خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدوم نظام ؟

رأی دهندگان
    1. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • نظام قدیم

0 0%
    • نظام جدید

1 100.00%
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

به نظرتون با این شرایط من کدوم نظام آموزشی شرکت کنم ؟

سلام دوستان اول بگم که من نمیخوام کنکور تجربی شرکت کنم و میخوام برای سال بعد منحصرا زبان و رشته دبیری فرهنگیان هدفم هس

روی دروس عمومی تسلط نسبی دارم خصوصا روی دینی و زبان

برای درس تخصصی زبان انگلیسی که اصلا ربطی به نوع نظام نداره و هر دو یکسان هستند ( از نظر محتوا و درس)

ولی به نظرتون به صورت کلی من بیام نظام جدید کنکور زبان شرکت کنم یا همون قدیم خودم ؟

آخه شنیدم دروس عمومی نظام جدید کمتر شده و در نتیجه زمان کمتری رو میخواد تا تسلط

با تشکر
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها
      سلام دوستان اول بگم که من نمیخوام کنکور تجربی شرکت کنم و میخوام برای سال بعد منحصرا زبان و رشته دبیری فرهنگیان هدفم هس

برای درس تخصصی زبان انگلیسی که اصلا ربطی به نوع نظام نداره و هر دو یکسان هستند ( از نظر محتوا و درس)

ولی به نظرتون به صورت کلی من بیام نظام جدید کنکور زبان شرکت کنم یا همون قدیم خودم ؟

با تشکر
      جدید خوبه
      من خودم دیدم که چقد عربی و ادبیاتشون کمتره
      اما دینیشون یکم فرق داره
      زبان عمومی هم که مثل تخصصی فرقی نداره باید بخونی
      LEFT
      4/19/2021

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ReQral نمایش پست ها

جدید خوبه
      من خودم دیدم که چقد عربی و ادبیاتشون کمتره
      اما دینیشون یکم فرق داره
      زبان عمومی هم که مثل تخصصی فرقی نداره باید بخونی

خب میشه بگید درس های عمومی چه مقدار کم شده ؟

مثلا دینی نظام جدید در کل چند درسه ؟ عربی ؟ ادیبات ؟

خیلی ممنون
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

خب میشه بگید درس های عمومی چه مقدار کم شده ؟

مثلا دینی نظام جدید در کل چند درسه ؟ عربی ؟ ادیبات ؟

خیلی ممنون
      تعداد درسها رو یادم نیست اما تو ادبیات زبان فارسی دیگه به سختی قدیم نیست و خیلی سبک شده
      تاریخ ادبیات خیلی کم
      قرابت واقعا ساده
      و لغات هم کم شده
      تو عربی هم خیلی از قواعد سخت و پیچیده حذف شده
      خودت کتاباشونو دانلود کن ببین من خیلی وقت پیش دیدم الان خیلی حضور ذهن ندارم یادم رفته
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

تعداد درسها رو یادم نیست اما تو ادبیات زبان فارسی دیگه به سختی قدیم نیست و خیلی سبک شده
      تاریخ ادبیات خیلی کم
      قرابت واقعا ساده
      و لغات هم کم شده
      تو عربی هم خیلی از قواعد سخت و پیچیده حذف شده
      خودت کتاباشونو دانلود کن ببین من خیلی وقت پیش دیدم الان خیلی حضور ذهن ندارم یادم رفته

اوکی پس حرف آخر :

نظام جدید پیشنهاد میکنی با وجود اینکه من تسلط دارم رو برخی دروس عمومی حتی با وجود اینکه متن دروس جدید هستند برام ؟
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اوکی پس حرف آخر :

نظام جدید پیشنهاد میکنی با وجود اینکه من تسلط دارم رو برخی دروس عمومی حتی با وجود اینکه متن دروس جدید هستند برام ؟
      بله
      البته اگه میانگین عمومی هات زیر 50 عه
      اگر بالای 50 عه که همون نظام قدیمو بخون تسلطت بیشتر شه وگرنه جدید
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

با تشکر
      سلام،
      تغییرات درس های عمومی نظام جدید نسبت به قدیم رو بیا بررسی کنیم:
      زبان:شما میگی روی زبان نظام قدیم تسلط داری،لغات نظام جدید تا حدی تغییر کرده پس اگه بخوای کنکور نظام جدید بدی دیگه اون تسلط رو نداری و اگر نگیم از اول،مجبوری دوباره شروع کنی به خوندن لغت ومتن کتاب های نظام جدید.
      عربی:در نظام جدید حجم قواعد کمتر شده ولی کتاب ها ترجمه محور شدن،حالا دیگه لغت تست مستقیم در کنکور داره ومجبوری کلی لغت بخونی،البته ممکن از نظر یکی حفظ کردن تعداد زیادی لغت راحت تر از خوندن منصوبات واعلال باشه(نظر من برعکسشه)
      ادبیات:بعضا مفاهیم جدیدی به کتاب ها اضافه شده،از اون طرف بخشی از زبان فارسی(تکواژ)حذف شده والبته تاریخ ادبیات هم تقریبا دیگه نیست.
      دینی:تعداد درس ها وآیات کمتر شده،اینکه تو میگی تسلط داری،جایی بحث هست ولی برای کسی که روی کتاب نظام قدیم تسلط نداره،بی تردید نظام جدید در مورد دینی بهتر هست.
      در کل،دینی نظام جدید راحت تر هست،ادبیات تقریبا همونه،عربی قواعدش کمتر شده ولی لغات پر رنگ تر شدن(این ممکنه برای یکی خوشایند وبرای یکی نا خوشایند باشه)وزبان به گفتهع دبیر های معروف زبان، زبان نظام جدید سخت تر هست.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

بله
      البته اگه میانگین عمومی هات زیر 50 عه
      اگر بالای 50 عه که همون نظام قدیمو بخون تسلطت بیشتر شه وگرنه جدید
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام،
      تغییرات درس های عمومی نظام جدید نسبت به قدیم رو بیا بررسی کنیم:
      زبان:شما میگی روی زبان نظام قدیم تسلط داری،لغات نظام جدید تا حدی تغییر کرده پس اگه بخوای کنکور نظام جدید بدی دیگه اون تسلط رو نداری و اگر نگیم از اول،مجبوری دوباره شروع کنی به خوندن لغت ومتن کتاب های نظام جدید.
      عربی:در نظام جدید حجم قواعد کمتر شده ولی کتاب ها ترجمه محور شدن،حالا دیگه لغت تست مستقیم در کنکور داره ومجبوری کلی لغت بخونی،البته ممکن از نظر یکی حفظ کردن تعداد زیادی لغت راحت تر از خوندن منصوبات واعلال باشه(نظر من برعکسشه)
      ادبیات:بعضا مفاهیم جدیدی به کتاب ها اضافه شده،از اون طرف بخشی از زبان فارسی(تکواژ)حذف شده والبته تاریخ ادبیات هم تقریبا دیگه نیست.
      دینی:تعداد درس ها وآیات کمتر شده،اینکه تو میگی تسلط داری،جایی بحث هست ولی برای کسی که روی کتاب نظام قدیم تسلط نداره،بی تردید نظام جدید در مورد دینی بهتر هست.
      در کل،دینی نظام جدید راحت تر هست،ادبیات تقریبا همونه،عربی قواعدش کمتر شده ولی لغات پر رنگ تر شدن(این ممکنه برای یکی خوشایند وبرای یکی نا خوشایند باشه)وزبان به گفتهع دبیر های معروف زبان، زبان نظام جدید سخت تر هست.

ولی یه چیزی یادم رف بگم
      متاسفانه خانواده منو دیگه مثل قبل ساپورت نمیکنه و میگه با همون کتاب های نظام قدیم برو بخون ...
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ولی یه چیزی یادم رف بگم
      متاسفانه خانواده منو دیگه مثل قبل ساپورت نمیکنه و میگه با همون کتاب های نظام قدیم برو بخون ...
      خب برو همون قدیمو بخون خودتم علاف نکن
      برو استارتو بزن
      LEFT
      4/19/2021

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ولی یه چیزی یادم رف بگم
      به نظر منم نظام قدیم برات بهتر هست،هم با کتاب هات آشنایی داری،هم دیگه نیاز نیست nتومن برای منابع هزینه کنی،هم اینکه در عمومی های نظام قدیم حداقل 50دوره سوالات کنکور موجود هست که این خودش واقعا یک گنجینه هست،چیزی که در نظام جدید نیست..واقعا در عمومی ها نظام جدید برتری خاصی به قدیم نداره،حتی سنجش هم امسال در عمومی ها تراز مشترک نگرفت وهیچ کس هم در مورد عمومی ها اعتراض نکرد.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن