٢٧٠ ميليون

بقيه ش جواب استارترع:
      هزينه هاي امسال دندون و هم از دوستام ميگيرم و ميگمت.. واسه امسال ٢٠٪؜ -١٠٪؜اضافع كن

اما دليل افزايش هزينه هاي هر ترم!!!
      واحداي عملي از نظري گرونترن(حدود ٣٠٠ تومن)؛حتي واحدهاي دوره علوم پايه و بعدش باهم فرق دارن.. واسه همين قيمتا هر ترم فرق ميكنه.. براساس دروسي ك برميداري!

از نظرم شخصي خودم ك اگه ب پارسال برميگشتم: ميرفتم پرديس دندون.. چون اصلا درس سختي ندارن و تا اونجايي ك ميبينمشون باهم بيرونن
      درامدشونم ك خيلي خوبه
      تو يوني ي مثلي هس ك ميگه: درسش و داروساز ميخونه؛ پُز ش و پزشك ميده و پولش و دندون پارو ميكنه!!!

سختي هايي ك گفتي و همه رشته ها دارن:
      درساي دارو خيلي سختتر از دو رشته ديگه س.. مثه دو رشته ديگه عمومي ش اشباعه.. ولي خب تخصصاش دس نخورده س

تو اروپا و امريكا هم ارزش داروساز و جراح يكيه و خيلي بالان.. چون با جون مردم سر و كار دارن

ولي در اخر: مهمترين چيز علاقه س.. برو دنبال علاقت

15. Top | #45
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      با انشالله نيست
      منوط به جون كندن تو دوره تحصيله
      خدا به دادت نميرسه

|| خب منم منظورم این یود امیدوارم ک بتونم دیگ!! وا

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)