خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

Exclamation راهنمايي درباره ي رشته ي داروسازي باليني(فارماكوتراپي)

سلام به انجمن كنكور
      اين اولين مطلب من توي اين سايته
      بچه ها من خييييييييييييييييلي به رشته ي داروسازي علاقه دارم و به خودم قول دادم كه امسال كنكور داروسازي تهران قبول بشم بعد از دوره ي عمومي هم قصد ازامه تحصيل دارم و ميخوام تخصص داروسازي بخونم و طبق چيزايي ك شنيدم رشته ي داروسازي باليني يا همون فارماكوتراپي يكي از بهترين تخصص هاي اين رشتس ولي متاسفانه اطلاعات فوق العاده كمي از اين رشته توي اينترنت هست،فقط همون تعريف ويكي پديا از اين رشته و يكي دو سه خطي كه سايتاي ديگه دارن
      هيچ جا راجب درامدش كسي چيزي ننوشته
      توي يكي از اين سايتا هم خوندم كه انگار اين متخصص ها معادل متخصص داخلي هستن و ويزيت ميگيرين و مطبم دارن
      هركسي هرچي راجب داروسازي و مخصوصا داروسازي باليني ميدونه ممنون ميشم كمكم كنه

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DrPharmacist نمایش پست ها
      سلام به انجمن كنكور
      بچه ها من خييييييييييييييييلي به رشته ي داروسازي علاقه دارم و به خودم قول دادم كه امسال كنكور داروسازي تهران قبول بشم بعد از دوره ي عمومي هم قصد ازامه تحصيل دارم و ميخوام تخصص داروسازي بخونم و طبق چيزايي ك شنيدم رشته ي داروسازي باليني يا همون فارماكوتراپي يكي از بهترين تخصص هاي اين رشتس ولي متاسفانه اطلاعات فوق العاده كمي از اين رشته توي اينترنت هست،فقط همون تعريف ويكي پديا از اين رشته و يكي دو سه خطي كه سايتاي ديگه دارن
      توي يكي از اين سايتا هم خوندم كه انگار اين متخصص ها معادل متخصص داخلي هستن و ويزيت ميگيرين و مطبم دارن
      من خودم داروسازی میخونم ، اطلاعات خاصی راجعش ندارم
      فقط در همین حد بدون که تخصص های داروسازی ، درآمدشون خیلی بیشتر نیست به همین خاطر کمتر میرن سراعش
      بالینی هم فک کنم ، دیگه سروکارت مستقیما میره تو بیمارستان با مریض
      شایدم نه
      دقیق نمیدونم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      يعني خود دانشجوهاي داروسازيم نميدونن؟؟؟
      به هرحال ممنون از نظرتون
      منتظر نظر بقيه بچه ها هستم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      من خودم فردی رو از نزدیک میشناسم تو چهار تا زیر گروه رتبه یک اورد و بعد تخصصشو بیوتک انتخاب کرد ،میگفت مجبور بوده از شش صبح تا 11 شب ازمایشگاه بمونه و کلا اون موقع ها900 تومن حقوق میگرفت و حتی وقتی دانشجو تخصص باشی حق کارکردن و رفتن به داروخونه رو نداری و کارش خیلی وحشتناک بود و هیچی حقوق نمیگرفت ،رفت انصراف داد!!! و بعد داروخونه زد الان کلی درامد داره و میگفت تخصص دارو اشتباهه ولی در کل میگفت از بین تخصص ها ،بالینی از بقیه بهتره و میزان حقوقش تقریبا به اندازه هیئت علمیه و کارشون به این صورته که تداخل های دارو ها و داروهای تجویزی دکتر و خودشون رو توی بیمارستان بررسی میکنند

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منتظر نظر دوستاني كه اطلاعاتي از اين رشته دارن هستم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      يعني خود دانشجوهاي داروسازيم نميدونن؟؟؟
      به هرحال ممنون از نظرتون
      منتظر نظر بقيه بچه ها هستم
      امروز تو داروخانه از دکتربرات پرسیدم ، ظاهرا بهترین تخصص همون بالینیه ، که بسیار درسا و کار سختی داره ، یه جورایی باید همه چی بلد باشی ، از همه چی سر رشته پیدا میکنی و درآمد خیلی خوبی هم داره
      ویرایش توسط Mt_7777 : 30 مرداد 1398 در ساعت 17:43

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به انجمن كنكور
      وایی دقیقا منم خیلی به داروسازی بالینی علاقه دارم قراره انتخاب دومم بعدپزشکی داروسازی بالینی هم باشه در مورد این تخصص زیاد توسایت ها نیست ولی وقتی تو اینستا سرچ کردم خیلیا رو دیدم این تخصص رو دارن البته از پیج های دکترای اون ور آب پیجاشونو هم فالو کردم که بیشتر در مورد این رشته بدونم البته الان دیگه برنامه ها مجازی رو حذف کردم اما یه چیزایی درموردش فهمیدم اینه که وضع این تخصص خیلی عالیه دکتر داروساز بالینی علاوه براینکه میتونه داروخانه و کارخونه داروسازی داشته باشه درمانگاه و بیمارستانم میتونه واسه خودش داشته باشه یعنی از همه سرتر هستن از لحاظ درآمد و اما از نظر خود رشته خیلی رشته شیرینی هست مثلا کسی که دوست داشته پزشکی بخونه اما نتونسته اونو بیاره داروسازی بالینی میتونه بهترین انتخابش باشه چون اخرش واسه تخصص باید بیشتر درس های رشته پزشکی رو پاس کنه و بر تجویز دارو و بیمار هم نظارت داشته باشه دقیقا یعنی میشه ناظر دوم بیماربعد از دکتر متخصص یه جورایی انگار داروسازمون از متخصص هم سرتره هرچی فهمیدم تو این مدت همین بود

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatmeavaish نمایش پست ها
      وایی دقیقا منم خیلی به داروسازی بالینی علاقه دارم قراره انتخاب دومم بعدپزشکی داروسازی بالینی هم باشه در مورد این تخصص زیاد توسایت ها نیست ولی وقتی تو اینستا سرچ کردم خیلیا رو دیدم این تخصص رو دارن البته از پیج های دکترای اون ور آب پیجاشونو هم فالو کردم که بیشتر در مورد این رشته بدونم البته الان دیگه برنامه ها مجازی رو حذف کردم اما یه چیزایی درموردش فهمیدم اینه که وضع این تخصص خیلی عالیه دکتر داروساز بالینی علاوه براینکه میتونه داروخانه و کارخونه داروسازی داشته باشه درمانگاه و بیمارستانم میتونه واسه خودش داشته باشه یعنی از همه سرتر هستن از لحاظ درآمد و اما از نظر خود رشته خیلی رشته شیرینی هست مثلا کسی که دوست داشته پزشکی بخونه اما نتونسته اونو بیاره داروسازی بالینی میتونه بهترین انتخابش باشه چون اخرش واسه تخصص باید بیشتر درس های رشته پزشکی رو پاس کنه و بر تجویز دارو و بیمار هم نظارت داشته باشه دقیقا یعنی میشه ناظر دوم بیماربعد از دکتر متخصص یه جورایی انگار داروسازمون از متخصص هم سرتره هرچی فهمیدم تو این مدت همین بود
      اره منم خيييلي گشتم ولي هييچ اطلاعاتي از وضعيت اين رشته تو ايران نيست
      كاش يه نفر كه داره ميخونه يا اطلاعات كاملي داره از اين رشته داره پيدا شه!!!!

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام به انجمن كنكور
      تا جایی که دیدم اینجوربه که میاد اوردرهای دارویی رو نگاه میکنه از لحاظ تداخلات بررسی میکنه. ولی خوب تقریبا کسی به حرفش جوش نمیده چون علی رغم اسمش، چیزی از بالین نمیدونن. و گاها پیشنهادات خیلی خطرناکی میدن چون فقط تو کتابشون میخونن که داروی این فلانه و فلان دارو با فلان دارو تداخل داره! تئوری بلدن فقط بالین صفرن چون تا حالا مستقیما با مریض سر و کار نداشتن.
      فقط روی رشته های عمومی فکر کن واسه فکر کردن به تخصص زوده فعلا نمیتونی بین رشته عا قصاوت کنی. حتی راجع به همون داروی عمومی هم تصور درستی نداری چه برسه به تخصص هاش. بعدشم شرایط ایران روزانه تغییر میکنه نمیشه اینجوری برنامه بلند مدت ریخت.
      به هر حال رشته دارو رشته خوبیه در این حد میشه نطر داد ولی اینکه عاشقش باشی و اینا یکم کودکانه س چون درصد زیادی از داوطلب ها راجع به شرایط رشته های دانشگاهی یا تصوری ندارن یا تصور اشتباه دارن. بعد از ورود به دانشگاه مشخص میشه این چیزا.
      ایشالا دربیای و با موفقیت مسیر رو طی کنی و اون کسی کع میخای، بشی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اره منم خيييلي گشتم ولي هييچ اطلاعاتي از وضعيت اين رشته تو ايران نيست
      كاش يه نفر كه داره ميخونه يا اطلاعات كاملي داره از اين رشته داره پيدا شه!!!!
      بابام یادمه همیشه میگفت یه دوستی داشته همکلاسیش بود الان این آقاهه دکتره داروسازه تخصصش هم احتمالا بالینی باشه چون بابام میگفت هم تو داروخونه کار میکنه هم تو بیمارستان شیفتی کار میکنه واقعا دوس دارم کمی اطلاعات ازش بگیرم اما تاحالا فرصتی نشده ببینم این آقا دکتر رو شماره ای ازش نداریم فقط آدرس خونشو داریم

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در ایران نهایت داروسازی یه دارو خونه س خودتو خسته نکُن

خداوند آن خویش خویش است

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)