خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question خیلی مهم: راهنمایی در مورد دور زدن سربازی برای کنکور 99 با مدرک دیپلم نظام قدیم

سلام دوستان،
      بذارید وضعیتمو براتون شرح بدم که بتونید بهتر جواب بدین. من 19 ساله هستم (متولد مهر 78)، دیپلم تجربی دارم، تا مهر 98 (تاریخ تولدم) معافیت تحصیلی دارم و کنکور زبان 98 دادم. امتحانات پیش دانشگاهی رو که ثبت نام کرده بودم برای خرداد 98 و چندتاشو افتادم. برای شهریورم دوباره ثبت نام کردم و امتحان معارف رو بنا به دلایلی غایب بودم. (پس دیگه نمیتونم گواهی پیش دانشگاهیم رو تو این شهریور جور کنم)
      سؤالام اینا هستن:
      1- حالا با توجه به اینکه من جزو نظام 6-3-3 نیستم (ساختار نظام من 5-3-4 بوده) و باید دیپلمم رو خرداد 96 میگرفتم و به جاش تو بزرگسالان ثبت نام کردم و دی 97 گرفتم، دیپلمم مربوط به کدوم نظامه؟
      2- با این دیپلم (که به نظر میاد سالی-واحدی باشه) میتونم تو دانشگاه آزاد (بر اساس سوابق تحصیلی) انتخاب رشته و ثبت نام کنم؟
      3- تا جایی که میدونم سالای قبل دارندگان دیپلم نظری نظام قدیم، میتونستن برای کاردانی پیوسته ثبت نام کنن ولی طوری که شنیدم، امسال با دیپلم نظری نظام قدیم فقط میشه تو کاردانی ناپیوسته ثبت نام کرد، درسته؟
      4- اگه برای ورودی بهمن 98 ثبت نام کنم تو دانشگاه آزاد، فورا بهم معافیت میدن؟ اگه دادن میتونم برم و دی ماه 98 (قبل ورودی بهمن 98)، پیش دانشگاهیم رو بگیرم؟
      5- میتونم همزمان با دانشجوی دانشگاه آزاد بودن، کنکور آتی رو هم شرکت کنم؟ امکانش هست بعد شرکت تو کنکور، برم دانشگاه و انصراف بدم و شهریور 99 ثبت نام کنم برای پیش دانشگاهی و گواهیمو بگیرم؟
      6-
      امروز زنگ زدم به یکی از مسئولای دانشگاه آزاد شهرمون و ازش پرسیدم گفت اینا اصلا لازم نیست، شنبه صبح بیا اینجا خودمون با همین دیپلم ثبت نامت میکنیم :/ همچین چیزی اصلا ممکنه؟ :/
      -------------------------------------------
      دوستان با توجه به اینکه امشب فرصت انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد تموم میشه، لطف بزرگی میکنین اگه راهنماییم کنین و جواب سؤالامو بدین
      پ.ن: تنها دلیل این کارای من اینه که از یه طرف بتونم برای کنکور 99 معافیت بگیرم و از طرف دیگه ام بتونم پبش دانشگاهیم رو هم یه جوری بگیرم (برای انتخاب رشته و ثبت نام دانشگاه سراسری تو 99)
      ویرایش توسط Ramin622 : 06 شهریور 1398 در ساعت 23:21

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      UP

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      1فک کنم همون سالی-واحدی درست باشه
      2یکی از رفیقام پارسال که تو نیایش سومشو تموم کرد فورا کاردانی تربیت بدنی آزاد ارومیه رو ثبت نام کرد و هیچ مشکلیم نداشت
      3اینو نمیدونم
      4نمیدونم
      5فک کنم بشه
      6 :/

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      1. قدیم
      از زمان گرفتن مدرک پیش دانشگاهی به مُدت یکسال مُعافیت تحصیلی خواهید داشت یعنی میتونید بدون شرکت در هیچگونه دانشگاهی در کنکور 99 شرکت کنید فرضا اگر در دی ماه 98 پیش دانشگاهی رو کسب کنید تا دی ماه 99 از سربازی مُعاف خواهید بود.
      خداوند آن خویش خویش است

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam98 نمایش پست ها
      1. قدیم
      از زمان گرفتن مدرک پیش دانشگاهی به مُدت یکسال مُعافیت تحصیلی خواهید داشت یعنی میتونید بدون شرکت در هیچگونه دانشگاهی در کنکور 99 شرکت کنید فرضا اگر در دی ماه 98 پیش دانشگاهی رو کسب کنید تا دی ماه 99 از سربازی مُعاف خواهید بود.
      - راستش نظرم منم رو نظام "قدیم" بودنه ولی بهم گفتن که منظور از نظام قدیمی، دورانیه که قبل از نظام جدید و نظام 5-3-4 وجود داشته و ظاهرا پیش دانشگاهی نداشته :/
      - در مورد 1سال معافیت هم فک کنم حرف شما در صورتی درست باشه که دانش آموز قبل از 20 سالگی تونسته باشه مدرک پیش دانشگاهی رو گرفته باشه. چون همه دانش آموزا فقط تا 20 سالگی فرصت ادامه تحصیل زیر نظر آموزش و پرورش و اخذ مدرک پیش دانشگاهی رو دارن. ولی من همین مهر 98، 20 ساله میشم و هنوز مدرک پیش دانشگاهی رو نگرفتم.
      در ضمن ممنون بابت جوابت داداش

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin622 نمایش پست ها
      - راستش نظرم منم رو نظام "قدیم" بودنه ولی بهم گفتن که منظور از نظام قدیمی، دورانیه که قبل از نظام جدید و نظام 5-3-4 وجود داشته و ظاهرا پیش دانشگاهی نداشته :/
      - در مورد 1سال معافیت هم فک کنم حرف شما در صورتی درست باشه که دانش آموز قبل از 20 سالگی تونسته باشه مدرک پیش دانشگاهی رو گرفته باشه. چون همه دانش آموزا فقط تا 20 سالگی فرصت ادامه تحصیل زیر نظر آموزش و پرورش و اخذ مدرک پیش دانشگاهی رو دارن. ولی من همین مهر 98، 20 ساله میشم و هنوز مدرک پیش دانشگاهی رو نگرفتم.
      در ضمن ممنون بابت جوابت داداش
      منظور از قدیم همون ترمی واحدیه قاعدتا به شما دیپلم سال 83 رو نمیدن !

خیر...حداکثر سنوات دریافت دیپلم تا 20 سالگیه و پیش دانشگاهی تا 22 سالگی.
      خداوند آن خویش خویش است

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      البته فک کنم بتونی بعد انصراف تو شهرور واحداتو پاس کنی
      ویرایش توسط Atashizar : 07 شهریور 1398 در ساعت 13:53

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam98 نمایش پست ها
      منظور از قدیم همون ترمی واحدیه قاعدتا به شما دیپلم سال 83 رو نمیدن !

خیر...حداکثر سنوات دریافت دیپلم تا 20 سالگیه و پیش دانشگاهی تا 22 سالگی.
      تا 22 سالگی؟ مطمئنی داداش؟ لینکی چیزی داری در این مورد؟ تو سخا که معافیتم تا مهر 98 درج شده. چطوری دوباره معافیت بگیرم؟ تو مدرسه (راه دور نیایش) که گفتن فقط یه بار میشه نامه درخواست معافیت برام بنویسن (که ازش استفاده کردم)
      پ.ن: البته الان که بهش فک میکنم یه چیزایی یادم میاد در مورد اینکه بهم گفتن برای اخذ ذیپلم فقط یه بار میشه درخواست معافیت کرد و برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی هم فقط یه بار. با این اوصاف من از یکیش برای دیپلم استفاده کردم و هنوز یه بار دیگه میتونم برای گرفتن پیش دانشگاهی، یه درخواست دیگه بدم. درست یادمه؟ :/
      ویرایش توسط Ramin622 : 07 شهریور 1398 در ساعت 01:26

9. Top | #9
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin622 نمایش پست ها
      تا 22 سالگی؟ مطمئنی داداش؟ لینکی چیزی داری در این مورد؟ تو سخا که معافیتم تا مهر 98 درج شده. چطوری دوباره معافیت بگیرم؟ تو مدرسه (راه دور نیایش) که گفتن فقط یه بار میشه نامه درخواست معافیت برام بنویسن (که ازش استفاده کردم)
      پ.ن: البته الان که بهش فک میکنم یه چیزایی یادم میاد در مورد اینکه بهم گفتن برای اخذ ذیپلم فقط یه بار میشه درخواست معافیت کرد و برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی هم فقط یه بار. با این اوصاف من از یکیش برای دیپلم استفاده کردم و هنوز یه بار دیگه میتونم برای گرفتن پیش دانشگاهی، یه درخواست دیگه بدم. درست یادمه؟ :/
      نیاز به درخواست نیست
      نظام وظیفه خودش زمان دریافت مدرک پیش دانشگاهی رو چک میکنه
      خداوند آن خویش خویش است

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داداش شما اینقد وضعیتت پیچیدس که باید بری نظام وظیفه عمومی بخش معافیت تحصیلیش در این مورد سوال کنی
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اون تاریخی هم که فرمودی زده تا روز تولدت اون بشرطی میتونی ازش استفاده کنی که در حال تحصیل باشی وگرنه اگه مدرکت رو گرفتی که مشمول اون نیستی
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)