خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein10 نمایش پست ها
      صبر کنید به صورت اینترنتی همه چیو راجب این دوتا میدونم به صورت تجربی و اختصاصی میخوام راجبشون بدونم
      خب تو کاربردی شما کارآموزی دارید
      اما تو رشته محض بیشتر تئوری و علوم رشته شیمی هست ک مورد بحثه !!!
      حالا یه فایلی هست ک خود وزارت علوم تفکیک کرده این دو رشته رو قشنگ
      اگر پیدا کنم میفرستم براتون
      راجع ب ارشد شیمی اطلاع دارید؟
      میخاید بگم؟
      Great men are not born great but they grow great

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein10 نمایش پست ها
      اپلای ، کار تو آزمایشگاه ، تدریس دانشگاه ، به ترتیب اولویت
      واسه اپلای ک من از همینجا امضا میدم بهتون ک با ی رزومه خوب سال آخر کارشناسی اپلای کردین و رفتین انشالا
      این چیزایی ک گفتین فک کنم بیشتر تو رشته محض بتونید دنبال کنید
      کاربردی مقادیری وارد صنعت میشه

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شیمی خیلی محاسبات داره
      یه درس داریم شیمی فیزیک
      ینی ب همه چیز ربط داره جز فیزیک
      همش باید انتگرال بگیریم
      اثبات کنیم ...
      خدا قبول کنه با ۱۲ پاسش کردم

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      دروس محض و کاربردی تا سال سوم یکسان هستن ولی بعد از اون چارت درسی تغییراتی داره. مثلا بیشتر دانشگاه ها درس شیمی کوانتوم برای بچه های شیمی کاربردی اجباری نیست ولی برای بچه های محض اجباری هست.
      بچه های کاربردی درسی مثل اصول محاسبات، شیمی صنعتی، خوردگی فلزات، شیشه گری و ... رو در چارتشون دارن ولی بچه های محض بعضی از اینها رو به صورت اختیاری دارن.
      هر دو این رشته ها خوب هستن. برای ادامه در مقاطع بالاتر شیمی محض بچه هاش قوی تر هستن.
      ولی خب بچه های کاربردی کاراموزی میرن. شما میتونین خودتون برین کاراموزی و مهارتهایی رو یاد بگیرین.
      یکی از استاتید ما میگفت شیمی کاربردی در مقطع لیسانس خوب نیست و موافق محض بود. اینها سلیقه ای هستن. من خودم شیمی کاربردی بودم.
      اگه به یادگیری مفاهیم و محاسبات علاقه دارین شیمی محض دروس محاسباتی بیشتری داره.
      اون چیزی که برای اینده اهمیت داره گرایش ارشد شماست، که واقعا مهم هستش.
      سوال دیگه ای داشته باشین در خدمتم.
      ویرایش توسط lily7 : 23 مرداد 1398 در ساعت 03:59

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tear_goddess نمایش پست ها
      شیمی خیلی محاسبات داره
      یه درس داریم شیمی فیزیک
      ینی ب همه چیز ربط داره جز فیزیک
      همش باید انتگرال بگیریم
      اثبات کنیم ...
      خدا قبول کنه با ۱۲ پاسش کردم
      همین شیمی فیزیک رو دوستای مهندسی شیمی من داشتن و اصلا اثبات نداشتن !!!! البته بستگی به استاد داره. ولی اثبات های شیمی فیزیک واقعا سخت بودن.
      از اون سخت تر تقارن شیمی معدنی بود ...
      البته پیچیده ترین درس با اختلاف زیاد برای من طیف سنجی بود

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      واسه اپلای ک من از همینجا امضا میدم بهتون ک با ی رزومه خوب سال آخر کارشناسی اپلای کردین و رفتین انشالا
      سلام برای اپلای کردن شرایط سنی خاصی هم مد نظره؟ و اینکه از دانشگاه مقابل بورسیه یا فاند میگیرن یا کلا با هزینه خودشون میرن؟
      شما شیمی شیراز میخونید؟
      شنیدم شریف و شیراز شیمی خیلی قوی ای دارن .

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      سلام برای اپلای کردن شرایط سنی خاصی هم مد نظره؟ و اینکه از دانشگاه مقابل بورسیه یا فاند میگیرن یا کلا با هزینه خودشون میرن؟
      شما شیمی شیراز میخونید؟
      شنیدم شریف و شیراز شیمی خیلی قوی ای دارن .
      کشور به کشور متفاوته دانشگاه به دانشگاه هم متفاوته
      مثلا آلمان و همه میدونن ک شرط سنی داره و به گپ تحصیلی گیر میده
      ولی مثلا کشوری مثل ایتالیا تا امسال ک خیلی گیر به سن و سال نمیدادن اما امسال شنیدم به چند نفر یکم گیر دادن و اینکه هم بورس استانی داره هم بعضی دانشگاه ها فاند میدن
      آمریکا و استرالیا و بقیه کشوا هم به همین صورته...
      کلا ب نظرم چون دیگه همه افتادن تو خط مهاجرت اونقدرا آسون نیست مهاجرت و کشور ها گیر میدن یکم اما بازم شدنیه حتما
      مثلا من یادمه داییم با معدل نزدیک ۱۲ اپلای کرد ایتالیا ده سال پیش ! و ب گفته خودش خیلی از چیزایی ک به استاد و سفارت گفته بود الکی بوده .. اما الان گیر سفارت و دانشگاه بیشتر شده و همه چیز رو چک میکنن
      بله شیرازم
      هوووم خوبه در کل نمیدونم چقد سختگیرن تا الان ک من خیلی درس نخوندم ک اذیت شم

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lily7 نمایش پست ها
      همین شیمی فیزیک رو دوستای مهندسی شیمی من داشتن و اصلا اثبات نداشتن !!!! البته بستگی به استاد داره. ولی اثبات های شیمی فیزیک واقعا سخت بودن.
      از اون سخت تر تقارن شیمی معدنی بود ...
      البته پیچیده ترین درس با اختلاف زیاد برای من طیف سنجی بود
      من هنوووز ب طیف سنجی نرسیدم
      اما از کوانتوم میترسم
      تقارن معدنی در ظاهر برا من سخت بود اما یک روز براش وقت گذاشتم و تقریبی یاد گرفتم !!

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      گرایش های ارشد هم اگه بخوام بگم از کاربردی خیلی اطلاع ندارم ولی فک نکنم متفاوت باشه خیلی !
      محض اینجوریه ک اگه وزارت علوم کنکور ارشد بدین چندین گرایش پیش روتون هست : آلی،معدنی،تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی دریا،شیمی پلیمر و ‌شیمی دارویی و نانوشیمی...(همه دانشگاه ها همه رشته ها رو ندارن )
      و اگه وزارت بهداشت کنکور بدین :سم شناسی،بیوشیمی بالینی و شیمی دارویی رو میتونید انتخاب کنید !!
      بیوشیمی خیلی کاربرد داره چن وقت پیش یکی از اساتید ک گرایش بیوشیمی بودن تو بخش زیست شناسی انسولین تولید کرده بودن
      ویرایش توسط tear_goddess : 23 مرداد 1398 در ساعت 05:53

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در کل اگه هر رشته ای میخاید بخونید چه قصد مهاجرت داشته باشید چه نداشته باشید حتمااااا زبان انگلیسی رو جدی بگیرید
      یه ایلتس ۷.۵-۸ بعضی وقتا خیلی بیشتر از همین لیسانس ب کارتون میاد
      پس تو دوران دانشجویی حتما زبان رو در کنار درس های دیگتون داشته باشید
      اگرم قصد مهاجرت ب کشور هایی رو دارید ک زبان غیر انگلیسی دارن مثل آلمان ک شیمی قوی داره یواش یواش آلمانی رو هم شروع کنید ب خوندن
      در مجموع کارتون از دوران کنکور بیشتز میشه اما چون با دید باز تری دارید به مسائل نگاه میکنید و راه های مختلفی جلوتون هست کمتر اذیت میشید
      و حداقلش اینه برخلاف کنکور میدونید تلاشتون نتیجه میده

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lily7 نمایش پست ها
      سلام
      دروس محض و کاربردی تا سال سوم یکسان هستن ولی بعد از اون چارت درسی تغییراتی داره. مثلا بیشتر دانشگاه ها درس شیمی کوانتوم برای بچه های شیمی کاربردی اجباری نیست ولی برای بچه های محض اجباری هست.
      بچه های کاربردی درسی مثل اصول محاسبات، شیمی صنعتی، خوردگی فلزات، شیشه گری و ... رو در چارتشون دارن ولی بچه های محض بعضی از اینها رو به صورت اختیاری دارن.
      هر دو این رشته ها خوب هستن. برای ادامه در مقاطع بالاتر شیمی محض بچه هاش قوی تر هستن.
      ولی خب بچه های کاربردی کاراموزی میرن. شما میتونین خودتون برین کاراموزی و مهارتهایی رو یاد بگیرین.
      یکی از استاتید ما میگفت شیمی کاربردی در مقطع لیسانس خوب نیست و موافق محض بود. اینها سلیقه ای هستن. من خودم شیمی کاربردی بودم.
      اگه به یادگیری مفاهیم و محاسبات علاقه دارین شیمی محض دروس محاسباتی بیشتری داره.
      اون چیزی که برای اینده اهمیت داره گرایش ارشد شماست، که واقعا مهم هستش.
      سوال دیگه ای داشته باشین در خدمتم.
      1-
      aحقوق و مزایا و bشرایط بودن کار و جاهایی که میشه کار گرفت cنحوه اشتغال افرینی یهa ارشد شیمی وb دکترای شیمی رو حدالمقدور تو گرایش های مختلف رو با هم بررسی کنید
      2-
      شرایط مهاجرت کاری رو بیشتر براش شرح بدین .مهاجرت برای کار نه تحصیل. برای چه کشورایی هست و کدوم بهتره و شرایط برای کسی که شیمی خونده اونجا چطوره؟
      3-
      رتبه بندی 5 تا دانشگاه اول رو بگید
      لطفا کامل کامل توضیح بدین

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من هنوووز ب طیف سنجی نرسیدم
      اما از کوانتوم میترسم
      تقارن معدنی در ظاهر برا من سخت بود اما یک روز براش وقت گذاشتم و تقریبی یاد گرفتم !!
      برای کارشناسی زیاد سخت نیست ... ولی باید تمرین زیاد حل کرد تا مباحث رو یاد گرفت. یه کتابی هست به اسم فیلد کلی تمرین داره.
      کوانتوم احتیاری بود من به جاش یه درس دیگه رو انتخاب کردم
      تقارن از مباحثی بود که من هیچوقت به تسلط روش نرسیدم.
      ویرایش توسط lily7 : 23 مرداد 1398 در ساعت 11:39

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kohyar نمایش پست ها
      1-
      aحقوق و مزایا و bشرایط بودن کار و جاهایی که میشه کار گرفت cنحوه اشتغال افرینی یهa ارشد شیمی وb دکترای شیمی رو حدالمقدور تو گرایش های مختلف رو با هم بررسی کنید
      2-
      شرایط مهاجرت کاری رو بیشتر براش شرح بدین .مهاجرت برای کار نه تحصیل. برای چه کشورایی هست و کدوم بهتره و شرایط برای کسی که شیمی خونده اونجا چطوره؟
      3-
      رتبه بندی 5 تا دانشگاه اول رو بگید
      لطفا کامل کامل توضیح بدین
      در مورد حقوق و مزایا: به نظرم حقوقی که میگیرین بستگی به مهارت های شما و تسلط شما به زبان داره، در شیمی کار با دستگاه های مختلف و تجربه کاری خیلی مهمه. یک سری دوره هست که گذروندن اونها خیلی به شما کمک میکنه.در شیمی نمیشه حقوق یکسانی تعریف کرد. مثلا بخش تحقیق و توسعه یا کنترل کیفی یه کارخونه نیاز به کسی دارن که کار در ازمایشگاه رو بلد باشه وکسی که کار بلد باشه حقوق خوبی میگیره.

روزی که من دانشگاه ثبت نام کردم میدونستم که در خود شهر کار پیدا کردن سخت هستش. برای کار باید به شهرک های صنعتی رفت، بیشتر کارخونه ها اونجان. بخشی از حقوق برای این رفت و امد صرف میشه. این مسائل رو باید در نظر گرفت
      شیمی رشته ی گسترده ای هستش، تعدادی تدریس میکنن، تعداد زیادی جذب صنعت میشن. مثلا شما میتونین وارد داروسازی، رنگ، مواد غذایی، ارایشی بهداشتی، پالایشگاه ها و ... بشین.
      برای اشتغال زایی من اطلاع زیادی ندارم ولی یه مقدار سرمایه و دانش میخواد. یعنی شما بدون تجربه کافی نمیتونین با داشتن اطلاعات عادی و درسی کاری رو شروع کنین. حتما باید قبلش برای مدتی توی اون بخش تجربه کسب کنین. یا از افراد با تجربه کمک بگیرین.
      مقایسه ارشد و دکترا ؟ خب کسی که دکترای شیمی داره 4 سال بیشتر درس خونده و بخش قابل توحهی از این زمان رو داشته روی پایان نامه اش کار میکرده. پس مسلما مهارت بیشتری داره.
      گرایش خیلی مهم هستش. هر کسی با علاقه خودش گرایش رو انتخاب میکنه. الان بازار کار شیمی الی و شیمی تحزیه خوبه. البته اینم باز بستگی به دانش داره. مثلا شاید یه فارغ التحصیل در رشته کم طرفدار تر خیلی موفق تر باشه.

برای مهاجرت کاری سابقه کاری نیاز هستش. من اطلاع چندانی در اینباره ندارم و نظر نمیدم.

رتبه بندی رو هم بر اساس تعداد مقاله و .... ترتیب رو نمیدونم. هر کسی فکر میکنه دانشگاه خودش خوبه. ولی امکانات دانشگاه در رشته شیمی خیلی مهم هستش.

به نظر من حتما سعی کنین معدلتون رو بالا نگه دارین. در کنارش در چند جای مختلف به عنوان کاراموز حتما کار کنین ( تحربه کاراموزی خیلی عالیه) و زبانتون رو قوی کنین.

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      (ااا پس حتما یادته ک چقد استرس داشتم )
      من خودم بشخصه میگم کاش ی سال دیگه پشت کنکور میموندم چون فکر نکنم حالا حالا ها از فکر پزشکی بیام بیرون
      از رشته ک راضیت قلبی ندارم اونم بخاطر عدم علاقه ست که خب مهم نیست !!!کاریه ک شده ... باید با شرایط بسازیم.
      دانشگاه آزاد فک میکنم بدون کنکور و با سوابق بتونید برید رشته شیمی
      دانشگاه دولتی سختیش بیشتره
      مخصوصا اینکه درس ها هم سخته
      بله ک میشه اپلای کرد چرا نشه؟
      راحت ترین روشش همین تحصیله !
      رشته های علوم پایه هم ک گفتم خیلیییییی طرفدار دارن تو خارج کشور
      ی پیج اپلای بود تو اینستاگرام موقعیت های تحصیلی دانشگاه ها رو معرفی میکرد
      خیلیاشون کسی رو میخاستن ک شیمی یا زیست خونده باشه
      به اکثر جاها میشه مهاجرت کرد
      ایتالبا ، آلمان ، آمریکا ، کانادا استرالیا و...
      مقطع هم بعد لیسانس اگه رزومه خوبی داشته باشید ( انگیزه نامه ، معدل خوب و مدرک زبان و...) میتونید دانشگاه های خوبی پذیرش بگیرید
      گرچه معدل های ۱۳ و ۱۴ هم من دیدم ک از ایتالیا و آلمان پذیرش گرفتن

آره یادمه*-* یکی شما بودی یه نفر دیگه هم یه پسری بود فکر کنم اسمش ارمیا بود که اخراج شده عکس پروفایلشم لی مین هو بود!!
      فقط برای ادامه تحصیل میشه اپلای کرد؟
      یعنی نمیشه توی خارج مشغول به کار شد؟از اون نظر چی؟

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kohyar نمایش پست ها
      اطلاعاتتون در مورد شیمی محض و اینده کاری و مهاجرتیش چیه؟

به نظرتون قبولی تو شیمی محض شهید بهشتی یا تهران با توجه به اینده کاری و شرایط مهاجرتی ارزش داره؟

هر اطلاعی چه خوب چه بد در مورد این رشته دارید بدین
      سلام من فارغ تحصیل شیمی محضم
      اول اینکه برخلاف تصور سخترین رشته های دانشگاهی رشته های علوم پایه ان نه مهندسی یا علوم پزشکی
      پس اگه دیونه شیمی هستی و ازریاضی هم خوشت میاد انتخاب کن
      برای اپلای بهترین رشته ها هم رشته های علوم پایه هستن
      ولی برای تو ایران موندن نه
      اگه به فکر درآمد و شغل خوب هستی من کار توی آلو پیک رو بیشتر از خوندن شیمی بهت توصیه میکنم
      این شعارهای قشنگم ول کن که اگه بخونی تلاش کنی نامبر وان باشی تو ایرانم میتونی با شیمی پیشرفت کنی
      من بهشتی خوندم که قویترین دانشکده شیمی ایرانو داره
      هم کلاسیهام یا اپلای کردن یا بعد کارشناسی و ارشد دکترا دارن ی کار دیگه میکنم که هیچ ربطی به شیمی ندارن
      توشون هم رتبه های یک رقمی ارشد و دکترا هست و کسایی که مقاله توی معتبرترین مجلات دارن
      مخلص کلام
      اگه نظر شخص منو می خوای به عنوان ی فارغ‌التحصیل شیمی به هیچ عنوان انتخاب نکن مگر اینکه فقط بخوای بری اونور و برم نگردی
      خود دانی
      شیمی کاربردی و محض هم فرقی باهم ندارن غیره سه چهارتا درس که اون سه چهارتا درس کاربردیا راحتره

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن