خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

Question روش عربی خواندن با پایه ضعیف(خیلی سبز غزال موسوی)

سلام خسته نباشید
      من رشتم ریاضی هست و امسال کنکور دارم و کنکور امسال نشون داد که دروس عمومی خیلی اهمیت دارند
      پایه عربیم فوق العاده ضعیفه. یعنی وقتی آزمون میدم فوق فوقش بتونم دوتا ترجمه ساده پیدا کنم و یه ده پونزده درصدی بگیرم از ازمون
      چند مدت پیش کتاب عربی پایه خیلی سبز به تالیف خانوم غزال موسوی رو تهیه کردم به پیشنهاد دوستان.
      دقیقا روش مطالعه چطوریه؟
      اول بیام کل درس نامه یک درس رو بخونم و تستای درس رو حل کنم یا به صورت مبحثی جلو برم و فقط کارگاه ترجمه بخونم و تستای ترجمه هر درس رو بزنم و بعد برم سراغ قواعد و درک مطلب؟
      کلا درس به درس خوندن رو پیشنهاد میکنید یا مبحثی خوندن؟
      دی وی دی های اموزشی رو پیشنهاد میکنید؟ دو سه قسمت ترجمه واعظی دیدم خیلی نمک میریختند زیاد خوشم نیومد و کلا حس میکنم اینکه میگن کلمه یاد نگیرید زیاد منطقی نیست.
      ایا معلمی هست که جزوه اش رو پیشنهاد بدید بهم؟
      اینم بگم که عجله ای برای پیشرفت ندارم
      همینکه بتونم به تدریج و کم کم جلو برم و تو کنکورم یه درصد قابل قبول حدود ۵۰ ۶۰ درصد بزنم برام کافیه
      حالا پیشنهاد شما چیه؟ از کجا شروع کنم؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه پایت ضعیف است باید از مقدمات عربی شروع کنی، یک استادی هست به نام آقای" علی فقه کریمی" تو آپارات فیلم تدریسش هست اسم کانالش " پاتوق عربی" است فکر کنم ، ایشان از پایه تریس میکنند ، شاید به کار شما بیاید، کتاب عربی مبتکران هم خوب است برای آقای ایاد فیلی
      بعد نومیدی بسی امیدهاست
      از پس ظلمت، دو صد خورشیدهاست

مولوی

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کتابهای مطرح و خوب برای ضُعفا یکیش خیلی سبزه یکیش هم مبتکران ایاد فیلی

که البته درسنامه عربی یکیه و چارچوب مشخصی داره
      نُخست سعی کُنید سر به سر درسنامه توضیحی بزارید و وقتی که حس کردید تا یک حدی درس رو فرا گرفتید چند تا تمرین یا تست ساده حل کنید.
      در مبتکران پس از درسنامه چند تمرین تشریحی وجود داره که درسنامه رو جا میندازه ... خیلی سبز رو ندیدم و نمیدونم ولی حتما سعی کنید چند تا تمرین حل کنید ... مثلا تمرین های کتاب درسی
      بعد دوباره درسنامه رو مطالعه کنید

در رابطه با دی وی دی و کلاس آنلاین شخصا میثم فلاح رو پیشنهاد میکنم که واقعا معرکه ست خصوصا در مبحث قواعد (واعظی رو به هیچ وجه نگیرید که جز اتلاف وقت چیزی به شما زیاد نمی کنه)

نُکته طلایی و گُل نکات عربی مبحث واژه و متنه...

حتما حتما حتما یه کتاب واژه بگیرید و حفظ کنید و هر از چندگاهی یک متن بزنید (حتی اگر بلد نیستید اشکالی نداره به مرور پیشرفت می کنید) این مسئله تقریبا روی تمام تست های عربی تاثیر گذاره و پس از چند ماه از پیشرفت خود در عربی لذت خواهید بُرد

من امسال با این روش نزدیک به 36 درصد نسبت به پارسال جهش در عربی داشتم.
      خداوند آن خویش خویش است

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اين بهترين كتاب عربي بازار هست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن