خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

نظام جدید و تغییر کتاب ها چاپ اول/دوم

سلام خدمت شما دوستان...
      متاسفانه یک مشکل عمده ای ک در نظام جدید بیش از بقیه مورد توجه هست،تغییرات کتاب های درسی چاپ دوم(برای کنکور 99) نسبت به چاپ اول(برای کنکوری 98) هست...
      این تغییرات کتاب ها باعث میشه ک نتوان از کتاب های درسی سال های قبل برای کنکور 99 استفاده کرد !!...
      میخواستم بدونم راهکار پیشنهادی شما برای حل این مشکل چی بوده،تا بقیه دوستان هم بتونن استغاده کنن! چون میدونم خیلی ها درگیر این قضیه هستند !
      حتی اگه کتاب رو در بازار آزاد تهیه کردید،لطفا ذکر کنید تا بقیه دوستان هم بتونن استفاده کنند !
      البته بنظر من برای دروس عمومی کلا کتاب درسی نمیخواییم(کمک کار کافیه ) حتی دینی !(چون گاج یا سیفر خرد خودش متن کتاب هم داره)...
      ریاضی و فیزیک هم تا جایی ک من شنیدم میگن تغییرش در حد عدد توی مساعل بوده و جدای از این بازم فکر نمیکنم کتاب درسی برای این دوتا نیاز باشه(کمک کار کافیه)..
      فکر کنم فقط میمونع شیمی و زیست ک باید بروز و منطبق باشه (چاپ 98/97/96)..
      آیا همه کمک کار ها هم باید منطبق با 99 باشه ?!?!
      مثلا برخی دروس میشه از کمک کار سال قبل استفاده کرد ?!
      چ دروسی ?!
      متاسفانه برای کتاب های دوازدهم نیز (شیمی و زیست ) ثبت نام فقط در مدارس هست و در کتابفروشی های سطح شهر موجود نیست!..
      دوستانی ک:
      1.نظام جدید هایی ک پشت کنکوری موندن
      2.نظام قدیم هایی ک نظام جدید رو انتخاب میکنن...
      پاسخ و راه حل بدن..
      راه حل خودم ک برای همه جواب گو نیست )
      یکی از اقوام من در استان خودمون ،در اداره آموزش و پروش کار میکردند،ک تونستم منابع (شمی و زیست سه سال )رو از انبار اداره بگیرم: )
      راه حل شما ?!

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی تغییرات زیست و شیمی در این حد زیاده؟؟
      کتابای کمک اموزشی واسه کنکورم باید عوض کنیم؟ اینطوری نظام جدید هایی که پشت کنکور موندن خیلی ضرر میکنن

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.من خودمم خیلی درگیر این مسئله بودم.
      بعد از تلاش های فراوان از یه کتاب فروشی آنلاین (فک کنم گفتن اسمش اینجا مجاز نیست) پک دهم و یازدهم رو خریدم.هر پایه 200ت پک و هر کتاب قیمت آزاد 30ت.
      واسه دوستانیم که هزینش براشون مهمه پیشنهادم اینه که pdf کتابارو از سایت تالیف دانلود کنن بعد کتاب خودشون رو جاهایی که ضروریه ویرایش کنن.
      دوازدهم99 رو هم منتظرم کتابا توزیع شن ببینم اونو میتونم از جایی گیر بیارم یا ن.اگه نتونستم راه حل نهاییم پرینت رنگی زیست و سیاه و سفید بقیه ست.

پ.ن:کمک درسیم چاپ مخصوص کنکور99 گرفتم.
      یا به اندازه تلاشت آرزو کن
      یا به اندازه ی آرزوهات تلاش کن
      شکسپیر
      ویرایش توسط Dr.Psycho : 02 شهریور 1398 در ساعت 21:02

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      راهکارش اینه که pdf دانلود کنید بدید براتون چاپ کنن.قیمتش انچنان زیاد هم نمیشه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Psycho نمایش پست ها
      سلام.من خودمم خیلی درگیر این مسئله بودم.
      بعد از تلاش های فراوان از یه کتاب فروشی آنلاین (فک کنم گفتن اسمش اینجا مجاز نیست) پک دهم و یازدهم رو خریدم.هر پایه 200ت پک و هر کتاب قیمت آزاد 30ت.
      واسه دوستانیم که هزینش براشون مهمه پیشنهادم اینه که pdf کتابارو از سایت تالیف دانلود کنن بعد کتاب خودشون رو جاهایی که ضروریه ویرایش کنن.
      دوازدهم99 رو هم منتظرم کتابا توزیع شن ببینم اونو میتونم از جایی گیر بیارم یا ن.اگه نتونستم راه حل نهاییم پرینت رنگی زیست و سیاه و سفید بقیه ست.

پ.ن:کمک درسیم چاپ مخصوص کنکور99 گرفتم.
      سلام،این کتاب هایی که آزاد تهیه کردی کیفیت چاپشون به خصوص در زیست و شیمی چطور هست؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام،این کتاب هایی که آزاد تهیه کردی کیفیت چاپشون به خصوص در زیست و شیمی چطور هست؟
      فک کنم چاپ دیجیتاله. هیچ فرقی با کتابای عادی نداره.
      یا به اندازه تلاشت آرزو کن
      یا به اندازه ی آرزوهات تلاش کن
      شکسپیر

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه بابا من دیدم زیست امسال که اصلا فرق نکرده فقط اون اشکالای سال پیشو تغییر دادن ریاضی هیچ تغییری نکرده دینی دهم یکم زیاد شده و فارسی هم تو دستور ... الکی میگن جدی نگیر

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      قابل توجه همه ....
      اصلا هم اینطوری که ایشون میگه نیست ...
      زیست دهم یه چندجا خیلی کم تغییر کرده
      زیست یازدهم هم فقط یک خط به کل کتاب اضافه شده
      زیست دوازدهم هم فقط همون اشکالاش اصلاح شده ...
      ریاضی و فیزیک که اصلا به هیچ وجه تغییر نکردن(شاید بعضی کاردر کلاسای ریاضی فرق کرده باشه)
      شیمی هم شاید در حد یکم که اصلا دیده نمیشه...
      بین عمومیا عربی خصوصا دهم کمی (نه خیلی) فرق کرده
      دینی هم دهمش حجمش زیاد شده(فقط این کتاب واقعا تغیر چشمگبری داشته)
      فارسی هم از دبیرامون شنیدم که تو دستور کمی تغییر کرده
      عربی دوازدهم هم به هر درس یک تمرین اضافه شده ...
      گول اینایی که میگن هی تغییر کرده رو نخورید ..
      موفق باشین

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز

یه سری موارد می گم که امیدوارم به کارتون بخوره ....

ببین باید حوصله کنی و بری کتابفروشی های شهرتو بگردی ...

امسال ثبت نام کتابا به صورت اینترنتی شده ولی پارسال کار توزیع کتابا به عهده ی کتابفروش های شهر بود ...

یعنی این که قاعدئا چاپ 97 کتابای دهم ، یازدهم و احتمالا دوازدهم رو اگه بگردی می تونی توی کتابفروشی ها پیدا کنی ... ( یا بعضا بصورت تک تک از کتابفروشی های متعدد تهیه کنی)

حالا ممکنه بپرسی که چاپ 97 که مثلا به کار زیست 3 که باید چاپ 98 باشه نمیخوره ...

حرفت کاملا درسته ....

ولی کتابای یازدهم چاپ 97 کاملا به کار کنکور 99 میخوره ... این از این ...

کتابای زیست و شیمی دهم چاپ 97 نسبت به چاپ 96 خیلی جزیی تغییر کردن که در نتیجه می شه از چاپ 97 این کتاب ها استفاده کرد ... ( در مورد شیمی که تقریبا تغییری نداشته ودر مورد زیست اون تغییرات ریز رو خودت می تونی توی کتاب اعمال کنی .... )

می مونه فقط کتابای سال دوازدهم که باید چاپ 98 باشه ...

ببین امسال ثبت نام به صورت اینترنتی شده و فقط دانش آموزا حق دارن که با کد ملی منحصر به فرد خودشون یه مجموعه کتاب سفارش بدن از سایت ....

ولی این نکته رو هم باید در نظر داشته باشی که مدرسه ها هم می تونن این کار رو انجام بدم ( البته اونا هم به ازای هر کد ملی فقط یه سری کتاب رو می تونن سفارش بدن )

ولی اگه آدم پیگیری باشی یا یه آشنایی توی یه مدرسه ی دبیرستان داشته باشی میتونی مدیر رو راضی کنی که یه مجموعه کتاب دوازدهم چاپ 98 رو برات سفارش بده ...

راه دوم : بنده از آموزش و پرورش رفتم و سوال کردم که کسایی که دانش آموز نیستن و کتابای دبیرستان رو لازم دارن باید چی کار کنن ؟

در جواب گفتن که انتهای شهریور سایت تهیه وتوزیع کتب درسی ، برای خریدای تکی به روی همه باز میشه و اون موقع می تونی کتابایی رو که میخوای سفارش بدی ...

امیدوارم که توضیحاتم به کار شما و بقیه دوستان خورده باشه ...

در پناه خدا موفق باشین ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)