خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال درباره نحوه زدن تست پوششی

سلام
      میرم یازدهم و قلمچی هم ثبت نام کردم برای طول سال
      اگه میشه یه راه معرفی کنین که چطور برای مباحث جدیدی که در طول سال یاد میگیریم تیپ تست های مختلف رو خودم بتونم توی کتاب کمک درسی تفکیک کنم و """برای آزمونا فقط اونارو بزنم"""؟ چون یه جا خوندم تست هایی که برای یک فصل توی کمک درسی طرح شده برای یکسال هست نه برای یه بازه دو هفته ای!
      اگه کتابم تست کنکور سراسری نداشت یا کم داشت چیکار کنم؟ فقط از روی ظاهر تست ها میشه به تست های تیپ پی برد؟
      چون یه جا خوندم که مضربی تست زدن اشتباه هست چون تیپ تست ها ممکنه یکسان باشه و یا با شیب تندی، سوال ها سخت بشه
      خلاصه چطور تست های تیپ رو پیدا کنم و اونارو بزنم؟
      پیشنهادتون رو اعلام کنید. پیشاپیش ممنونم

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام...
      اول این که در انتخاب منبع خیلی دقت کن،تیپ تست های مختلف همیشه در یک منبع نیست... فرضا (برای نظام قدیم) در درس ریاضی تیپ تست های خیلی سبز و آی کیو کاملا متفاوته... یه نظام قدیمی سطح متوسط اول باید خیلی سبز و بعد اگر خواست ای کیو رو بخونه...
      من یه روش بهت میگم اگر خواستی استفاده کن:
      تست های یک مبحث رو به 3 قسمت تقسیم کن، برای یادگیری اولیه یک سوم از تست ها رو بزن، همون روز که درسنامه می خونی یا دبیر درسی رو تدریس می کنه... با فاصله یک روز یک سوم دیگه از تست ها رو میزنی اما زمان دار(در هر دو مورد نت برداری کن) اگر اون مبحث رو یاد گرفتی، یک سوم باقی مانده از تست های آون بخش رو بذار برا هفته دیگه(برای جمعبندی و یاداوری) اگر هنوز با اون مبحث مشکل داشتی یک سوم باقی مونده رو همون موفق بزن(برای جمعبندی می تونی از یه منبع دیگه و با سطح بالاتر کمک بگیری)

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگر کتاب تستت سوال کنکور نداشت می تونی از سایت ها و کانال های مختلف سوالات کنکور رو به تفکیک فصل پیدا کنی... من یه تایپیک زدم امروز، زیت رو گذاشتم می تونی دانلود کنی

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خودت رو با نکته هایی که در سایت ها و کانال های مختلف هست گیج نکن... شروع کن به خوندن خودت راه درست رو تشخیص میدی اگر هم جایی به مشکل بر خوردی از مشاور کمک بگیر و در سایت ها دنبال نگرد... اکثرا سردرگم میشی(تجربه خودم بود شاید بقیه این مشکل رو نداشته باشن)

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shoukonishimiya نمایش پست ها
      سلام...
      اول این که در انتخاب منبع خیلی دقت کن،تیپ تست های مختلف همیشه در یک منبع نیست... فرضا (برای نظام قدیم) در درس ریاضی تیپ تست های خیلی سبز و آی کیو کاملا متفاوته... یه نظام قدیمی سطح متوسط اول باید خیلی سبز و بعد اگر خواست ای کیو رو بخونه...
      من یه روش بهت میگم اگر خواستی استفاده کن:
      تست های یک مبحث رو به 3 قسمت تقسیم کن، برای یادگیری اولیه یک سوم از تست ها رو بزن، همون روز که درسنامه می خونی یا دبیر درسی رو تدریس می کنه... با فاصله یک روز یک سوم دیگه از تست ها رو میزنی اما زمان دار(در هر دو مورد نت برداری کن) اگر اون مبحث رو یاد گرفتی، یک سوم باقی مانده از تست های آون بخش رو بذار برا هفته دیگه(برای جمعبندی و یاداوری) اگر هنوز با اون مبحث مشکل داشتی یک سوم باقی مونده رو همون موفق بزن(برای جمعبندی می تونی از یه منبع دیگه و با سطح بالاتر کمک بگیری)
      بحث کتاب نیست سوال من کلی بود
      من ریاضی پایه خیلی سبز رو گرفتم که سطحش نسبت به خیلی سبز یازدهم بالاتره. دهم هم iq داشتم.
      سوال من اینه چطور کاری که مشاورا میکنن رو خودم انجام بدم؟ مشاورا میگن فلان تستارو بزن با مثلا 50 تا تست کل یه فصل ریاضی یا فیزیک رو جمع میکنن برای آزمون. آیا فقط با تجربه میشه تست های تیپ یه فصل رو تشخیص داد یا با نگاه کردن به ظاهر تست ها هم میشه تمایز داد تست های تیپ رو؟ چجوریه؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh نمایش پست ها
      من ریاضی پایه خیلی سبز رو گرفتم که سطحش نسبت به خیلی سبز یازدهم بالاتره. دهم هم iq داشتم.
      سوال من اینه چطور کاری که مشاورا میکنن رو خودم انجام بدم؟ مشاورا میگن فلان تستارو بزن با مثلا 50 تا تست کل یه فصل ریاضی یا فیزیک رو جمع میکنن برای آزمون. آیا فقط با تجربه میشه تست های تیپ یه فصل رو تشخیص داد یا با نگاه کردن به ظاهر تست ها هم میشه تمایز داد تست های تیپ رو؟ چجوریه؟
      شما دفه اول که کتاب یا درسنامه رو میخونی تعدادی تست اموزشی که معمولن بلافاصله بعد همون درسنامه میاد حل میکنی برای جا افتادن مطلب...اگه دیدی خیلی مشکل داری و بازم نمیتونی حل کنی سوالا رو باز میری میخونی درسنامه رو یا از یه منبع دیگه که یاد بگیری باز میای سراغ سوالا
      اگرم همون اول تونستی سوالا رو حل کنی و به یه تسلط نسبی رسیده بودی بقیه تست هارو میذاری برای مرور ها
      که طبق برنامه ریزی خودت ممکنه هر زمانی باشه ...نکته مهم اینه که اگه یه فصل 100 تست داره باید اونو توی ده جلسه حل کنی و هر بار 10 تست (مثال میزنم) نه اینکه توی دو مرتبه هربار 50 تست ...
      نکته دیگه اینکه شما هر بار که داری مبحث جدید میخونی باید از قبلیا هم مرور و حل تست داشته باشی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در مورد تیپ ها ی تست هم اگه خود کتاب تیپ بندی نکرده باشه خودت باید حل کنی تا دستت بیاد

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh نمایش پست ها
      مشاوری که بهت گفته با 50 تست می تونی یه مبحث فیزیک رو ببندی خیلی اشتباه گفته.... جواب های من هم کلی بود... اگر گفتم خیلی سبز یا ای کیو فقط مثال بود و تاکید کردم برای نظام قدیم...
      تیپ تست های مختلف رو هم فقط با زدن تست های خیلی زیاد تشخیص میدی

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      مشاوری که بهت گفته با 50 تست می تونی یه مبحث فیزیک رو ببندی خیلی اشتباه گفته.... جواب های من هم کلی بود... اگر گفتم خیلی سبز یا ای کیو فقط مثال بود و تاکید کردم برای نظام قدیم...
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      تیپ تست های مختلف رو هم فقط با زدن تست های خیلی زیاد تشخیص میدی

خواهر من چرا حرف منو متوجه نمیشی؟! من حرفی از بستن فصل نزدم
      میگم برای تسلط نسبی رسیدن برای یه آزمون لازم نیست همه تست های یه کتابو زد...
      با زدن یه تعداد تست میشه برای آزمون آماده شد و فقط سوالم این بود که چطور این تست هایی که ایده های مختلفو پوشش میدن پیدا کنم
      پس چطور رتبه برتر های آزمونا (اونایی که مشاور ندارن) تست های تیپشون رو مشخص میکنن؟
      شما دفه اول که کتاب یا درسنامه رو میخونی تعدادی تست اموزشی که معمولن بلافاصله بعد همون درسنامه میاد حل میکنی برای جا افتادن مطلب...اگه دیدی خیلی مشکل داری و بازم نمیتونی حل کنی سوالا رو باز میری میخونی درسنامه رو یا از یه منبع دیگه که یاد بگیری باز میای سراغ سوالا
      اگرم همون اول تونستی سوالا رو حل کنی و به یه تسلط نسبی رسیده بودی بقیه تست هارو میذاری برای مرور ها
      که طبق برنامه ریزی خودت ممکنه هر زمانی باشه ...نکته مهم اینه که اگه یه فصل 100 تست داره باید اونو توی ده جلسه حل کنی و هر بار 10 تست (مثال میزنم) نه اینکه توی دو مرتبه هربار 50 تست ...
      نکته دیگه اینکه شما هر بار که داری مبحث جدید میخونی باید از قبلیا هم مرور و حل تست داشته باشی

با این مطلب آشنایی دارم و اصلا برای همین بود این تاپیک رو زدم که ببینم این تست های آموزشی که ایده های مختلفو پوشش میدن رو چطور باید پیدا کرد.
      من فقط میخواستم ببینم چطور باید اون تست هارو پیدا کنم!
      ر مورد تیپ ها ی تست هم اگه خود کتاب تیپ بندی نکرده باشه خودت باید حل کنی تا دستت بیاد

یعنی این رتبه های برتری که مشاور ندارن همینطور تست های تیپ رو پیدا میکنن؟
      ویرایش توسط navidgh : 29 شهریور 1398 در ساعت 21:38

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      رتبه های برتر مشاور دارن... خیلی هم مشاوره ای خوبی دارن... اگر در تلوزیون یا مصاحبه ها میشنوی که ندارن الکیه... خودم با خیلی هاشون از نزدیک صحبت کردم
      متوجه هستم چی میگید... باید تست زیاد بزنی بعد از مدتی خودت با خوندن سوال و بدون حل کردن متوجه میشی در چه تیپی هست و چه تستی رو کی باید حل کرد... تنها راهش تست زدن زیاد از منابع مختلفه... بعد از دو سه ماه خودت راحت می تونی تشخیص بدی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برادر من
      عزیز دل
      لطیف تر از برگ گل

هیچ مشاوری به شما نمیگه برو تیپ 1 بزن دو بزن 3 بزن...خود دانش اموز یا با توجه به تجربه و دانشش یا با استفاده از توضیحات کتب مختلف باید بدونه که کدوم سوال جزو کدوم تیپه یا مثلن از قرابت چند تیپ سوال داریم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن