خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67
    نمایش نتایج: از 91 به 100 از 100
    1. Top | #91
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ببخشید شما برای مسائل شیمی واکنش ها رو به صورت موازنه شده حفظ میکردید یا در حین حل کردن سوال واکنش رو موازنه میکردید؟
      ویرایش توسط granger : 20 مرداد 1399 در ساعت 18:20

2. Top | #92
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط granger نمایش پست ها
      سلام
      ببخشید شما برای مسائل شیمی معادلات رو به صورت موازنه شده حفظ میکردید یا در حین حل کردن سوال معادله رو موازنه میکردید؟
      سلام . مسائل رو که زیاد کار کنی دستت راه میوفته و معادلات معروف نا خودآگاه حفظت میشن . اما یکسری معادلاتی که معروف نیستن ولی توی کتاب ذکر شدن بهتره به صورت موازنه شده حفظ بشن چون توی کنکور زمان به خودی خود کم هست و هرچقدر به معادلات مسلط تر باشیم توی زمانمون صرفه جویی کردیم. معادلات رو توی یه برگه ی مجزا بنویس و هر روز مرورشون کن . بعد از یک مدت کاملا توی حافظه موندگار میشن‌.
      stars can't shine without darkness

3. Top | #93
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ema نمایش پست ها

سلام . مسائل رو که زیاد کار کنی دستت راه میوفته و معادلات معروف نا خودآگاه حفظت میشن . اما یکسری معادلاتی که معروف نیستن ولی توی کتاب ذکر شدن بهتره به صورت موازنه شده حفظ بشن چون توی کنکور زمان به خودی خود کم هست و هرچقدر به معادلات مسلط تر باشیم توی زمانمون صرفه جویی کردیم. معادلات رو توی یه برگه ی مجزا بنویس و هر روز مرورشون کن . بعد از یک مدت کاملا توی حافظه موندگار میشن‌.
      واکنش های مهم رو حفظ هستم اما تو بعضی از سوالها واکنش هایی میدن که اصلا تا حالا ندیدمشون. موازنه شده ی اونا رو هم باید حفظ کنم؟
      ویرایش توسط granger : 20 مرداد 1399 در ساعت 18:20

4. Top | #94
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط granger نمایش پست ها
      واکنش های مهم رو حفظ هستم اما تو بعضی از سوالها واکنش هایی میدن که اصلا تا حالا ندیدمشون. اونا رو هم باید حفظ کنم؟
      نه نه . احتیاجی به حفظ کردن اونها نیست
      روی سرعت موازنه کار کن
      که اگر جزو واکنش هایی نبود که معروف هستن سریع موازنه کنی
      اگر بخوای هر واکنشی میبینی حفظ کنی ، تعداد زیادی رو باید به خاطرت بسپاری که خیلیاشونم کاربردی نیستن . فقط واکنش های کتاب + واکنش های معروفی که توی کتاب نیستن اما توی کنکورها پرتکرار بودن رو حفظ کن.

5. Top | #95
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      وای عذر میخوام تازه متوجه شدم که تاپیک صرفا سوال و جواب نیست و از شما پرسیده بودن در واقع @IdaM
      ببخشید به جای شما جواب دادم

6. Top | #96
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ema نمایش پست ها
      وای عذر میخوام تازه متوجه شدم که تاپیک صرفا سوال و جواب نیست و از شما پرسیده بودن در واقع @IdaM
      ببخشید به جای شما جواب دادم
      نه این چه حرفیه
      من هم بودم دقیقا همین جواب رو به ایشون میدادم

7. Top | #97
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      بهشيد من تو محاسبات شيمي ضعيفم و وقتمو خيلي ميگيره .چيكار كنم ؟! كتاباي مخصوص محاسبات سريع مثلا مهر و ماه رو توصيه ميكنيد؟!

8. Top | #98
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اسكار نمایش پست ها
      سلام
      بهشيد من تو محاسبات شيمي ضعيفم و وقتمو خيلي ميگيره .چيكار كنم ؟! كتاباي مخصوص محاسبات سريع مثلا مهر و ماه رو توصيه ميكنيد؟!
      سلام به نظر من اونقدر مسئله حل کن و تمرین کن تا یاد بگیری بعضی جاها میتونی ذهنی بری همم اینکه توی این کتابا یه روشایی هستش که برای تسلط به اونا باید تمرین کنی یاد بگیری یعنی تو میخوای با روشاش سریع بشی ولی همین روشا هم باید کلی تمرین و استفاده کنی تا بره تو مغزت

9. Top | #99
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اسكار نمایش پست ها
      سلام
      ببینید توشیمی و فیزیک و ریاضی اگه به درجه ای برسید که مفهوم و عمق مسئله رو درست بفهمید و تو ذهنتون بتونید مسیر محاسبه سوال رو ترسیم کنید سرعتتون بالا میره.
      و راه حل بالا رفتن سرعت تو مسائلی که توشون احساس ضعف دارید تکرار و تمرین مستمره.
      مسمتر بودنش خیلی مهمتر از حجمشه یعنی ۵ سوال هرشب هفته بهتر از ۵۰ سوالیه که یه روز در هفته حل بشه.
      استراتژیتونم بهتره این طور باشه که بخش هایی که توش احساس ضعف دارید رو مثلا ۵ ال ۱۰ سوال رو به روش های مختلف حل کنید تا ارتباط بین متغیرهای مختلفو متوجه بشید و خوب براتون جابیفته، اگر فرمول یا روشی به نظرتون کارامد میاد رو چندتاسوال امتحان کنید تا نحوه کار با اونو دقیق بفهمید.
      و بعد کم کم شروع کنید بحالت تستی جلو رفتن
      سرعت محاسبات این جوری کم کم به خودی خودش بالا میره.
      مسیر بالارفتن سرعت تستزنی و محاسبه طبق تجربه من عموما میانبر حفظی نداره و میانبر هایی که بعضا به عنوان نکته بسیاااااار مهم کنکوری پیشنهاد میشن نهایتا به کج فهمی مطلب و غلط زدن سوالا منجر میشن.

10. Top | #100
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن