خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تقاضا برای تشکیل کمپین اعتراض به سهمیه مناطق

سلام
      یکراست بریم سر اصل مطلب همونطور که می دونید بذیرش کنکور از دهه 60 بر مبنای سهمیه مناطق هست تو این سهمیه دانش اموز مدارس استعداد درخشان مرکز استانی مثل ایلام تو سهمیه منطقه 3 قرار میگیره دانش اموز مناطق حاشیه شهرهای مثل تهران و شیراز تو منطقه 1 .. حالا شاید فکر کنید که این تاثیر اونقدری نیست که حق داوطلبی ضایع بشه اما اشتباه کردید اگر یک نگاه ریز به قبولی های کنکور بندازید متوجه میشد که تفاوت قبولی منطقه 2 و 1 با همون قبولی تو منطقه 3 بعضا به 5000 تو رتبه کشوری میرسه یعنی داوطلب منطقه 2 و 1 که با 8000 کشوری نمیتونن بزشکی بردیس دربیان تو منطقه 3 طرف با 13000 هزار بزشکی بردیس در اومده حالا شاید براتون سوال باشه کهکسی که 30 ملیون شهریه بردیس رو میتونه متقبل بشه چطور از امکانات اموزشی محروم شده !!! این هم از عجایب روزگار است ... ا
      حالا خودتون بشینید دو دو تا چهارتا کنید من و شمایی که تو مدرسه دولتی داغون درسمون رو خوندیم چرا الان باید منطقه دو و یک باشیم دانش اموزای شهید بهشتی برخی شهر ها با بهترین دبیرها منطقه 3!!!!
      ضمن این که موضوعیت محرومیت اموزشی هیچ ربطی به این سهمیه ها نداره دلیلش رو گفتم.
      حالا با این اوصاف به ما داوطلبان مناطق 1 و 2 که حقشون ضایع میشه برای اصلاح یا تغییر این سهمیه عهد بوق یکاری باید بکنیم...
      ویرایش توسط Baloot : 24 مرداد 1398 در ساعت 17:54

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      محاله بتونید کاری کنید
      بیخیال دادااااش
      یک مثال ساده
      تو قزوین یه گروه مشاوره و اموزش ریاضی یکسال ازت پشتیبانی میکنن ( دوستم رفته )

تو شهر من باید 10 برابرش هزینه کنی تا همچین چیزی گیرت بیاد

به نظرت عادلانه اس که منی که تو این شهرم با شمایی که این امکانات راحتتر در دسترستون هست مقایسه بشم ؟

بله قبول دارم تو همینجا که منطقه 3 هست
      افرادی داریم اخر هفته ها با هواپیما میرن تهران و بر میگردن
      اما تک و توکه
      شاید کمتر از ده درصد رو شامل بشه
      خیییییلی فرق هست بین منی که تو گرمای 50 درجه تو مدرسه دارم درس میخونم و برق قطعه و اب پز میشم
      با تویی که حداقل حداقلش کولر داری
      بیخیال عزیزم جا این کمپینای بی سر و ته درستو بخون سال دیگه کمپین اعتراض به نتایج نزنی

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تنها سهمیه ای که عادلانه ست همین سهمیه مناطقه

شما یه نگا به دانشگاه های پردیس و مازاد و آزاد مناطق 3 کشور بنداز

عُمده ش رو داوطلیین مناطق 1 و 2 اشغال کردن.

پُر واضحه که امکانات مناطق 1 و 2 خیلی بیشتره ... نتایج کنکور هم واضحه به ندرت بچه های مناطق 3 در لیست رتبه های برتر نیستند
      خداوند آن خویش خویش است

4. Top | #4
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز من خودم یکی از فرزانگانهای منطقه سه درس میخوندم و ما واقعا هیچی نداشتیم
      سال آخر معلم بیچاره تو تابستون لباسش خیس از عرق میشد و زمستون باید با پالتو درس میداد
      خداروشکر وضع مالی بچه ها اکثرا کفاف اینو میداد ک واسه جبران کمبودهای مدرسه گاهی کلاس برن یا مشاور بگیرن اما ب قیمت دو ساعت تو راه بودن واسه رسیدن ب مرکز شهر
      تحت هر شرایطی و تو هر منطقه ای میشه قبول شد خیال شما راحت
      البته الان با انتقالی های بی مورد بچه ها ب منطقه۳ ب امید استفاده از سهمیه ش تعدادشون حتی از بچه های منطقه ۲ هم بیشتر شده فکر میکنم و این واقعا ب ضررشونه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط violin girl نمایش پست ها
      دوست عزیز من خودم یکی از فرزانگانهای منطقه سه درس میخوندم و ما واقعا هیچی نداشتیم
      سال آخر معلم بیچاره تو تابستون لباسش خیس از عرق میشد و زمستون باید با پالتو درس میداد
      خداروشکر وضع مالی بچه ها اکثرا کفاف اینو میداد ک واسه جبران کمبودهای مدرسه گاهی کلاس برن یا مشاور بگیرن اما ب قیمت دو ساعت تو راه بودن واسه رسیدن ب مرکز شهر
      تحت هر شرایطی و تو هر منطقه ای میشه قبول شد خیال شما راحت
      البته الان با انتقالی های بی مورد بچه ها ب منطقه۳ ب امید استفاده از سهمیه ش تعدادشون حتی از بچه های منطقه ۲ هم بیشتر شده فکر میکنم و این واقعا ب ضررشونه
      اره یکی بود تو شهر ما
      رفته بود مدرسه مامانم ( مامانم معاونه ) گفته بود n میلیون میدم
      فقط ثبت نامم کنید
      من همه خونه زندگیم تهرانه و کلاسام تهرانه فقط موقع امتحانا میام امتحان میدم
      رضایت اموزش پرورش شهر هم با من
      فقط بخاطر سهمیه...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      بجای اینکه هر روز به دنبال کمپین و فلان و بهمان باشید، درس بخوانید، رتبه زیر ۱۰۰۰ منطقه تان را بیاورید، اگر قبولتان نکردند آنوقت اعتراض کنید...حقیقتا قبولی در سه رشته تاپ تجربی بشدت رقابتی و فرسایشی شده،این تلاش ها را در جهت درس و رتبه سرمایه گذاری کنید، نتیجه بهتری میگیرید.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam98 نمایش پست ها
      تنها سهمیه ای که عادلانه ست همین سهمیه مناطقه

شما یه نگا به دانشگاه های پردیس و مازاد و آزاد مناطق 3 کشور بنداز

عُمده ش رو داوطلیین مناطق 1 و 2 اشغال کردن.

پُر واضحه که امکانات مناطق 1 و 2 خیلی بیشتره ... نتایج کنکور هم واضحه به ندرت بچه های مناطق 3 در لیست رتبه های برتر نیستند
      هر چند زدن کمپین کلا در هیچ موردی اینجا فایده نداره،ولی سهمیه مناطق هم اصلا عادلانه نیس. شما میگی پردیس مناطق ۳ رو بچه های مناطق ۱ و ۲ پر کردن،خب بله مشکل ما هم همینه چون پردیس منطقه یکم بچه های منطقه ۳ پر کردن.
      از طرفی اینکه میگین اکثر رشته های خوب رو منطقه یک و دو میرن هزار تا دلیل می تونه داشته باشه که یکیش میتونه درس خون تر بودن باشه.من که تو منطقه یکم اگه تو سه هم بودم بازم تنها امکاناتم همین کتابای کمک آموزشی بود،نه جزوه نه فیلم نه کلاس.کتاب کمک آموزشی رو هم که تو کورترین نقطه ی ایرانم باشی با پست برات میفرستن(دیگه بدترین حالتش که کتابفروشی هم نداشته باشه)
      دمای بالا و پایین هم که دوستان گفتن خب میخواین بر اساس وضعیت دمایی هم یه سهمیه بدن؟! شهر ما هم ۱۲ ماه سال فشار اب افتضاحه. باید آب گرم کنیم بریم حمام از بس فشار آب خوبه اصلا آب گرم کن جواب نمیده،وقتمون کلی تلف میشه مثه اوشین وایسیم آب گرم کنیم،یا اینکه ساعت ۳ نصف شب پاشیم از خواب بزنیم بلکه دو قطره آب از این دوش لامصب بیاد.میخواین واسه اینم سهمیه بذارن؟! منطقه یک شهر بزرگ هم هستیم خیر سرمون.
      مگه دلیل اینکه تو یه کلاس تعداد پسرا کمتر از دختراس،کمتر بودنه امکانات مدارس پسرونه هست؟ نه عزیز خودشون کمتر درس میخونن.
      ویرایش توسط DR-NAZANIN : 25 مرداد 1398 در ساعت 08:14

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عادلانه ترین سهمیه /سهمیه مناطق هست
      چرا چون تمام مناطق مرزی میشن منطقه 3 بعضی ها تو تهران نشتن خیال کردن همه جا مثل تهران و شیراز و مشهد و تبریزه
      جمعیت اماری میگه وقتی 250 هزار نفر رقابتشون اندازه 105 هزار نفر منطقه 1 میشه یعنی چی یعنی اون 250 هزار نفر امکانات کمتری دارن و محروم ترن یکی میاد همه چی رو به همه بسط میده غلطه وقتی کل جمعیتی محروم هست نمیشه با یکی دو نفر برد زیر سوال باید اکثریت رو در نظر گرفت
      خوبه که رتبه های تک همش مال منطقه 1 و 2 هستن
      رتبه 1 خودش گفته من امسال برای بچه ام 20 میلیون پول مدرسه دادم به جز کتاب و اینها حساب کنی 50 تا 70 میلیون خرج کرده به خدا خیلی از مطقه 3 هایی 500 هزار تومن هم ندارن تازه این مال یه سالش گفته ......محرومیت یکی از مهمترینش وضع اقتصادی هست همه میدونن اون بابایی که تو روستا هست وضع مالیش کجا اونهایی که در شهر بزرگ هستن کجا ....خیلی ها مجبورن حتی برن کتاب پی دی اف بخونن چون پول ندارن
      از این بدتر هم داریم خیلی ها بچه ها رو مجبور میکنن برن سر کار چون پدر خانواده یا مریضه یا نمیتونه تعمین کنه
      حالا تویی که تو تهران نشتی بابات برات کتاب میخره مجبور نیستی پی دی اف بخونی مجبور هم نیستی بری سر کار خواهشا غر کمتر بزن بشین درست بخون
      ویرایش توسط یار و غار تویی : 25 مرداد 1398 در ساعت 10:01

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بله پول ۵۰۰ تومن ندارن ولی سالی ۲۰ تومن خرج پردیس دانشگاه رو دارن تازه به اضافه ی خوابگاه و غیره و ذلک! یه نگاه به آمار قبولی منطقه سه ای ها واسه پردیس بندازین دستتون میاد کی پول نداره.
      آخه نیست همه منطقه یکیا ساکن خیابون فرشته ان!

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به نظرم این بحث‌ها رو بی خیال شین( ) برید شروع کنید حسابی درس بخونید تا موفق شین! فروم کنکور واقعا درگیر این بحثا شده یه جوری شده اصلا دلم نمیاد بیام سر بزنم بهش تا خدایی نکرده منم ذهنم درگیر این حاشیه ها شه این واقعا موجب پس رفت میشه...
      حالا اگه کمپین زدید و اعتراض کردید، تهش چی در میاد؟ خب به نظر شما چه سیاستی جایگزین سهمیه مناطق بشه که از اینا منطقی‌تر و عادلانه‌تر باشه؟ ضمن اینکه با اعتراض شما، فقط وقت شما هدر میره و به هیچ نتیجه ای نمیرسید
      پس با یه یا علی دل بدید به درس و موفق شید

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      داداج مث اینکه آمار اشتباه بهت دادن... اولا رتبه ۱۰۰۱ منطقه سه دگ پزشکی روزانه ملی نمیاره اما منطقه دو و منطقه یک تا رتبه نزدیک ۲۵۰۰ پزشکی میارن...بعدش تا الان تو منطقه سه ها بودی?! اولا همه انتشارا کتاباشونو به این مناطق نمیفرستن..اگرم بفرستن فقط یکی دو انتشارات...برا بقیه باید برن مراکز استان ها....بد عزیز منطقه های سه چیزی به اسم دبیر کنکوری نداره..کل بار کنکور رو خود دانش اموزه...مناطق سه کنکور هدف ندارع ..گروه کنکوری نداره هر هفته از بچه ها امتحان بگیرن...مشاور خوبی نداره....پس اولا شما اطلاعاتی که دادی کاملا غلط بود با اطمینان میگم...دوما وقتی میگن کمبود امکانات واقعا کمبود امکانات هست..اکثر منطقه سه ها یه کتابخونه درست درمون ندارن طرف بره توش بخواد درس بخونه...بدش تصور تو اینه هر کی تو منطقه سه هستش باید گدا گشنه باشن?! ینی نمیشه مثلا توی فلان شهر منطقه سه با صد هزار جمعیت پنجاه تا خونواده مایه دارم باااشه?! اولا درست فک کُن..رتبت خوب نیومده گردن این و اون ننداز...کم کاری های خودتو درس کُن دادا....بهت قول میدم همه سهمیه و ... اینارم بردارن تو بازم یه بهونه پیدا میکنی.... به جای اینا درس بخون..❤

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baloot نمایش پست ها
      سلام
      یکراست بریم سر اصل مطلب همونطور که می دونید بذیرش کنکور از دهه 60 بر مبنای سهمیه مناطق هست تو این سهمیه دانش اموز مدارس استعداد درخشان مرکز استانی مثل ایلام تو سهمیه منطقه 3 قرار میگیره دانش اموز مناطق حاشیه شهرهای مثل تهران و شیراز تو منطقه 1 .. حالا شاید فکر کنید که این تاثیر اونقدری نیست که حق داوطلبی ضایع بشه اما اشتباه کردید اگر یک نگاه ریز به قبولی های کنکور بندازید متوجه میشد که تفاوت قبولی منطقه 2 و 1 با همون قبولی تو منطقه 3 بعضا به 5000 تو رتبه کشوری میرسه یعنی داوطلب منطقه 2 و 1 که با 8000 کشوری نمیتونن بزشکی بردیس دربیان تو منطقه 3 طرف با 13000 هزار بزشکی بردیس در اومده حالا شاید براتون سوال باشه کهکسی که 30 ملیون شهریه بردیس رو میتونه متقبل بشه چطور از امکانات اموزشی محروم شده !!! این هم از عجایب روزگار است ... ا
      حالا خودتون بشینید دو دو تا چهارتا کنید من و شمایی که تو مدرسه دولتی داغون درسمون رو خوندیم چرا الان باید منطقه دو و یک باشیم دانش اموزای شهید بهشتی برخی شهر ها با بهترین دبیرها منطقه 3!!!!
      ضمن این که موضوعیت محرومیت اموزشی هیچ ربطی به این سهمیه ها نداره دلیلش رو گفتم.
      حالا با این اوصاف به ما داوطلبان مناطق 1 و 2 که حقشون ضایع میشه برای اصلاح یا تغییر این سهمیه عهد بوق یکاری باید بکنیم...
      بله به شما ظلم میشه که رتبه منطقه۳سال۹۷ از استان ایلام پزشکی تهران نمیاره و نیم اول بهشتی میاره و رتبه۱۱منطقه۳حمدقداری از ایلام نیم۲بهشتی میاره و تهران نمیاره
      اینم از مزایا منطقه۳بودنه اینم بگو

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به جا این بحث ها بیاین کمک من
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شهریه پردیس ۳۰ میلیونها مگه؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      همین یه کمپینو کم داشتیم
      به کجا داریم میریم
      ♡Be your Own HERO

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن