خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

مطالبه حذف مباحث غیر مشترک ریاضی و فیزیک کنکور 99 ف

دوستان نظام قدیم مطالبه ای در سامانه فارس من برای امضا ثبت شده و درخواست حذف مباحث غیر مشترک دو درس ریاضی فیزیک که حجم خیلی زیادی و دشواری بالایی هم داره مطرح کرده همه برین امضا کنین کلا دو دقیقه وقت میگیره تا این مباحث از بودجه بندی 99 حذف کنن تا بخش کوچیکی از بی عدالتی جبران بشه و نظام قدیما تمام وقتشون صرف مباحث مشترک این دو درس که خیلی سبک تره بکنن بعضیا میگن خب چه کاریه از غیر مشترکا سوال کم میاد پس برین فقط مشترکا بخونین در جواب اول اینکه معلوم نیست سال بعد سوال این مباحث بیشتر یا کم تر باشه دوم اینکه دشواری سوالاتی هم که ازین مباحث میدن مشخص نیست پس عاقلانه اینه کلا غیر مشترک این دو درس حذف کنن دقت کنین به تازگی جلسه کمیسیون اموزش تشکیل شده و همه نماینده های کمیسیون از توضیحات خدایی قانع شدن و گفتن تنها راه برای نظام قدیم همین همترازی هست پس احتمال دادن ظرفیت جدا واقعا صفره مخصوصا حالا که حق انتخاب دادن و جمعیت نظام قدیم تو ریاضی و انسانی به سمت صفر میل کرده و تو تجربی هم بالای سی درصد از نظام قدیما دارن کوچ میکنن سمت جدید پس تنها راهکار ممکن حذف بودجه بندی غیر مشترک این دو درس هست که برای سنجش هم هیچ هزینه و زحمتی نداره .....لینک فارس من برای جمع اوری امضا
      https://my.farsnews.com/c/9598

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به احتمال زیاد کنکور ۹۹ هم از نظر بودجه بندی سوالات چیزی شبیه کنکور ۹۸ باید باشه با این تفاوت که ممکن سختی سوالات کمی متفاوت باشه اما با توجه به بودجه بندی سوالات کنکور ۹۸ در درس ریاضیات و فیزیک رشته تجربی چیزی نزدیک به ۹۰ درصد سوالات مشترک بودن یعنی فقط سه سوال غیر مشترک بودن همین روال در شته ریاضی هم بود که از ۵۵ سوال ۶ تا غیر مشترک بود اونم نزدیک به ۹۰ درصد مشترک بود واقعا اگر کسی براش غیر مشترک ها سخت هست نخونه بره همون مشترک ها بخونه دیگه فکر کنم ۹۰ درصد برای هر رشته بخوابد کافی باشه ! بقیه آش کمی بهانه و حاشیه است از طرفی سنجش برای شما حق انتخاب داده شما احساس میکنید نظام جدید ساده است میتونید اونو شرکت کنید احساس میکنی با منابع قدیم خودت راحتی بازم میتونی قدیم شرکت کنی ولی اینکه غیر مشترکات این دو درس حذف بشه پس باید غیر مشترکات نظام جدید هم حذف بشه در نتیجه بالاخره نظام جدید هم اضافی‌ات داشتن همه آش حذفیات نبوده ... بنظرم دنباله حاشیه نباشید و از زمان خودتون بیشترین استفاده ببرید و روی مشترکات بیشتر تمرکز کنید
      ویرایش توسط Megan_Mccarthy : 08 شهریور 1398 در ساعت 17:23

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.t.n نمایش پست ها
      سلام
      به نظرتون کنکور قدیم تا ۱۴۰۰ هم ادامه داره یا خیر ؟
      این موضوع واقعا کسی نمیتونه با قطعیت نظر بده ولی بعد از ثبت نام کنکور در اواسط یا اواخر اسفند مشخص میشه وقتی آمار ثبت نام کنندگان بیرون بیاد اون موقع متوجه میشیم چقدر هنوز تقاضا و خواهان برای نظام قدیم هست ممکن با توجه به حق انتخاب آنقدر نظام قدیم هم کم بشن حتی نصف کمتر از سال ۹۸ خوب اون موقع احتمالش کم هست برای نظام قدیم دوباره فرصتی مجدد بذارن سال های ۸۰ وقتی تا سه سال دو کنکور برای نظام قدیم و جدید برگزار شد به این دلیل بود متقاضی زیاد و کتاب های نظام جدید که پیش دانشگاهی میشدن واقعا برای بچه مباحث جدید زیاد داشت و کسی چنین ریسک نمیکرد و متقاضی زیاد بود ، پس همه چیز به تعداد شرکت کنندگان و متقاضی ها نظام قدیم بستگی داره

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kia_k نمایش پست ها
      به احتمال زیاد کنکور ۹۹ هم از نظر بودجه بندی سوالات چیزی شبیه کنکور ۹۸ باید باشه با این تفاوت که ممکن سختی سوالات کمی متفاوت باشه اما با توجه به بودجه بندی سوالات کنکور ۹۸ در درس ریاضیات و فیزیک رشته تجربی چیزی نزدیک به ۹۰ درصد سوالات مشترک بودن یعنی فقط سه سوال غیر مشترک بودن همین روال در شته ریاضی هم بود که از ۵۵ سوال ۶ تا غیر مشترک بود اونم نزدیک به ۹۰ درصد مشترک بود واقعا اگر کسی براش غیر مشترک ها سخت هست نخونه بره همون مشترک ها بخونه دیگه فکر کنم ۹۰ درصد برای هر رشته بخوابد کافی باشه ! بقیه آش کمی بهانه و حاشیه است از طرفی سنجش برای شما حق انتخاب داده شما احساس میکنید نظام جدید ساده است میتونید اونو شرکت کنید احساس میکنی با منابع قدیم خودت راحتی بازم میتونی قدیم شرکت کنی ولی اینکه غیر مشترکات این دو درس حذف بشه پس باید غیر مشترکات نظام جدید هم حذف بشه در نتیجه بالاخره نظام جدید هم اضافی‌ات داشتن همه آش حذفیات نبوده ... بنظرم دنباله حاشیه نباشید و از زمان خودتون بیشترین استفاده ببرید و روی مشترکات بیشتر تمرکز کنید
      این مسائل همه احتماله ممکنه مثلا سوالات غیر مشترک بکن 6 تا بعد کسی که غیر مشترکا حذف کنه بیست درصد از دست داده عاقلانه اینه وقتی مباحث این دو درس این همه تفاوت حجم داره یک بودجه بندی بدن نظام جدید هم جز چند تا تعریف چیز دیگه ای اضافه نشده این هم حالت کمپین نیست تو فارس من دیدم گفتم شاید بدرد خورد وقتی بودجه بندی این دو درس کامل بهم ریختن و معلوم نیست غیر مشترکا چطوری میاد یک بودجه بندی واحد برای دو نظام به نفع نظام قدیمه
      ویرایش توسط mohammad1397 : 08 شهریور 1398 در ساعت 17:56

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فک کنم مخالفت کنن

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1397 نمایش پست ها
      این مسائل همه احتماله ممکنه مثلا سوالات غیر مشترک بکن 6 تا بعد کسی که غیر مشترکا حذف کنه بیست درصد از دست داده عاقلانه اینه وقتی مباحث این دو درس این همه تفاوت حجم داره یک بودجه بندی بدن نظام جدید هم جز چند تا تعریف چیز دیگه ای اضافه نشده این هم حالت کمپین نیست تو فارس من دیدم گفتم شاید بدرد خورد
      کاملا حرفت درک میکنم میفهمم چی میگی راستش هیچی تضمینی نیست تو کنکور و البته چندین سال بچه یک روال پیش میرفتن و بعد از کنکور ۹۸ بدگمان شدن چون همه چیز تغییر کرد
      وظیفه سازمان سنجش از نظر کارشناسان تعیین و منابع است و از نظر سنجش میگه من منابع رو بهتون گفتم شما باید میخوندید اما اینکه از کجا سوال طرح میکنم دست خودم و اعلام نمیشه تا اینکه جنبه رقابت حفظ بشه ولی خوب اگه چنین اتفاقی که شما دنبالش هستید یعنی حذف غیر مشترکات مثلا مباحث پیچیده دینامیک و حرکت خوب خیلی خوب هست از الان سنجش اعلام کنه نه بهمن ماه که همه ما براش وقت گذاشتیم تا اون موقع خوندیم و حتی آزمون آزمایش هم شرکت کردیم براش و بعد بهمن و اسفند متوجه بشیم کار بیهوده ای کردیم بهتر از الان مشخص بشه حداقل قبل از مهر که سنجش هم بعید میدونم الان وقتی برای این کارا داشته باشه و میذاره با همون حذفیات که بهمن اعلام میکنه خوب تا اون موقع اکثر بچه درسخون ها حداقل برای آزمون آزمایشی خیلی از غیر مشترکات براش وقت میذارن و میخونن ولی چیزی که واقعا احتمال بالا برای کنکور ۹۹ میبینن همه توجه به مشترکات بیشتر نگاه به مسائل هر دو نظام هست به خصوص درس های ریاضی و فیزیک و اینکه الان خیلی از صاحب نظر ها میگن نظام جدید و قدیم سال دیگه به سادگی امسال نخواهد بود و چیزی شبیه سال ۹۷ باید باشه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همش 11 حامی؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن